Hi, How Can We Help You?
موسسه ندای یاران کاووشگر با مجوز رسمی اعزام دانشجو به استرالیا در خدمت شما عزیزان است
ژوئن 26, 2022

دانلود نمونه کاورلتر

4.4/5 - (7 امتیاز)

در فرآیند اپلای اسناد متعددی مانند انگیزه نامه، رزومه یا CV ، کاورلتر و اپلیکیشن لتر وجود دارند که شاید در ظاهر برای هدف یکسانی نوشته شوند اما از نظر ساختاری و نگارشی با یکدیگر تفاوت بسیاری دارند. یکی از اسنادی که هنگام اپلای با آن مواجه خواهید شد کاورلتر است. کاورلتر یا همان نامه پوششی Cover Letter یکی از مدارک مهمی است که همراه با رزومه تحصیلی برای دانشگاه مورد نظر ارسال می شود و تاثیر بسزایی در درخواست پذیرش دارد.
در حقیقت شما به عنوان یک متقاضی اشتغال به کار یا تحصیل در یک موسسه، با داشتن یک کاورلتر می توانید شانستان را برای دیده شدن افزایش دهید. بهترین کار برای آشنا شدن با ساختار چنین سندی دانلود نمونه کاورلتر هایی است که ما برای شما گردآوری کرده ایم.

کاورلتر معمولا بین 1 تا 2 صفحه نگارش می شود که شامل اطلاعات متقاضی، اهداف و انگیزه ها برای آن پوزیشن تحصیلی یا کاری است و متقاضی را به کمیته پذیرش موسسه مورد نظر معرفی می کند. البته کاورلتر برای اهدفا مختلفی مانند اپلای تحصیلی، اپلای کاری، سابمیت کردن مقاله و درخواست ویزا نیز نوشته می شود.

هنگامی که رزومه ای برای اهداف دانشجویی تهیه می کنید، درصورت درخواست دانشگاه باید در کنار آن یک کاورلتر اضافه کنید که در آن باید بیشتر در مورد شخصیت خود توضیح دهید و تشریح کنید که چرا برای یک برنامه دانشگاهی مناسب هستید. کاورلتر برای درخواست دانشگاه مخفف سندی است که در تلاش برای توضیح مقاصد و بیانیه هدف شما هنگام درخواست برای یک دوره دانشگاهی خاص است. این سند به کمیته پذیرش کمک می کند تا ببینند شما چه نوع فردی هستید و چه انگیزه ای شما را برای حضور در دانشگاه آنها ترغیب می کند. مثل همیشه، کاورلتر شما باید بر اساس اطلاعات صادقانه و دقیق باشد و توصیه می شود از کپی برداری از مواردی که در رزومه خود مشخص کرده اید خودداری کنید زیرا کاورلتر باید نوعی ارجاع به کمیته پذیرش باشد.

براساس تعریف UCAS ؛ کاورلتر Cover Letter نامه ای است که شما در مورد خود می نویسید و هنگام درخواست یک پوزیشن شغلی در کنار CV خود ارسال می کنید و در آن، بر اساس تجربه و مهارت‌هایتان توضیح می‌دهید که چرا کاندیدای مناسب برای آن موقعیت شغلی هستید. یک کارفرمای ممکن است قبل از اینکه به رزومه شما بپردازد، از یک کاورلتر به عنوان مقدمه برای آشنایی با شما استفاده کند، بنابراین مهم است که تأثیر قوی داشته باشد. درست همانطور که رزومه خود را با شغل خاصی که برای آن درخواست می کنید تنظیم می کنید، باید کاورلتر را نیز با در نظر گرفتن شغل خاصی بنویسید. ساختار مختصر یک CV می تواند متمایز کردن شما را سخت کند. اما ساختار یک کاورلتر به شما فضای بیشتری برای نشان دادن مهارت ها و شخصیت شما می دهد.

یک درخواست شغلی به شما می گوید که آیا نیاز به ارائه کاورلتر دارید یا خیر. بیشتر برنامه‌ها از شما درخواست کاورلتر را می کنند، یا برخی ممکن است شما را وادار کنند که به جای آن سؤالات آنلاین را پر کنید. به عنوان مثال، احتمالاً برای یک کار پاره وقت به عنوان دانشجو نیازی به کاورلتر ندارید.

کاورلتر فرصتی عالی برای متمایز کردن خود از سایر متقاضیان است و به شما این امکان را می دهد که به کمیته پذیرش در دانشگاه انتخابی خود نشان دهید که واقعاً به برنامه تحصیلی مورد علاقه مند هستید و دقیقاً توضیح دهید که چرا کاندیدای مناسب هستید. اشتباه رایجی که بسیاری از متقاضیان در نامه خود مرتکب می شوند این است که ویژگی های خود را بیش از حد بیان می کنند، نامه خود را زیبا می کنند و جزئیات اضافی را بیشتر می کنند. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که هر گونه اغراق بیش از حد غیر معتبر یا غیرقابل قبول به نظر می رسد و به شانس شما آسیب می رساند. در عوض، شما باید به حقیقت پایبند باشید و در عین حال که بر شایستگی ها و شخصیت خود تأکید می کنید، واقع بین هم باشید. این همان چیزی است که دانشگاه در واقع می خواهد بداند.

به سوالات کلیدی پاسخ دهید: شما کی هستید؟ اهل كجاييد؟ تا به امروز چه آموخته اید؟ چه تجربه ای می توانید با خود بیاورید؟ و چرا می خواهید این دوره تحصیلی را در این لحظه از زمان آغاز کنید؟ هنگامی که کمی به این مسائل فکر کردید، دیگر چیزی نمی‌تواند مانع از ارائه یک کاورلتر استاندارد برای تضمین جایگاه شما در دانشگاه شود.

 1. توضیحی در مورد اینکه چه چیزی در مورد دانشگاه انتخابی برای شما جذاب است و چرا فکر می کنید دقیقاً مکان مناسبی برای تحصیل شما است.
 2. مروری بر حرفه تحصیلی شما تا به امروز، به ویژه دستاوردهای شما در موضوعات مرتبط. علاوه بر بیان نمرات خود، می‌توانید درباره تجربیات و بینش‌های خاصی که تا به امروز کسب کرده‌اید و اینکه چرا این موارد برای مطالعات آینده شما مرتبط هستند، صحبت کنید. پس باید به این سوال پاسخ دهید که چرا دانشگاه مورد نظر باید شما را انتخاب کند.
 3. یک بحث مختصر در مورد موضوعی که به نظر شما بسیار جذاب است و با ارزش های دانشگاه همسو است را مطرح کنید.
 4. نگارش بخش نتیجه گیری که در آن انگیزه ها و اهداف شما را به صورت خلاصه تکرار می کند.

برخلاف رزومه‌ که فقط یک صفحه می تواند باشد، کاورلتر شما می‌تواند تا دو صفحه نیز نگارش شود و حدود 5-8 پاراگراف باشد که به روشی دقیق ساختار یافته باشند. برخی از کالج‌ها دستورالعمل‌های خاصی را نیز تعیین می‌کنند، به همین دلیل است که لازم است ابتدا کمی تحقیق کنید و ببینید آیا شرایط پذیرش موجود را که ممکن است برای یک کاورلتر یا انگیزه نامه داشته باشند، رعایت می‌کنید.

مهمترین جنبه کاورلتر برای درخواست دانشگاه ساختار و ترتیب بخش هایی است که ارائه می دهید. در ادامه مهمترین بخش های پیشنهادی که باید در زمان نگارش کاورلتر لحاظ کنید را بیان می کنیم:

 1. اطلاعات شخصی شما
 2. تاریخ پذیرش
 3. نام، عنوان و گروه دانشگاه فرد مخاطب.
 4. بخش آغازین و تهنیت
 5. پاراگراف مقدماتی شما
 6. اطلاعاتی در مورد مهارت های شما
 7. مشخصات اضافی
 8. اطلاعات تماس و نتیجه گیری

دانلود نمونه کاورلتر های موجود در اینترنت می تواند شما را بیشتر در این امر کمک کند و دید واضح از نحوه نگارش کارولتر به شما بدهد. با این حال در ادامه ما بر روی هر بخش پیشنهادی به طور جداگانه تمرکز می کنیم تا درک عمیق تری از آنچه باید گنجانده شود به دست آوریم.

 • قسمت آدرس شما باید شامل آدرس پستی و شماره تلفن شما باشد. همچنین می‌توانید یک آدرس ایمیل برای مقاصد ارتباطی وارد کنید، اما امروزه بیشتر دانشگاه‌ها هنوز به آدرس پستی نیاز دارند.
 • بخش آغازین و تهنیت باید خطاب به کمیته پذیرش یا مخاطب باشد. شما می توانید از سلام “To the Admission Officer” به عنوان نمونه استفاده کنید. اگر نام و عنوان مخاطب را می دانید، می توانید به صورت شخصی تر بیان کنید. از انواع سلام و احوالپرسی «To whom it may concern» یا «Dear Sir» استفاده نکنید.
 • بخش مقدمه شما باید در مورد هدف شما و دلایلی که چرا یک برنامه خاص را انتخاب کرده اید صحبت کند. لحن را دوستانه و در عین حال رسمی نگه دارید.
 • در پاراگراف بعدی در مورد چه نوع صلاحیت و تجربه ای دارید بحث کنید. در مورد جزئیات دانشگاه یا کالج مورد نظر تحقیق کنید و توضیح دهید که چرا کاندیدای خوبی برای آن هستید. در مورد شایستگی های تحصیلی و هر فعالیت مهم (مرتبط) صحبت کنید.
 • در پاراگراف بعدی در مورد مهارت های اضافی که دارید صحبت کنید. ممکن است در مورد کار داوطلبانه، مددکاری اجتماعی، مشارکت در کمپین های محلی و غیره باشد.
 • قبل از اینکه پاراگراف نتیجه گیری را شروع کنید، بصورت خلاصه بیان کنید که چرا دانشگاه انتخابی به شما کمک می کند تا به موفقیت برسید و دقیقا چگونه این کار را انجام میدهد. بحث کنید که چرا دانشگاه مورد نظر برای شما جذاب به نظر می رسد.
 • پاراگراف آخر باید در مورد اطلاعات تماس شما (به طور خلاصه) باشد و بیان کند که آیا CV، توصیه نامه یا هر اطلاعات مهم دیگری که ممکن است برای کمیته پذیرش مفید باشد را اضافه کرده اید یا خیر. احترام خود را نشان دهید و لحن خود را مودبانه نگه دارید. کاورلتر برای دانشگاه معمولا با “Yours Sincerely” بسته می شود و پس از آن نام و نام خانوادگی شما نوشته می شود.

به یاد داشته باشید که کاورلتر برای درخواست دانشگاه باید دقیق باشد و گرامر و سبک را مطابق با استانداردهای نوشتاری دانشگاهی باشد. اگر این بخش خیلی چالش برانگیز به نظر می رسد، به خدمات ویرایش و نامه های مکاتباتی مجموعه بورسیه دات کام مراجعه کنید تا مطمئن شوید که هیچ اشتباه یا خطر سرقت ادبی برای شما رخ ندهد. این بخش بسیار مهم است زیرا کمیته پذیرش هر پاراگراف را بررسی می کند و آن را از طریق پایگاه داده خود از نظر دقت و منحصر به فرد بودن اسکن می کند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: نگارش رزومه | نگارش کاورلتر | نگارش استادی پلن

دانلود رایگان نمونه کاورلتر (Cover Letter) تحصیلی و کاری

✅ دانلود نمونه کاورلتر پسادکتری: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر پسادکتری 2: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر دستیار پژوهش: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر تحصیلی: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر ایمیلی: دانلود

✅ نمونه کاورلتر جهت اخذ بورسیه: دانلود

✅ نمونه کاورلتر برای موقعیت داوطلبانه: دانلود

✅ نمونه کاورلتر موقعیت داوطلبانه دوم: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر دانشگاه فلوریدای مرکزی: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر دانشگاه ایلینوی: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر دانشگاه بوستون: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر دانشگاه کوئینزلند: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر مدرسه حقوق هاروارد: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر دانشگاه ملبورن: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر امپریال کالج لندن: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر کاری 1: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر کاری 2: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر کاری 3: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر کاری 4: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر کاری 5: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر کاری 6: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر کاری 7: دانلود

✅ دانلود نمونه کاورلتر کاری در دانشگاه پورتلند: دانلود

تمامی کاورلتر های ارائه شده به عنوان نمونه جهت ایده گرفتن ارائه شده است، از آنجایی که تیم بررسی کننده این کاورلتر ها دارای تجربه در این زمینه هستند، کپی برداری و استفاده از قالب های آماده در اینترنت می تواند شانس شما را برای دریافت موقعیت مورد نظر کم کند. از این رو برای نگارش کاورلتر می توانید از کارشناسان مجموعه بورسیه دات کام راهنمایی دریافت کنید.

مجموعه بورسیه با کمک کارشناسان حرفه ای در زمینه نگارش کاورلتر نیز خدمات ارائه می دهد. در صورتی که به دنبال نگارش کاورلتر منحصر به فرد و با کیفیت هستید می توانید با تکمیل فرم نگارش کاورلتر در خواست خود را ثبت کنید تا کاورلتری مخصوص شما با توجه به رزومه و سوابق علمی و شغلیتان نوشته شود.

☑️ پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی | پرداخت شهریه دانشگاهپرداخت یونی اسیست

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.