Hi, How Can We Help You?
پیدا کردن بهترین بورسیه های تحصیلی مرتبط با شما بصورت رایگان در مجموعه بورسیه

پرسنال استیتمنت

روند سفارش نگارش پرسنال استیتمنت

  1. اطلاعات خود را در فرم پایین صفحه وارد کرده و ارسال کنید.
  2. تماس کارشناس مجموعه با شما و پیگیری های لازم انجام می شود.
  3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل شرایط شما بررسی میشود)
  4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.
  5. پرسشنامه ای در قالب ورد به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)
  6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه
  7. زمان تحویل با دو حالت 8 روز یا 4 روز کاری که میتوانید در فرم مشخص نمائید
  8. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان تا دوبار (حداکثر ظرف 10 روز پس از دریافت خدمات)

فرم درخواست نگارش کاورلتر

پیگیری های لازم برای نگارش اختصاصی نامه مکاتباتی شما، بعد از تکمیل ثبت سفارش از طریق کارشناس بورسیه انجام میشود و ساختار اطلاعات بر اساس مقصد و هدف شما چیده میشود.

نگارش کاورلترچرا باید سفارشم را به شما بسپارم؟

  • دریافت خدمات با کیفیت بالا در کمترین زمان
  • امکان ویرایش رایگان تا 2 بار پس از دریافت خدمات
  • نگارش نامه های مکاتباتی شما توسط تیم حرفه ای و مجرب، مختص شما و دانشگاه مد نظرتان

سفارش توصیه نامه | سفارش استادی پلن | سفارش CV

چگونه یک Personal Statement استثنایی بنویسیم؟

کارفرمایان و دانشگاه ها ممکن است از شما بخواهند که یک اظهارنامه شخصی بنویسید که جزئیاتی از مهارت‌ها و اهداف شما برای یک موقعیت یا برنامه ارزیابی و ارائه دهد. نوشتن یک اظهارنامه شخصی جذاب یک روش عالی برای برجسته کردن مهارت‌ها و اهداف شما در برابر کارفرما یا دانشگاه است. یک Personal Statement خوب، می‌تواند شما را به مقابله با رقبای دیگر و کسب جایگاه جدیدی در کار یا دانشگاه کمک کند.

بیانیه شخصی چیست؟

بیانیه شخصی نمایشی از دستاوردها، استعدادها، علاقه‌ها و اهداف شماست که معمولاً در برنامه های کاری و تحصیلی یا رزومه ها قرار داده می شود. بیانیه های شخصی برای دانشگاه و پوشن های کاری محتوای مشابهی دارند، اما بیانیه شخصی دانشگاهی معمولاً طولانی تر و جزئیات بیشتری دارد. بیانیه های شخصی دانشگاهی به طور معمول سه یا چهار پاراگراف هستند. هنگامی که در برنامه های کاری و رزومه ها قرار داده می شوند، این بیانیه ها عمدتاً یک پاراگراف میشوند. کارفرمایان و دانشگاه ها ممکن است نیازهای خود را داشته باشند، لذا اطمینان حاصل کنید که هر محدودیت کلمه را رعایت کنید.

راهنمایی برای نوشتن بیانیه شخصی:

تجزیه و تحلیل و تقسیم یک نگارش پرسنال استیتمنت به قطعات کوچک و قابل مدیریت می‌تواند به شما در نوشتن یک اظهارنامه قوی جهت گرفتن پذیرش در دانشگاه یا کسب و کار جدید کمک کند. اگرچه بخش‌های مقدمه، بدنه و نتیجه‌گیری باید در این ساختار باشند، اما می‌توانید این بخش ها را به هر ترتیبی که بهترین کمک را برای شما در نوشتن اظهارنامه می‌کند، بنویسید. به عنوان مثال، نوشتن بدنه اظهارنامه در ابتدا و سپس بازگشت به نوشتن مقدمه می‌تواند به شما در ساخت یک فرمت قوی کمک کند زیرا شما قبل از اینکه بخش دیگری از اظهارنامه خود را به بحث بگذارید، در جریان آن هستید و پیوستگی رعایت میگردد.

رویکرد زیر به شما کمک می‌کند تا تمام اجزای ضروری را در ساختار استاندارد بگنجانید و هر جمله را به اندازه ای که می‌تواند موثر باشد، بنویسید:

 

1. نوشتن معرفی شخصی

یک معرفی مناسب از خودتان بنویسید که شخصیت شما را منعکس کند. باید بگوید چرا به این شغل یا درجه علاقه دارید و اگر لازم باشد، تجربیات اخیر خود را با نوع شغل یا موضوعات دوره به اشتراک بگذارید. آغاز یک نگارش پرسنال استیتمنت با جملاتی که نشان دهنده شخصیت شما هستند، می‌تواند به افزایش تمایل کمیته پذیرش برای خواندن و وقت گذاشتن بیشتر کمک کند.

برای یک برنامه کاری، در نظر داشته باشید که چه چیزی در ابتدا شما را به این شغل جذب کرد؟ از یک جمله قوی، برای ذکر جنبه‌های مربوط به شخصیت و علاقه‌های شما در نقش یا شرکت استفاده کنید. برای یک برنامه دانشگاهی، درباره بخش‌هایی از برنامه یا پوزیشن صحبت کنید که با علاقه شما هماهنگ شده است. معرفی دانشگاهی شما باید یک پاراگراف کامل باشد.

2. توسعه مهارت‌ها، علاقه‌ها و تجربیات مرتبط

بخش اصلی نگارش بیانیه شخصی شما به شما اجازه می دهد که بیشتر در مورد مهارت ها، علاقه ها و تجربیات مرتبط خودتان صحبت کنید. در مورد جزئیات شخصی بنویسید که با شغل یا دوره ای که برای آن درخواست می دهید، مرتبط هستند. شما می توانید در بدنه بیانیه شخصی خود، در صورت لزوم، در مورد عناصر زیر بنویسید:

 • دستاوردها و تجربیات شما: در مورد مدارک تحصیلی، گواهینامه ها، جوایز، سال های تجربه حرفه ای و پست هایی که با مسئولیت های شغلی یا پیشنهادات آموزشی دانشگاه مرتبط است، بنویسید.
 • مهارت ها و استعدادهای مرتبط شما: مهارت ها و استعدادهایی که در دوران تحصیلی یا در مسیر شغلی خود آموخته اید، را شرح دهید. در نظر داشته باشید که مهارت های خاصی که در لیست کاری گفته شده است یا ارزش هایی که دانشگاه در دانشجویان خود به دنبال آن هستند را نیز بیان کنید.
 • چه چیزی را به سازمان خود می آورید: بحث کنید که چرا فکر می کنید که به شرکت یا دانشگاه کمک خواهید کرد. شما می توانید به تجربه خود یا تمایل خود برای یادگیری مهارت های خاص، انجام وظایف یا کسب مدارک حرفه ای در زمینه ای خاص اشاره کنید.
 • اهداف حرفه ای یا آکادمیک: در مورد اینکه چطور شغل یا دوره ای که برای آن درخواست می دهید، به رویاهای شما برای آینده شما می پردازید. بهتر است یک هدف خاص را انتخاب کنید که شغل یا دوره مورد نظر به شما در دستیابی آن کمک خواهد کرد.

برای بدنه بیانیه شخصی شغل، دو جمله کافی خواهد بود. شما می توانید دو یا سه عنصر گفته شده در جملات خود را برای حفظ جامعیت و به هنگام بودن بررسی کنید. اگر بیانیه شخصی دانشگاهی شما به صورت عمومی در مورد علاقه و اهداف ش

3. نوشتن یک پایان قوی

یک پایان قوی و پایدار بر مشاوره کننده منابع انسانی آینده ی شما یا افسران پذیرش دانشگاه تأثیر بسزایی خواهد داشت؛ باید بازگویی روشنی از دلیل درخواست شما و امیدهایی که با تجربه کسب شده در آن دارید، باشد. همچنین باید خواننده را متقاعد کنید که در مورد شما به عنوان یک نامزد، اقدام کند، سپس رزومه‌ی شما را مطالعه کند یا مدارک آموزشی شما را بررسی کند.

در این بخش پایانی بیانیه شخصی خود، می توانید شامل موارد زیر باشد:

 • گسترش اهداف حرفه ای: برخی از بیانیه های کاربردی ممکن است شامل ارجاعات خاص به اهداف شما و اینکه چگونه شغل مورد نظر می تواند به شما در دستیابی به این اهداف کمک کند، باشد. برای بیانیه شخصی دانشگاهی، تأکید دهید که چگونه ماموریت یا درس‌های دوره، می تواند شما را برای یک حرفه آماده کند. در هر دو نوع بیانیه، در نظر داشتن بحث درباره اهداف کوتاه و بلند مدت مرتبط، مانند آنچه که در دانشگاه یا شغل امیدوارید دستیابی کنید و کجا خود را در 5-10 سال آینده می بینید، ضروری است.
 • خلاصه‌ی بیانیه شخصی: خلاصه ای از نکات اصلی بیانیه شما، می تواند یک راهبرد مؤثر برای یک جمله پایانی یا یک جمله پایانی از یک پایان بزرگ‌تر باشد. اطمینان دهید که دستاوردها، تجربیات و مهارت های خود را به طور مستقیم با همکاری یا دانشگاه خود در آینده، ارتباط داده‌اید.
 • پیوند با معرفی شخصی: به مقدار علاقه شما به شغل، دانشگاه یا برنامه کاری که برای آن درخواست می دهید و همچنین به صفت های شما، برگردید. در نظر داشتن ترکیب این ایده با صلاحیت های شما، می تواند رویای شما را برای فرصتی که در حال دنبال کردن هستید، تبدیل به واقعیت کند.

نتیجه‌گیری از بیانیه شخصی شما برای یک شغل باید تنها یک جمله باشد، بنابراین در نظر داشته باشید فقط یکی از راهبردهای فوق را انتخاب کنید. برای نتیجه‌گیری بیانیه شخصی خود برای دانشگاه، یک پاراگراف کامل بنویسید و در نظر داشته باشید برای یک نتیجه‌گیری جامع و جذاب، از ترکیب دو یا سه راهبرد مورد استفاده قرار دهید.

4. بازبینی و ویرایش

پس از نوشتن بیانیه شخصی خود، وقت بگذارید تا آن را بازبینی و ویرایش کنید. بیانیه شخصی خود را به صدا درآورده و به دنبال یافتن نقاط قوت و ضعف آن باشید مانند:

 • املا و دستور زبان
 • مرتبط بودن
 • وضوح و دقت
 • استفاده از فعل نامفعول
 • عبارات روشن و واضح
 • استفاده از زبان ساده و قابل فهم

بازبینی بیانیه شخصی خود را برای یافتن این نکات خودتان انجام دهید و به این فکر کنید که یکی از دوستان یا همکارانتان نیز آن را برایتان مرور کند تا نظر و بازخوردشان را بدست آورید و در این نواحی آن را بهبود ببخشید.

راهنمایی‌هایی برای نوشتن یک بیانیه شخصی قوی

بیانیه شخصی بهترین به شیوه حرفه‌ای و همچنین با اطلاعات مرتبط و مستقیم شخصی است. درک اینکه بیانیه‌های شخصی قوی چه ویژگی‌هایی دارند، می‌تواند به شما کمک کند تا بیانیه شخصی خود را ایجاد کنید. هنگام نوشتن بیانیه شخصی خود، به موارد زیر توجه کنید:

 • با صدای خودتان بنویسید: برای توصیف صلاحیت‌های خود از کلمات خود استفاده کنید تا بیانیه شخصی شما بیشتر شخصی و منحصر به فرد باشد.
 • ساده بنویسید: جملات کوتاه و زبان ساده می‌تواند مطمئن کننده باشد و بیانیه شخصی شما را واضح و موثر کند.
 • تن پر از امید باشید: از زبانی استفاده کنید که اشتیاق شما را برای فرصت نشان دهد و از تشکر خود برای در نظر گرفتن شما اطمینان حاصل کنید.
 • از فعل معلوم استفاده کنید: فعل معلوم به معنای استفاده از فعل قوی برای جذب خواننده و شناسایی مستقیم عملکردهای شما است که می‌تواند بیانیه شخصی شما را مؤثرتر کند.
 • منحصر به فرد باشید: بیانیه شخصی شما باید منحصر به فرد باشد، بنابراین در مورد آنچه که شما را از دیگر نامزدها متمایز می‌کند، صحبت کنید. برای کمک به برجسته شدن بیانیه شخصی خود، جزئیات خاص و مثال‌های کوتاه از تجربیات خود را درج کنید.

نمونه‌هایی از بیانیه‌های شخصی قدرتمند

از این بیانیه‌های شخصی برای کمک به نوشتن بیانیه شخصی خود استفاده کنید.
بیانیه شخصی برای استخدام

مثال زیر یک بیانیه شخصی است که ممکن است در رزومه یا در برنامه استخدامی ظاهر شود.

“من به تازگی با درجه لیسانس هنرهای زیبای مد از دانشگاه ایندیانا فارغ التحصیل شده‌ام و از مهارت‌هایی که در دانشگاه بهبود یافته‌ام و علاقه‌ام به مد، برای شغل دستیار طراحی شما استفاده کردن می‌خواهم. علاوه بر تحصیلات من، در 5 سال گذشته به طراحی و ایجاد لباس‌هایی برای فروش در بازار هنری هر ماه ایندیاناپولیس پرداختم. دیدن هیجان و خوشحالی مشتریان پایدار من از تلاش‌هایم در کار حرفه‌ای مد، تصمیم گیری درباره شغل در حوزه مد را برای من تقویت کرد. من یادگیری سریع و موفقیت در مواجهه با چالش‌ها را دوست دارم که معتقدم در آزمایشگاه طراحی شما برای خودم پیدا خواهم کرد.”

بیانیه شخصی برای درخواست ورود به دانشگاه

این یک مثال از بیانیه شخصی برای درخواست ورود به دانشگاه است. توجه داشته باشید که طولانی‌تر و جزئیات بیشتری نسبت به بیانیه شخصی برای استخدام دارد.

“من به عنوان یک کاندیدای درخواست دوره کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار در دانشگاه شما، به دلیل علاقه‌مندی ام به پیشرفت حرفه‌ای در زمینه بازاریابی و علاقه به یادگیری راهبردهای مدیریت، درخواست خود را می‌دهم. در جریان تحصیلاتم در دانشگاه دولتی پرو در نبراسکا، در زمینه بازاریابی علاقه مند شدم. بازاریابان توانایی استفاده از تصاویر و متن‌ها جهت قانع کردن مصرف کننده برای خرید محصولات و همچنین بکارگیری ابزارهای مختلف بازاریابی مانند رسانه‌های اجتماعی و واقعیت مجازی، برای من جذاب بود.

پس از فارغ التحصیلی، به عنوان یک هماهنگ کننده بازاریابی در شرکت The Digital Eye شروع به کار کردم. خودم را آماده یادگیری و تلاش برای استفاده از روش‌های جدید دانستم و سریعاً در شرکت پیشرفت کردم. با گذشت زمان، از مسئولیت‌های تحقیقات ساده و اداری به هماهنگی رویدادهای بازاریابی و کمک به فرآیند خلاقانه، علاقه مند شدم و شور و اشتیاقم نسبت به بازاریابی بیشتر شد.

احساس می‌کنم حالا آماده قدم گذاشتن در مسیر حرفه‌ای و شغلی خود به عنوان یک مدیر بازاریابی هستم. یادگیری در دوره کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار در دانشگاه Stern نیویورک، به من کمک خواهد کرد تا مهارت های لازم برای ورود به نقش موردنظرم را کسب کنم. من احساس می‌کنم که درس‌های پیشنهادی در رشته رهبری، مدیریت تولیدات و عملیات، به من در یک پست مدیریتی کمک خواهد کرد. همچنین، قابل قبول است که دانشگاه شما دوره‌های آنلاین و یادگیری پاره‌وقت ارائه دهد. این گزینه‌ها به من کمک خوا

منبع: How to Write a Powerful Personal Statement