Hi, How Can We Help You?
موسسه ندای یاران کاووشگر با مجوز رسمی اعزام دانشجو به استرالیا در خدمت شما عزیزان است

مشاوره

تکمیل فرم پذیرش

تکمیل کردن اپلیکیشن فرم یا فرم پذیرش

فرقی نمی‌کند درخواست پذیرش، برنامه‌های تبادل دانشجویی، یا درخواست‌های دانشجویی بین‌المللی را دارید، فرآیند درخواست پذیرش شما برای کالج یا دانشگاه و یا مدرسه باید مرحله ای را تحت عنوان تکمیل فرم درخواست یا اپلیکیشن فرم را طی کند. پس از اینکه یک دانشگاه یا موسسه ای را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کردید بخشی از پروسه اپلای ثبت نام کردن در ان موسسه می باشد که بصورت انلاین انجام می شود.

از این رو پس از آماده شدن مدارک لازم برای اپلای ضرورت دارد که برای ادامه پروسه به وب سایت دانشگاه مراجعه کرده، فرم درخواست پذیرش و یا Application form دانشگاه را پر نمایند. معمولا این فرم در قسمت Apply Now وب سایت دانشگاه در دسترس است.

چیزی که ممکن است ندانید این است که بسیاری از دانشجویان فرم درخواست دانشگاه را به درستی پر نمی کنند و به همین دلیل نمی توانند در دانشگاه پذیرش شوند. این امر ممکن است به دلیل سطوح بالای هیجان، عدم صرف زمان کافی برای بررسی همه چیز یا عدم بررسی مجدد اطلاعات شخصی باشد. برای جلوگیری از این اتفاق، مواردی که باید هنگام پر کردن فرم درخواست دانشگاه خود در نظر داشته باشید، در ادامه آمده است:

1. تکمیل فیلد های اجباری اپلیکیشن فرم

در حال حاضر، شما باید از قبل با فرم های آنلاین یا PDF آشنا باشید. اکثر آنها شامل فیلدهای اجباری و اختیاری هستند. برای داشتن فرآیندی موفق علاوه بر تکمیل فیلدهای اجباری شما را تشویق می کنیم که حداقل فیلدهای اختیاری را نیز تکمیل کنید زیرا ممکن است برای برنامه کلی شما مفید باشد.
فیلدهای اجباری معمولا (اما نه همیشه) با علامت ستاره (*) مشخص می شوند. اغلب اوقات، اگر یکی از این فیلدها را از دست بدهید، حتی نمی توانید اپلیکیشن فرم خود را سابمیت کنید. به یاد داشته باشید که همیشه مراقب زمینه های علامت گذاری شده با ستاره باشید و به آنها توجه بیشتری داشته باشید. فیلدهای اجباری معمولاً از شما می خواهند جزئیاتی مانند:

 • نام و نام خانوادگی
 • سن و تاریخ تولد
 • اطلاعات تماس: آدرس ایمیل، شماره تلفن
 • مدارک تحصیلی: دبیرستان، کارشناسی و ….
 • اثبات مهارت های زبان انگلیسی
 • کشور مبدا و کشور محل اقامت
 • آدرس، شامل کد پستی
 • برنامه(های) تحصیلی مورد علاقه شما
 • زمانی که قصد شروع تحصیل دارید (معمولاً 2 دوره پذیرش وجود دارد، در پاییز و بهار)

2. تکمیل فیلدهای اختیاری اپلیکیشن فرم

فیلدهای اختیاری فرصتی عالی برای ارائه اطلاعات اضافی است که می تواند به دانشگاه در پردازش سریعتر درخواست شما کمک کند. این کار به مؤسسات اجازه می‌دهد تا با دانشجویانی که ممکن است نیاز به ارائه جزئیات بیشتر یا شفاف‌سازی جنبه‌های مختلف ذکر شده در درخواست خود داشته باشند، تماس بگیرند. مثلا فیلد “I want to be contacted by a university representative or counsellor” اغلب یک فیلد اختیاری رایج است که هنگام تکمیل اپلیکیشن فرم با ان مواجه می شوید. شما می توانید بر اساس نیازهای خود این فیلد ها را تکمیل و یا از آن رد شوید.

3. بررسی دوباره اطلاعات

برای پر کردن تمامی فیلدهای اپلیکیشن فرم در اسرع وقت عجله نکنید. این یک مسابقه سرعت نیست و اگر سریع‌تر به پایان برسانید، جایزه‌ای در کار نیست. به هر فیلد توجه کنید و مطمئن شوید که درک درستی داشته اید که چه اطلاعاتی از شما انتظار دشته اند و شما چه اطلاعاتی را ارائه کرده اید.

در فرآیند تکمیل اپلیکیشن فرم به خصوص مراقب املای نگارشی خود باشید؛ مثلا املای اشتباه نام شما نیز می تواند باعث ایجاد مشکل شود.همچنین عدم ارائه اطلاعات در مورد مدارک قبلی یا عدم صداقت در ارائه اطلاعات ممکن است بر درخواست شما تأثیر منفی بگذارد یا ممکن است باعث شود که جایگاه خود را به نفع شخص دیگری از دست بدهید.

چنانچه این مرحله حیاتی و استرس زا برای شما دشوار است می توانید از خدمات ما برای تکمیل اپلیکیشن فرم استفاده نمایید. در این بخش از خدمات کارشناسانی برای شما تکمیل فرم ها را برعهده دارند که خود زمانی این پروسه را طی کرده اند و هم با تکمیل فرم بسیاری از افراد تجربه بسیار زیادی در تکمیل اپلیکیشن فرم دارند.

پر کردن فرم پذیرش دانشگاه:

همانطور که گفته شد یکی از موارد لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ازهر دانشگاه بین المللی تکمیل فرم درخواست یا Application Form مربوط به همان دانشگاه می باشد. برای تکمیل این فرم بایستی وارد حساب کاربردی خود در سایت دانشگاه مورد نظر شوید و در قسمت Apply Now به ادامه ماجرا بپردازید.

اطلاعات رایج در اپلیکیشن فرم:

دانشگاه‌ها اپلیکیشن‌ فرم‌های یکسانی ندارند و در ترتیب لیستی که باید تکمیل شود تفاوت‌هایی وجود دارد. بنابراین در حالت کلی لازم است در فرم اپلیکیشن موارد زیر را وارد نمایید:

 • نام و نام خانوادگی دقیقا مطابق با پاسپورت
 • تاریخ تولد به میلادی و محل تولد
 • آدرس کامل محل سکونت (کشور، شهر، منطقه، خیابان، پلاک و کدپستی)
 • نمرات آزمون‌های پیش نیاز جهت اپلای مانند آزمون‌های زبان (آیلتس و یا تافل)
 • سوابق تحصیلی
 • آدرس ایمیل و شماره‌های تماس
 • انگیزه‌ نامه (SOP)
 • رزومه و CV به طور کامل
 • آماده سازی فایل‌های اسکن شده از ریزنمرات، مقالات و تمامی انتشاراتی که در رزومه آورده شده‌اند و همچنین سایر مدارکی که باید در فرم آپلود شوند.
 • سوابق کاری

پس از وارد کردن کامل اطلاعات و بارگذاری مدارک خواسته شده در اپلیکیشن فرم می توانید فرم خود را سابمیت نمایید. در این مرحله لازم است اپلیکیشن فی (Application Fee) را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که معمولا پس از رسیدن به مرحله نهایی و سابمیت نمودن فرم، امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد و فقط بخش‌هایی مانند آپلود مدارک و توصیه نامه (Recommendation) پس از سابمیت، همچنان فعال باقی می‌مانند و قابلیت اصلاح و تغییر را خواهند داشت. بنابراین در زمان پر کردن فرم پذیرش دانشگاه یا اپلیکیشن فرم نهایت دقت را داشته باشید.

مراحل انجام مشاوره انجام مراحل آپلود مدارک و اطلاعات اخذ پذیرش:

 1. ثبت سفارش اولیه (پر کردن فرم زیر)
 2. هماهنگی کارشناس با کاربر و دریافت اطلاعات مورد نیاز و مشاوره اولیه مورد نیاز
 3. برآورد هزینه بر اساس درخواست شما (معیار زمان درگیر کننده کارشناس میباشد)
 4. پرداخت هزینه به وسیله صدور فاکتور در وب سایت بورسیه بر پایه برآورد هزینه کارشناس.
 5. هماهنگی زمان و انجام فرآیند پذیرش.

درخواست تکمیل فرم پذیرش

پر کردن فرم پذیرش دانشگاهتکمیل فرم های اپلای با مجموعه بورسیه:

مجموعه بورسیه گروهی متشکل از فارغ التحصیلان و دانشجویان بهترین دانشگاه های ایران و جهان می باشد که به صورت تخصصی در زمینه مهاجرت و اخذ پذیرش تحصیلی فعالیت می کند. در تمامی مراحل اپلای و درخواست ویزا و مهاجرت تحصیلی می توانید از کارشناسان حرفه ای ما کمک بگیرید. همچنین در مرحله پر کردن اپلیکیشن فرم یا همان پر کردن فرم پذیرش دانشگاه می توانید از مشاورین و همکاران ما در مجموعه بورسیه یاری بگیرید تا بدون دغدغه و نگرانی تمامی مراحل با دقت و به درستی انجام شود.

 

نگارش رزومه | نگارش کاورلتر | نگارش استادی پلن | نگارش انگیزه نامه (SOP)

مشاوره اسکایپ

مراحل درخواست و جلسه نهایی:

  1. ثبت درخواست و پرداخت هزینه
  2. کارشناس ما ابتدا قبل از برگزاری جلسه، رزومه، لینک صفحه استاد و اطلاعاتی در مورد ایمیل ها و مکاتباتی که با آن استاد انجام داده اید را از شما می گیرد و بعد از بررسی این اطلاعات، سوالاتی که احتمالا از شما پرسیده می شود و نحوه پاسخ دهی به آنها را با شما مطرح می کند. این روش یکی از بهترین گزینه ها برای تمرین و آماگی کامل برای جلسه مصاحبه است و شما درصد بسیار بالایی از سوال ها را به سادگی پاسخ خواهید داد.
  3. هماهنگی تاریخ و ساعت مصاحبه جلسه اسکایپ آموزشی
  4. تماس کارشناس در ساعت مقرر با دانشجو از طریق اسکایپ

رزرو وقت مشاوره اسکایپ آزمایشی

مشاوره اسکایپ:

یکی دیگر از اقدامات در زمان اپلای که با ان موجه می شوید انجام مصاحبه انلاین به صورت اسکایپ می باشد. بطور کلی در زمان پروسه پذیرش از دانشگاهی یا پس از پروسه مکاتبه با یک استادی هریک از این گزینه ها بسته به نیاز خود ممکن است شما را به مصاحبه انلاین از طریق اسکایپ دعوت کنند. در جلسه مصاحبه اسکایپ هدف اساتید یا کمیته پذیرش این است که اولا توانایی شما در ارتباط برقرا کردن به زبان انگلیسی را محک بزنند و ثانیا پی انگیزه و توانایی اکادمیک شما ببرند. غالبا جلسه اسکایپ یک سری سوالات رایج دارد که اساتید یا کمیته پذیرش از شما می پرسند و پاسخ به این سوالات علاوه بر اینکه باید کوتاه و مختصر و مفید باشد باید با صداقت باشد و اصل مطلب را ادا کند.

بطور کلی هدف از مصاحبه اسکایپ این است که استاد مربوطه یا تیم کمیته با متقاضی(مخصوصا برای دانشجوی دکتری) به صورت رودررو گفتگوف کند تا وی را ارزیابی کند و صحت و سقم اطلاعاتی که در رزومه و انگیزه نامه فرستاده را بسنجد. این مصاحبه که در واقع مرحله نهایی است به شدت مهم است و برای انتخاب متقاضی از میان دیگر دانشجویان تاثیرگذارتر است. از این رو باید با آمادگی کامل در این مصاحبه حاضر شده و انتظار هر چیزی که ممکن است در مصاحبه اتفاق بیفتد را داشته باشید و غافلگیر نشوید.

به عنوان نمونه سوالاتی که ممکن است در حین مصاحبه اسکایپ پرسیده شود می تواند در غالب سوالات زیر باشند:

 • سوالاتی در زمینه معرفی کامل خود شخص، شغل و محل سکونت
 • سوالاتی در زمینه چشم انداز آینده : مثلا چشم انداز شما در 5 سال آینده چیست.
 •  سوالاتی در مورد چرایی انتخاب ان موسسه یا دانشگاه
 • سوالاتی در مورد علایق پژوهشی شما
 • سوالاتی در مورد اهداف شما بعد از فارغ التحصیلی
 • بررسی وضعیت زبان شما
 • سوالاتی در مورد وضعیت مالی و توانایی پوشش هزینه ها
 • سوالاتی در مورد مقاطع قبلی تحصیلی و ….

بنابراین با راهنمایی گرفتن از افراد با تجربه و متخصص و تمرین و تکرار می توانید خود را برای مصاحبه اسکایپ با استاد آماده کنید. مجموعه بورسیه یا برخورداری از کارشناسان با تجربه و حرفه ای امکان مشاوره اسکایپ با انجام تمرینات مدام بستری را برای شما فراهم می کند تا بتوانید خود را آماده کرده و در مصاحبه اسکایپ اصلی استاد و کمیته پذیرش به صورت خیلی راحت آن را پشت سر بگذارید.

مشاوره اسکایپمزیت شرکت در مشاوره اسکایپ مجموعه بورسیه:

  • تمرین برای جلسه اسکایپ اصلی با استاد
  • معرفی استراتژی پاسخگویی سوالات اساتید
  • شناسایی نقاط ضعف و قوت
  • تمرین سوالات متداول
  • تسلط و اعتماد به نفس بیشتر برای مصاحبه اسکایپ اصلی

مشاوره تلفنی | مشاوره کالج  | مشاوره اپلای

مشاوره اپلای

مشاوره اخذ پذیرش تحصیلی

مشاوره اپلای

سفارش مشاوره اپلای | فرآیند مهاجرت تحصیلی و اپلای همواره با مسائل و چالش هایی همراه بوده است که به دلیل گستردگی فاکتورهای تاثیرگذار و مهم در این مسیر همواره برای عموم متقاضیان مبهم و حتی ترسناک بوده است. مراحل اپلای و مدارکی که در این فرآیند ضرورت دارد تا اماده شود و مدت زمان این پروسه همگی بیش از پیش بر سختی این مسیر تاثیر گذاشته اند. مراحلی نظیر اماده سای مدارک، ترجمه مدارک، پیدا کردن دانشگاه و یا استاد متناسب با رزومه متقاضی، نگارش اسناد مهمی نظیر رزومه و انگیره نامه و نامه های مکاتباتی، مکاتبه با دانشگاه ها و اساتید، انجام مصاحبه، تکمیل اپلیکیشن فرم ها و بسیاری از عوامل دیگر همگی از فاکتورهای بسیار مهم است بایستی با بهترین وجه ممکن انجام گیرند.

فرآیند اپلای یک پروسه طولانی مدت است و می تواند تا 9 ماه و یا حتی 1 سال به درازا بکشد. همچنین برای موفقیت در این مسیر باید هزینه هایی مادی و هزینه های معنوی مانند زمان که جزو ارزشمندترین دارایی هاست صرف کرد. در کنار این فاکتورهای گوناگون، عدم آگاهی و توانایی لازم در هر یک از مراحل اپلای می‌تواند منجر به ضایع شدن زمان متقاضی شود و حتی منجر به زیان های مادی شود. بنابراین اگر این مراحل با دقت و صحیح برداشته نشوند علاوه بر اینکه زمان شما در این مسیر تلف می شود، هزینه های دیگری نیز دربر خواهد شد.

در این بین استفاده از تصورات غلط و اشتباهات رایجی که در طول سال های متمادی در این مسیر از یک فرد به دیگری منتقل شده، باعث شده تا متقاضیان نتوانند در پروسه اخذ پذیرش موفق شوند. بنابراین دلایل برای داشتن اطلاعات درست و روشن شدن مسیر اپلای استفاده از راهنمایی های یک فرد با تجربه و یا کمک از یک  مشاوره اپلای تخصصی در این زمینه می تواند راهگشای بسیاری از مسائل شود.

مجموعه ما در طی این سال ها و مشاوره صدها متقاضی به این نتیجه رسیده که صرفا داشتن رزومه خوب تضمین کننده یک پذیرش خوب یا پذیرش با فاند نیست. به عنوان نمونه متقاضیان بسیاری مشاهده شده که از دانشگاه های بسیار خوب ایران فارغ التحصیل شده اند و دارای رزومه مناسبی هستند اما به علت اشتباهات رایج و یا مشاوره های غلط نمی توانند موفق به اخد پذیرش شوند و متعاقبا تسلیم سختی های این مسیر می شوند. این در حالی است که متقاضیان بسیار دیگری نیز مشاهده شده که از رزومه متوسط و پایین تری برخوردار هستند و چون ترفند های این پروسه را بلد بودند و با این مسیر آشنا بوده اند و یا یک مشاوره درست داشته اند در کمتر از یک سال موفق به اخذ پذیرش شده اند.

کارهایی که یک مشاور اپلای یا یک فرد باتجربه می تواند برای موفقیت در مسیر اپلای انجام میدهد شامل اقداماتی مانند راهنمایی و هدایت برای ارتقا و بهبود رزومه تحصیلی با انجام کارهایی مانند پروژه، یا نگارش مقاله و ..،  معرفی کشور ها و یا دانشگاه هایی بیشتر متقاضی رشته شما هستند، روش ها وزمان های مکاتبه با اساتید، امکن دریافت بورسیه یا فاند تحصیلیو نحوه افزایش شانس برای دریافت بورسیه تحصیلی، نحوه گرداوری مدارک مهم؛ است.

از این رو ما در خدمت شما عزیزانی هستیم که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند؛ تا با انجام مشاوره های کامل تحصیلی براساس رزومه شما این مسیر را تسهیل کنیم. برای ارائه مشاوره از روش‌های مختلفی مانند مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین می توانید استفاده کنید تا مناسب‌ترین مشاوره‌ی ممکن را متناسب با نیازهای خود داشته باشید.

مشاوره گام به گام اپلای

ویرایش sop | شهریه پزشکی در کانادا | پرداخت اپلیکیشن فی

سایت رزومه

درخواست طراحی سایت آکادمیک جهت اخذ پذیرش


طراحی سایت آکادمیک جهت اخذ پذیرش تحصیلی و نشان دادن با اساتید خارجی و نمایش حرفه ای سوابق تحصیلی.

طراحی سایت آکادمیک شخصی برای اپلای

طراحی سایت آکادمیک شخصی برای اپلای | داشتن وب سایت شخصی اکادمیک یکی دیگر از گزینه های کمتر مرسوم اما بسیار مهم و تاثیر گذار در پروسه اپلای می باشد. در کنار رزومه و لینکداین که می تواند گویای پیشنیه تحصیلی و کاری شما باشد، داشتن وب سایت شخصی هم می تواند تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد.

با بررسی آمار افرادی که در  بهترین دانشگاه های دنیا موفق به اخذ پذیرش شده اند، به این نتیجه می توان رسید که یک پذیرش موفق متشکل از مجموعه از سوابق و ابزارها برای به نمایش گذاشتن خود به موثرترین شکل ممکن است و صرفا اکتفا کردن به یکسری سوابقه گذشته خود نمی تواند تضمین کننده پذیرش شود. به عنوان نمونه فردی که از رزومه خوبی برخوردار است وقتی نتواند این رزومه را به خوبی نمایش دهد و صرفا فقط به یک رزومه کاغذی اکتفا می کند و از ارائه بصری آن مانند استفاده از وب سایت شخصی برای نمایش کامل دستاوردهای خود اجتناب می کند معلوم است که نمی تواند در مقایسه با سایر رقبای خود موفقیت انچنانی بدست بیاورد.

علاوه براین، رزومه و لینکداین هرکدام محدودیت های خاص خود را دارند و قطعا نمی تواند تمامی دستاورد های شما را به نماش بگذارد. به عنوان مثال عکس هایی از فعالیت ها و جوایز و شرح گذشته و علاقه و چشم اندازها را نمی توان به طور کامل و با کیفیت در رزومه و لینکداین به نمایش گذاشت. همچنین متقاضیانی که قصد اپلای برای رشته های هنر و یا معماری را دارند نیازی به ارائه چیزی تحت عنوان پورتفولیو دارند. از این رو بهترین راه برای نمایش تمامی دستاوردها و پورتفولیو با بالاترین کیفیت استفاده از یک وب سایت شخصی اکادمیک می باشد.

بدون تردید ارائه بصری کامل و با کیفیت شما تنها از طریق یک وب سایت شخصی امکان پذیر است و تاثیر بسیار چشمگیری در معرفی شما به سایر موسسات و محققان در سرتاسر جهان دارد. دلیل تاکید ما بر داشتن وب سایت شخصی آکادمیک این است که موسسات معروفی در دنیا همچون Research Gate، Elsevier و Google با مهیا کردن بستری برای ساخت صفحات شخصی مانند ریسرچ گیت و گوگل اسکولار در تلاش هستند تا شبکه ای موثر بین پژوهشگران در سراسر دنیا ایجاد کنند. از این رو داشتن یک وبسایت شخصی برای توضیح بیشتر در مورد سوابق خود بسیار تاثیر گذار خواهد بود. یکی دیگر از مزیت های وب سایت شخصی این است که برای هر عنوانی در روزمه که برای مکاتبه استفاده کردید یک صفحه اختصاصی در وب سایت خود داشته باشید تا جزئیات دقیق تری از شما را به نمایش بگذارد.

یکی دیگر از خدمات مجموعه بورسیه دات کام طراحی و تولید محتوای وب سایت شخصی است. کارشناسان ما در زمینه IT و مهاجرت ابتدا تمامی اطلاعات شما را گرداوری کرده و بنا برسلیقه شما و هدف شما برای مهاجرت شروع به ساخت وب سایت شخصی می کند.

 …