Hi, How Can We Help You?
موسسه ندای یاران کاووشگر با مجوز رسمی اعزام دانشجو به استرالیا در خدمت شما عزیزان است

آخرین اخبار مهاجرتی – بورسیه دات کام

آخرین اخبار مهاجرتی
تحصیل دندانپزشکی در استرالیا


دانشگاه های استرالیا به دلیل ارائه آموزش با کیفیت بالا بسیار پرمتقاضی هستند و برنامه های دندانپزشکی آنها مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی شده است. تصمیم به تحصیل دندانپزشکی در استرالیا یکی از بهترین تصمیمات است، زیرا این کشور یک تجربه آموزشی غنی را برای افرادی که مایل به حرفه ای شدن در رشته دندانپزشکی هستند ارائه می دهد. برنامه های دندانپزشکی در استرالیا به طور معمول یک آموزش جامع ارائه می دهد که شامل دانش نظری و آموزش عملی بالینی است. بیش از 6 دانشگاه وجود دارد که بستر تحصیل دندانپزشکی را در استرالیا برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. این دانشگاه ها عبارتند از:


 1. دانشگاه ملبورن(University of Melbourne)
 2. دانشگاه کوئینزلند(University of Queensland)
 3. دانشگاه سیدنی(University of Sydney)
 4. دانشگاه آدلاید(University of Adelaide)
 5. دانشگاه لا تروب (La Trobe University)
 6. دانشگاه جیمز کوک (James Cook University)

این دانشگاه‌ها دوره‌هایی را ارائه می‌دهند که توسط شورای دندانپزشکی استرالیا(Australian Dental Council) و هیئت دندانپزشکی استرالیا(Dental Board of Australia) تأیید شده‌اند، بنابراین از آموزش دندان‌پزشکی با کیفیت بهره خواهید برد. دانشکده‌های دندانپزشکی استرالیا مجهز به امکانات و منابع مدرن مانند آزمایشگاه‌ها، کلینیک‌ها و آخرین فناوری‌های دندان‌پزشکی هستند و این اطمینان را می‌دهند که دانشجویان آموزش‌های عملی و کاربردی را دریافت می‌کنند. فارغ التحصیلان برنامه های دندانپزشکی در استرالیا دارای گزینه های شغلی متنوعی از جمله پزشک عمومی، تخصص، بهداشت عمومی، پژوهش و دانشگاه هستند. مهارت های به دست آمده در طول برنامه ها باعث می شود فارغ التحصیلان در بازار کار جهانی کاملا مورد تایید باشند و فرصت‌های شبکه‌سازی با متخصصان، محققان و غیره به دیدگاه بین المللی در آموزش آنها کمک کند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: تحصیل در استرالیا

تعداد دانشگاه ها تقریبا 6 دانشگاه (منبع: وب سایت رسمی Study in Australia)
سطح دورهمقطع کارشناسی (ورود مستقیم) و کارشناسی ارشد (ورودی GRADUATE)
مدت دوره4-7 سال
مدرک اعطا شدهکارشناسی دندانپزشکی، دکترای جراحی دندان
آزمون های پذیرشDAT, GAMSAT, UCAT, یا BMAT
شهریه سالانه برای دانشجویان بین المللی56000 تا 97000 دلار استرالیا

 • شناخت جهانی: مدرک دندانپزشکی از دانشگاه های استرالیا به طور گسترده در سطح بین المللی شناخته شده است. برنامه های دندانپزشکی در استرالیا برای مطابقت با استانداردهای بین المللی طراحی شده اند و تضمین می کنند که دانشجویان آموزش جامع و درجه یک را دریافت می کنند.


 • اعتباربخشی حرفه ای: برنامه های دندانپزشکی در استرالیا توسط شورای دندانپزشکی استرالیا(Australian Dental Council) تایید شده است. فارغ التحصیلان، واجد شرایط شرکت در امتحانات مجوز دندانپزشکی در بسیاری از کشورها هستند و این امر پتانسیل فرصت های شغلی جهانی را تسهیل می کند.


 • فناوری پیشرفته: دانشکده های دندانپزشکی استرالیا مجهز به امکانات پیشرفته و جدیدترین فناوری ها هستند. دانشجویان به آزمایشگاه ها، کلینیک ها و تجهیزات مدرن دسترسی دارند و اطمینان حاصل می کنند که آموزش های عملی و کاربردی مطابق با استانداردهای صنعت دریافت می کنند.


 • فرصت های تحقیقاتی: دانشگاه های استرالیا به دلیل تاکید شدیدشان بر پژوهش معروف هستند. دانشجویان دندانپزشکی اغلب فرصت هایی برای مشارکت در پروژه های تحقیقاتی و کمک به پیشرفت در مراقبت های بهداشتی دارند.


 • کیفیت زندگی: استرالیا استانداردهای بالای زندگی و محیطی متنوع و چندفرهنگی را دارا می باشد. دانشجویان از سیستم مراقبت های بهداشتی به خوبی توسعه یافته، جامعه ایمن و پذیرا، و فعالیت های فوق برنامه متعدد بهره می برند.


 • شبکه جهانی: جامعه پزشکی استرالیا به خوبی در سطح جهانی شناخته شده است. تحصیل پزشکی در استرالیا فرصت هایی را برای دانشجویان فراهم می کند تا بتوانند شبکه های بین المللی ایجاد کنند، در کنفرانس ها و کارگاه های آموزشی شرکت کنند و با متخصصان از نقاط مختلف جهان همکاری کنند.


 • اقامت دائم: تحصیل دندانپزشکی در استرالیا می تواند گزینه خوبی برای برخی از دانشجویان بین المللی باشد که می خواهند اقامت دائم استرالیا را بدست بیاورند. استرالیا مسیرهای مهاجرتی مختلفی برای متخصصان ماهر مانند دندانپزشکان دارد.

☑️ پیشنهاد مطالعه: تحصیل پزشکی در استرالیا

نام دانشگاهرتبه بندی THEدانشگاه های جهان در سال 2024: پزشکی و دندانپزشکیرتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع 2023: دندانپزشکی
دانشگاه ملبورن3436
دانشگاه کوئینزلند5351-80
دانشگاه سیدنی5451-80
دانشگاه آدلاید8433
دانشگاه لاتروب251-300
دانشگاه جیمز کوک351-400
دانشگاه ملبورن یک موسسه مشهور است که در ملبورن، ویکتوریا، استرالیا واقع شده است. این کشور به طور مداوم در بین دانشگاه های برتر در سطح جهان قرار دارد و به دلیل شهرت شدید دانشگاهی و مشارکتهای تحقیقاتی شناخته شده است. دانشگاه ملبورن در سال 1853 تأسیس شد و دومین دانشگاه قدیمی استرالیا است. دوره DDS در دانشگاه ملبورن توسط دانشکده دندانپزشکی ملبورن، بخشی از دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و علوم بهداشتی واقع در کارلتون ارائه می شود. این دوره یک مدرک کارشناسی ارشد دندانپزشکی پیشرفته است. کلاس های عملی پیش بالینی و درمان بیماران بالینی در تمام تخصص های دندانپزشکی از محورهای اصلی این برنامه هستند. این مدرک به فارغ التحصیلان اجازه می دهد تا به عنوان دندانپزشک در هیئت دندانپزشکی استرالیا و نیوزلند ثبت نام کنند. مدرک کارشناسی در هر رشته با موضوعاتی مانند آناتومی، بیوشیمی و فیزیولوژی برای پذیرش الزامی است.

نام دورهمدت دورهشهریه سالیانه
دکترای جراحی دندان4 سالAU $97,536
دانشگاه کوئینزلند (UQ) یک دانشگاه دولتی در بریزبن، کوئینزلند است. این دانشگاه در سال 1909 توسط پارلمان کوئینزلند تأسیس شد و یکی از هشت دانشگاه قدیمی این کشور است. این کشور به دلیل برتری در ارائه آموزش در رتبه 50 برتر جهان قرار دارد. دانشگاه کوئینزلند یک برنامه کارشناسی علوم دندانپزشکی (Honors) را از طریق دانشکده دندانپزشکی ارائه می دهد. این برنامه دانش عمیق دندانپزشکی عمومی، اندودنتیکس، پریودنتیکس، پروتز دندان، جراحی دهان فک و صورت، پزشکی دهان و بهداشت عمومی را پوشش می دهد. مدت این برنامه پنج سال است و شامل دوره های آموزشی و بالینی است.

نام دورهمدت دورهشهریه سالانه
علوم دندانپزشکی (Honors)5 سالAU $83,654
دانشگاه سیدنی نخستین دانشکده دندانپزشکی استرالیا است و بیش از 100 سال است که متخصص دندانپزشکی به جامعه ارائه میدهد. این دانشگاه که در سال 1850 تأسیس شد، یکی از برترین دانشگاه های استرالیا است و در بین بهترین دانشگاه های جهان رتبه بالایی دارد. دانشگاه سیدنی یک برنامه ترکیبی یکپارچه ارائه می دهد که منجر به مدرک کارشناسی علوم و سپس مدرک دکترای پزشکی در زمینه دندانپزشکی می شود. دانشجویان برای یک مدرک سه ساله در مقطع کارشناسی و پس از آن دکترای دندانپزشکی چهار سال تحصیل خواهند کرد.

نام دورهمدت زمان دورهشهریه سالیانه
کارشناسی علوم و دکترای دندانپزشکی7 سالAU $56,000
این دانشگاه تحقیقاتی دولتی در آدلاید واقع شده است و حدود 29000 دانشجو را در خود جای داده است که تقریبا 30 درصد آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. این دانشگاه در سال 1874 تأسیس شد و در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه آدلاید یکی از دانشگاه‌های معتبر گروه هشت استرالیایی است. دانشگاه آدلاید یک برنامه کارشناسی جراحی دندان را ارائه می دهد که منجر به اعطای مدرک کارشناسی علوم در دندانپزشکی می شود. این برنامه یک برنامه کارشناسی است که دوره های تئوری را با آموزش عملی بالینی ترکیب می کند تا دانشجویان را برای حرفه ای در دندانپزشکی آماده کند.

نام دورهمدت زمان دوره شهریه سالانه
کارشناسی جراحی دندان5 سالAU $94,000
دانشگاه لا تروب یک دانشگاه دولتی چند پردیسی است که در ایالت ویکتوریا، استرالیا واقع شده است. این نام به افتخار چارلز جوزف لاتروب، اولین فرماندار ویکتوریا گرفته شده است. پردیس اصلی آن در ملبورن واقع شده است در حالی که سایر پردیس های اصلی در بندیگو، آلبری-ودونگا، شپارتون و میلدورا واقع شده اند. این دانشگاه یک برنامه 5 ساله کارشناسی علوم دندانپزشکی (Honors) ارائه می دهد. برای دریافت مدرک، داوطلبان باید 600 کردیت پوینت را در مدت پنج سال به پایان برسانند. دانشجویان مبانی علم دندانپزشکی را می آموزند و تجربه عملی بالینی در سراسر منطقه ویکتوریا دریافت می کنند.

نام دورهمدت زمان دورهشهریه سالانه
کارشناسی دندانپزشکی (Honors)5 سالAU $76,000
دانشگاه جیمز کوک که در شمال کوئینزلند واقع شده است، یک دانشگاه دولتی در استرالیا است که در بین 2 درصد دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال 1970 تاسیس شد و به نام کاشف بریتانیایی کاپیتان جیمز کوک نامگذاری شد. این دانشگاه دارای چندین پردیس است که پردیس های اصلی آن در Cairns و Townsville واقع شده است. جمعیت دانشجویی آن بالغ بر 20000 نفر است که بسیاری از آنها دانشجویان خارجی هستند. این دانشگاه، دارای طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در رشته های مختلف مانند دندانپزشکی، زیست شناسی، بازرگانی، مهندسی، بهداشت، حقوق، علوم و غیره است.

بخش دندانپزشکی آن یک برنامه مدرک کارشناسی جراحی دندان (Honors) ارائه می دهد. از آنجایی که این مدرک افتخاری است، برای دانشجویان با پیشرفت عالی در نظر گرفته شده است. این برنامه مستلزم دروس اضافی و همچنین پایان نامه و پروژه تحقیقاتی است. این دوره توسط شورای دندانپزشکی استرالیا تایید شده است. فارغ التحصیلان می توانند از طریق آژانس تنظیم مقررات پزشکان سلامت استرالیا در هیئت دندانپزشکی استرالیا ثبت نام کنند. با این مدرک، آنها واجد شرایط ثبت نام به عنوان متخصص در بوردهای دندانپزشکی در نیوزلند و استرالیا خواهند بود.

نام دورهمدت زمان دورهشهریه سالانه
کارشناسی جراحی دندان (Honors)5 سالAU $73,040
☑️ پیشنهاد مطالعه: دانشگاه های استرالیا برای اپلای

شرایط پذیرش برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا
حداقل شرایط لازم برای ورود دانشجویان بین المللی به شرخ زیر می باشد:


 • تحصیلات دبیرستان و کارشناسی: متقاضیانی که 12 سال تحصیل در مدرسه را گذرانده اند (تا مقطع دبیرستان) با سپری کردن دورسی مانند زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و یا فیزیک واجد شرایط درخواست برای دوره کارشناسی دندانپزشکی با ورود مستقیم در استرالیا هستند. مدرک diploma باید معادل 12 سال تحصیل در استرالیا یا شرایط ATAR باشد. دانش آموزانی که فاقد این مدرک هستند می توانند مدرک foundation ارائه شده توسط دانشکده های دندانپزشکی استرالیا را انتخاب کنند. برای ورود با روش graduate مدرک DDS ارائه شده توسط دانشگاه ملبورن، دانشجویان به مدرک کارشناسی در هر رشته آناتومی، بیوشیمی و فیزیولوژی به عنوان موضوعات پیش نیاز لازم دارند.


 • تسلط به زبان انگلیسی: متقاضیان بین المللی از کشورهای غیر انگلیسی زبان باید نمرات مهارت آزمون های زبان انگلیسی را ارسال کنند. نمرات مورد قبول آیلتس آکادمیک 7 ، آزمون تافل اینترنتی 94، آزمون PTE آکادمیک 65 و غیره می باشد.


 • آزمون پذیرش: دانشجویان بین المللی متقاضی برنامه های دندانپزشکی در استرالیا باید آزمون های پذیرش مانند DAT، GAMSAT، UCAT، یا BMAT را به عنوان پیش نیاز پذیرش انجام دهند.


 • مصاحبه: دانشگاه های دندانپزشکی در استرالیا نیز مصاحبه شخصی یا آنلاین را به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش در دوره های دندانپزشکی انجام می دهند.


 • سایر شرایط: دانشجویان برای پذیرش باید اسناد و مدارک تحصیلی و هویتی را به زبان انگلیسی در مراکز معتبر ترجمه کرده و همچنین باید مدرکی مبنی بر حمایت مالی برای پوشش هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در استرالیا ارائه دهند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: ویزای تحصیلی استرالیا

پس از اخذ مدرک، فارغ التحصیلان باید در هیئت دندانپزشکی استرالیا(Dental Board of Australia) و آژانس تنظیم مقررات پزشکان سلامت استرالیا( Australian Health Practitioners Regulation Agency) ثبت نام کنند تا واجد شرایط فعالیت های دندانپزشکی در استرالیا باشند. فارغ التحصیلان دندانپزشکی را می توان در طیف گسترده ای از پوزیشن ها و مشاغل در بخش های دولتی و خصوصی در نقش های زیر یافت:


 • دندانپزشک
 • درمانگر سلامت دهان و دندان
 • دندانپزشک بالینی
 • مسئول بهداشت جامعه

دندانپزشکان می توانند در دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی کار کنند. همچنین می توانند کلینیک های دندانپزشکی، آزمایشگاه های دندانپزشکی یا سرمایه گذاری های توسعه محصولات دندانپزشکی خود را احداث کنند. دندانپزشکان با متوسط ​​حقوق سالانه 73600 دلار استرالیا جزو پردرآمدترین متخصصان استرالیا هستند. در استرالیا به ازای هر 100000 نفر جمعیت 92 دندانپزشک وجود دارد، بنابراین تقاضا برای دندانپزشک در کشور رو به افزایش است (منبع: Ahpra).

☑️ پیشنهاد مطالعه: آزمون PTE

برای انجام کار به عنوان یک دندانپزشک در استرالیا، باید یک مدرک دانشگاهی معتبر در رشته دندانپزشکی را تکمیل کنید، در هیئت دندانپزشکی استرالیا ثبت نام کنید و هر ساله استانداردهای ثبت نام مجدد را رعایت کنید. در زیر دو مسیر اصلی برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه را بیان می کنیم که پس از تکمیل به شما امکان می دهد به عنوان دندانپزشک در هیئت دندانپزشکی استرالیا(Dental Board of Australia) ثبت نام کنید.

مستقیم از دبیرستان

برای تعداد کمی از فارغ التحصیلان دبیرستان با موفقیت بالا، ورود به صورت مستقیم به یک مدرک دوگانه کارشناسی علوم و دکترای دندانپزشکی (مدرک 7 ساله) به شما این فرصت را می دهد که قبل از مسئولیت چهار ساله دکتری دندانپزشکی، یک مدرک سه ساله در مقطع کارشناسی تحصیل کنید. برای ورود از این مسیر باید:


 • حداقل امتیاز ATAR را که انتظار می رود 99.6 یا معادل آن را داشته باشید.
 • دستیابی به عملکرد رضایت بخشی در فرآیند ارزیابی، از جمله ارزیابی کتبی و جلسه بحث و گفتگو
 • حداقل الزامات زبان انگلیسی را برآورده کنید.

پس از ثبت نام، همچنین باید واحد انتخابی دندانپزشکی را تکمیل کنید و در هر سال تحصیلی در طول تحصیل در مقطع کارشناسی به میانگین نمره حداقل 65 دست یابید تا به دکتری دندانپزشکی بروید. به دلیل تقاضای بالا، حداقل امتیاز ATAR فرصت انجام فرآیند ارزیابی را تضمین نمی کند.

پس از گذراندن دوره کارشناسی از دانشگاه

اکثر داوطلبان دندانپزشکی پس از اتمام دوره کارشناسی، واجد شرایط برای ورود تحصیلات تکمیلی به دکترای دندانپزشکی (مدرک 4 ساله) می شوند. برای ورود با این مسیر شما باید:


 • حداقل نمره GPA برای یک مدرک کارشناسی واجد شرایط را در زمان درخواست داشته باشید.
 • در آزمون پذیرش فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی استرالیا (GAMSAT) یا معادل آن، عملکرد رضایت بخشی کسب کرده باشید.
 • دستیابی به عملکرد رضایت بخشی در مصاحبه کوتاه چندگانه (MMI)

عملکرد رضایت بخش در راهنمای پذیرش بومی و راهنمای پذیرش بین المللی تعریف شده است.

پس از فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی، ثبت نام در هیئت دندانپزشکی استرالیا قبل از انجام هر اقدامی الزامی است. اطلاعات مربوط به ثبت نام دانشجو و اطلاعات فارغ التحصیلانی که برای اولین بار در هیئت مدیره ثبت نام می کنند در وب سایت هیئت دندانپزشکی AHPRA موجود است.

برای ادامه کار به عنوان دندانپزشک در استرالیا، باید هر سال ثبت نام خود را در هیئت دندانپزشکی استرالیا تمدید کنید و حداقل 60 ساعت فعالیت های توسعه حرفه ای مداوم (CPD) را در یک دوره سه ساله تکمیل کنید. دانشکده دندانپزشکی سیدنی یک برنامه در طول سال از رویدادهای CPD ، سمینارها و دوره های کوتاه در بسیاری از شهرهای بزرگ در سراسر استرالیا را برای کمک به فارغ التحصیلان دندانپزشکی برای برآورده کردن نیازهای CPD خود ارائه می دهد. این دوره‌ها به پزشکان در انجام تعهدات خود برای ارائه خدمات با کیفیت بالا در زمینه‌های اندودنتیکس، دندانپزشکی عمومی، بهداشت و درمان، ایمپلنت، جراحی دهان، ارتودنسی، پریودنتیکس، پروتز و غیره کمک می‌کنند.

بسیاری از فارغ التحصیلان می توانند دوره های تحصیلات تکمیلی خود را در دندانپزشکی بالینی ادامه دهند و در زمینه های مختلفی از جمله آرامبخشی و کنترل درد، طب دهان، ایمپلنت، جراحی، ارتودنسی، اطفال، پریودنتیکس، بهداشت دهان و دندان جامعه، پروتز و دندانپزشکی با نیازهای خاص تخصص لازمه را کسب کنند. اکثر برنامه های دکترای دندانپزشکی بالینی شما را برای یک حرفه در سطح تخصصی در رشته مورد نظر آماده می کنند و پایه ای را برای دنبال کردن شغلی و یا موقعیت های آکادمیک بالینی فراهم می کنند. برای پذیرش در یکی از برنامه های تحصیلات تکمیلی دندانپزشکی به ویژه برای دانشگاه سیدنی، باید مدرکی داشته باشید که توسط هیئت دندانپزشکی استرالیا به رسمیت شناخته شده باشد و حداقل دو سال سابقه کار عمومی دندانپزشکی داشته باشید.


ویزای همراه دانش آموز در استرالیا


ویزای گاردین استرالیا که یا ویزای ساب کلاس 590 که ویزای همراه دانش آموز در استرالیا نیز معروف می باشد، ویزای خاصی است که برای افرادی که مسئولیت یک دانش آموز خردسال یا یک دانشجوی بزرگسال را با شرایط استثنایی دارند، صادر می شود. این ویزا با هدف اجازه دادن به دانش آموزان آینده یا دانشجویان با نیازهای خاص صادر می شود تا در حالی که برنامه تحصیلی خود را در استرالیا به پایان برسانند، یک سرپرست را با خود همراه کنند.

بطور کلی ویزای همراه دانش‌ آموز استرالیا یا ساب کلاس 590، یکی از ویزاهای همراه در استرالیا می باشد و برای متقاضیانی که قیم یک دانش‌آموز خردسال یا یک دانش‌آموز بزرگ‌سال با شرایط استثنایی هستند، صادر می شود. ویزای همراه دانش آموز در استرالیا که ویزای گاردین نیز نامیده می شود به این منظور اعطا می شود که به دانش‌آموزان واجد شرایط اجازه دهد در زمان تحصیل در استرالیا یک سرپرست همراه خود داشته باشند. حال چه افرادی می تواند برای ویزای همراه دانش اموز در استرالیا اقدام کند؟ اگر 21 سال سن دارید و شرایط زیر را دارید می توانید برای ویزای همراه دانش آموز در استرالیا درخواست دهید:


 • پدر و مادر یک دانش آموز
 • قیم یک دانش آموز
 • یکی از بستگان دانش آموز

☑️ پیشنهاد مطالعه: ویزای تحصیلی استرالیا


 • مدت اقامت

  • این یک ویزای موقت است. مدت ویزای شما با توجه به اقامت دارنده ویزای دانش آموزی و سن آنها تعیین می شود.


 • هزینه

  • از 710.00 AUD


 • زمان های پردازش

  • برای نشان دادن زمان پردازش این ویزا، از ابزار راهنمای زمان پردازش ویزا استفاده کنید. این ابزار زمان‌های پردازش برنامه‌های اخیراً تصمیم‌گیری شده را نشان می‌دهد. البته این فقط یک راهنما است و مختص برنامه شما نیست.


 • با این ویزا می توانید

  • برای ارائه مراقبت و حمایت از دارنده ویزای دانش آموزی که به دلیل شرایط استثنایی زیر 18 سال سن دارد، به استرالیا بیایید.


 • سرپست یا قیم باید

  • والدین، قیم یا خویشاوندان دانش آموز 21 سال یا بیشتر داشته باشند.
  • مدارکی مبنی بر بودجه کافی برای حمایت از خود و دانشجو در طول اقامت خود داشته باشد.
  • دارای بیمه درمانی کافی باشد.
  • قادر به ارائه مسکن، رفاه و سایر حمایت ها باشد.
  • اگر سرپست یا قیم در استرالیا می باشد، ویزای واجد شرایط را داشته باشد.☑️ پیشنهاد مطالعه: ویزای موقت فارغ التحصیلان استرالیا | ویزای ساب کلاس 485


 • برای ارائه مراقبت و حمایت از دارنده ویزای دانش آموزی که زیر 18 سال سن دارند (یا بالای 18 سال در شرایط استثنایی) به استرالیا بیایید.
 • مراقبت از بیش از یک دانش آموز
 • در دوره فشرده زبان انگلیسی (ELICOS) برای کمتر از 20 ساعت در هفته یا آموزش دیگری برای حداکثر 3 ماه تحصیل کنید.
 • شما با این ویزا اجازه کار ندارید.
 • هنگام درخواست ویزا و زمانی که اداره مهاجرت استرالیا در مورد درخواست شما تصمیم می کند، می توانید در استرالیا یا خارج از آن باشید.
 • شما می توانید تا زمانی که ویزا معتبر است، چند بار به خارج از استرالیا سفر کرده و به آن بازگردید. اما شما نمی توانید استرالیا را بدون دارنده ویزای دانش آموزی ترک کنید مگر اینکه ترتیبات رفاهی جایگزین را انجام داده باشید.


شما می توانید تا تاریخ مشخص شده در grant letter ویزای خود در استرالیا بمانید. در تصمیم گیری برای این تاریخ، معمولا مدت اقامت دارنده ویزای دانش آموزی یا زمانی که آن دانشجو 18 ساله می شود در نظر گرفته می شود. همچنین شما می توانید با درخواست ویزای همراه دانش آموزی بیشتر در استرالیا بمانید.اگر یکی از اعضای خانواده شما 6 ساله نشده باشد، نمی توانید ویزا را دریافت کنید مگر اینکه دلایل قانع کننده و دلسوزانه وجود دارد. کودک باید شرایط سلامتی مشابه شما را داشته باشد و در طول مدت اقامت خود در استرالیا دارای بیمه درمانی باشد. شما نمی توانید پس از ارسال درخواست خود، کودکان زیر 6 سال را ضمیه کنید. کودکان 6 ساله یا بزرگتر می توانند با شما بیایند اما باید برای ویزای دانش آموزی خود اقدام کنند. در استرالیا باید بتوانید از نظر مالی از خود و از اعضای خانواده همراه خود حمایت کنید.هزینه ویزا 710 AUD برای متقاضی اصلی است. همچنین ممکن است مجبور شوید هزینه های دیگری را برای بررسی های پزشکی و بیومتریک بپردازید. برای تعیین هزینه ویزای شما از برآوردگر هزینه ویزا استفاده کنید. برآوردگر هزینه های دیگر را در نظر نمی گیرد.زمان پردازش ویزای همراه دانش آموز در استرالیا تقریباً 4 تا 7 ماه طول می کشد. اگر تمام مدارک مورد نیاز را ارسال نکرده باشید یا اطلاعات اشتباهی ارائه نکرده باشید، ممکن است زمان پردازش بیشتر طول بکشد. اگر هزینه لازم را پرداخت نکرده باشید، زمان رسیدگی به ویزای شما به تاخیر می افتد. بطور کلی برای نشان دادن زمان پردازش این ویزا، می توانید از ابزار راهنمای زمان پردازش ویزا استفاده کنید. این ابزار، زمان‌های پردازش برنامه‌های اخیراً تصمیم‌گیری شده را نشان می‌دهد. این فقط یک راهنما است و مختص برنامه شما نیست. اگر هزینه درخواست روادید را پرداخت نکنید، درخواست شما پردازش نمی شود و در صورت وجود این موضوع به شما اطلاع داده می شود.


بطور کلی برای ویزای همراه دانش آموز در استرالیا به این مدارک نیاز دارید:


 • مدارک هویتی: هنگام درخواست ویزای گاردین باید پاسپورت معتبر و سایر مدارک شناسایی ارائه دهید. این موارد شامل کارت ملی، گواهینامه رانندگی، و مدارک وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، طلاق، گواهی تغییر نام و غیره) است.
 • اپلیکیشن فرم سرپرست دانش آموز: متقاضیان ویزا باید اپلیکیشن فرم مربوط به درخواست ویزای خود را پر کنند.


 • فرم 157N: این فرم باید توسط متقاضی اصلی پر شود و قیم منتخب باید این فرم را همراه با درخواست ویزای خود ارسال کند.
 • شواهد مالی: به عنوان یک سرپرست دانش آموز، باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد می توانید از خود و دانش آموز در طول اقامت خود در استرالیا حمایت کنید. می توانید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد درآمد سالانه 102500 AUD دارید یا اینکه شریک زندگی شما (که با شما نمی آید) بودجه کافی برای حمایت مالی از شما دارد. اگر شخص دیگری از شما حمایت مالی می کند، باید مدارک هویتی او را ارائه دهید و نشان دهید که چه رابطه ای با این شخص دارید. همچنین می توانید مدارکی ارائه دهید مبنی بر اینکه بودجه کافی برای پوشش دارید:

  • هزینه سفر برای شما و دانش اموز
  • هزینه های تمام سال کلاس های درسی برای دارنده ویزای دانش آموزی.
  • هزینه های تمام سال زندگی برای شما (اجاره، غذا، صورتحساب و غیره).
  • هزینه های مدرسه، در صورتی که کودکان در سن مدرسه همراه شما باشند.


 • بیمه سلامت: شما باید مدرکی مبنی بر بیمه درمانی قابل قبول برای حداقل سال اول در استرالیا ارائه دهید. همه اعضای خانواده شما باید تحت پوشش بیمه درمانی باشند.
 • اسناد ثبت نام موقت واقعی یا GTE : شما باید بیانیه ای بنویسید که در آن به صراحت قصد خود را برای ماندن در استرالیا فقط به طور موقت توضیح دهید. می توانید موارد زیر را در GTE خود بگنجانید:

  • مدرکی مبنی بر بازگشت اعضای نزدیک خانواده به کشور محل اقامت خود.
  • ویزا یا وضعیت اقامت از کشور محل اقامت خود و حق بازگشت شما.
  • شواهدی مبنی بر داشتن املاک و مستغلات یا سایر دارایی ها در کشور محل اقامت خود.
  • یک بلیط پرواز رفت و برگشت.
  • نامه ای از کارفرمای شما.


 • اثبات شخصیت خوب: برای ویزای همراه دانش آموز، باید شرایط شخصیتی لازم را داشته باشید.
 • فرم رضایت والدین: برای هر شخصی که حق قانونی برای متقاضیان خردسال دارد، باید فرم 1229 یا یک اعلامیه قانونی که رضایت برای سفر کودک به استرالیا را مشخص می کند ضمیمه کرد.
 • بیانیه Signed Values Declaration: هر متقاضی بالای 18 سال باید جزوه "Life in Australia" را بخواند و بیانیه ای را امضا کند که در آن سوگند یاد می کند که به تمام قوانین استرالیا احترام بگذارد.
 • اگر کسی به شما کمک می کند: شما می توانید کسی را معرفی کنید تا در این امر به شما کمک کند. اگر در حال معرفی یک نماینده مجاز هستید، باید فرم 956A را در نظر بگیرید در حالی که برای یک ایجنت مهاجرتی به فرم 956 نیاز دارید.


اسنادی که برای درخواست ویزای خود ارسال می کنید باید از دستورالعمل های خاصی پیروی کنند. اگر اسناد شما به زبان دیگری غیر از انگلیسی است، باید آنها را از طریق یک سرویس ترجمه معتبر ترجمه کنید. علاوه بر این، مدارک شما باید توسط یک فرد معتبر تایید شده باشد.هزینه های زندگی که از شما خواسته می شود تا اعلام کنید و همراه با درخواست ویزای خود ارائه دهید، نشان دهنده هزینه زندگی در استرالیا است. هزینه های واقعی زندگی در سراسر استرالیا متفاوت است. توصیه می کنیم در مورد منطقه ای که می خواهید زندگی کنید، از جمله هزینه زندگی در آن منطقه تحقیق کنید. گزینه هایی وجود دارد که ثابت می کند دسترسی واقعی به پول کافی برای اقامت خود دارید. بنابراین شما باید مطمئن شوید که پول کافی برای حمایت از خود، دارنده ویزای دانش آموزی و فرزندانی که با شما به استرالیا می آیند را دارید. برای پرداخت به پول کافی نیاز دارید: • هزینه سفر برای شما و دارنده ویزای دانش آموزی
 • 12 ماه هزینه دوره برای دارندگان ویزای دانش آموزی (یا هزینه های متناسب، اگر دوره کمتر از 12 ماه باشد)
 • 12 ماه هزینه زندگی برای شما، دارنده ویزای دانش آموزی و اعضای خانواده همراه (یا هزینه های زندگی به نسبت، اگر اقامت کمتر از 12 ماه باشد).
 • هزینه های مدرسه برای کودکان در سن مدرسه که شما را همراهی می کنند.

شواهدی که می توانید ارائه دهید شامل موارد زیر است:

 • سپرده های پولی که در یک موسسه مالی نگهداری می شود
 • وام از یک موسسه مالی و یا دولت
 • بورسیه یا حمایت مالی

اگر شخص دیگری به شما کمک مالی می کند، مدرکی دال بر رابطه خود با آنها و مدارک هویتی آنها به ما ارائه دهید. اگر مدرکی دال بر سپرده گذاری پول ارائه می کنید، منبع آنها را توضیح دهید. فقط افراد خاصی از نظر حمایت مالی شما قابل قبول هستند. از این اطلاعات برای تعیین میزان پول مورد نیاز خود استفاده کنید.

برای محاسبه نسبی هزینه ها، هزینه سالانه را بر 365 تقسیم کنید و نتیجه را در تعداد روزهایی که قصد اقامت در استرالیا را دارید ضرب کنید. هزینه های زندگی برای زندگی 12 ماهه در استرالیا برای شما AUD29,710 و برای کودکی که با شما می آید AUD 4,449 می باشد. برای هزینه های تحصیل نیز شما باید 12 ماه هزینه دوره برای دارنده ویزای دانش آموزی داشته باشید. همچنین می توانید نشان دهید که همسر یا شریک واقعی شما (که به استرالیا سفر نمی کند) از شما حمایت خواهد کرد. آنها باید درآمد سالانه 102500 AUD یا بیشتر در 12 ماه بلافاصله قبل از درخواست داشته باشند.

چگونه برای ویزای همراه دانش‌ آموز در استرالیا اقدام کنم؟
برای ویزای همراه دانش آموز در استرالیا باید با دنبال کردن مراحل زیر به صورت آنلاین درخواست دهید:


 1. یک ImmiAccount ایجاد کنید.
 2. فرم درخواست(اپلیکیشن فرم) ویزا را پر کنید.
 3. اسناد خود را پیوست کنید.
 4. هزینه ویزا را پرداخت کنید.


هنگامی که برای ویزای 590 درخواست می کنید، باید یک ImmiAccount برای درخواست آنلاین داشته باشید. درخواست های حضوری برای این نوع ویزا پذیرفته نمی شود. ImmiAccount یک سرویس آنلاین است که به شما امکان می دهد فرم درخواست ویزا را پر کرده و درخواست تکمیل شده خود را ارسال کنید. شما می توانید روند بررسی ویزای خود را دنبال کنید و می توانید از طریق ImmiAccount خود با اداره مهاجرت تماس بگیرید.هنگامی که یک حساب کاربری دارید، باید با پر کردن اپلیکیشن فرم ویزا، درخواست خود را شروع کنید. ImmiAccount به شما امکان می دهد فرم مربوط به درخواست ویزای خود را انتخاب کنید.پس از پر کردن اپلیکیشن فرم، می توانید مدارک مورد نیاز را برای تکمیل درخواست ویزا را پیوست کنید.شما باید هزینه ویزای مورد نیاز را برای درخواست خود بپردازید. در صورتی که پرداخت خود را ارسال نکنید، به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد.شما باید برای اپلای ویزای همراه دانش آموز حداقل 6 هفته قبل از شروع دوره برای دارنده ویزای آموزشی درخواست دهید. شما و دانش آموز باید همزمان برای ویزای مربوطه خود اقدام کنید.هزینه درخواست پایه برای ویزای سرپرست 710 AUD است. با این حال، اگر سایر اعضای خانواده را با خود می برید، باید برای هر عضو هزینه اضافی بپردازید.اگر افراد تحت تکفل دیگری دارید، می توانید آنها را با ویزای قیم همراه خود بیاورید. با این حال، اگر افراد تحت تکفل شما کمتر از 6 سال هستند، باید دلایل بسیار قوی برای آوردن آنها داشته باشید. شما باید یک بیانیه کتبی به درخواست ویزای خود ضمیمه کنید که مشخص می کند چرا می خواهید یک همراه دیگر با خود داشته باشید.ویزای سرپرست دانشجویی شما معمولاً برای مدت زمانی مشابه ویزای دانش آموز معتبر است. گاهی اوقات، ویزای شما ممکن است تا زمانی که دانش آموز خردسال 18 ساله شود معتبر باشد.اگر برای ویزای همراه دانش آموز دیگری درخواست دهید، می توانید با ویزای دانش آموزی مدت بیشتری در استرالیا بمانید.وقتی در استرالیا هستید نمی توانید با ویزای گاردین یا همان همراه دانش آموز کار کنید. با این حال، اگر زبان اول شما انگلیسی نیست، می توانید کمتر از 20 ساعت در هفته در دوره انگلیسی تحصیل کنید. همچنین می توانید به مدت سه ماه در دوره آموزشی یا دوره های دیگری شرکت کنید.خیر، با ویزای قیم نمی توانید اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید. زمانی که ویزای شما به پایان می رسد باید استرالیا را ترک کنید.تحصیل پزشکی در استرالیا


در میان تمام کشورهای انگلیسی زبان، یکی از مقصد های مورد علاقه دانشجویان بین المللی تحصیل در استرالیا است. به عنوان کشوری که صلاحیت های شناخته شده بین المللی را ارائه می دهد، استرالیا دارای مدرسینی است که جزء بهترین های جهان هستند و بهترین شرایط تحصیل را برای هر دانش آموز ایجاد می کنند و باعث شده استرالیا بهترین مکان برای تحصیل پزشکی باشد. استرالیا که به دلیل تحقیقات عالی و استانداردهای علمی قوی خود مشهور است، برای دانشجویان آینده نگر محیط مناسبی را برای تحصیل پزشکی و مسیر کامل به سمت مدرک پزشکی ارائه می دهد. دوره های پزشکی در استرالیا به عنوان دوره های کارشناسی پزشکی، کارشناسی جراحی (MBBS)، کارشناسی علوم پزشکی و دکترای پزشکی (MD) ارائه می شود و توسط شورای پزشکی استرالیا (AMC) تایید شده است. برای تحصیل پزشکی در استرالیا، دانشجویان بین المللی باید 12 سال تحصیلات دبیرستانی داشته باشند. برنامه های پزشکی استرالیا با یک برنامه درسی جامع مشخص می شود که دانش نظری را با تجربه بالینی عملی ترکیب می کند. دانشگاه هایی مانند دانشگاه ملبورن، دانشگاه موناش، دانشگاه نیو ساوت ولز و دانشگاه سیدنی موسسات محبوبی هستند که آموزش پزشکی در سطح جهانی ارائه می دهند. دانشگاه نیوکاسل، دانشگاه تاسمانی (UTAS)، دانشگاه فلیندرز، دانشگاه جیمز کوک و دانشگاه کرتین نیز دوره های MD را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

پس از اتمام دوره MBBSیا MD در استرالیا، فارغ التحصیلان واجد شرایط ثبت نام موقت در آژانس تنظیم مقررات پزشکان بهداشت استرالیا و هیئت پزشکی استرالیا هستند. پس از اتمام یک سال اقامت اجباری کارآموزی در یک بیمارستان تایید شده، آنها می توانند در ایالت های مربوطه کشور ثبت نام کنند. با توجه به نتایج اشتغال و انتظارات حقوق و دستمزد فارغ التحصیلان پزشکی در استرالیا، تجربه تحصیل در استرالیا بسیار ارزشمند خواهد بود.

تعداد دانشگاه هاحدودا 15
سطح دورهکارشناسی و پیوسته(کارشناسی علوم و دکتری پزشکی، دکتری پزشکی، کارشناسی پزشکی، کارشناسی جراحی)
مدت دوره4 - 7 سال
شرایط عمومی پذیرش12 سال تحصیل (زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و یا فیزیک)
مدرک اعطا شددکترای پزشکی، کارشناسی علوم پزشکی
آزمون های پذیرشنمرات UMAT ، ISAT ، UCAT ، GAMSAT یا MCAT مورد نیاز است
شهریه سالانه برای دانشجویان بین المللی60000 تا 100000 دلار استرالیا
☑️ پیشنهاد مطالعه: تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا


 • به رسمیت شناختن و پذیرش جهانی: مدرک پزشکی از یک دانشگاه استرالیا به طور گسترده در سطح بین المللی شناخته شده است. فارغ التحصیلان واجد شرایط شرکت در آزمون های صدور مجوز در بسیاری از کشورها هستند که این امر پتانسیل فرصت های شغلی جهانی را تسهیل می کند.
 • اعتباربخشی حرفه ای: برنامه های پزشکی در استرالیا توسط AMC تایید شده است. فارغ التحصیلان باید یک دوره کارآموزی و در برخی موارد یک دوره رزیدنتی را بگذرانند تا واجد شرایط ثبت نام کامل پزشکی باشند.
 • فرصت های تحقیق: دانشگاه های استرالیا به دلیل تأکید شدید بر تحقیقات شناخته شده اند. دانشجویان پزشکی غالباً فرصتی برای مشارکت در پروژه های تحقیقاتی و کمک به پیشرفت در مراقبت های بهداشتی دارند.
 • کیفیت زندگی: استرالیا استانداردهای بالای زندگی و محیطی متنوع و چندفرهنگی را ارائه می دهد. دانش آموزان از سیستم مراقبت های بهداشتی به خوبی توسعه یافته، جامعه ایمن و پذیرا و فعالیت های فوق برنامه متعدد بهره می برند.
 • سیستم مراقبت های بهداشتی عالی: استرالیا دارای سیستم مراقبت های بهداشتی با کیفیت و کارآمد است. دانشجویان پزشکی این فرصت را دارند که در بیمارستان ها و کلینیک هایی که به دلیل استانداردهای بالای مراقبت از بیمار شناخته شده اند، تجربه عملی کسب کنند.
 • شبکه جهانی: جامعه پزشکی استرالیا به خوبی در سطح جهانی ارتباط دارد. تحصیل پزشکی در استرالیا فرصت هایی را برای دانشجویان فراهم می کند تا بتوانند شبکه های بین المللی ایجاد کنند، در کنفرانس ها و کارگاه های آموزشی شرکت کرده و با متخصصان از نقاط مختلف جهان همکاری نمایند.

از دو طریق می توانید در استرالیا پزشک شوید. یکی از طریق درخواست برای دانشکده پزشکی بلافاصله پس از پایان دبیرستان و دیگری با درخواست پس از اتمام دوره کارشناسی. رفتن به مدارس پزشکی بعد از دبیرستان جزء کارشناسی محسوب می شود در حالی که رفتن به مدارس پزشکی پس از گذراندن دوره کارشناسی به عنوان مدرک تحصیلات تکمیلی محسوب می شود.

تکمیل مدرک پزشکی می تواند از 4 تا 6 سال طول بکشد، و دانشجویان باید 47 هفته یا یک سال به عنوان کارآموز در بیمارستان بگذرانند. مسئولیت هماهنگی این دوره کارآموزی کاملا بر عهده دانشجویان است. معمولاً برای تمام ایالت های استرالیا، آخرین مهلت درخواست در ماه ژوئن، یک سال قبل از شروع دوره کارآموزی است. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که برای ثبت نام موقت در هیئت پزشکی استرالیا اقدام کنید تا بتوانید در طول دوره کارآموزی خود تحت نظارت باشید. شما می توانید این کار را با درخواست آنلاین در وب سایت رسمی هیئت پزشکی استرالیا (Australian Medical Board) انجام دهید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: راهنمای تحصیل کارشناسی در استرالیا

نام دانشگاهرتبه بندی دانشگاه های جهانی در سال 2024: پزشکی و دندانپزشکیرتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع پزشکی در سال 2023
University of Melbourne 3724
Monash University5440
UNSW Sydney – University of New South Wales8452
The University of Sydney6025
University of Newcastle201-250151-200
University of Tasmania (UTAS)251-300401-450
Flinders University301–350251-300
James Cook University351-400451-500
Curtin University201-250
☑️ پیشنهاد مطالعه: دانشگاه های استرالیا برای اپلای

تحصیل پزشکی در دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی معتبر واقع در ملبورن، ویکتوریا است. این دانشگاه که در سال 1853 تأسیس شده است، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا است و همواره به عنوان یکی از موسسات برتر در سطح جهانی رتبه بندی می شود. علاوه بر پردیس اصلی واقع در پارک ویل، چندین پردیس دیگر از جمله ساوت بانک، برنلی، کرزویک، دوکی و وربی نیز دارد. دانشگاه ملبورن طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را در رشته های مختلف از جمله پزشکی، بیزینس، مهندسی، علوم بهداشتی، حقوق، علوم و غیره ارائه می دهد. این دانشگاه به دلیل استانداردهای دقیق دانشگاهی و تعهد به آموزش فشرده تحقیقاتی شناخته شده است.

دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه ملبورن به دلیل برنامه پزشکی خود، دکترای پزشکی (MD) مشهور است. برای برنامه MD که دوره کارشناسی ارشد است، رتبه اول را در کشور دارد. این برای دانشجویانی طراحی شده است که قبلاً تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی به پایان رسانده اند و قصد دارند در رشته پزشکی تحصیل کنند.

نام دورهمدتشهریه سالیانه
دکتری پزشکی (MD)4 سال101,952 دلار استرالیا
تحصیل پزشکی در دانشگاه موناش

دانشگاه موناش یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در سال 1958 در استرالیا تأسیس شد. این نام از سر جان موناش، یک فرمانده نظامی استرالیایی گرفته شده است. موناش یکی از بزرگترین و پویاترین دانشگاه های استرالیا است که به طور مداوم در بین دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی می کند. این دانشگاه دارای پردیس های متعددی در ویکتوریا است، از جمله Clayton، Caulfield، Peninsula و Parkville. همچنین دارای پردیس های بین المللی در مالزی و آفریقای جنوبی است. این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را در رشته های مختلف از جمله هنر، بیرینس، مهندسی، پزشکی، علوم و غیره ارائه می دهد.

دانشگاه موناش کارشناسی علوم پزشکی و دکترای پزشکی (MD) را از طریق دو مسیر ارائه می دهد: ورود مستقیم و ورود به صورت graduate. هر دو مسیر به همان درجه کارشناسی علوم پزشکی و دکترای پزشکی (MD) منجر می شوند. این دوره ها توسط دانشکده پزشکی، پرستاری و علوم بهداشتی ارائه می شود. برای برنامه ورود مستقیم، دانشجویان دو سال اول را در دانشگاه می گذرانند در حالی که سه سال بعد را در یک بیمارستان و جامعه سپری می کنند. برای مسیر ورود به صورت graduate هفتاد در صد از مکان ها برای دانشجویان ثبت نام شده در مدرک کارشناسی موناش رزرو شده است. دانشجویان دارای مدرک علوم بیومدیکال با معدل 6.0 از 7.0 نیز می توانند برای برنامه ورود به صورت graduate اقدام کنند.

نام دورهمدتشهریه سالیانه
کارشناسی علوم پزشکی و دکترای پزشکی (MD)، ورود به صورت مستقیم5 سالAU $92,200
کارشناسی علوم پزشکی و دکترای پزشکی (MD)، ورود به صورت graduate 4 سالAU $92,200
تحصیل پزشکی در دانشگاه نیو ساوت ولز

دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW Sydney) در سال 1949 با تمرکز قوی بر رشته های علمی، فنی و حرفه ای تاسیس شد. این یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی استرالیایی است که در سیدنی، نیو ساوت ولز واقع شده است. علاوه بر پردیس اصلی، UNSW سیدنی همچنین دارای پردیس های اضافی، از جمله پردیس Paddington (کالج هنرهای زیبا)، Randwick (پردیس پزشکی UNSW)، و یک پردیس CBD است.

طبق آمار ارائه شده توسط مرکز پذیرش دانشگاه ها، دوره کارشناسی مطالعات پزشکی یا دکترای پزشکی توسط UNSW سیدنی در "10 دوره برتر پرتقاضا برای سال 2023" قرار گرفته است. این دوره توسط دانشکده پزشکی و بهداشت در UNSW سیدنی ارائه می شود که به دلیل برنامه های پزشکی و مشارکت های تحقیقاتی خود مشهور است. پس از اتمام، به فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی مطالعات پزشکی (BMed) و مدرک دکترای پزشکی (MD) اعطا می شود. این دانشگاه همچنین به دانشجویانی که در برنامه BMedSci ثبت نام کرده اند، اجازه ورود به دوره کارشناسی علوم پزشکی دکتری پزشکی را می دهد.

نام دورهمدت زمانشهریه سالیانه
کارشناسی مطالعات پزشکی یا دکترای پزشکی6 years AU $74,445
تحصیل پزشکی در دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی یک دانشگاه دولتی معتبر در استرالیا است که در سیدنی واقع شده است. این دانشگاه در سال 1850 تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه های کشور به حساب می آید. پردیس اصلی آن در نزدیکی مرکز شهر سیدنی واقع شده است. این دانشگاه دارای چندین پردیس دیگر از جمله پردیس کامبرلند برای علوم بهداشتی و پردیس کامدن برای کشاورزی و علوم محیطی است.

این دانشگاه رتبه 25 جهان را برای پزشکی (رتبه بندی موضوعی در سال2023 توسط QS) دارد. برنامه، کارشناسی علوم و دکترای پزشکی توسط دانشکده پزشکی ارائه می شود. این دانشکده با چندین بیمارستان و مؤسسه تحقیقاتی وابسته است و به دانشجویان آموزش عملی و جامع ارائه می دهد.

نام دورهمدت زمانشهریه سالیانه
کارشناسی علوم و دکترای پزشکی7 سالAU $56,000
دانشگاه سیدنی در بین 20 دانشگاه برتر جهان با 22 پله صعود در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2024 قرار دارد.

موضوعاسترالیاجهانمنبع رتبه بندی
اناتومی و فیزیولوژی16QS 2024
پرستاری114QS 2024
پزشکی226QS 2024
موضوعات مرتبط با ورزش24QS 2024
داروسازی و فارماکولوژی220QS 2024
سلامت عمومی433ARWU 2022
جراحی141US News 
تحصیل پزشکی در دانشگاه تاسمانی (UTAS)

این دانشگاه تحقیقاتی دولتی در تاسمانی واقع شده است. دانشگاه تاسمانی (UTAS) که در سال 1890 تأسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور است. UTAS دارای پردیس های متعدد در سراسر تاسمانی است، از جمله پردیس اصلی در هوبارت، Sandy Bay. این دانشگاه طیف وسیعی از برنامه های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را در رشته های مختلف مانند پزشکی، بیزینس، آموزش، علوم بهداشتی، حقوق، علوم و غیره ارائه می دهد.

دانشگاه تاسمانی یک برنامه 5 ساله BMEDSCMD را برای دانش آموزانی که 12 سال تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند ارائه می دهد که قصد دارند پزشکی را تحصیل کند. در سالهای 1-3 دانش آموز دانش بنیادی را در مورد علوم پزشکی و مهارت های بالینی از جمله مکان های بالینی کوتاه در سراسر ایالت می آموزند. سالهای 4 و 5 فقط به مکان های بالینی اختصاص داده شده است.

نام دورهمدت زمانشهریه سالیانه
کارشناسی علوم پزشکی و دکترای پزشکی (BMedSci MD)5 سالAU $74,950
☑️ پیشنهاد مطالعه: ویزای تحصیلی استرالیا

شرایط پذیرش برای تحصیل پزشکی در استرالیا
حداقل شرایط لازم برای ورود به دانشجویان بین المللی

برای واجد شرایط بودن برای پذیرش در دانشکده های پزشکی استرالیا، باید شرایط تعیین شده توسط این موسسات را داشته باشید. با توجه به اینکه شما می توانید پس از اتمام مدرک کارشناسی برای یک برنامه پزشکی اقدام کنید، یکی از شرایط لازم این است که مدرکی معادل مدرک کارشناسی استرالیا کسب کنید. معدل شما عامل دیگری است که واجد شرایط بودن شما برای درخواست برای دانشکده پزشکی در استرالیا را تعیین می کند. برخی از دانشگاه های استرالیا ممکن است از شما بخواهند که نمونه کارها را نیز ارسال کنید. علاوه بر این، شما همچنین باید برای آزمون پذیرش (GAMSAT/MCAT یا برای DMD، DAT/CDAT) شرکت کنید. نکته آخر اینکه برای تحصیل پزشکی در استرالیا باید انگلیسی را روان صحبت کنید که برای این کار نیازمند حضور دز ازمون های مهارت زبان است.


 • تحصیلات دبیرستانی: متقاضیانی که 12 سال تحصیل در مدرسه را گذرانده اند (تا تحصیلات دبیرستان) واجد شرایط درخواست MD در استرالیا (زیست شناسی، شیمی، ریاضیات ویا فیزیک) هستند. دیپلم باید معادل تحصیلات سال 12 استرالیا یا شرایط ATAR باشد. دانشجویانی که فاقد این مدرک هستند می توانند مدرک foundation ارائه شده توسط دانشکده های پزشکی استرالیا را انتخاب کنند.
 • تسلط به زبان انگلیسی: متقاضیان بین المللی از کشورهای غیر انگلیسی زبان باید نمرات مهارت انگلیسی را ارسال کنند. نمرات مورد قبول آیلتس (آکادمیک) 7، آزمون تافل اینترنتی 94، آزمون PTE آکادمیک 65 و غیره است.
 • آزمون پذیرش: دانشجویان بین المللی متقاضی برنامه های پزشکی در استرالیا نیز باید آزمون های پذیرش مانند ISAT، UMAT، GAMSAT، MCAT یا UCAT را انجام دهند.
 • مصاحبه: بسیاری از دانشگاه های پزشکی مصاحبه های شخصی یا آنلاین را به عنوان بخشی از روند پذیرش خود برای تحصیل پزشکی در استرالیا را برای دوره های MD انجام می دهند.
 • سایر الزامات: دانشجویان پس از پذیرش باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. همچنین باید اثبات حمایت مالی را برای تأمین هزینه شهریه و هزینه های زندگی در استرالیا ارائه دهند.

اگرچه تحصیل پزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی بسیار مورد توجه است، اما بسیاری از مراحل اپلای چالش برانگیز و متعدد است که می تواند دلسرد کننده باشد. با این حال، باید بدانید که با کمی تحقیق و برنامه ریزی از قبل، روند اپلای آسان تر می شود. علاوه بر این، در استرالیا، شما از طریق یک پورتال متمرکز درخواست نمی کنید، بلکه باید مستقیماً به دانشگاه مورد نظر خود درخواست دهید.

مدارکی که باید به عنوان وسیله ای برای پشتیبانی از درخواست خود تهیه و ارسال کنید شامل اپلیکیشن فرم تکمیل شده، مدارک تحصیلی، مدرک مهارت زبان انگلیسی، ریز نمرات رسمی، رزومه، توصیه نامه و انگیزه نامه در مورد اینکه چرا مایل به تحصیل در استرالیا هستید.

MBBS (کارشناسی پزشکی، کارشناسی جراحی) در استرالیا معمولاً 3 تا 7 سال طول می کشد که سه سال مدرک کارشناسی و 4 سال برای دکترای پزشکی (MD) است. پس از اتمام این دوره، می توانید دوره کارآموزی و رزیدنتی خود را ادامه دهید که ممکن است 1 تا 2 سال طول بکشد. توجه داشته باشید که برخی از افراد می توانند بیش از یک سال زیدنتی را انتخاب کنند.

در طول سال اول تحصیل، شما در مورد مفاهیم اولیه پزشکی، آناتومی، بیوشیمی، فیزیولوژی اولیه انسان و غیره خواهید آموخت. آخرین بخش تحصیل شما آموزش حرفه ای است. در این دوره می توانید یک فلوشیپ به عنوان مثال در چشم پزشکی، عمومی، بیهوشی و غیره بگذرانید و می تواند از 3 تا 5 سال طول بکشد.

هزینه های تحصیل معمولاً بخش عمده ای از هزینه های شما را در حین تحصیل در خارج از کشور را تشکیل می دهند. در استرالیا، به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید آماده باشید که حدودا 84000 دلار استرالیا شهریه در سال برای تحصیل پزشکی بپردازید. علاوه بر هزینه تحصیل، باید بدانید که هنگام ارسال درخواست، باید هزینه اپلیکیشن فی را نیز پرداخت کنید. هزینه این بخش 100 دلار استرالیا تا 150 دلار استرالیا متغیر است.

به غیر از هزینه های تحصیل، باید هزینه هایی را که قبل از ورود به استرالیا خواهید داشت نیز در نظر بگیرید. نمونه ای از این نوع هزینه ها، هزینه اپلیکیشن فی(برای ویزای دانشجویی و هزینه های درخواست دانشگاه)، هزینه های شرکت در آزمون و غیره است. علاوه بر این، باید هزینه های زندگی را نیز در نظر بگیرید که می تواند تا 27000 دلار در سال باشد. توجه داشته باشید که انتخاب سبک زندگی شما هزینه زندگی در استرالیا را تعیین می کند.

فارغ التحصیلی از یک دانشکده پزشکی در استرالیا به شما امکان دسترسی به فرصت های متعددی را در سطح محلی و بین المللی می دهد. پس از فارغ التحصیلی، بسته به تخصص خود، می توانید در مدیریت بالینی، مدیریت بیمارستان، مدیریت مدارک پزشکی، بینایی سنج، متخصص پا، آسیب شناس گفتار، دامپزشکی، دندانپزشکی، دستیار دندانپزشکی، پیراپزشکی، جراح مغز و اعصاب ، روانپزشک، روانشناس، پرستار، متخصص تغذیه، داروساز، متخصص کایروپراکتیک، متخصص بیهوشی، جراح پیوند و غیره مشغول به کار شوید.

اگر می خواهید در استرالیا بمانید و حرفه خود را به عنوان یک پزشک انجام دهید، می توانید انتظار داشته باشید که به صورت میانگین حقوق ​​214,000 دلار استرالیا در سال دریافت کنید. به طور معمول، حقوق بین مشاغل مختلف متفاوت است، به عنوان مثال یک جراح مغز و اعصاب در استرالیا حدودا 242000 دلار استرالیا در سال درآمد دارد. یک متخصص بیهوشی حدودا 154000 دلار استرالیا در سال درآمد دارد. یک روانپزشک سالانه حدود 133000 دلار استرالیا درآمد دارد. حقوق سالانه یک پزشک و متخصص قلب می تواند به 400000 دلار استرالیا در سال برسد. متخصصان زنان و زایمان در استرالیا حدود 110000 دلار استرالیا در سال درآمد دارند. پزشکان اطفال حدود 100500 دلار استرالیا در سال درآمد دارند.

به طور خلاصه، انتخاب رشته پزشکی در استرالیا یک تجربه آموزشی غنی را ارائه می دهد که فراتر از کلاس درس است. برنامه های پزشکی استرالیا یک برنامه درسی جامع، فرصت های تحقیقاتی پیشرفته و قرار گرفتن در معرض محیط های بالینی متنوع را ارائه می دهد. فراتر از دانشگاه، جامعه متنوع و چندفرهنگی استرالیا یک محیط یادگیری منحصر به فرد را ارائه می دهد که دانش آموزان را تشویق می کند تا با تجربیات مختلف درگیر شوند.

تعهد این کشور به ارائه مراقبت های بهداشتی درجه یک با مدارک پزشکی شناخته شده بین المللی نشان داده شده است، که تضمین می کند فارغ التحصیلان به خوبی برای موفقیت در صنعت پزشکی که به سرعت در حال تغییر است، آماده خواهند شد.


تحصیل در دوره‌ TAFE استرالیا


یکی از راه های تحصیل در استرالیا حضور در دوره های فنی و تکمیلی موسوم به TAFE است. زندگی به عنوان یک دانشجوی آموزش فنی و تکمیلی (TAFE) برای دانشجویان بومی و بین المللی به طور یکسان بسیار مفید است. تحصیل در دوره‌ TAFE استرالیا به شما امکان می دهد مهارت های عملی را بیاموزید که می تواند منجر به تحصیلات عالی شود یا بلوک های سازنده ای برای یک حرفه در یک زمینه خاص باشد. TAFE یک سیستم دولتی در استرالیا است که پس از دبیرستان در زمینه های حرفه ای مانند زیبایی، طراحی، مراقبت از کودکان، حسابداری، تجارت، فناوری اطلاعات و بسیاری موارد دیگر آموزش می دهد.

در این مقاله، اطاعات لازم را در مورد تحصیل در دوره‌ TAFE استرالیا از جمله سطوح تحصیلی و ساختارهای درسی موجود برای کمک به شما در انتخاب آگاهانه می پردازیم.

بطور کلی TAFE مخفف Technical and Further Education است که به معنای آموزش فنی و تکمیلی می باشد. TAFE برنامه‌ها یا گواهینامه‌های حرفه‌ای هستند که توسط سیستم ملی آموزش استرالیا معروف به آموزش و پروش حرفه‌ای(VET) ارائه می‌شوند. این دوره ها بخشی از چارچوب صلاحیت استرالیا (AQF) است و شامل انواع موضوعات جالب از جمله هنر گرفته تا ساخت و ساز را شامل می شود. از این رو در دوره های TAFE همیشه موضوعی وجود خواهد داشت که علاقه شما را برانگیزد.

موسساتی که دوره های TAFE را ارائه می دهند توسط دولت ایالتی و قلمرو استرالیا تامین مالی و اداره می شوند. دوره های TAFE استرالیا برای ارائه مدارک دیپلم یا گواهینامه به دانشجویان طراحی شده است. جالب اینجاست که در حال حاضر مدارک کاشناسی و post-graduate diplomas نیز در رشته های خاصی ارائه می شود، بنابراین دنیایی از انتخاب در دسترس است.

دوره های TAFE نقطه ورود عالی برای دانشجویانی است که مایل به کسب واحد درسی در مقطع کارشناسی هستند. همچنین، این امکان برای دانشجویان وجود دارد که واحد های درسی که در دوره های TAFE گذرانده اند را به برنامه های تحصیلی خود منتقل کنند.

در حالی که دانشگاه ها طیف گسترده ای از آموزش های تئوری ها را ارائه می دهند، دوره های TAFE بر مهارت های خاص برای یک محل کار خاص تمرکز می کند. به عنوان مثال، سرتیفیکت IV در مراقبت از سالمندان، تمام مهارت های مورد نیاز برای کار در مراقبت سالمندان را آموزش می دهد.

دوره های TAFE معمولاً در مؤسسات TAFE در سراسر استرالیا تدریس می شود، اگرچه تعداد فزاینده ای از دوره ها به صورت آنلاین در دسترس هستند. همچنین گزینه های یادگیری ترکیبی وجود دارد که هم آموزش آنلاین و هم یادگیری حضوری را ارائه می کند.

دوره های TAFE برای دانشجویان بین المللی و همچنین بومی استرالیا بسیار محبوب هستند. در واقع، تحصیل در دوره های TAFE بزرگترین بخش آموزشی و تربیتی در کل استرالیا است. حدود 60 موسسه دوره های TAFE را در سراسر کشور استرالیا و در مناطق شهری و منطقه ای ارائه میدهند. مدارک تحصیلی TAFE برای ارائه صلاحیت ها، مهارت ها و آموزش های لازم برای دانش آموزان به منظور تبدیل شدن به بخشی موفق از نیروی کار طراحی شده است.

از آنجا که دولت ایالتی یا منطقه ای برنامه دوره های TAFE را تنظیم می کند، سیاست ها و هزینه های خاص خود را دارند و با هم متفاوت هستند. بنابراین، برای یافتن جزئیات بیشتر در مورد دوره های مورد علاقه خود، ایده خوبی است که به وب سایت قلمرو یا ایالت نگاهی بیندازید. در ادامه برخی از جزئیات موسسات معروف TAFE استرالیا آورده شده است:

با موسسات TAFE که در سراسر کشور استرالیا واقع شده اند، مطمئناً یکی از این گزینه ها برای شما مناسب خواهد بود.

VET مخفف آموزش و پرورش حرفه ای است که مخفف Vocational Education and Training می باشد. TAFE تنها بخشی از VET است که تمام آموزش های حرفه ای در استرالیا را پوشش می دهد. در حالی که TAFE توسط دولت اداره می شود، موسسات مشابهی نیز وجود دارند که توسط کسب و کار های خصوصی اداره می شوند که اینها به عنوان کالج ها، ارائه دهندگان آموزش یا ارائه دهندگان دوره شناخته می شوند. تفاوت چندانی بین TAFE و ارائه دهندگان خصوصی وجود ندارد. هر دو، دوره‌ها را به صورت آنلاین و در پردیس دانشگاه ارائه می‌دهند و هر دو توسط اداره کیفیت مهارت استرالیا (ASQA) تحت کنترل کیفیت می باشند.

تحصیل در TAFE یک تجربه ارزشمند است که مزایای زیادی دارد. TAFE یک رویکرد عملی برای آموزش دارد، بنابراین شما تجربه و تمرین عملی خواهید داشت. برخی از مزایای تحصیل در TAFE عبارتند از:


 • بینش و روابط صنعت
 • یادگیری مهارت های عملی
 • تنوع دوره
 • گزینه های یادگیری انعطاف پذیر
 • محل کار محور
 • الزامات ورودی کمتر
 • راه رسیدن به دانشگاه
 • طول دوره کوتاه تر
 • گزینه های دوره رایگان TAFE یا یارانه دولتی

مزایای تحصیل در دوره های TAFE چیست؟
موضوعات زیادی برای تحصیل در دوره‌ TAFE استرالیا یا همان موسسات آموزش فنی و تکمیلی وجود دارد که عبارتند از:


 • کشاورزی
 • غذا
 • ساختمان و اثاثیه
 • مهندسی و حمل و نقل
 • زبان و آموزش
 • فناوری اطلاعات
 • اقامتی و گردشگری
 • بیزینس و مارکتینگ
 • مو و زیبایی
 • هنر و طراحی
 • جامعه و سلامت

سطوح تحصیلی دوره های TAFE
موسسات TAFE علاوه بر ارائه طیف وسیعی از دوره‌ها برای تمام سطوح تحصیلی، مدارک خاصی را نیز ارائه می‌کنند که می‌توانید بسته به هدف های خود برای آینده شغلی خود، انتخاب کنید. برخی از دوره ها به گونه ای طراحی شده اند که پایه و اساس خوبی را در زمینه مبانی یک موضوع خاص به شما ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر تخصصی تر هستند.


 • دوره Certificate I دوره Certificate I اولین سطح صلاحیتی است که آموزش مهارت های اساسی و همچنین وظایف معمول را ارائه می دهد. فارغ التحصیلان این سطح دانش و مهارت هایی برای کار اولیه، مشارکت جامعه و یا اموزش بیشتر خواهند داشت.
 • دوره Certificate II - این سطح صلاحیت خاص به شما امکان می دهد تا دانش عملیاتی در زمینه های مهارتی خاصی داشته باشید که در آن می توانید راه حل هایی برای مشکلات پیدا کنید و به کار ببرید.
 • دوره Certificate III - در این سطح، مهارت های شما در کنار دانش نظری شما به خوبی در حال توسعه است تا شما را قادر به حل طیف گسترده ای از مشکلات کند. شما هم داوری کردن و هم تفسیر اطلاعات را خواهید آموخت. فارغ التحصیلان این سطح دانش و مهارت های نظری و عملی برای کار و یا آموزش بیشتر خواهند داشت.
 • دوره Certificate IV - دانش آموزانی که در این سطح تحصیل می کنند پایگاه دانش گسترده ای خواهند داشت و یاد خواهند گرفت که چگونه مهارت های خود را در چندین زمینه به کار ببرند و در عین حال قادر به تجزیه تحلیل و ارزیابی اطلاعات باشند. فارغ التحصیلان این سطح دانش و مهارت های نظری و عملی برای کار تخصصی، مهارتی و یا آموزش بیشتر خواهند داشت.
 • دوره Diploma - تحصیل در سطح دیپلم شما را برای مشاغل صنعتی و حرفه ای آماده می کند. شما قادر خواهید بود با اطمینان و به طور مستقل روی کارهای فنی پیچیده کار کنید. همچنین گاهی اوقات می توانید از تحصیلات دیپلم خود برای کسب واحد های درسی در دانشگاه استفاده کنید. فارغ التحصیلان دانش و مهارت های تخصصی برای کار ماهرانه، فراحرفه ای و یا آموزش بیشتر خواهند داشت.
 • دوره Advanced Diploma - در این سطح، به مهارت های هم سطح یک کارشناس دست خواهید یافت. هنگامی که فارغ التحصیل شدید، می توانید برای مشاغل سوپروایزری یا مدیریتی در زمینه خاص مورد علاقه خود درخواست دهید. فارغ التحصیلان دانش و مهارت های گسترده ای برای کارهای فراحرفه ای با مهارت بالا و یا آموزش بیشتر خواهند داشت.
 • دوره Graduate Certificate and Diploma - پس از تکمیل تحصیلات خود در این سطح، می توانید نقش های شغلی پیشرفته ای را به دست آورید. همچنین اکنون تخصص و تجربه مرتبط در صنعت را خواهید داشت. فارغ التحصیلان دانش و مهارت های پیشرفته ای برای کارهای حرفه ای یا ماهر و یا آموزش بیشتر خواهند داشت.
 • دوره Undergraduate - فارغ التحصیلان در این سطح دانش و مهارت های گسترده و منسجمی برای کار حرفه ای و آموزش بیشتر خواهند داشت.

سطوح تحصیلی مختلفی در TAFE وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، بنابراین شما دنیایی از فرصت‌ها را در اختیار دارید که بستگی به امیدهایتان برای آینده دارد.

در دوره های TAFE، دانشجویان بین المللی تضمین می شوند که از استانداردهای آموزشی عالی برخوردار شوند و واحدهای درسی و مهارت ها از یک موسسه به موسسه دیگر فرق نمی کند. همچنین از یک بسته آموزشی مرتبط با صنعت مورد تایید ملی پیروی می کنند. متقاضیان باید به عنوان بخشی از دوره آموزشی خود، آموزش های حضوری و غیرحضوری را با یک کارفرما تکمیل کنند. بطور کلی تحصیل در دوره‌ TAFE استرالیا به شما کمک می کند تا مهارت های صنعتی را به دست آورید که با این وضعیت شما آماده هستید تا در حرفه جدید خود مشغول به کار شوید.

بسته به موسسه، دانشگاه و دوره، هزینه های دوره TAFE برای دانشجویان بین المللی می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال برای هزینه های دوره TAFE NSW شما باید هزینه های زیر را در رابطه با دوره خود بپردازید:


 • هزینه ثبت نام 100 دلار استرالیا (غیر قابل استرداد)
 • هزینه تحصیل – کل هزینه دوره می تواند با موارد زیر متغیر باشد:

  • 4395 تا 15450 دلار استرالیا در هر ترم برای دوره های حرفه ای
  • 6680 تا 11500 دلار استرالیا در هر ترم برای دوره های مدرک TAFE NSW


 • پرداخت به صورت ترمی الزامی است.

مانند تحصیل در دانشگاه ها، تحصیل در دوره‌ TAFE استرالیا نیز شرایط خود را دارد. موسسات TAFE نسبت به دانشگاه ها الزمات و شرایط ورودی کمتری دارند. در واقع، شما می توانید یک دوره VET را بدون هیچ مدرک رسمی (سرتیفیکتI) شروع کنید. برای سطوح تحصیلی بالاتر (دیپلم، دیپلم پیشرفته، گواهی IV) باید سال 12 استرالیا یا معادل آن را گذرانده باشید.

تجربه کاری شما نیز ممکن است در هنگام درخواست برای یک دوره جدید در نظر گرفته شود. علاوه بر این، دوره های خاصی از شما می خواهند که قبل از ثبت نام، پوتفولیویی از سوابق کاری خود در برخی از رشته ها ارائه دهید، در مصاحبه ها شرکت کنید و یا تست هایی داشته باشید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: ویزای تحصیلی استرالیا

هر ایالت قوانین، ساختارها و آمار متفاوتی برای آموزش و پرورش حرفه ای و تحصیل در دوره‌ TAFE خود دارد. اکثر ایالت ها در مناطقی که استرالیا در حال حاضر به کارگران ماهر نیاز دارد، فهرست اولویتی از دوره ها دارند. این لیست های اولویت یارانه بزرگ تری را جذب می کنند، به این معنی که شما هزینه کمتری برای تحصیل خود پرداخت خواهید کرد. تصویر زیر درصد دانش‌آموزان در دوره‌های آموزشی TAFE (سیاه) و غیر TAFE (سفید/خاکستری) را بر اساس ایالت نشان می‌دهد.

چند نفر در TAFE تحصیل می کنند؟
☑️ پیشنهاد مطالعه: وب سایت های دانشجویی برای تحصیل در استرالیا


ویزای موقت فارغ التحصیلان استرالیا | ویزای ساب کلاس 485


دانشجویان بین المللی که می خواهند پس از تحصیل در استرالیا و فارغ التحصیلی اقامت داشته می توانند از طریق گزینه های متفاوتی برای تمدید اقامت موقت خود اقدام کنند. یکی از گزینه های رایج برای دانشجویان پس از فارغ التحصیلی درخواست برای ویزای موقت فارغ التحصیلان استرالیا یا ویزای ساب کلاس 485 استرالیا است.

ویزای موقت فارغ التحصیلان استرالیا یا ویزای ساب کلاس 485 به شما اجازه می دهد تا حداکثر به مدت 6 سال در استرالیا به زندگی، تحصیل و کار بپردازید. ویزای ویزای موقت فارغ التحصیلان استرالیا(ویزای ساب کلاس 485) یک راه عالی برای کسب تجربه کاری ارزشمند در استرالیا محسوب می شود که به شما امکان کار تمام وقت یا پاره وقت را می دهد. همچنین می‌تواند مسیری برای سایر ویزاها، مانند ساب کلاس ویزای مهارتی 189 یا 190 فراهم کند و پله ای برای اقامت دائم باشد.

ویزای ساب کلاس 485 استرالیا که به ویزای موقت ویژه فارغ التحصیلان معروف است، یک ویزای موقت است و به دانشجویان بین المللی که از دانشگاه های معتبری در استرالیا فارغ التحصیل شده باشند، این اجازه را می‌دهد تا مدت زمان مشخص پس از پایان تحصیلات خود در استرالیا اقامت داشته و به زندگی، تحصیل و کار بپردازند. ویزای موقت ویژه فارغ التحصیلان برای دانشجویان بین المللی می باشد که به تازگی در استرالیا فارغ التحصیل شده‌اند و مدرک تحصیلی دارند که مرتبط با مشاغل خاص و مورد نیاز کشور استرالیا است.

ویزای موقت فارغ التحصیلان استرالیا، دارای 4 استریم (stream) متفاوت می باشد و مدت اقامت و هزینه ویزا بستگی به استریمی دارد که برای آن درخواست می دهید. هر یک از این برنامه ها شرایط خود را دارند و با هر یک می توان به ادامه مسیر مهاجرتی خود اقدام کرد. این برنامه‌ها عبارت‌اند از:

1- استریم کار فارغ التحصیلان(Graduate Work stream)
2- استریم کار پس از تحصیل (Post-Study Work stream)
3- استریم کار پس از تحصیل برای دومین بار(Second Post-Study Work stream)
4- استریم جایگزین(Replacement stream)

ویزای موقت فارغ التحصیلان استرالیا یا ساب کلاس 485 یکسری شرایط پایه دارد که این شرایط عبارتند از :


 • متقاضی کمتر از 50 سال باشد.
 • متقاضی ویزای واجد شرایط داشته باشد.
 • متقاضی در 6 ماه گذشته ویزای دانشجویی داشته باشد.
 • متقاضی، باید اخیرا از یک دوره تحصیلی معتبر (ثبت شده در CRICOS)، فارغ‌ التحصیل شده باشند.
 • متقاضی فقط باید برای یک استریم درخواست دهد. چون پس از درخواست امکان تغییر استریم ویزا وجود ندارد.
 • هنگام درخواست مدارک مشخص شده را باید ضمیمه کرده باشد.

مزایای ویزای موقت فارغ التحصیلان استرالیا(ساب کلاس 485) با توجه به استریمی که برای آن درخواست می دهید متفاوت خواهد بود.

مزیتGraduate Work Stream Post-Study Work Stream Second Post-Study Work Stream Replacement Stream 
اقامت در استرالیاتا 18 ماهمعمولا بین 2-4 سال. متقاضیان ممکن است واجد شرایط 2 سال تمدید شوند.بین 1 تا 4 سالبین 18 ماه تا 6 سال
سفرهای متعدد به استرالیا و از آن بله بله بله بله 
کار در استرالیامی توان بدون هیچ محدودیتی کار کرد.می توان بدون هیچ محدودیتی کار کرد.می توان بدون هیچ محدودیتی کار کرد.می توان بدون هیچ محدودیتی کار کرد.
تحصیل در استرالیامی توان به صورت تمام وقت در استرالیا تحصیل کرد.می توان به صورت تمام وقت در استرالیا تحصیل کرد.می توان به صورت تمام وقت در استرالیا تحصیل کرد.می توان به صورت تمام وقت در استرالیا تحصیل کرد.
اعضای خانواده بله بله بله بله
انواع برنامه‌های ویزای موقت فارغ التحصیلان استرالیا
استریم کار فارغ التحصیلان برای دانشجویان بین‌المللی است که اخیرا از دانشگاه های استرالیا فارغ‌التحصیل شده‌اند و مهارت‌ و شرایط لازم برای کار در مشاغل موردنیاز استرالیا را دارند. با استفاده از این ویزا می‌توانید در استرالیا مشغول به کار شد و متقاضی خانواده خود را به همراه خود به استرالیا بیاورید. • مدت اقامت :

  • تا 18 ماه
 • هزینه

  • از 1895.00 AUD
 • زمان های پردازش

  • برای نشان دادن زمان پردازش این ویزا، می توانید از ابزار راهنمای زمان پردازش ویزا استفاده کنید. این ابزار، زمان‌های پردازش برنامه‌های اخیراً تصمیم‌گیری شده را نشان می‌دهد و فقط یک راهنما است و مختص برنامه شما نمی باشد.
 • با این ویزا می توانید

  • زندگی، تحصیل و کار موقت در استرالیا داشته باشید.
  • اعضای خانواده خود را به همراه بیاورید.
 • متقاضی باید:

  • کمتر از 50 سال باشد.
  • هنگام درخواست این ویزا در استرالیا باشد.
  • ویزای واجد شرایط داشته باشد.
  • در 6 ماه گذشته ویزای دانشجویی داشته باشد.
  • دارای مدرک تحصیلی مرتبط با شغلی که در لیست مشاغل ماهر قرار دارد باشد.
  • برای ارزیابی مهارتی در شغل نامزدی خود در لیست مشاغل ماهر اپلای کرده باشد.
  • در هنگام اپلای، شواهدی از بیمه درمانی کافی ارائه دهد.
  • هنگام اپلای، مدرکی را ارائه دهد که برای AFP Check درخواست داده است.
  • مدرکی دال بر سطح مورد نیاز زبان انگلیسی همراه با درخواست ارائه دهد.

 • با این ویزا می توانید:

  • تا 18 ماه در استرالیا اقامت داشته باشید.
  • در طول اقامت خود در استرالیا سفر، کار یا تحصیل کنید.
  • اگر این ویزا به شما اعطا شود، باید شغل خود را پیدا کنید و اداره مهاجرت مسئولیتی در قبال ترتیب کار برای شما ندارد.
 • چقدر میتوان اقامت داشت:

  • این یک ویزای موقت است و شما می توانید 18 ماه در استرالیا اقامت داشته باشید.
  • این ویزا به صورت مالتیپل صادر می شود و تا زمانی که ویزا معتبر باشد، می توانید هر چند بار که بخواهید استرالیا را ترک کرده و دوباره وارد خاک استرالیا شوید.
  • ویزا از تاریخی که صدور می شود شروع می شود.
 • اقامت بیشتر:

  • با تمدید این ویزا نمی توانید بیشتر در استرالیا بمانید.
  • شما ممکن است واجد شرایط سایر ویزای کار ماهر باشید. از ویزا یاب وب سایت اداره مهاجرت برای یافتن گزینه های کار می توانید استفاده کنید.
 • خانواده را نیز شامل شود:

  • هنگام درخواست می توانید اعضای خانواده خود را در برنامه بگنجانید.
  • اعضای خانواده ای که برای ویزا درخواست می کنند باید شرایط سلامت و شخصیت لازم را داشته باشند.
  • شما می توانید فرزندان خود را تا زمان تصمیم گیری در مورد درخواست خود به برنامه اضافه کنید. در آن دوره نمی توانید هیچ عضو دیگری از واحد خانواده را به برنامه خود اضافه کنید.
 • هزینه:

  • هزینه ویزا 1895.00 AUD برای متقاضی اصلی است.
  • همچنین برای هر یک از اعضای خانواده که با شما درخواست ویزا می دهند، هزینه دریافت می شود.
  • همچنین ممکن است مجبور شوید هزینه های دیگری را برای بررسی های بهداشتی و بیومتریک بپردازید.
  • برای تعیین هزینه ویزا می توانید از محاسبه گر هزینه ویزا می توانید استفاده کنید. محاسبه گر هزینه های دیگر را در نظر نمی گیرد.
 • درخواست از :

  • هنگام درخواست این ویزا می توانید در استرالیا باشید. متقاضیان می توانند در زمان تصمیم گیری در استرالیا یا خارج از آن باشند.
  • شرکت کنندگان بعدی می توانند در هنگام درخواست در استرالیا یا خارج از آن باشند.
 • زمان های پردازش ویزا:

  • برای نشان دادن زمان پردازش این ویزا، از ابزار راهنمای زمان پردازش ویزا استفاده کنید. این ابزار زمان‌های پردازش برنامه‌های اخیرا تصمیم‌گیری شده را نشان می‌دهد و فقط یک راهنما است و مختص برنامه شما نیست.
  • پردازش درخواست شما ممکن است بیشتر طول بکشد اگر:

   • شما اپلیکیشن را به درستی پر نکنید.
   • اداره مهاجرت به اطلاعات بیشتری از شما نیاز داشته باشد.
   • اگر هزینه صحیح درخواست ویزا را پرداخت نکنید، درخواست شما پردازش نمی شود. در صورت وجود این موضوع به شما اطلاع داده می شود و در صورت لزوم درخواست شما برگشت داده می شود.


 • تعهدات شما:

  • شما و خانواده تان باید تمام شرایط ویزا را داشته باشید و از قوانین استرالیا پیروی کنید.
  • شما می توانید تا زمانی که ویزا معتبر است به خارج از استرالیا سفر کنید و هر چند بار که بخواهید به استرالیا بازگردید.
  • به صورت دیجیتالی ویزا به پاسپورت شما الصاق می شود و در پاسپورت خود دیگر برچسبی نخواهید داشت.2- استریم کار پس از تحصیل (Post-Study Work stream) • مدت اقامت:

  • معمولا بین 2 تا 4 سال بسته به صلاحیت شما.
  • متقاضیان دارای مدرک منتخب ممکن است واجد شرایط اقامت 2 ساله طولانی مدت در ویزای خود باشند.
  • اگر قبلاً ویزای کار پس از تحصیل دارید و برای داشتن مدرک انتخابی واجد شرایط اقامت 2 ساله اضافی هستید، درخواست خود را از طریق ImmiAccount ارسال کنید. متقاضیان دارای مدرک منتخب فقط واجد شرایط دریافت یک بار تمدید 2 ساله هستند و درخواست های بعدی برای تمدید نامعتبر خواهد بود.
 • هزینه

  • از 1895.00 AUD
 • زمان های پردازش

  • برای نشان دادن زمان پردازش این ویزا، از ابزار راهنمای زمان پردازش ویزا استفاده کنید. این ابزار، زمان‌های پردازش برنامه‌های اخیراً تصمیم‌گیری شده را نشان می‌دهد و فقط یک راهنما است و مختص برنامه شما نیست.
 • با این ویزا می توانید

  • پس از پایان تحصیلات خود به طور موقت در استرالیا زندگی، تحصیل و کار کنید.
  • اعضای نزدیک خانواده خود را همراه خو به استرالیا بیاورید.
 • شما باید:

  • کمتر از 50 سال سن داشته باشید.
  • هنگام درخواست این ویزا در استرالیا باشید.
  • در 6 ماه گذشته ویزای دانشجویی داشته باشید.
  • باید اخیرا از یک دوره تحصیلی معتبر (ثبت شده در CRICOS)، فارغ‌ التحصیل شده باشید.
  • هنگام درخواست، مدارکی مبنی بر بیمه درمانی کافی برای همه متقاضیان ارائه دهید.
  • هنگام درخواست، مدرکی را ارائه دهید که برای بررسی AFP درخواست داده اید.
  • مدرکی دال بر سطح مورد نیاز زبان انگلیسی همراه با درخواست ارائه دهید.

 • با این ویزا می توانید:

  • پس از اتمام تحصیل، بین 2 تا 4 سال در استرالیا اقامت داشته باشید.
  • متقاضیان دارای مدرک منتخب ممکن است برای 2 سال تمدید ویزای خود واجد شرایط باشند.
  • در طول اقامت خود در استرالیا سفر، کار یا تحصیل کنید.
  • در حین استفاده از این ویزا باید شغل خود را پیدا کنید و اداره مهاجرت یا دولت استرالیا مسئولیتی در قبال ترتیب کار برای شما را ندارد.
 • چقدر میتوان اقامت داشت:

  • این یک ویزای موقت است و مدت اقامت شما در استرالیا به سطح مدرک تحصیلی استرالیا و داشتن مدرک منتخب بستگی دارد:

   • مدرک کارشناسی - 2 سال
   • مدرک کارشناسی در درجه منتخب - 4 سال
   • کارشناسی ارشد پژوهش و آموزش محور - 3 سال
   • کارشناسی ارشد پژوهش و آموزش محور در درجه منتخب - 5 سال
   • کارشناسی ارشد (تمدید شده) - 3 سال
   • کارشناسی ارشد (تمدید شده) در درجه انتخابی - 5 سال
   • مدرک دکتری - 6 سال


 • مدت اقامت بیشتر :

  • ممکن است واجد شرایط درخواست برای استریم ویزای کار پس از تحصیل برای بار دوم باشید. برای انجام این کار، باید در حالی که اولین ویزای کار پس از تحصیل خود را دارید، در یک منطقه ای زندگی، کار و یا تحصیل کنید. این ویزا باید بر اساس مدرک تحصیلی از یک موسسه استرالیایی اعطا شده باشد.
 • خانواده را نیز شامل می شود:

  • هنگامی که درخواست خود را ارسال می کنید، می توانید اعضای خانواده را نیز بگنجانید.
  • اعضای خانواده ای که برای ویزا درخواست می کنند باید شرایط سلامتی و شخصیتی مناسب را داشته باشند.
 • هزینه :

  • هزینه ویزا 1895.00 AUD برای متقاضی اصلی است.
  • همچنین برای هر یک از اعضای خانواده که با شما درخواست ویزا می دهند، هزینه ای دریافت می شود.
  • برای تعیین هزینه ویزای می توانید از برآوردگر هزینه ویزا استفاده کنید. برآوردگر هزینه های دیگر را در نظر نمی گیرد.
 • درخواست از

  • هنگام درخواست این ویزا می توانید در استرالیا باشید. متقاضیان می توانند در زمان تصمیم گیری در استرالیا یا خارج از آن باشند.
 • زمان های پردازش

  • برای نشان دادن زمان پردازش این ویزا، می توانید از ابزار راهنمای زمان پردازش ویزا استفاده کنید. این ابزار زمان‌های پردازش برنامه‌های اخیراً تصمیم‌گیری شده را نشان می‌دهد و فقط یک راهنما است.
 • مسافرت :

  • شما می توانید تا زمانی که ویزا معتبر است به خارج از استرالیا سفر کنید و هر چند بار که بخواهید به استرالیا باز گردید.ویزای موقت فارغ التحصیلان استرالیا - استریم کار پس از تحصیل برای دومین بار(Second Post-Study Work stream)
3- استریم کار پس از تحصیل برای دومین بار(Second Post-Study Work stream) • مدت اقامت: بین 1 تا 4 سال بسته به:

  • موقعیت منطقه ای موسسه آموزشی که از آن فارغ التحصیل شده اید که منجر به اعطای اولین ویزای موقت فارغ التحصیلی شما در استریم کار پس از تحصیل شده است.
  • موقعیت منطقه ای که به عنوان دارنده اولین ویزای فارغ التحصیلی موقت در استریم کار پس از تحصیل، یا ویزای موقت فارغ التحصیلی در استریم جایگزین زندگی می کنید.
  • متقاضیان دارای مدرک منتخب ممکن است برای 2 سال تمدید ویزای خود واجد شرایط باشند.
 • هزینه:

  • از AUD 745.00
 • با این ویزا می توانید:

  • بسته به محل تحصیل، زندگی و مدرک تحصیلی خود بین 1 تا 4 سال پس از پایان تحصیلات در استرالیا بمانید.
  • در طول اقامت خود در استرالیا سفر، کار یا تحصیل کنید.
  • در حین استفاده از این ویزا باید شغل خود را پیدا کنید. اداره مهاجرت یا دولت استرالیا مسئولیتی در قبال ترتیب کار برای شما را ندارند.
 • شما باید:

  • کمتر از 50 سال باشید.
  • هنگام درخواست این ویزا در استرالیا باشید.
  • دارای مدرک تحصیلی معتبر در دوره ثبت شده توسط CRICOS از یک موسسه آموزشی مستقر در یک منطقه ای واجد شرایط، که منجر به اعطای اولین ویزای فارغ التحصیلی در استریم کار پس از تحصیل شده باشید.
  • حداقل 2 سال قبل از درخواست برای دومین ویزای موقت فارغ التحصیلی در استریم کار پس از تحصیل در یک منطقه تعیین شده واجد شرایط زندگی کرده باشید.
  • هنگام درخواست، مدرکی دال بر بیمه درمانی کافی برای همه متقاضیان داشته باشید.

 • با این ویزا می توانید:

  • بسته به محل تحصیل، زندگی و مدرک تحصیلی خود بین 1 تا 4 سال پس از پایان تحصیلات خود در استرالیا بمانید.
  • در طول اقامت خود در استرالیا سفر، کار یا تحصیل کنید.
  • در حین استفاده از این ویزا باید شغل خود را پیدا کنید.
 • چقدر میتوان اقامت داشت:

  • این یک ویزای موقت است. مدت اقامت شما در استرالیا بستگی به محل تحصیل و فارغ التحصیلی شما، مدرک تحصیلی شما به عنوان دارنده ویزای دانشجویی و محل زندگی شما به عنوان دارنده اولین ویزای موقت فارغ التحصیلی در استریم کار پس از تحصیل یا ویزای موقت فارغ التحصیلی شما در استریم جایگزین دارد و از 1 تا 4 سال متغییر می باشد.
 • خانواده را نیز شامل شود:

  • هنگامی که برای این ویزا درخواست می‌کنید، می‌توانید اعضای خانواده خود را نیز بگنجانید، با این حال، اعضای خانواده که برای ویزا درخواست می‌کنند باید شرایط سلامت و شخصیت لازمه را داشته باشند.
  • شما می توانید تا زمانی که ویزای شما معتبر است به خارج از استرالیا سفر کنید و هر چند بار که بخواهید بازگردید.
 • هزینه:

  • هزینه ویزا 745.00 AUD برای متقاضی اصلی است.
  • همچنین برای هر یک از اعضای خانواده که با شما برای ویزا درخواست می کنند، هزینه ای دریافت می شود و متقاضیان بعدی باید هزینه کامل درخواست ویزا را بپردازند.
  • برای تعیین هزینه ویزای می توانید از برآوردگر هزینه ویزا استفاده کنید. برآوردگر هزینه های دیگر را در نظر نمی گیرد.
  • شما و همراهتان باید در استرالیا باشید تا برای ویزای فارغ التحصیلی موقت در استریم کار پس از تحصیل برای دوم اقدام کنید.
 • زمان های پردازش:

  • برای نشان دادن زمان پردازش این ویزا، می توانید از ابزار راهنمای زمان پردازش ویزا استفاده کنید. این ابزار، زمان‌های پردازش برنامه‌های اخیراً تصمیم‌گیری شده را نشان می‌دهد و فقط یک راهنما است.

 • مدت اقامت:

  • معمولاً بین 18 ماه تا 6 سال


 • هزینه:

  • از AUD 1,895.00


 • زمان های پردازش:

  • برای نشان دادن زمان پردازش این ویزا، از ابزار راهنمای زمان پردازش ویزا استفاده کنید. این زمان‌های پردازش برنامه‌های اخیراً تصمیم‌گیری شده را نشان می‌دهد و فقط یک راهنما است.


 • با این ویزا می توانید:

  • زندگی، تحصیل و کار موقت در استرالیا داشته باشید.
  • اعضای نزدیک خانواده خود را بیاورید تا با شما بمانند.


 • شما باید:

  • قبل از 1 ژانویه 2027 درخواست دهید.
  • هنگام درخواست این ویزا در استرالیا یا خارج از آن باشید.

 • با این ویزا می توانید:

  • پس از اتمام تحصیلات، بسته به مدرک تحصیلی بین 18 ماه تا 6 سال در استرالیا بمانید.
  • در طول اقامت خود در استرالیا سفر، کار یا تحصیل کنید.
  • خانواده خود را با خود بیاورید.
  • در حین استفاده از این ویزا باید شغل خود را پیدا کنید.
 • چقدر میتوان اقامت داشت:

  • این یک ویزای موقت است. مدت اقامت شما در استرالیا به سطح مدرک تحصیلی یا ویزای موقت فارغ التحصیلی که قبلا داشته اید بستگی دارد.استریم ویزاصلاحیتمدت اقامت
کار فارغ التحصیلانهمه18 ماه
کار پس از تحصیلکارشناسی2 سال
کار پس از تحصیلمدرک کارشناسی در مقطع منتخب4 سال
کار پس از تحصیلمدرک افتخاری2 سال
کار پس از تحصیلمدرک افتخاری در مقطع منتخب4 سال
کار پس از تحصیلمدرک کارشناسی ارشد3 سال
کار پس از تحصیلمدرک کارشناسی ارشد در مقطع منتخب5 سال
کار پس از تحصیلمدرک دکتری6 سال

 • خانواده را نیز شامل شود:

  • شما می توانید اعضای خانواده را در درخواست خود بگنجانید.
  • اعضای خانواده ای که برای ویزا درخواست می کنند باید شرایط سلامت و شخصیت لازم را داشته باشند.
 • هزینه:

  • هزینه ویزا 1895.00 AUD برای متقاضی اصلی ویزا است.
  • همچنین برای هر یک از اعضای خانواده که با شما درخواست ویزا می دهند، هزینه ای دریافت می شود.
 • درخواست از:

  • هنگام درخواست این ویزا می توانید در استرالیا یا خارج از آن باشید. متقاضیان می توانند در زمان تصمیم گیری در استرالیا یا خارج از آن باشند.
وب سایت های دانشجویی برای تحصیل در استرالیا


برای اپلای کسب اطلاعات از منابع جامع و معتبر بسیار ضروری است تا یک فرد را به بیراهه هدایت نکند. از این رو برای جمع اوری این اطلاعات در وحله اول بایستی به وب سایت های معتبر مراجعه کرد. بنابراین در این مقاله ما برای کمک به دانشجویان و دانش اموزان که قصد تحصیل در استرالیا را دارند وب سایت های دانشجویی برای تحصیل در استرالیا را معرفی می کنیم. این وب سایت ها شامل وب سایت های دولتی و از برترین و معتبرین منابع موجود هستند که می توانند در این مسیر اطلاعات به روز و موثقی را به شما ارائه بدهند.

کشور استرالیا با بیش از 40 موسسه و بیش از هزاران دوره برای انتخاب، طیف گسترده ای از گزینه های آموزشی را برای دانشجویان داخلی و خارجی برای تحصیل در استرالیا فراهم می کند. ملبورن و سیدنی دو شهر از پنج شهر برتر برای تحصیل دانشجویان هستند. هدف اکثر موسسات آموزشی استرالیا بهبود نتایج خود از نظر رضایت دانشجو، قابلیت استخدام، کیفیت زندگی و احساس جامعه دانشجویی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های معتبر استرالیا می توانید به مقاله دانشگاه های استرالیا برای اپلای مراجعه کنید.

برای دستیابی به این اهداف، دانشگاه ها باید خط رابط خوبی برای پذیرش داشته باشند تا دانشجویان با بالاترین پتانسیل را در دانشگاه خود بپذیرند. انتخاب بهترین دانشجویان می تواند نرخ فارغ التحصیلی و رتبه بندی دانشگاه را بهبود بخشد. یکی از بزرگترین چالش‌هایی که مؤسسات آموزشی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، اولین گام است که دانش‌آموزان را وادار به درخواست برای دوره‌های خود می‌کند.
در این راهنما با وب سایت های برتری آشنا می شوید که در این فرآیند برای تحصیل دانشگاه های استرالیا به شما کمک می کند.

وب سایت Study in Australia
دوره هایی در 29 حوزه تحصیلی مختلف در استرالیا، از جمله مهندسی، تجارت و زبان وجود دارد. این وب سایت همه مواردی را که ممکن است یک دانشجو به آن نیاز داشته باشد را فهرست می کند، خواه یک برنامه تحصیل کارشناسی در استرالیا باشد، یا دوره های فشرده زبان انگلیسی برای دانشجویان خارج از کشور (برنامه ELICOS) و یا دوره های تحصیلات تکمیلی. والدین همچنین می توانند از ابزار جستجو برای دسترسی به برنامه های دبیرستان در استرالیا استفاده کنند.
مزیت: برنامه های موجود در این وب سایت توسط چارچوب صلاحیت های استرالیا (AQF) به رسمیت شناخته می شوند. علاوه بر برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در استرالیا، همچنین برنامه های درسی دبیرستان، کلاس های زبان انگلیسی، آموزش فنی حرفه ای (VET) و دوره های آموزش فنی و تکمیلی (TAFE) نیز ارائه می شوند.

لینک وب سایت

وب سایت The Uni Guide
فارغ التحصیلان دبیرستان می توانند هزاران دوره کارشناسی را در وب سایت The Uni Guide تحقیق کنند، فرهست بندی و مقایسه کرده و برای آنها اپلای نمایند. علاوه بر این، به دانشگاه ها و سایر مؤسسات آموزش عالی این فرصت را می دهد تا بهترین برنامه های خود را به گروهی بسیار هدفمند از متقاضیان ارائه دهند.
مزیت: این وب سایت دارای بخش مجزایی برای بورسیه های تحصیلی موجود در استرالیا است. دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند بر اساس برنامه‌های انتخابی انها را فیلتر کرده و از ابزارهای موجود در پلتفرم برای فهرست و مقایسه دوره‌ها استفاده کنند.

لینک وب سایت

وب سایت ComparED
براساس دیدگاه دانشجویان فعلی و فارغ التحصیلان اخیر در استرالیا، وب سایت ComparED به دانشجویان اطلاعات دقیق و شفافی درباره موسسات آموزش عالی استرالیا ارائه می دهد. این اطلاعات مربوط به درآمد فارغ التحصیلان به دست آمده از سوابق مالیاتی می باشد. کاربران با استفاده از این وب سایت می توانند برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد گزینه های خود برای آموزش بیشتر استفاده کنند. با استفاده از طیف گسترده ای از شاخص های عملکردی، وب سایت ComparED ایجاد شد تا به کاربران امکان مقایسه موسسات آموزشی و حوزه های موضوعی مختلف را بدهد.
مزیت: بیشتر اطلاعات موجود در این وب سایت از داده های نظرسنجی به دست آمده است که از دانشجویان در مورد تجربیات آنها در آموزش عالی و شانس آنها برای یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی سؤال شده است.

لینک وب سایت

وب سایت Course Seeker
وب سایت Course Seeker یک تلاش مشترک بین مراکز پذیرش دوره سوم (TACs) و دولت استرالیا است. این وب سایت دانشجویان را قادر می سازد تا در مورد تحصیلات آینده خود با کمک این جزئیات دقیق و شفاف در مورد ATAR ها، پیش نیازها، و رویه های ثبت نام توسط مؤسسات آموزش عالی در سراسر استرالیا تصمیم بگیرند.
مزیت: این وب سایت اطلاعاتی را در مورد مراکز ارائه دهنده، دوره، شرایط ورود و مراحل پذیرش نمایش می دهد. علاوه بر این، داده های نظرسنجی را در مورد نتایج فارغ التحصیلان و رضایت دانشجویان هم برای مراکز آموزشی نمایش داده می شود تا از کیفیت مراکز خود اگاهی یابند.

لینک وب سایت

وب سایت QILT
QILT یا شاخص‌های کیفیت برای آموزش و تعلیم، گروهی از نظرسنجی‌ها است که دولت برای استفاده در آموزش عالی تایید کرده است و کل چرخه زندگی دانشجویی، از ثبت نام تا اشتغال را پوشش می دهند. برای ارتقای بهبود کیفیت، QILT داده های عملکرد قابل اعتماد و سازگار ملی را برای آموزش عالی استرالیا در دسترس قرار می دهد.
مزیت: QILT یک منبع عالی برای دانش آموزان و دانشجویان برای یافتن اطلاعات دقیق اماری و سازمانی است که گویای این امر حمایت وزارت آموزش و پرورش دولت استرالیا از QILT می باشد. نظرسنجی های QILT و منابع مرتبط، مانند این وب سایت، توسط مرکز تحقیقات اجتماعی مدیریت می شود.

لینک وب سایت

وب سایت Better Education
وب سایت Better Education یک جامعه آنلاین رایگان برای همه افرادی است که در یادگیری و تدریس و همچنین سایر خدمات مرتبط با آموزش فعالیت دارند. این وب سایت شامل والدین، دانش‌آموزان، معلمان، مدارس، مربیان (دانشگاهی، ورزشی، تناسب اندام، هنر، برنامه فوق‌العاده) و مربیان می‌شود و همچنین پلتفرمی را برای تعامل اجتماعی ارائه می دهد و والدین و کودکان را به مدارس متصل می کند.
مزیت: علاوه بر این موارد گفته شده، این پلتفرم تخفیف هایی را بر روی کتاب های درسی، انتشارات منابع معلمان، کتابچه راهنمای امتحان، محصولات دیجیتال و همچنین کتاب هایی برای مدرسه یا آموزش عالی ارائه می دهد.

لینک وب سایت

وب سایت Australian University Rankings
وب سایت Australian University Rankings، همانطور که از نامش مشخص است، یک فهرست رتبه بندی شده از دانشگاه های استرالیا است. این وب سایت دانشگاه ها را رتبه بندی می کند و رتبه سه تا پنج ستاره را به آنها ارائه می کند. این وب‌سایت معیارهای متعددی را برای استنباط رتبه بندی ترکیب می‌کند، از جمله رتبه‌بندی جهانی، بازخورد دانش‌آموزان و دانشجویان، نتایج نظرسنجی، جنسیت و موارد دیگر.
مزیت: این وب سایت اطلاعات مفیدی را در مورد در رتبه بندی دانشگاه های استرالیا، میانگین حقوق اولیه برای فارغ التحصیلان هر دانشگاه ارائه میدهد. همچنین وب سایت دارای بخش وبلاگ مفیدی است که عموماً بازدید بالایی از دانش آموزان و دانشجویان دریافت می کند.

لینک وب سایت

وب سایت Study Australia
یکی از معتبر ترین وب سایت های دانشجویی برای تحصیل در استرالیا وب سایت Study Australia است. وب سایت Study Australia بیش از 20 سال است که یک منبع معتبر و مجاز دولت استرالیا برای دانشجویان بین المللی، خانواده های آنها و آژانس های آموزشی بوده است. این وب‌سایت به دانشجویان کمک می‌کند تا اطلاعاتی در مورد تحصیل، آموزش در استرالیا پیدا کنند و در مورد آینده و تحصیل خود تصمیم بگیرند. همه اطلاعات لازم برای تحصیل و زندگی و حتی کار در استرالیا توسط این وب سایت پوشش داده شده است.
مزیت: دانش‌آموزان، دانشجویان و والدین می‌توانند مجموعه کاملی از گزینه‌های تحصیلی را توسط این وب سایت با استفاده از ابزار جستجوی دوره مرور کنند.

لینک وب سایت

وب سایت Universities Australia
این وب سایت اهمیت اجتماعی و اقتصادی عظیم آموزش عالی را در استرالیا و سایر نقاط جهان ترویج می کند. این سازمان به نمایندگی از 39 دانشگاه عضو، توصیه ها، خط مشی واجد شرایط، تجزیه و تحلیل، پشتیبانی آماری و تفسیر رسانه ای را در مورد آموزش عالی ارائه می دهد. برای تسهیل مشارکت‌های فرامرزی و بین‌المللی، آنها همچنین پیشنهادهایی ارائه می‌کنند، سیاست‌های گسترده‌ای را ایجاد می‌کنند، دانشگاه‌های استرالیا را در کمیته‌های دولتی و تجاری منصوب می‌کنند و با دانشگاه‌های کشورهای دیگر همکاری می‌کنند.
مزیت: این وب سایت به دانشجویان اجازه می دهد تا مراکز استارتاپ دانشگاه ها را کشف کنند.

لینک وب سایت

وب سایت IHEA | Independent Higher Education Australia
بخش عمده ای از ارائه دهندگان آموزش عالی مستقل تایید شده و ثبت شده استرالیا توسط IHEA نمایندگی می شوند.
کالج ها و دانشگاه های مستقل با پردیس هایی در سراسر استرالیا از جمله اعضای آن هستند. حقوق، مهندسی، علوم کشاورزی، معماری، تجارت، حسابداری، گردشگری، آموزش، علوم بهداشتی، الهیات، هنرهای خلاق، فناوری اطلاعات و علوم اجتماعی تنها تعدادی از رشته هایی هستند که توسط اعضای IHEA تدریس می شوند.
مزیت: دانشجویان می‌توانند در این وب سایت اطلاعات بیشتری کسب کرده و از داستان‌های دانشجویی درباره دانشگاه‌های ثبت‌شده در IHEA بیشتر بیاموزند.

لینک وب سایت

وب سایت ECA – Education Centre of Australia
گروه ECA یک شرکت آموزشی نوآور و پیشرو در بازار است که از زمانی دانشجویان به استرالیا می‌رسند تا زمانی که کار پیدا کنند، خدمات گسترده ای را برای آنها ارائه می‌کند. این سازمان از طریق کلاس های زبان انگلیسی، مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دوره های کارآموزی هدفمند، به ده ها هزار دانشجو از سراسر جهان کمک کرده است. علاوه بر این، این مجموعه با موسسات آموزش عالی معتبر از جمله دانشگاه ویکتوریا و دانشگاه سوینبرن همکاری می کند.
مزیت: ECA اطلاعات دقیق دوره های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. همچنین خدمات دانشجویی مانند پیکاپ فرودگاهی و خدمات اسکان ارائه می دهد.

لینک وب سایت

وب سایت Universities Admissions Centre (UAC)
یکی دیگر از وب سایت های دانشجویی برای تحصیل در استرالیا بخصوص برای تحصیل در مقطع کارشناسی استرالیا وب سایت Universities Admissions Centre (UAC)است. این پلتفرم بیشتر درخواست‌های دوره کارشناسی توسط مرکز پذیرش دانشگاه‌ها (UAC) در دانشگاه‌های عضو (عمدتاً واقع در NSW و ACT) پردازش می‌شوند.
مزیت: UAC برای دانشجویان این محیط را فراهم میکند تا دوره های مورد نظر را مستقیماً از وب سایت خود جستجو کرده و برای ان اپلای نمایند.

لینک وب سایت

وب سایت Good Universities Guide
وب سایت Good Universities Guide بخشی از رسانه آموزشی مفید است که یک موتور جستجوی گسترده برای جستجوی دوره ها، موسسات، گزینه های شغلی، بورسیه ها و رویدادها در استرالیا به حساب می آید.

لینک وب سایت

وب سایت Tafe Courses
دوره های آموزش عالی بسیاری را می توانید در این وب سایت پیدا کنید و دانشجویان به بیش از 700 دوره از بیش از 80 ارائه‌دهنده آموزشی مختلف دسترسی پیدا می‌کنند، که مقایسه و انتخاب بهترین گزینه را متناسب با نیاز آن‌ها را آسان می‌کند.

لینک وب سایت

وب سایت CourseFinder
هدف CourseFinder گردآوری بزرگترین و با کیفیت ترین دوره های آموزش از راه دور است. دانش آموزان می توانند ضمن استفاده از راحتی و انعطاف پذیری آموزش آنلاین، از مزایای آموزش آنلاین بهره مند شوند. این پلتفرم در گردآوری دوره های آموزش آنلاین و از راه دور از دوره های TAFE، مدارس خصوصی و دانشگاه های استرالیا تخصص دارد.
مزیت: CourseFinder فهرست گسترده‌ای از دوره‌های آموزشی از برترین ارائه‌دهندگان دارد، که آن را به یکی از بهترین سایت‌ها برای دانشجویان و دانش آموزان و متخصصان تبدیل می‌کند.

لینک وب سایت

وب سایت Open Universities Australia
آموزش عالی آنلاین را می توان از طریق وب سایت Open Universities Australia (OUA) یافت. این پلتفرم وب سایتی را فراهم می کند که دانشجویان را قادر می سازد تا در مورد صدها مدرک ارائه شده توسط دانشگاه های برتر استرالیا تحقیق کنند. این پلتفرم غیرانتفاعی در سال 1993 تأسیس شد و برای هر دانشجویی که مایل به تحقیق و ادامه تحصیل در استرالیا است قابل دسترسی می باشد.
مزیت: با OUA، دانشجویان و متخصصان شاغل می توانند به هر دانشگاهی که انتخاب می کنند وارد شوند و تحصیلات با کیفیت را دریافت کنند.

لینک وب سایت

وب سایت Education Review
وب سایت Education Review ، وب سایتی قدیمی و معتبر در زمینه آموزش و تحصیل در استرالیا می باشد و همچنین دارای یک کتابخانه غنی از پادکست ها است که صنعت آموزش را پوشش می دهد.

لینک وب سایت

وب سایت SchoolNews – Australia
پلتفرم SchoolNews آموزش مدارس استرالیا را پوشش می دهد، بطوریکه این سازمان مقالات را به صورت چاپی و دیجیتال منتشر می کند. همچنین این سازمان حوزه‌هایی مانند فناوری و سلامت روان را پوشش می‌دهند که دانش‌آموزان دوره سوم و متخصصان شاغل را به خود جلب می‌کند.

لینک وب سایت


دانشگاه گریفیث


تحصیل در دانشگاه گریفیث


دانشگاه گریفیث (Griffith University) یک دانشگاه دولتی در ایالت کوئینزلند کشور استرالیا است. دانشگاه گریفیث از 6 پردیس در نقاط مختلف ایالت کوئینزلند تشکیل شده است و در زمینه هایی مانند پزشکی، مهندسی، مدیریت، هنر، آموزش و پرورش، حقوق و بسیاری دیگر دانشجو پذیرش می کند. دانشگاه گریفیث در جنوب شرقی کوئینزلند در سواحل شرقی استرالیا قرار دارد که در سال 1971 تأسیس و در سال 1975 افتتاح شد. این دانشگاه دارای پنج پردیس فیزیکی در گلد کوست، ناتان، لوگان، ساوت بانک و مانت گراوات و یک پردیس دیجیتالی است. این دانشگاه به افتخار سر ساموئل واکر گریفیث، که دو بار نخست وزیر کوئینزلند و اولین رئیس دادگاه عالی استرالیا بود، نامگذاری شد. سر ساموئل گریفیث نقش مهمی در فدراسیون استرالیا ایفا کرد و نویسنده اصلی قانون اساسی استرالیا بود.

دانشگاه گریفیث ایجاد شد تا بوسیله کنوانسیون های چالش برانگیز، پاسخگویی به روندها و راه حل های پیشگام از طریق آموزش و تحقیق نوآورانه نوع متفاوتی از دانشگاه باشد. مدارک با کیفیت بالایی که دانشگاه گریفیث ارائه میدهد به طور خاص برای آماده سازی دانشجویان برای آینده طراحی شده است که با همکاری صنعت بر اساس تحقیقات پیشرفته توسط اساتید برتر استرالیا تدریس می شوند. دانشگاه گریفیث طیف گسترده و سخاوتمندانه ای از بورسیه های تحصیلی را برای حمایت از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در برنامه های کارشناسی، تحصیلات تکمیلی، برنامه های تحقیقاتی و pathway ارائه می دهد.

همانطور که گفته شد دانشگاه گریفیث دارای شش پردیس است که پنج پردیس آن به صورت فیزیکی است که در موقعیت های مکانی در گلد کوست، لوگان، کوه گراوات، ناتان و بانک جنوبی قرار دارد و یک پردیس به صورت دیجتالی می باشد.


☑️ پیشنهاد مطالعه: دانشگاه های استرالیا


 • پردیس سوت بانک: این پردیس دوره‌هایی مانند موسیقی، هنرهای تجسمی و خلاق را ارائه می‌دهد.

 • پردیس ناتان: در این پردیس دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره‌هایی مانند علوم، هوانوردی، بازرگانی، مهندسی، محیط زیست و حقوق می باشند.

 • پردیس مانت گراوات: در این پردیس رشته‌های مختلفی مانند جرم شناسی، آموزش، روانشناسی و ... ارائه می شود.


 • پردیس لوگان: این پردیس دوره‌های تحصیلی مانند پرستاری، مامایی، تجارت و بازرگانی، آموزش و سایر موارد را ارائه میدهد.

 • پردیس گلد کوست: این پردیس بزر‌گ‌ترین پردیس‌ دانشگاه گریفیث است.
 • پردیس دیجیتال: در پردیس دیجیتال بیش از 100 رشته در حالت تمام وقت و پاره وقت برای دانشجویان در سراسر جهان ارائه می شود.

پردیس های دانشگاه گریفیث
 


در استرالیا، دانشگاه گریفیث از میان 37 دانشگاه موجود در رتبه هجدهم قرار دارد. دانشگاه گریفیث در بین 300 دانشگاه برتر جهان براساس سه رتبه بندی بزرگ جهان نظیر رتبه بندی QS، رتبه‌بندی تایمز (THE-WUR) و رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر اساس عملکرد آکادمیک (URAP) قرار دارد. دانشگاه گریفیث همچنین به عنوان یک دانشگاه جوان در رتبه 33 در رتبه بندی 50 دانشگاه برتر زیر 50 سال QS در سال 2021 و رتبه 33 در رتبه بندی دانشگاه های جوان Times Higher Education در سال 2022 قرار داشت. دانشگاه گریفیث یکی از برترین دانشگاه های دولتی در استرالیا است که در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2024 در رتبه 243 قرار دارد.

دانشگاه گریفیث، بیش از 200 دوره تحصیلی در رشته های گوناگون ارائه می دهد. علاوه براین دانشگاه گریفیث کمک های آکادمیک و زبان انگلیسی را برای حمایت از دانشجویان خود ارائه می دهد. اکثر خدمات پشتیبانی این دانشگاه رایگان هستند. مدارک تحصیلی دانشگاه گریفیث تمرکز بین المللی دارد و شما را برای کار در سراسر جهان آماده می کند بطوریکه تجارب واقعی صنعت در مدارک تحصیلی آن گنجانده شده است و طیف وسیعی از ابتکارات اشتغال پذیری دارد تا به شما کمک کند تا برای کار آماده باشید. زمینه های تحصیلی محبوب در دانشگاه گریفیث عبارتند از:رشته های دانشگاه گریفیث
دانشگاه گریفیث بوسیله طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی که دارد از دانشجویان بین المللی حمایت می کند. بورسیه های تحصیلی دانشگاه گریفیث که برای دانشجویان کارشناسی، تحصیلات تکمیلی، برنامه های تحقیقاتی و pathway در دسترس است، می تواند هزینه های تحصیل را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و به پوشش سایر هزینه ها از جمله شهریه و کمک هزینه زندگی بپردازد. در ادامه به برخی از بورسیه های بین المللی این دانشگاه که مختص دانشجویان بین المللی است و حتی دانشجویان ایرانی را نیز در بر می گیرد می پردازیم.

نام بورسیه ارزش توضیحات
Vice Chancellor's International Scholarship (2024)
50 درصد شهریه دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه گریفیث.
International Student Academic Excellence Scholarship (2024)
25 درصد شهریه دانشجویان بین المللی که برای دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه گریفیث درخواست می دهند.
GELI Direct Entry Program (DEP) Scholarship
$1,000 برای دانشجویان برجسته موسسه زبان انگلیسی گریفیث با برنامه ورود مستقیم
Griffith International Scholarship for Griffith College Diploma to Degree (following completion of a Griffith College diploma)
$3,000 برای دانشجویان ممتاز دیپلم کالج گریفیث
Griffith Research Scholarships
هزینه های تحصیل، هزینه زندگی، جابجایی و کمک هزینه پایان نامه حمایت از دانشجویان دکتری یا برنامه تحقیقاتی در دانشگاه گریفیث.
International Student Academic Excellence Scholarship (2023)
25 درصد شهریه دانشجویان بین المللی که برای دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه گریفیث درخواست می دهند.
International Student Academic Merit Scholarship (2023)
20 درصد شهریه دانشجویان بین المللی که برای دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه گریفیث درخواست می دهند.
Griffith Remarkable Scholarship
50 درصد شهریه

دانشجویان استثنایی متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه گریفیث.
Australian Government Research Training Program Scholarships
کمک هزینه زندگی

بورسیه های تحصیلی به دانشجویان دارای پتانسیل تحقیقاتی استثنایی که HDR در استرالیا انجام می دهند، برای کمک به هزینه های زندگی
CSIRO Postdoctoral Scholarships
متغییر بورسیه های پسادکتری CSIRO به فارغ التحصیلان مقطع دکتری
CSIRO Postgraduate Scholarships
متغییر بورسیه های تحصیلات تکمیلی CSIRO فرصتی برای همکاری برای تکمیل تحصیلات دکتری
Global Study Awards
حداکثر 10000 پوند این بورسیه تحصیلی جوانان را تشویق می کند تا به عنوان بخشی از تحصیلات عالی خود در خارج از کشور تحصیل کنند تا کشورها، فرهنگ ها و زبان های جدید را تجربه و کشف کنند.
Lord David Puttnam Scholarship for Producers
به وب سایت مراجعه کنید.

این بورسیه برای حمایت از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در مدرسه فیلم گریفیث می باشد.

مهم نیست که چه سطح تحصیلی یا چه سطحی از زبان انگلیسی برخوردار هستید، دانشگاه گریفیث طیف وسیعی از مسیرهای پذیرش را برای کمک به متقاضیان در دستیابی به اهداف تحصیلی ارائه میدهد. هر رشته و هر مقطع به یک سری مدارک خاص نیاز دارد. برخی از مدارک دارای شرایط ورودی بالاتر، پیش نیازهای خاص یا نیاز به ارائه پورتفولیو، بررسی های پزشکی یا تجربه کاری حرفه ای هستند. با این حال یکسری شرایط هستند که عمومی هستند و برای اغلب رشته ها یکسان است.

اگر تحصیلات مقطع قبلی شما به زبانی غیر از انگلیسی انجام شده است، لازم است که در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنید تا نشان دهید که شرایط زبان انگلیسی برای پذیرش را دارید. اما اگر مقطع قبلی خود را به زبان انگلیسی تحصیل کرده اید، ممکن است از ارائه مدرک زبان معاف شوید. نمرات آزمون زبان مورد نیاز برای پذیرش عبارت است از:


 • آیلتس (آکادمیک): حداقل نمره 6.5، بطوریکه هیچ نمره ای کمتر از 6.0 نباشد.
 • تافل: نمره 79
 • آزمون پیرسون انگلیسی PTE (آکادمیک): نمره کلی 58
 • برخی از مقاطع ممکن است به سطوح بالاتری از زبان انگلیسی نیاز داشته باشند یا فقط آزمون های زبان انگلیسی خاص را بپذیرند.
 • برای پذیرش در مقطع کارشناسی متقاضی مستلزم تکمیل مقطع دبیرستان است که با سال 12 استرالیا قابل مقایسه باشد.
 • برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، متقاضی باید مدرک کارشناسی یا معادل آن از یک دانشگاه معتبر داشته باشد. متقاضی همچنین باید حداقل معدل لازم برای پذیرش در رشته خود را داشته باشد.
 • برای پذیرش در مقطع دکتری(PhD) متقاضی باید :

  • مدرک کارشناسی (یا معادل آن)
  • مدرک کارشناسی ارشد (یا معادل آن) که شامل یک جزء تحقیقاتی مهم باشد.
  • سابقه تحقیق یا مدرک تحصیلی اعطا شده توسط یک نهاد حرفه ای که قابل مقایسه با مدرک کارشناسی با کلاس افتخاری IIA است.
 • یک نسخه کپی از اصل مدارک تحصیلی و ترجمه مدارک تحصیلی
 • یک نسخه کپی از اصل ریزنمرات تحصیلی و ترجمه ریزنمرات تحصیلی
 • یک نسخه از نتایج آزمون زبان انگلیسی
 • ارائه پورتفولیو برای رشته های موسیقی یا هنرهای تجسمی
 • مدرکی دال بر توانایی مالی برای مواردی مانند شهریه و پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور.

بطور کلی اپلای برای هر رشته و مقطع متفاوت و نیاز به مدارک مجزایی دارد. با این حال یک مسیر کلی برای اپلای وجود دارد که این مراحل عبارتند از:


 1. انتخاب مقطع و رشته مورد نظر
 2. بررسی شرایط ورود
  بررسی کنید که آیا شرایط ورود به دانشگاه را دارید.
 3. بررسی کنید که آیا واجد شرایط دریافت اعتبار هستید یا خیر
  اگر مدارک رسمی موجود یا تجربه کاری مرتبط دارید، ممکن است واجد شرایط دریافت اعتبار باشید که مدت تحصیل شما را کاهش می دهد.
 4. اماده سازی اسناد لازمه


 1. اپلای و ارسال درخواست
  اپلای دانشگاه گریفیث به دو صورت امکان پذیر است. اپلای یا به صورت آنلاین  توسط خود متقاضی انجام پذیر است و یا از طریق یک ایجنت ثبت شده بین المللی می توان درخواست خود را ارسال کرد.

 2. تاریخ های درخواست
  تاریخ های کلی برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد بصورت زیر می باشد:
    - 31 ژانویه (برای شروع سه ماهه 1)
    - 3 ژوئن (برای شروع سه ماهه دوم)
    - 30 سپتامبر (برای شروع سه ماهه 3).


☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره تحصیل در استرالیا
دانشگاه های استرالیا برای اپلای 2024


کشور استرالیا دارای 42 دانشگاه است که در این بین 37 مورد دانشگاه دولتی استرالیا، سه دانشگاه خصوصی استرالیا و دو دانشگاه خصوصی بین المللی است. استرالیا مجموعه‌ای از دانشگاه‌ها در سطح جهانی دارد که بخشی از گروه هشت و همچنین عضو شبکه فناوری استرالیا می باشند. دانشگاه‌های استرالیا در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، به‌ویژه در زمینه‌های تحقیقاتی و کیفیت تدریس، رتبه بالایی دارند. برای افرادی که به دنبال دوره هایی مانند پایه (foundation)، کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی در استرالیا هستند، رتبه برتر دانشگاه های استرالیا با برخورداری از برندگان جایزه نوبل این احساس را ایجاد می کند که در حال تحصیل در رده برترین موسسات در جهان می باشند و تحصیل در استرالیا را به عنوان یک گزینه جذاب نشان می دهد.

مراکز رتبه دهی دانشگاه ها مانند رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS و رتبه‌بندی دانشگاه‌های Times Higher Education World (THE) در سطح جهانی اولین محل برای اغلب دانشجویان است که به عنوان بخشی از تحقیقات خود قبل از اپلای برای تحصیل در خارج از کشور به منظور انتخاب مقصد مناسب تحصیلی استفاده می‌شوند. از این رو این وب سایت ها و رتبه بندی ان یکی از بهترین محل برای پیدا کردن دانشگاه های استرالیا با رتبه براساس معیارهای مختلف می باشد.

از طرفی پراکندگی و محیط جغرافیایی دانشگاه ها در استرالیا نیز می تواند در زمینه انتخاب دانشگاه کمک کننده باشد. در ادامه نقشه دانشگاه های استرالیا که در زیر قابل مشاهده است، مکان های پردیس مرکزی در تمام ایالت های استرالیا را نشان می دهد. اکثر دانشگاه های استرالیا بیش از یک پردیس دارند. این ویژگی انتخاب های مختلفی را برای محل تحصیل در اختیار شما قرار می دهد، با این حال صرفا به فقط پردیس اصلی دانشگاه اشاره شده است.

نقشه دانشگاه های استرالیارتبه دانشگاه رتبه جهانی
1. دانشگاه ملبورن(The University of Melbourne) 14
2. دانشگاه نیوساوت ولز (The University of New South Wales) 19
3. دانشگاه سیدنی (The University of Sydney) 19
4. دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University) 34
5. دانشگاه موناش (Monash University) 42
6. دانشگاه کوئینزلند (The University of Queensland) 43
7. دانشگاه وسترن استرالیا(The University of Western Australia) 72
8. دانشگاه استرالیا(The University of Adelaide) 89
9. دانشگاه تکنولوژی سیدنی(University of Technology Sydney) 90
10. دانشگاه مک کواری(Macquarie University) 130
11. دانشگاه آر ام آی تی (RMIT University) 140
12. دانشگاه ولونگونگ (University of Wollongong) 162
13. دانشگاه نیوکاسل استرالیا (The University of Newcastle) 173
14. دانشگاه کورتین (Curtin University) 183
15. دانشگاه فناوری کوئیزلند (Queensland University of Technology) 189
16. دانشگاه دیکن (Deakin University) 233
17. دانشگاه لا تروب (La Trobe University) 242
18. دانشگاه گریفیث (Griffith University) 243
19. دانشگاه صنعتی سوئینبرن (Swinburne University of Technology) 285
20. دانشگاه تاسمانیا (University of Tasmania) 307

همانطور که گفته شد؛ براساس وب سایت دولتی استرالیا، در استرالیا 42 دانشگاه معتبر وجود دارد. اسامی این دانشگاه ها به صورت زیر می باشند:

  1. دانشگاه کاتولیک استرالیا Australian Catholic University  2. دانشگاه ملی استرالیا Australian National University   3. دانشگاه آوندیل Avondale University   4. دانشگاه باند Bond University  5. دانشگاه چارلز داروین Charles Darwin University  6. دانشگاه چارلز استورت Charles Sturt University   7. دانشگاه سی کیو CQ University  8. دانشگاه کرتین Curtin University  9. دانشگاه دیکن Deakin University  10. دانشگاه ادیث کوان Edith Cowan University  11. دانشگاه فدراسیون استرالیا Federation University of Australia  12. دانشگاه فلیندرز Flinders University  13. دانشگاه گریفیث Griffith University  14. دانشگاه جیمز کوک James Cook University    15. دانشگاه لاتروب Latrobe University  16. دانشگاه مک کواری Macquarie University  17. دانشگاه موناش Monash University  18. دانشگاه مرداک Murdoch University  19. دانشگاه صنعتی کوئینزلند Queensland University of Technology  20. دانشگاه آر ام آی تی RMIT University  21. دانشگاه ساثرن کراس Southern Cross University  22. دانشگاه صنعتی سوئینبرن Swinburne University of Technology   23. دانشگاه تورنس استرالیا Torrens University Australia  24. دانشگاه آدلاید University of Adelaide  25. دانشگاه کانبرا University of Canberra  26. دانشگاه دیوینتی University of Divinity  27. دانشگاه ملبورن University of Melbourne  28. دانشگاه نیوانگلند University of New England  29. دانشگاه نیو ساوت ولز University of New South Wales  30. دانشگاه نیوکاسل University of Newcastle    31. دانشگاه نوتردام استرالیا University of Notre Dame Australia  32. دانشگاه کوئینزلند University of Queensland  33. دانشگاه استرالیای جنوبی University of South Australia  34. دانشگاه کوئینزلند جنوبی University of Southern Queensland  35. دانشگاه سیدنی University of Sydney  36. دانشگاه تاسمانی University of Tasmania  37. دانشگاه صنعتی سیدنی University of Technology Sydney  38. دانشگاه سان شاین کوست استرالیا University of the Sunshine Coast  39. دانشگاه استرالیای غربی University of Western Australia  40. دانشگاه ولونگونگ University of Wollongong  41. دانشگاه ویکتوریا Victoria University   42. دانشگاه وسترن سیدنی Western Sydney University


☑️ پیشنهاد مطالعه: ویزای تحصیلی استرالیا


وزارت علوم همواره براساس ضوابط خود دانشگاه هایی خارجی براساس اعتبار دسته بندی می کند. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم که در سه دسته بندی مشخص می شوند به صورت دانشگاه‌های الف(ممتاز)، ب (خوب) و ج (متوسط) ارائه می شوند. در ادامه این لیست را برای شما قابل مشاهده است.  • Australian Catholic University
 • Australian National University
 • Curtin University of Technology
 • Deakin University
 • Flinders University
 • Griffith University
 • La Trobe University
 • Macquarie University
 • Monash University
 • Queensland University of Technology
 • RMIT University
 • Swinburne University of Technology
 • The University of Melbourne
 • The University of Newcastle
 • The University of New South Wales
 • The University of Queensland
 • University of Southern Queensland
 • The University of Sydney
 • University of Western Australia
 • The University of Adelaide
 • University of Canberra
 • University of South Australia
 • University of Tasmania
 • University of Technology, Sydney
 • University of Wollongong
 • Western Sydney University


 • Bond University
 • Edith Cowan University
 • James Cook University
 • Murdoch University
 • University of New England
 • University of the Sunshine Coast
 • Victoria University


 • Central Queensland University
 • Charles Darwin University (Northern Territory University نام قدیم)
 • Charles Sturt University
 • Federation University ادغام Monash University, Gippsland Campus ,University of Ballarat
 • Southern Cross University


☑️ پیشنهاد مطالعه: تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا


ویزای تحصیلی استرالیا


مشاوره ویزای تحصیلی استرالیا
کشور استرالیا به دلیل برخوداری از پتانسیل های بی بدیل در زمینه تحصیلی و زندگی یکی از مقاصد پرطرفدار در بین دانشجویان برای ادامه تحصیل و اپلای است. دانشجویانی که دانشگاه های استرالیا و تحصیل در استرالیا را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کرده اند بایستی جدا از طی کردن مسیر پذیرش دانشگاه مسیر ویزای دانشجویی را طی کنند. ویزای تحصیلی استرالیا مخصوص متقاضیانی است که قصد تحصیل در یکی از مراکز معتبر آموزشی کشور استرالیا را داشته باشند. دانشجویان یا دانش آموزان از طریق ویزای تحصیلی استرالیا می توانند در این کشور به صورت تمام وقت تحصیل نمایند و همراه وی نیز ااجزه مهاجرت داشته باشد.

ویزای دانشجویی استرالیا که به ویزای سابکلاس 500 نیز شهرت دارد به دانشجویان این امکان را می‌دهد که حداکثر به مدت پنج سال در استرالیا به تحصیل و زندگی و کار بپردازند. اولین گام برای درخواست ویزای تحصیلی استرالیا پذیرش از یک دانشگاه یا یک مدرسه(برای دانش اموزان) است. در این مقاله ما به تفصیل به تمامی مدارک و شرایط و مراحل اقدام برای ویزای دانشجویی استرالیا می پردازیم. همچنین در صورت وجود سوال در این پروسه دشوار می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.


 • مدت اقامت: حداکثر 5 سال و مطابق با پذیرش شما.
 • هزینه درخواست: 710 AUD
 • زمان های پردازش:
  برای نشان دادن زمان پردازش این ویزا، می توانید از ابزار راهنمای زمان پردازش ویزا استفاده کنید. این ابزار زمان‌های پردازش برنامه‌های اخیر تصمیم‌گیری شده را نشان می‌دهد و صرفا فقط یک راهنما است.
 • با این ویزا متقاضی می تواند:

  • در یک دوره تحصیلی واجد شرایط در استرالیا شرکت کند
  • سفر به داخل و خارج از استرالیا به صورت نامحدود
  • در طی دوره آموزشی تا 48 ساعت در هر دو هفته کار کند.


 • شرایط اولیه ضروری برای درخواست:

  • در یک دوره تحصیلی در استرالیا ثبت نام کنید.
  • پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) را داشته باشید یا در یکی از دسته های معافیت قرار بگیرید.
  • اگر کمتر از 18 سال دارید ثابت کنید که یک برنامه رفاهی دارید.با این ویزا دانشجویان می توانند در یک دوره تحصیلی در استرالیا شرکت نمایند و در طول دوره تحصیلی خود تا 48 ساعت در هر دو هفته کار کنند. دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با مدرک تحقیقاتی یا دکتری و خانواده های آنها محدودیت کاری ندارند. در این لینک می توانید محدودیت های کاری برای دارندگان ویزای دانشجویی را مشاهده نمایید.

ویزای دانشجویی استرالیا یک ویزای موقت برای تحصیل تا 5 سال برای دانشجویان بین المللی صادر می شود. البته نوع دوره و طول آموزش متقاضیان تعیین کننده مدت اقامت خواهد بود. به کودکان دبستانی که در سال های 1 تا 4 ثبت نام کرده اند، معمولاً ویزای دانشجویی حداکثر برای مدت 3 سال اعطا می شود. علاوه براین متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا، برای درخواست ویزای دانشجویی استرالیا می توانند هم در استرالیا یا خارج از آن اقدام کنند.

اگر ویزای دانشجویی متقاضی قبل از فارغ التحصیلی منقضی شود، ممکن است واجد شرایط ویزای بازدید کننده (ساب کلاس 600) باشد. برای این کار متقاضی بایستی یک نامه ای از مرکزی که در ان تحصیل میکند با تاریخ فارغ التحصیلی ارائه دهد. علاوه براین افرادی که اگر در شش ماه گذشته ویزای دانشجویی خود، مدارک خاصی را در استرالیا تکمیل کرده باشند، می توانند با داشتن شرایط لازم برای ویزای موقت فارغ التحصیلی (ساب کلاس 485) اقدام کنند. ان دسته از دانشجویانی که به تازگی فارغ التحصیل رشته مهندسی از یک موسسه شناخته شده هستند، ممکن است واجد شرایط ویزای فارغ التحصیلی تشخیص مهارت (ساب کلاس 476) باشند.

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا 710 AUD برای متقاضی اصلی است. همچنین برای هر یک از اعضای خانواده که برای ویزا اقدام می کنند، هزینه ای دریافت می شود. علاوه براین ممکن است مجبور شوید هزینه های دیگری را برای بررسی های بهداشتی، سوء سابقه و بیومتریک بپردازید. برای تعیین هزینه ویزای خود، می توانید از محاسبه گر هزینه ویزا استفاده کنید. این محاسبه گر هزینه های دیگر را در نظر نمی گیرد.

برای درخواست ویزای دانشجویی استرالیا با توجه به مدارک تحصیلی، مقطع تحصیلی، شرایط مالی و … مدارک مورد نیاز برای هر شخص می تواند متغییر باشد اما در حالت کلی، بهتر است قبل از اقدام، مدارک زیر را گردآوری نمایید:


 • اصل و کپی پاسپورت متقاضی و افراد همراه
 • ترجمه رسمی مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی متقاضی و همراه
 • ترجمه رسمی سند ازدواج (در صورت تأهل)
 • اصل و ترجمه گواهی عدم سوء سابقه
 • اصل و ترجمه رسمی مدرک تحصیلی متقاضی
 • شرح سوابق تحصیلی و کاری متقاضی و همراه
 • نمره آزمون زبان مانند آیلتس (برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)
 • مدارکی جهت نشان دادن منبع درآمد
 • نامه گردش حساب 4 تا 6 ماه اخیر متقاضی
 • ترجمه رسمی شناسنامه و ترجمه رسمی تعهدنامه محضری ضامن مالی (در صورت وجود)
 • بیمه دانشجویی
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه: متقاضی برای هر دوره تحصیلی باید تأییدیه ثبت نام (CoE) را ارائه دهد. اداره مهاجرت استرالیا از دوره اصلی تحصیلی شما استفاده می کند تا متوجه شود چه مدارک مالی و مهارت های زبان انگلیسی را بایستی ارائه دهید.
 • عکس پاسپورتی متقاضی و همراه
 • رسید پرداخت هزینه بررسی پرونده ویزای دانشجویی
 • ویزای تحصیلی استرالیا شامل خانواده متقاضی نیز می شود. برای ویزای دانشجویی، اعضای خانواده متقاضی که می توانند اقدام کنند که عبارتند از:

  • شریک زندگی متقاضی اصلی
  • فرزند تحت تکفل متقاضی یا همسر وی که ازدواج نکرده باشد و 18 سال تمام نکرده است.
  • اگر فرزند متقاضی در زمان نهایی شدن ویزای 18 ساله شده باشد، نمی تواند برای ویزای همراه اقدام کند و بایستی به صورت مجزا برای ویزا درخواست دهد.
  • متقاضی اصلی باید اعضای خانواده خود را در درخواست ویزای دانشجویی خود اعلام کنند حتی اگر قصد سفر به استرالیا را نداشته باشند. در صورتی که متقاضی این کار را انجام ندهد، اعضای خانواده متقاضی واجد شرایط دریافت ویزای دانشجویی برای پیوستن به وی در استرالیا در ادامه نخواهند بود.
  • اعضای خانواده ای که برای ویزا درخواست می کنند باید شرایط سلامت و ویژگی های دیگر را داشته باشند.برای نشان دادن زمان پردازش ویزای دانشجویی، از ابزار راهنمای زمان پردازش ویزا می توانید استفاده کنید که اداره مهاجرت استرالیا ان را طراحی کرده است. این ابزار، زمان‌های پردازش برنامه‌های اخیراً تصمیم‌گیری شده را نشان می‌دهد و صرفا فقط یک راهنما است و دید کلی به شما می دهد و مختص برنامه شما نمی تواند باشد.

پردازش درخواست شما ممکن است بیشتر طول بکشد اگر:


 • شما فرم را به درستی پر نمی کنید.
 • شما تمام اسناد مورد نیاز را ارسال نکرده باشید یا اطلاعات بیشتری از درخواست کنند.
 • اگر هزینه کامل درخواست ویزا را پرداخت نکنید، درخواست شما را پردازش نمی شود.

زمان‌های پردازش از طریق زمان‌های پردازش جهانی ویزا در دسترس است.

1- متقاضی سن خاصی داشته باشد:


 • اگر متقاضی درخواست ویزای تحصیلی استرالیا یک دانش آموز مدرسه است، برای درخواست این ویزا باید 6 سال یا بیشتر داشته باشید.
 • شما همچنین باید:

  • وقتی سال 9 را شروع می کنید کمتر از 17 سال داشته باشد.
  • وقتی سال 10 را شروع می کنید کمتر از 18 سال داشته باشید.
  • وقتی سال 11 را شروع می کنید کمتر از 19 سال داشته باشید.
  • وقتی سال 12 را شروع می کنید کمتر از 20 سال سن داشته باشید.2- در یک دوره تحصیلی ثبت نام کنید که همراه با ارائه مدرک باشد.

متقاضی باید مدارک ثبت نام در یک دوره آموزشی را با درخواست ویزای دانشجویی خود وارد کند، در غیر این صورت درخواست معتبر نخواهد بود و قابل رسیدگی نمی باشد.


 • ارائه تاییدیه ثبت نام (CoE)

  • متقاضی باید در یک دوره تمام وقت و دوره های (CRICOS) ثبت نام کرده باشد.
  • متقاضیانی که درخواست خود را در خارج از استرالیا ارسال می کنند برای هر دوره تحصیلی با درخواست ویزای خود بایستی یک تاییدیه ثبت نام (CoE) ارائه دهند.
  • متقاضیانی که درخواست خود را در داخل استرالیا ارسال می کنند ارائه CoE یا Letter of Offer برای تمام دوره های مورد نظر الزمی است.
 • دوره های پکیج شده و CoEs

متقاضی می تواند در دو یا چند دوره بصورت همزمان ثبت نام نماید و سپس برای یک ویزا اقدام نماید که به این حالت دوره های پکیج شده می گویند. در این حالت متقاضی باید برای هر دوره تایید ثبت نام (CoE) را ارائه دهد. بنابراین اگر برای بیش از یک دوره ویزای دانشجویی درخواست می دهید، باید تمام کدهای CoE را در فرم درخواست وارد کنید.

متقاضی می توانند برای گذراندن 2 دوره یا بیشتر در ویزای دانشجویی خود درخواست دهد که یک دوره به وضوح به دوره بعدی منتهی می شود. فاصله دروس باید کمتر از دو ماه تقویمی باشد، مگر اینکه اولین دوره در پایان سال تحصیلی استاندارد به پایان برسد و دوره بعدی در ابتدای سال تحصیلی استاندارد بعدی شروع شود.

4- فراهم کردن مقدمات رفاهی


 • اگر برای ویزای دانشجویی درخواست می دهید و کمتر از 18 سال سن دارید، باید مقدمات رفاهی کافی را در زمانی که در استرالیا هستید در نظر بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر، به مقدمات رفاهی برای دانش آموزان زیر 18 سال به این لینک مراجعه کنید.

5- الزامات زبان انگلیسی را برآورده کنید


 • ممکن است در زمان ارسال درخواست ویزای خود نیاز به ارائه مدرکی دال بر مهارت های زبان انگلیسی خود داشته باشید. برای پیدا کردن مدارک ضروری درخواست ویزا متناسب با هر دانشگاهی که اقدام می کنید می توانید از ابزار چک لیست اسناد استفاده کنید.
 • اداره مهاجرت استرالیا می‌تواند پس از ارسال درخواست شما و در هر زمانی که درخواست شما را بررسی می‌کند، مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی را از شما بخواهد، ​​حتی اگر ابزار چک لیست اسناد نشان دهد که نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی خود ندارید.

آزمون های زبان انگلیسی جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

جدول زیر ارائه دهندگان آزمون زبان انگلیسی و حداقل نمرات کلی را که باید برای برآورده کردن شرایط زبان انگلیسی ویزای دانشجویی به دست آورید، نشان می دهد. شما باید 2 سال قبل از درخواست ویزای دانشجویی در آزمون زبان انگلیسی شرکت کرده باشید.

.

آزمون زبان انگلیسی

حداقل نمرهحداقل نمره و حداقل 10 هفته دوره های فشرده زبان انگلیسی (ELICOS)حداقل نمره و حداقل 20 هفته ELICOS
IELTS5.554.5
TOEFL internet-based test (only accepted if test is taken on or before 25 July 2023)*463532
Cambridge English: Advanced (Certificate in Advanced English)162154147
Pearson Test of English Academic (PTE Academic)423630
Occupational English TestB برای هر مؤلفه آزمونN/AN/A
6- بیمه درمانی کافی داشته باشید


 • شما و اعضای خانواده تان باید بیمه درمانی کافی برای تمام مدت اقامت خود در استرالیا داشته باشید. برای اطلاع از مدت زمان پوشش مورد نیاز، دوره های اعطای ویزای دانشجویی را را از این لینک مشاهده کنید..
 • شما و اعضای خانواده تان باید تحت پوشش بیمه سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) از یک ارائه دهنده بیمه درمانی تایید شده استرالیا باشید.
 • پوشش شما باید از روزی که شما و خانواده تان وارد استرالیا می شوید شروع شود، نه از روز اغاز دوره شما.
 • اگر به شما ویزا داده شود و می خواهید قبل از شروع دوره خود به استرالیا سفر کنید، تاریخ شروع OSHC باید با تاریخ ورود شما یکی باشد، نه تاریخ شروع دوره شما.
 • اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع OSHC خود وارد استرالیا نمی شوید و تا زمانی که استرالیا را ترک نمی کنید، OSHC خود را حفظ می کنید.
 • اگر نتوانید هنگام ورود ثابت کنید که بیمه درمانی دارید، ممکن است از ورود به استرالیا امتناع شود.
 • اگر ارائه دهنده آموزش شما پوشش OSHC شما را ترتیب می دهد، باید نام ارائه دهنده بیمه درمانی خود، تاریخ شروع و پایان بیمه نامه خود را بدانید و باید از شرایط و ضوابط بیمه نامه خود آگاه باشید. ارائه دهنده تحصیلات شما همچنین باید اطلاعات بیمه درمانی شما را در گواهی ثبت نام (CoE) درج کند.
 • اگر خودتان پوشش OSHC را ترتیب دهید، باید شماره بیمه را برای درج در درخواست ویزا بدانید.
 • اگر هنگام درخواست ویزای دانشجویی این اطلاعات را ارائه ندهید، درخواست ویزای شما رد می شود.
 • هر یک از اعضای خانواده که پس از ورود متقاضی به استرالیا به وی ملحق می شود باید به نشان دهد که در طول مدت اقامت خود در استرالیا دارای OSHC هستند.

7- پول کافی برای اقامت خود داشته باشید

شما باید پول کافی برای پرداخت هزینه اقامت خود در استرالیا داشته باشید. هزینه های زندگی در سراسر استرالیا متفاوت است و ممکن است بیشتر از آنچه برای درخواست ویزای شما نیاز است باشد.

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره تحصیل در انگلستان


 • اگر در خارج از استرالیا هستید، حداقل 8 هفته قبل از شروع دوره برای ویزای خود اقدام کنید.
 • اگر در استرالیا هستید زمان زیادی را برای درخواست ویزای بعدی خود در نظر بگیرید، در صورت بروز عوارض غیرمنتظره، از منتظر ماندن تا آخرین روزی که ویزای فعلی شما منقضی می شود خودداری کنید.
 • برای ارائه درخواست ویزای دانشجویی، شما و اعضای خانواده تان باید پاسپورت معتبر داشته باشید.
 • اگر در استرالیا هستید و گذرنامه فعلی شما منقضی شده است، قبل از درخواست ویزای دانشجویی باید آن را تمدید کنید.

برای مشاهده مدارک ضروری می توانید از ابزار چک لیست اسناد که اداره مهاجرت استرالیا فراهم کرده استفاده کنید. این ابزار با استفاده از ملیت دانشجو و دانشگاه مقصد برای ادامه تحصیل مدارک لازمه را معرفی میکند.  این ابزار چک لیست اسناد دو بار در سال در 31 مارس و 30 سپتامبر به روز رسانی می شود.


 • مدارک هویتی:
  • صفحات گذرنامه فعلی خود را ارائه دهید که عکس، مشخصات شخصی، و تاریخ صدور و انقضا گذرنامه را نشان می دهدکارت ملی و شناسنامه


  • اثبات تغییر نام و اسنادی که تغییر نام را ثابت می کند (در صورت وجود)
 • نامه پذیرش از دانشگاه یا مدرسه ای در استرالیا
  • تاییدیه ثبت نام، نامه های پشتیبانی و فرم های پذیرش برای درخواست های خارج از استرالیا، برای تمام دوره های مورد نظر و تأییدیه ثبت نام (CoE) ارائه دهید.


  • برای درخواست در داخل استرالیا بایستی CoE یا نامه پیشنهاد برای تمام دوره های مورد نظر قبل از اعطای ویزا را ارائه داد.
 • شواهدی که نشان می دهد پول کافی برای اقامت خود دارید

مدرک دیگری که باید در پروسه ویزای دانشجویی استرالیا ارائه دهید اثبات تمکن مالی است. هزینه های زندگی که از شما خواسته می شود تا اعلام کنید، حداقل مبلغی است که برای ویزا نیاز دارید. هزینه های واقعی زندگی در سراسر استرالیا متفاوت است و ممکن است بسیار بیشتر از آنچه برای ویزا نیاز دارید باشد. بنابراین به شما توصیه می شود در مورد منطقه ای که قصد زندگی در آن را دارید از جمله هزینه زندگی در آن منطقه تحقیق کنید. گزینه های متفاوتی برای اثبات توانایی وجود دارد که عبارتند از:


 • سپرده گذاری پول از یک موسسه مالی

  • وام های دولتی یا وام های یک موسسه مالی
  • بورسیه تحصیلی یا حمایت مالی مشابه
  • از 1 اکتبر 2023، می توانید مدرکی ارائه دهید که والدین یا شریک زندگی شما در 12 ماه قبل از درخواست ویزا، درآمد شخصی حداقل 72465 AUD داشته اند. اگر اعضای خانواده را به همراه داشته باشید، باید نشان دهید که درآمد والدین یا شریک زندگی شما حداقل 84543 AUD است. 
  • اگر هر دو والدین شما کار می کنند، می توانیم درآمد ترکیبی آنها را در نظر بگیریم. مدرکی دال بر درآمد والدین یا شریک زندگی خود در قالب اسناد رسمی دولتی مانند ارزیابی مالیات کمتر از 12 ماه گذشته را ارائه دهید. صورت‌حساب‌های بانکی یا شواهد مستقیم کارفرما را پذیرفته نیست.علاوه براین بایستی بررسی کنید که چقدر پول برای ویزا نیاز دارید. از این رو حداقل باید پول کافی برای پرداخت هزینه های زیر داشته باشید:


 • هزینه سفر
 • هزینه سال اول دوره تحصیلی
 • هزینه یک سال اول زندگی برای شما و اعضای خانواده که با شما به استرالیا می آیند.
 • هزینه های مدرسه برای کودکان در سن مدرسه که شما را همراهی می کنند.

از اطلاعات زیر برای تعیین میزان پولی که برای ویزا نیاز دارید می توانید استفاده کنید. برای محاسبه هزینه های نسبی، هزینه سالانه را بر 365 تقسیم کنید و نتیجه را در تعداد روزهایی که قصد اقامت در استرالیا را دارید ضرب کنید.

هزینه های زندگی : هزینه های زندگی 12 ماهه برای:


 • دانش آموزان یا متقاضی اصلی- 24505 AUD
 • همراه متقاضی اصلی - AUD 8,574
 • فرزندانی که با شما می آید - AUD 3,670.

هزینه های دوره تحصیلی:


 • برای محاسبه هزینه از 12 ماه اول هزینه دوره تحصیلی خود استفاده کنید. اگر دوره شما 12 ماه یا کمتر است، از کل هزینه تحصیلی استفاده کنید. علاوه براین اگر هزینه‌هایی در ابتدا پرداخت کردید انها را از مبلغ اصلی شهریه کسر کنید. برای این کار شما باید مدرکی داشته باشید که آنها را پرداخت کرده‌اید، مانند رسید یا تأییدیه ثبت نام.


 • شواهدی مبنی بر دسترسی واقعی به پول

اگر از شما خواسته شود که مدرکی مبنی بر توانایی مالی ارائه دهید، باید ثابت کنید که به آن دسترسی دارید. اگر شخص دیگری به شما کمک مالی می کند، باید شواهدی از رابطه شما با آنها،  مدارک هویتی آنها و شواهدی مبنی بر هرگونه حمایت مالی که در گذشته به شما یا دارنده ویزای دانشجویی دیگر داده اند ارائه دهید.  اگر حمایت مالی ارائه‌شده شامل یک کسب‌وکار است، مدرکی را نشان دهید که کسب‌وکار در حال فعالیت است. اگر مدرکی دال بر سپرده گذاری پول ارائه می کنید، منبع آنها را توضیح دهید.


 • پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور

شما باید مدرکی مبنی بر پرداخت و برخوداری از بیمه درمانی مناسب برای مدت زمان پیشنهادی ویزای خود داشته باشید.  بیمه درمانی باید پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) باشد و همه افرادی که در درخواست شما گنجانده شده اند را پوشش دهد.


 • اسناد ورودی موقت واقعی(GTE)

متقاضی واقعی ویزای موقت بدین منظور است که هدف متقاضی از تحصیل در استرالیا فقط تحصیل است نه اینکه راهی برای ویزای اقامت استرالیا است. این موضوع برای تمامی افراد که برای ویزای دانشجویی اقدام می کنند صدق میکند و آفسیر های سفارت استرالیا که ویزای دانشجویی صادر می کنند  حتما GTE هر دانشجو را نیز ارزیابی می کنند تا برایشان مسجل شود که هدف اصلی متقاصی تحصیل در استرالیا می باشد یا اقامت در این کشور. از این رو متقاضی باید آفیسر را قانع کند که هدف اصلی وی تحصیل در استرالیا و اقامت موقت است.

پس هر متقاضی ویزای دانشجویی باید مدرکی ارائه دهد که یک ورودی موقت واقعی (GTE) است. در فرم درخواست ویزای دانشجویی آنلاین، باید یک بیانیه هدف به زبان انگلیسی ارائه دهید که به الزامات GTE پرداخته شود. این عبارت در مجموع باید 300 کلمه باشد (محدودیت 2000 کاراکتر اعمال می شود). علاوه بر بیانیه شخصی در فرم درخواست، شما همچنین باید اسناد پشتیبانی را به ImmiAccount پیوست کنید.


 • شرایط زبان انگلیسی ویزای دانشجویی

باید مدرکی ارائه دهید که شرایط زبان انگلیسی ویزای دانشجویی را برآورده می کنید و نشان دهید که در یک آزمون زبان انگلیسی تایید شده با یک حداقل نمره دست یافته اید. آزمون زبان انگلیسی باید 2 سال قبل از درخواست ویزای دانشجویی انجام شده باشد.


 • مقدمات رفاهی و رضایت برای اعطای ویزا برای دانشجویان زیر 18 سال

اگر برای ویزای دانشجویی درخواست می دهید و زیر 18 سال سن دارید، باید تمهیدات رفاهی مناسبی داشته باشید که دوره اقامت شما را تا زمانی که 18 ساله شوید پوشش دهد. همچنین باید از والدین یا سرپرستان خود برای سفر و اقامت در استرالیا به عنوان دانش آموز زیر 18 سال رضایت داشته باشید.


 • رضایت برای اعطای ویزا برای دانش آموز زیر 18 سال

هر متقاضی زیر 18 سال باید یک فرم رضایت نامه تکمیل شده و امضا شده 1229 (276 کیلوبایت PDF) یا یک اظهارنامه قانونی از هر والدین یا قیم قانونی با رضایت آنها ارائه کند. اگر نمی توانید از هر دو والدین یا قیم رضایت خود را ارائه دهید، باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد یکی از طرفین به تنهایی حضانت شما را بر عهده دارد.


 • ارئه اسناد شریک زندگی متقاضی


 • ارائه اسناد فرزندان زیر 18 سال توسط متقاضی اصلی

تمام مدارک فوق که بیان کردیم اگر غیر انگلیسی هستند را بایستی به زبان انگلیسی ترجمه کنید.

برای درخواست ویزای دانشجویی استرالیا باید به صورت آنلاین اقدام کرد. هنگام درخواست این ویزا می توانید در استرالیا یا خارج از آن باشید. فرم درخواست در ImmiAccount به شما می گوید که چه مدارکی را باید پیوست کنید. از ارائه اطلاعات نادرست و گمراه کننده پرهیز کنید و اطلاعات صادقانه و دقیق ارائه دهید. برای درخواست آنلاین یک حساب کاربری در  ImmiAccount ایجاد کرده و  اسناد مربوطه را ضمیمه نمایید و در نهایت  هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید.

پس از اینکه درخواست خود را اراسال کردید بایستی مرتباً وارد حساب کاربری ImmiAccount خود شوید تا پیام‌هایی که به شما داده می شود را بررسی کرده و به سرعت پاسخ دهید. قبل از نهایی شدن ویزای خود باید از رزرو سفر خودداری نمایید.

نتیجه درخواست ویزا به صورت کتبی به شما اطلاع داده می شود که در ان شماره اعطای ویزای، تاریخ انقضای ویزای و  شرایط ویزای شما درج شده است. زمانی که در استرالیا هستید یک کپی از این نامه را نزد خود نگه دارید. همچنین اگر ویزای شما رفیوز شود، کتباً به شما اطلاع داده می شود و به شما گفته می شود که چرا درخواست ویزای دانشجویی شما رد شده و آیا شما حق بررسی را دارید یا خیر. اگر درخواست شما را رد شود، هزینه درخواست ویزا قابل بازپرداخت نیست.

☑️ پیشنهاد مطالعه: راهنمای ویزای تحصیلی کانادا

درخواست مشاوره ویزای تحصیلی استرالیا


خبرنامه اپلای و مهاجرت تحصیلی بورسیه دات کام

یکی انتخاب های مهم برای ادامه مسیر دانشگاهی و ساختن یک سابقه برای آینده شغلی، ادامه تحصیل در یک محیط آکامیک می باشد. این محیط اکادمیک باید ویژگی های خاصی داشته باشد که مهمترین این ویژگی مقبولیت همگانی به خصوص در بین دانشگاه های جهان است. از این رو دانشجویان و دانش آموزن در هر مقطعی برای ادامه تحصیل خود و کسب تجربه در یک محیط اموزشی باکیفیت وارد مسیری تحت عنوان اپلای می شوند. اپلای تحصیلی یکی از رایج ترین نوع مهاجرت به خارج از کشور است.
از طرفی دیگر اکثر دانشجویان تنها راه پیشرفت خود را اپلای و مهاجرت تحصیلی می پندارند تا از این طریق بتوانند در بین دانشگاه های برتر دنیا به کشف توانایی های خود بپردازند و هم زندگی در یک محیط جدید را تجربه کنند و علاوه براین برمشکلات اقتصادی که در ایران با ان دسته پنجه نرم می کنند را بتوانند غلبه کنند.

تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور مزیت های بیشماری را برای شما ارمغان می اورد که یکی از اصلی ترین این مزایا ساخت یک رزومه قوی می باشد. همچنین متقاضی با تحصیل در یک کشور خارجی می توانند در یک محیط پویا زبان خود را تقویت کند و دوستانی با فرهنگ های مختلف پیدا کنید و پس از فارغ التحصیلی و در صورت کسب اشتغال اقامت دائم خود را نیز داشته باشد.
در بین مقاصد تحصیلی در دنیا معمولا چهار کشور هستند که از پرمتقاضی ترین کشورها محسوب می شوند که این کشورها عبارتند از: آمریکا، انگلستان، کانادا و استرالیا. هر یک از این کشورها مزیت ها و معایب خاص خود را دارند و انتخاب یک دانشگاه بایستی با تحقیق و اگاهی از همه جوانب ان کشور و دانشگاه انجام شود.

فرآیند اپلای شامل مراحل گوناگونی است که شما با توجه به مقطع انتخابی خود برای اپلای و کشور مورد نظر بایستی برخی از این مراحل را زودتر و برخی دیگر را به موازات هم انجام دهید. از انجایی که فرآیند اپلای یک مسیری زمان بر و دشوار است برای اینکه این پروسه را با موفقیت طی کنید نیاز است که علاوه بر بردباری در این مسیر از یک سری طرفندهای و اطلاعات جامع اگاهی داشته باشید. در مجموعه مقالات خود ما تمامی مراحل گام به گام اپلای در تمامی مقاطع تحصیلی را برای کسب اگاهی شما نگارش کرده ایم. علاوه براین مجموعه ما با داشتن نمایندگی رسمی برخی از دانشگاه های استرالیا و کانادا و همچنین دانش آموختگانی که در این دانشگاه ها تحصیل کردند و این مسیر مهاجرت تحصیلی را طی کرده اند می توانند شما را در این امر یاری کنند.