Hi, How Can We Help You?
موسسه ندای یاران کاووشگر با مجوز رسمی اعزام دانشجو به استرالیا در خدمت شما عزیزان است

خدمات نگارشی اپلای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی

خدمات نگارشی اپلای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی

خدمات نگارشی مجموعه بورسیه دات کام

تضمین کیفیت، منحصر به فرد برای هر مورد، سیستم پشتیبانی گام به گام

توضیحات خدمات نگارش اپلای

1- نگارش GTE استرالیا

دانشجویان بین المللی به منظور اخذ ویزای دانشجویی استرالیا نیاز به ارائه یک مدرکی تحت عنوان GTE هستند. GTE مخفف عبارت Genuine Temporary Entrant است که در این سند متقاضی باید ثابت کند که هدف اصلی وی از مهاجرت به استرالیا فقط تحصیل در استرالیا است نه چیزی دیگر. البته GTE فقط مختص کشور استرالیا نیست سایر کشورها نیز دارند ولی با عنوان متفاوت. GTE برای این مقصود طراحی شده تا متقاضیان ویزای دانشجویی استرالیا با ارائه یکسری از مستندات نشان دهند که هدف فقط مهاجرت موقت به استرالیا و صرفا تحصیل در استرالیا است و پس از تحصیل به کشور خود باز می گردد. چندین فاکتور مهم برای اداره مهاجرت استرالیا در GTE وجود دارد که نشان دهنده هدف واقعی متقاضی برای تحصیل در استرالیا است. از این رو نگارش و تدوین این سند یک امری تخصصی و بسیار حساس می باشد.

 

2- کاورلتر ویزا توریستی کانادا

کاور لتر یا نامه پوششی، یکی از مدارک مهم در پروسه درخواست ویزا توریستی کانادا می باشد که توسط متقاضی نگارش می شود. کاور لترر یا همان Cover Letter یک متنی مختصر، جامع و رسمی است که دربردارنده معرفی خود متقاضی و توضیح درباره مواردی مانند دلایل سفر به کشور کانادا و دلایل برگشت به کشور خود و … می باشد. از این رو کاورلتر مناسب ترین گزینه برای تحت تاثیر قرار دادن افیسر با نگارش صحیح برای اخذ ویزای توریستی کانادا می باشد بطوریکه در این سند سفارت را از داشتن یک دوست، والدین یا همسر که در حال حاضر در کانادا اقامت دارد و حمایت مالی مطلع می کند. علاوه براین کاورلتر ویزا توریستی کانادا اهداف دقیق شما برای سفر به کانادا و مدت زمان اقامت را نیز به طور صریح می تواند بیان کند.

3- نگارش Purpose of travel

در پروسه اخذ ویزا یکی از مدارکی که متقاضیان بایستی آن را تهیه کنند نامه هدف از سفر یا Purpose of travel است. در نامه هدف از سفر Purpose of travel متقاضی هدف از سفر خود به کشور مقصد بیان می کند. البته این هدف سفر با نوع ویزایی که برای آن اقدام می شود باید مطابقت داشته باشد. یعنی اگر هدف متقاضی گردشگری باشد بایستی برای ویزای توریستی اقدام کند. نامه هدف از سفر به آفیسر کمک می کند تا دید گستردتری از اهداف ویزای درخواست کننده داشته باشد و بر آن اساس، در مورد صدور ویزا تصمیم بگیرد. بطور کلی در نامه هدف از سفر Purpose of travel، متقاضی باید مواردی مانند هدف از سفر، مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به هدف سفر، ارتباط با کشور مبدا و تضمین بازگشت را بیان کند.

4- نگارش پرسنال استیتمنت

بیانیه شخصی یا پرسونال استیتمنت یکی از مدارک مهم در پروسه اپلای برای کالج ها و دانشگاه‌ها است. بطور خلاصه بیانیه شخصی یا Personal Statement شما را به کمیته پذیرش یا استادی که با ان برای پذیرش مکاتبه کرده اید معرفی می کند. بیانیه شخصی به توضیح علایق و ویژگی‌های شخصی و آکادمیک فرد درخواست کننده می پردازد. متقاضی در این نامه اظهار می کند که از چه توانایی ها، علایق، ویژگی های شخصیتی برخودار است و چه تصوری از آینده برای خود دارد و چه هدفی را در مسیر حرفه‌ خود دنبال می‌کند. بنابراین هدف از نگارش بیانیه شخصی این است که متقاضی متناسب با هدف مهاجرتی خود توانایی ها، مهارت‌ها، تجربیات و شایستگی های خود را به نمایش بگذارد. نگارش بیانیه شخصی این امکان را میدهد تا تأثیر اولیه قوی را بر روی مخاطب خود بگذارید و شایستگی های خود را برجسته و نقص های موجود را بپوشانید. بیانیه شخصی هم برای اهداف دانشگاهی و هم اهداف شغلی مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو با توجه به هدف متقاضی اندازه متن قابل نگارش برای بیانیه شخصی متغییر می تواند باشد و معمولا تا 1500 کلمه نگارش می شود.

5- نگارش کاورلتر تحصیلی

کاورلتر یا نامه پوششی سندی یک صفحه ای است که بعنوان بخشی از درخواست شغلی یا تحصیلی (همراه با رزومه یا CV) ارسال می شود. هدف کاورلتر معرفی متقاضی و خلاصه ای از سوابق حرفه ای وی می باشد. کاورلتر برای اهداف مختلفی چون شغلی، تحصیلی، ویزا، مقاله، بورسیه تحصیلی به کار می رود. نگارش کاورلتر Cover Letter، این فرصت را ایجاد می کند تا هرگونه مسائل در سوابق تحصیلی یا کاری توضیح داده شود و در این زمینه دلایل تشریح گردد. تقریبا متن کاورلتر می تواند از 400 تا 1500 کلمه باشد. یک نامه پوششی یا کاورلتر تاثیرگذار می تواند علاقه مخاطب را برانگیخته کند و مجاب به خواندن رزومه شما کند. نامه پوششی مکمل رزومه است، نه جایگزین آن.

6- نگارش استادی پلن ویزا

درخواست ویزای تحصیلی در کانادا مستلزم ارائه یک استادی پلن است. یک استادی پلن به افسر ویزا یک دید کلی از اینکه چرا می خواهید در کانادا تحصیل کنید و اینکه چگونه تحصیل در کانادا با اهداف آینده شما همخوانی دارد، ارائه می دهد. در این متن باید واضحا و مختصرا هدف خود از مهاجرت به کانادا و برنامه های اینده بنویسید و بر این تمرکز کنید که چگونه ادامه تحصیل در کانادا به شما کمک می کند تا به اهداف تحصیلی و شغلی خود برسید.

7- نگارش CV یا Resume

رزومه ارزشمندترین سند در مدارک محسوب می شود و نخستین مدرکی است که برسی می شود. رزومه خلاصه ای از سوابق تحصیلی و علمی متقاضی ایت که معمولا بین یک تا دو صفحه می باشد. در حقیقت رزومه کلمه ی فرانسوی résumé است که در زبان فارسی برخی مواقع تحت عنوان رزومه یا با عنوان سی-وی (Curriculum Vitae) بیان می‌شود. بطور کلی رزومه از چندین بخش تشکیل شده که مختصری از سوابق کاری، تحصیلی و مشخصات فردی را بازگو می کند. کمیته بررسی معمولا به علت تعدادا بالای مدارک دریافتی از درخواست کننده ها زمان بسیار اندکی را برای بررسی می گذارند در حد چند دقیقه. پس در این بازه زمانی چند دقیقه ای رزومه باید تاثیر خود را بر روی مخاطب بگذارد و سریعا توجه کمیته بررسی را جلب کند.

8- نگارش توصیه نامه

توصیه نامه یا ریکامندیشن لتر تحصیلی نامه ای است که توسط یک یا چند معرف که معمولا اساتید دانشگاه، معلمان مدرسه یا یک کارفرما هستند نوشته می شود و در ان به دستاوردهای تحصیلی، شخصیت متقاضی را می پردازد. افراد معرف یا همان توصیه کننده در حقیقت با این نامه سما را به نوعی یک گزینه مناسب توصیه می کنند. از انجایی که این افراد مستقیما با شما در ارتباط بوده اند بیشتر از توانایی ها و مهارت های حل مسئله و شخصیت شما اگاه هستند.

9- نگارش ایمیل به استاد

یكی از نخستین قدم ها در مسیر اپلای و عوامل مهم در اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع عالیه دانشگاهی و همچنین دریافت بورسیه های های تحصیلی مکاتبه با اساتید خارجی می باشد. در فرآیند اپلای به ویژه برای مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری و پست دکتری اولین حرکت برای اپلای مکاتبه و نگارش یک متن ایمیل مناسب به استاتید دانشگاه برای معرفی خود و نشان دادن علاقه خود برای همکاری با وی می باشد. از این رو مکاتبه از طریق ایمیل اولین برخورد و ارتباط شما با اساتید می باشد که باید علاوه بر رعایت قواعد ساختاری انگلیسی از یکسری اصول دیگر نیز برخوردار باشد. ها تا مخاطب را تشویق کند تا ارتباط بیشتری با شما برقرار کند. بنابراین ارتباط و مکاتبه با اساتید از راه های مهم در فرآیند اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی می باشد.

10- نگارش انگیزه نامه

انگیزه نامه که تحت عنوان SOP شناخته می شود، مخفف عبارت Statement of Purpose است که به بیانیه هدف یا انگیزه نامه معروف است. در حقیقت انگیزه نامه یک سندی نگارشی است که توسط خود متقاضی نوشته می شود و در آن به مهارت های حرفه ای و دلایل درخواست برای یک موقعیت تحصیلی یا کاری، بورسیه تحصیلی پرداخته می شود. در حقیقت نگارش انگیزه نامه SOP بهترین راه برای بیان اهداف و دستاوردهای شما برای مخاطبین است. انگیزه نامه همراه با درخواست شما و مدارک حمایتی مانند رزومه و ریز نمرات پیوست و ارسال می شود.

11- Diversity Statement

بیانیه تنوع یا Diversity Statement یکی دیگر از اسنادی است که پروسه اپلای از دانشجویان به ویژه مقطع پسادکتری و حتی هیئت علمی از متقاضیان دریافت می شود. بیانیه تنوع یک سند نوشتاری است که توسط خود نگارش می شود و نمایی از تجربیات گذشته متقاضی را نمایش میدهد و تشریح میکند که چگونه این تجربیات به رشد شخصی و حرفه ای متقاضی کمک کرده است. بیانیه تنوع معمولاً در 1 تا 2 صفحه نوشته می شود و دستاوردها، اهداف و فرآیند متقاضی را برای ارتقای تعالی در تنوع، شمول، برابری به عنوان یک معلم و محقق در آموزش عالی توصیف می کند. در Diversity Statement به این موضوع پرداخته می شود که متقاضی به عنوان یک فرد اکادمیک یا محقق چه نقشی در تنوع جامعه دانشگاه می تواند داشته باشد و معمولا دانشگاه های ایالات متحده امریکا چنین سندی را درخواست میکنند.

12- نگارش پرتفولیو برای اپلای

یکی از مدادرک لازم در زمان اپلای برای رشته‌هایی مانند هنر، معماری، رقص، طراحی، موسیقی، گرافیک و … پورتفولیو (Portfolio) می باشد. پورتفولیو متشکل از نمونه کارها و فعالیت های متقاضی می باشد که در طول حرفه تحصیلی و کاری خود انجام داده است و یکی از مدارک ضروری برای اخذ پذیرش و استخدام و دریافت پروژه به حساب می آید. در حقیقت پورتفولیو نشان دهنده میزان مهارت و ایده های متقاضی در یک دوره زمانی می باشد که دربردارنده نمونه کارهای متقاضی است. پس پورتفولیو را می توان یک آلبومی در نظر گرفت که از نمونه کار‌های یک هنرمند تشکیل شده و همراه با رزومه برای دانشگاهی ارسال می‌شود تا میزان رشد و پیشرفت، خلاقیت، شخصیت، توانایی های متقاضی را نشان دهد.

13- پارافرایز مقاله انگلیسی

پارافریز مقاله به این معنی تغییر در ساختار و جملات مقاله است، بطوریکه مفهوم و نتیجه اصلی ثابت باشد ولی کیفیت مقاله بیشتر شود. پارافریز یا paraphrase، به معنی تبدیل یک جمله به جمله ی دیگر اما با حفظ معنای ان جمله می باشد. وقتی یک متن یا مقاله پارافریز می شود، در حقیقت تفسیر خود از دیتاها و ایده های فرد دیگر ولی به شکل جدید ارائه می دهید. یک مقاله از نظر کمیته داوران زمانی استاندارد لازم برای چاپ در مجلات معتبر را دارد که شامل نتایج و ایده های جدید باشد و از لحاظ ساختاری و نگارشی نیز استانداردهای لازمه را داشته باشد. علاوه براین بایستی متن و ساختار مقاله نیز از هر گونه شباهت ها و یا سرقت ادبی بدور باشد. به برطرف کردن این ایرادات در یک مقاله، پارافریز کردن گفته می شود. از این رو پارافریز مقاله یک راه قانونی برای جلوگیری از سرقت علمی است.

14- نگارش اعتراض به ریجکتی

یکی از مسائلی که اکثر افراد در پروسه مهاجرت با ان رو به رو می شوند انجام فرآیند ویزا می باشد. چون کوچکترین اشتباه در این فرآیند می تواند منجر به ریجکت شدن ویزا می شود. با این حال ریجکت شدن ویزا به معنای پایان کار نیست و متقاضی می تواند تحت شرایطی با ارسال یک نامه به علت ریجکت شدن درخواست ویزایش اعتراض کند.
نحوه نگارش نامه اعتراض به ریجکت شدن ویزا بسیار مهم است و برای تدوین آن ابتدا باید دلایلی که باعث ریجکت شدن ویزای شده را پیدا کرد و سپس برای رفع آن اقدام کرد.

15- نگارش تیچینگ استیتمنت

بیانیه تدریس یا Teaching Statement یک سندی نوشتاری است که به صورت هدفمند و قابل درک در مورد اعتقادات و عملکردهای آموزشی نویسنده است. بیانیه تدریس یا Teaching Statement در حقیقت یک روایت فردی است که شامل اعتقادات فردی در مورد فرآیند تدریس و یادگیری، نمونه های عینی از روش هایی که از طریق آنها این اعتقادات را در کلاس به نمایش می گذارد می باشد. یک بیانیه تدریس Teaching Statement تصویری مشخص و منحصر به فرد از نویسنده به عنوان یک معلم ارائه می دهد. بیانیه تدریس Teaching Statements یکی از رایج ترین سند در حیطه آکادمیک، برای اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی محسوب می شود. دانشگاه ها اغلب از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سمت های اکادمیک مانند هیات علمی درخواست Teaching Statements یا بیانیه آموزشی می کنند.

16- نگارش ریسرچ اینترست

در اکثر برنامه های شغلی تحصیلات تکمیلی، پست دکتری و دانشگاهی اماده کردن سندی نوشتاری تحت عنوان بیانیه علایق پژوهشی یا ریسرچ اینترست ضروری است. در برخی مواقع ریسرچ اینترست تحت عناوینی چون “statement of intent” یا “description of research interests ” نیز نام برده می شود. برای برنامه های شغلی دانشگاهی ریسرچ اینترست به پژوهش های گذشته، فعلی و آینده متقاضی  در 1 تا 3 صفحه می پردازد. به طور کلی، بیاینه علایق پژوهشی یا ریسرچ اینترست شامل یک مرور مختصر از پیشینه تحقیقاتی متقاضی، از جمله تجربیات تحقیقاتی گذشته، وضعیت فعلی پژوهش های وی و پژوهش های آینده ای که قصد دارد به ان بپردازد، است.

17- نگارش بیانیه DEI

بیانیه DEI (diversity, equity, and inclusion) (تنوع، برابری، و شمول) که «بیانیه تعهد به تنوع» یا «بیانیه مشارکت در تنوع» نیز نامیده می‌شود، یک مقاله 1 تا 2 صفحه ای است که در آن متقاضی مشارکت‌ها و همکاری های خود را در کلاس، دانشگاه و رشته خود در رابطه با DEI داشته را برجسته می‌کند. بیانیه DEI به دنبال یک روایت در مورد اهداف و دستاوردهای متقاضی در پیشبرد DEI به عنوان یک مربی و محقق است.

18- نگارش موتیویشن لتر

موتیویشن لتر یک سند نوشتاری شخصی است که در ان به جزئیات مهارت های حرفه ای و دلایل درخواست برای دوره تحصیلی مورد نظر، بورسیه تحصیلی یا شغل داوطلبانه پرداخته می شود. موتیویشن لتر گاهی اوقات تحت عناوینی چون “بیانیه هدف” یا “انگیزه نامه” نیز نامیده می شود. موتیویشن لتر همراه با درخواست و سایر مدارک، مانند ریز نمرات یا رزومه ارسال می شود. موتیویشن لتر معمولاً برای برنامه های شغلی با در آمد که با کاورلتر همراه است استفاده نمی شود. کاورلتر مقدمه ای بر یک رزومه است و مثال هایی از نحوه ارتباط تجربه شغلی با فرصتی که برای آن درخواست داده می شود را ارائه می دهد ولی موتیویشن لتر بیشتر بر روایت های شخصی تمرکز است و جزئیات علایق، شخصیت و انگیزه ها برای درخواست یک برنامه را نشان می دهد.

19- نگارش ریسرچ پروپوزال

به طور خلاصه یک ریسرچ پروپوزال یک نوشته کوتاه است که تعیین میکند در یک پروژه تحقیقاتی چه چیزی پوشش داده می شود. یک پروپوزال تحقیقاتی ایده ها یا سوالات مورد نظر و نتایج مورد انتظار را با وضوح تعریف کند. پروپوزال تحقیقاتی در فرآیند اپلای مقاطع ارشد پژوهش محور و دکتری و پست دکتری از اهمیت ویژه ای برخودار است. در ریسرچ پروپوزال باید جزئیاتی در مورد نحوه انجام تحقیقات خود ارائه داد. در ریسرچ پروپوزال، هدف ارائه طرح نویسنده برای تحقیقی که قصد انجام آن را دارد می باشد.

20- نگارش رایتینگ سمپل

به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش تحصیلی اکثر دانشگاه ها به رایتینگ سمپل نیاز دارند، به خصوص اگر برای مدرک مبتنی بر نویسندگی مانند روزنامه نگاری یا انگلیسی درخواست داده می شود. کارفرما یا بررسی کننده درخواست دانشگاه شما به دنبال نمونه نوشتاری است که نحوه سازماندهی و بیان ایده های شما را نشان میدهد. نمونه نوشتاری شما باید به مخاطبانتان نشان دهد که می‌توانید مطالب نوشتاری و سلیس ایجاد کنید که مطابق با انتظارات موقعیتی باشد که برای آن درخواست می‌کنید. کارفرما یا بررسی کننده درخواست دانشگاه به نمونه نوشتاری شما به عنوان راهی برای سنجش میزان مناسب بودن شما با موقعیت یا برنامه نگاه می کند.

21- نگارش تراول پلن ویزا

یکی از مدارک مهم برای اخذ ویزا تراول پلن یا پلن سفر است. هدف از تراول پلن این است که متقاضی به صورت نوشتاری یک برنامه دقیق از مسافرت خود را بیان کرده تا باعث جلب رضایت آفیسر برای صدور ویزای شود. پس در این سند باید آفیسر متقاعد شود که هدف متقاضی از سفر چیست و  چرا ان کشور را انتخاب کرده است. علاوه براین با استفاده از تراول پلن می توان اثبات کرد که بعد از پایان اعتبار ویزا به کشور خود باز می گردد. بطور کلی تراول پلن به دلایلی نظیر بیان علت های مهاجر، بیان علت های انتخاب کشور مورد نظر بیان برنامه دقیق از سفر و …. می پردازد.