Hi, How Can We Help You?
موسسه ندای یاران کاووشگر با مجوز رسمی اعزام دانشجو به استرالیا در خدمت شما عزیزان است

خدمات نگارش


قبل از اینکه به موضوع اصلی مان که کاورلتر مالی است بپردازیم نخست به این می پردازیم که کاورلتر چیست. کاور لتر (Cover Letter) که تحت عنوان نامه پوششی نیز معروف است یکی از اسناد مهم نوشتاری در پروسه اخذ ویزا و همچنین پذیرش دانشگاه می باشد. کاورلتر در حقیقت انگیزه نامه یک صفحه ای است که برجسته می کند چرا برای پوزیشنی که برای آن درخواست می کنید مناسب هستید. از طرفی کاورلتر متفاوت از رزومه شما می باشد. پس Cover Letter مدرکی است که همراه رزومه شما هنگام اپلای ارسال می شود و این فرصتی برای شماست تا رزومه خود را گسترش دهید و توضیح دهید که چرا به آن پوزیشن علاقه مند هستید و واجد شرایط آن هستید.


همانطور که نگارش انگیزه نامه نیاز به دقت و توجه بسیار دارد، نگارش کاورلتر نیز نیازمند چنین دقت و توجه می باشد. به‌طور خلاصه کاورلتر سندی کوتاه و رسمی برای معرفی شما درباره موضوعاتی مانند علایق و دلایل شما جهت تحصیل در آن فرصت تحصیلی است. نگارش یک کاورلتر استاندارد این فرصت را فراهم می کند تا رزومه‌ متقاضی در میان روزمه‌ رقبای دیگر به چشم بیاید. البته باید به این نکته دقت کرد که کاورلتر صرفا فقط برای اپلای تحصیلی نیست و جنبه های گوناگون دیگری نیز دارد که در ادامه به انواع مختلف کاورلتر می پزدازیم.
 • کاورلتر برای اپلای تحصیلی

 • کاورلتر برای درخواست پوزیشن شغلی

 • کاورلتر برای اثار پژوهشی مانند مقاله

 • کاورلتر برای درخواست ویزا

 • کاورلتر مالی (Financial Cover Letter)


از آنجایی که هدف ما در این پست کاورلتر مالی می باشد ما صرفا به بحث در مورد آن می پردازیم.کاور لتر مالی چیست؟


کاورلتر مالی (Financial Cover Letter) یکی از اسناد ضروری است که یک فرد به کنسولگری کشور مورد نظر خود ارائه میدهد تا به وسیله آن، وضعیت مالی خود را برای اهداف مهاجرتی مدنظر نشان دهد. در حقیقت با ارائه کاورلتر شما این فرصت را دارید تا اثبات کنید که توانایی تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را در کشور مقصد دارید. بطور کلی کاورلتر مالی هم برای سفارت و هم برای اپلای یک دانشگاه لازم است. با توجه به اینکه یک دانشجو باید تمکن مالی خود را ارائه بدهد، یک کاورلتر مالی برای سفارت نیز نیاز است که متقاضی اعلام کند تمکن مالی لازم را برای تامین هزینه های خود و تمامی اعضای خانواده همراه خود را دارد. البته کاورلتر مالی معمولا برای سفارت استرالیا مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما اخیرا سایر کشورها مانند کانادا نیز ارائه آن را براساس پرونده متقاضی ضروری می دانند.


در حقیقت بعضی از دانشگاه های استرالیا در زمان پذیرش دانشجویان بین المللی از آنها درخواست مدارک مالی میکنند تا متوجه شوند که از چه وضعیت پوشش مالی برخوردار هستند. زمانی که این مدارک اثبات تمکن مالی ارائه می شود یک سند دیگر تحت عنوان کاورلتر که به کاورلتر مالی معروف است در کنار این اسناد به سفارت ارائه می شود. دلیل این امر هم سخت گیری سفارت به دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان حقیقی است که از لحاظ مالی مشکلی ندارند. از این رو زمانیکه مدارک خود را به دانشگاه ها ارسال می کنید جدا از مدارک مالی، ترجیحا ارائه کاورلتر مالی مفید می باشد اما برای ارائه مدارک به سفارت به ویژه سفارت استرالیا، بایستی در کنار ارائه مدارک تمکن مالی حتما کاورلتر مالی را نیز ارائه دهید.بطور کلی کاورلتر مالی در بردارنده موارد زیر می باشد: 1. اطلاعات حساب بانکی: این مورد شامل جزئیات حساب بانکی، گردش حساب، نام بانک و شماره حساب، موجودی باقی مانده در آن حساب بانکی می باشد.

 2. منابع مالی: این مورد می تواند شامل اسناد و مدارکی باشد که املاک، زمین و دارایی را نشان دهد.

 3. منابع درآمدی: منابع درآمدی می‌تواند شامل حقوق و دستمزد، درآمد از سایر اموال مانند اجاره ها و سرمایه گذاری‌های انجام شده و سایر موارد مشابه باشد.

 4. تعهدات مالی: تعهدات مالی که بایستی نشان دهید می تواند شامل تعهد به تامین هزینه ها برای خود و هر یک اعضای خانواده، تعهد به تامین بیمه درمانی و خدمات پزشکی و موارد مشابه باشد.


سفارش توصیه نامه | سفارش نگارش SOP |  سفارش CV | نوشتن کاور لتر برای اپلای


در این مقاله می توانید همه چیز در مورد تغییرات اخیر برای تحصیل در استرالیا در فرآیند ویزای تحصیلی استرالیا و آشنایی و نگارش GS استرالیا را مشاهده نمایید. دانشگاه هایی با رتبه بالا، بورسیه های تحصیلی عالی برای دانشجویان بین المللی، جامعه چند فرهنگی، فرصت های شغلی عالی، خدمات گسترده پشتیبانی از دانشجویان و بهترین شهرهای دانشجویی برای تحصیل؛ برخی از دلایلی است که تحصیل در استرالیا را به مقصدی پرطرفدار برای دانشجویان مشتاق تبدیل کرده است. طبیعتا تحصیل در استرالیا برای خیلی ها یک رویا است. برای اینکه بتوانید آن رویا را محقق کنید، باید شرایط ویزای دانشجویی استرالیا را بدانید. دولت استرالیا، اخیراً یکی از مراحل ویزای دانشجویی خود را اصلاح کرده و برای صدور ویزای دانشجویی از تاریخ 23 مارس 2024 شرایط جدیدی را اعلام کرده است.


براین اساس، فرآیندی موسوم به الزامات GS که مخفف genuine student requirement است و به معنی الزامات دانشجوی واقعی می باشد جایگزین بیانیه ورود موقت واقعی یا همان GTE شده است. به عنوان بخشی از درخواست شما برای ویزای دانشجویی (ساب کلاس 500)، متقاضیان ویزای دانشجویی استرالیا قبلاً باید یک بیانیه شخصی به زبان انگلیسی ارائه می‌کردند که به شرایط ورود موقت واقعی (GTE) معروف بود. در گذشته یکی از شرایط اصلی دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ارائه بیانیه ورودی موقت واقعی موسوم به GTE بود تا از هدف و نیت واقعی متقاضی برای اقامت موقت در استرالیا برای تحصیل اطمینان حاصل پیدا کنند. در حقیقت برای این کار متقاضیان در فرم آنلاین درخواست ویزای دانشجویی خود، یک توصیفی شخصی در مورد دلایل تحصیل در استرالیا و وابستگی‌های عاطفی به کشور خود در حدود 300 کلمه‌ را بایستی ارائه می‌دادند. این بیانیه GTE بایستی همراه با درخواست ویزا شما ارسال می شد و باید توضیح میداد که:
 • شما واقعاً برای تحصیل به استرالیا می آیید و نه به دلیل دیگری.
 • شما فقط برای مدت زمان مجاز در ویزای خود در استرالیا اقامت خواهید داشت (و نه برای اقامت بیش از حد).اما اخیرا دولت استرالیا شرط ورود موقت واقعی (GTE) برای ویزای دانشجویی را با GS یا الزامات دانشجوی واقعی جایگزین کرده است. از این رو در 11 دسامبر 2023 ، شرط GTE برای ویزای دانشجویی (ساب کلاس 500) با الزامات GS یا الزامات دانشجوی واقعی جایگزین شد. این بیانیه برای درخواست‌های ویزای دانشجویی که در تاریخ 23 مارس 2024 و پس از آن ارسال می‌شوند، اعمال می شود. بطور کلی GS یا الزامات دانشجوی واقعی :
 • الزامات GS یا الزامات دانشجوی واقعی یک مرحله مهم در فرآیند درخواست ویزای دانشجویی است.
 • الزامات جدید GS جایگزین بیانیه 300 کلمه ای GTE قبلی با لیستی از سؤالات هدفمند می شود.
 • این سؤالات به تصمیم گیرندگان ویزا اطلاعاتی در مورد متقاضی و دلایل متقاضی برای تحصیل در استرالیا می دهد، که زمینه را به منظور ارائه شواهدی مستند برای پشتیبانی از درخواست متقاضی ارائه می دهد.
الزامات جدید GS شفافیتی را در مورد نحوه ارزیابی درخواست های ویزا فراهم می کند و سردرگمی در مورد اینکه آیا متقاضیان می توانند تمایل خود را برای مهاجرت به استرالیا ابراز کنند یا خیر را برطرف می کند و کمک کننده برای شناسایی دانشجویانی است که قصدشان تحصیل در استرالیا است.
برای نگارش GS استرالیا نخست باید با مفهوم و هدف آن آشنا شد. الزامات GS برای دانشجویان بین المللی با هدف شناسایی دانش آموزان و دانشجویان با شرایطی است که از قصد واقعی برای تحصیل در استرالیا برخوردار هستند حمایت می کند. الزمات GS نشان میدهد که آیا دانشجویانی که به استرالیا می آیند واقعاً می خواهند در آنجا تحصیل کنند یا خیر. الزامات جدید GS دارای سوالات هدفمندی است که به تصمیم گیرندگان ویزا یک دید کلی از متقاضی و دلایل آنها برای تحصیل در استرالیا ارائه می دهد. سوالات مورد نظر شامل موارد زیر می تواند باشد:
 • جزئیات شرایط فعلی متقاضی، از جمله روابط با خانواده، جامعه، شغل و شرایط اقتصادی
 • توضیحی در مورد انتخاب رشته و دلایل انتخاب استرالیا به عنوان مقصد تحصیلی
 • مزایای دوره تحصیلی انتخابی برای متقاضی
 • برای متقاضیانی که سابقه تحصیل در استرالیا دارند، جزئیات سابقه تحصیلی آنها
 • برای متقاضیانی که ویزای دیگری غیر از ویزای دانشجویی دارند، دلایل آنها برای درخواست ویزای دانشجویی
 • هر گونه اطلاعات مرتبط دیگری که متقاضی می خواهد ارائه دهد.
به طور کلی، برای نگارش GS استرالیا به این نکات دقت کرد که تست GS سخت‌تر و پیچیده‌تر از آزمون قبلی خود، یعنی GTE است. دلیل این تغییر، سرکوب مهاجران موقتی است که علیرغم اینکه واقعاً مایل به تحصیل در استرالیا نیستند، برای ویزای دانشجویی درخواست می‌کنند


  GS GTE
نوع ویزا ویزای دانشجویی ویزای دانشجویی
نمای کلی پیچیده تر و سخت تر ساده تر و دشواری کمتر
ساختار تست سوالات هدفمند بیانیه 300 کلمه ای
چه چیز را ارزیابی میکند پیشینه، شرایط زندگی و دوره انتخابی شرایط فعلی و برنامه مطالعاتی کوتاه مدت 


متقاضیان باید هنگام پر کردن فرم درخواست ویزای دانشجویی خود به سوالات زیر در حداکثر 150 کلمه پاسخ دهند:
پاسخ: هنگام در نظر گرفتن شرایط خود در کشور مبدا، باید به عوامل زیر توجه داشت:
 • متقاضیان اولیه: آیا شما دلایل منطقی برای انجام ندادن تحصیل در کشور خود دارد، اگر دوره مشابهی در آنجا وجود داشته باشد.
 • ماهیت متقاضی: ماهیت روابط شخصی شما با کشور خود (به عنوان مثال خانواده، جامعه و شغل) و اینکه آیا این شرایط به عنوان انگیزه قابل توجهی برای متقاضی برای درخواست ویزای دانشجویی عمل می کند یا خیر.
 • شرایط اقتصادی متقاضی: این شرایط ممکن است شامل در نظر گرفتن شرایط شما نسبت به کشور خود و استرالیا باشد.
پاسخ: چرا شما مایل به تحصیل این دوره در استرالیا هستند:
 • دانش شما از زندگی در استرالیا، دوره تحصیلی مورد نظر و ارائه دهنده آموزشی مرتبط؛ از جمله تحصیلات و مدارک تحصیلی قبلی.
 • سطح تحقیقاتی که شما در مورد دوره پیشنهادی خود برای تحصیل و مقدمات زندگی انجام داده اید.
 • اینکه آیا ویزای دانشجویی برای حفظ اقامت دائم استفاده می شود یا برای اهداف تحصیلی
پاسخ: هنگام در نظر گرفتن شرایط خود برای نگارش GS استرالیا، شما باید به ارزش دوره تحصیلی را برای آینده خود توجه داشته باشد و در انجام این کار باید عوامل زیر را در نظر بگیرد:
 • اینکه آیا شما به دنبال گذراندن دوره‌ای است که با شغل قبلی و سطح تحصیلات فعلی‌ شما مطابقت دارد و آیا این دوره به شما کمک می‌کند تا شغلی پیدا کنید یا چشم‌انداز شغلی را در کشور مبدا یا کشور دیگری بهبود بخشد.
 • درآمدی که شما می توانید انتظار داشته باشید که در کشور خود یا کشور دیگری با استفاده از مدارکی که از دوره پیشنهادی تحصیلی به دست می آید، دریافت کنید.
پاسخ:
 • برای نگارش GS استرالیا، متقاضیانی که دارای سابقه تحصیل در استرالیا هستند، جزئیات سابقه تحصیلی را بایستی ارائه دهند.
 • برای متقاضیانی که ویزای دیگری غیر از ویزای دانشجویی دارند، دلایل خود را برای درخواست ویزای دانشجویی باید ارائه دهند.
 • سابقه مهاجرت متقاضی و حامی وی، از جمله ریفیوز شدن ویزا از هر کشوری از جمله استرالیا را باید بیان شود.
 • هر گونه اطلاعات مرتبط دیگری که متقاضی می خواهد اعلام کند.با استفاده الزمات GS چه چیزی در فرآیند ویزای تحصیلی استرالیا تغییر کرده است؟
 • نیاز به زبان انگلیسی بالاتر برای دانشجویان بین المللی (نمره کلی آیلتس 6.0)
 • سوالات هدفدار GS جایگزین عبارت 300 کلمه ای شد.
 • اظهارنامه ویزای دانشجویی اصلاح خواهد شد تا درک شرایط ویزای دانشجویی را پوشش دهد.
 • الزامات زبان انگلیسی تجدید نظر شده و حداقل نمره لازم آیلتس برای ویزای دانشجویی از نمره 5.5 به 6 (یا معادل آن) افزایش یافته است.
 • حداقل نمره لازم برای انجام یک ELICOS از آیلتس از 4.5 به 5.0 افزایش یافته است. برای دانشجویانی که فقط از طریق ELICOS به تحصیل زبان انگلیسی می پردازند، هیچ تغییری وجود نخواهد داشت.
 • نمره آزمون مورد نیاز برای دانشجویانی که برنامه های foundation یا pathway را که آموزش زبان انگلیسی معتبر ارائه می دهند، آیلتس 5.5 (یا معادل آن) خواهد بود.
 • اسناد مالی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • اسناد پشتیبان: اظهارات عمومی که شواهد مستندی ندارد، در ارزیابی GS اهمیت قابل توجهی ندارند. این بدان معناست که ارائه شواهد مستند برای حمایت از ادعای متقاضی بسیار مهم است.
  • اسنادی که نشان دهنده اشتغال یا فعالیت های تجاری به مدت 12 ماه قبل از ارائه درخواست ویزا است.
  • پیشنهادات استخدامی بالقوه شامل حقوق و مزایای دیگر، پس از اتمام دوره تحصیلی
  • اظهارنامه مالیات بر درآمد یا صورت حساب بانکی متقاضی
سفارش توصیه نامه | سفارش نگارش SOP |  سفارش CV | نوشتن کاور لتر برای اپلای


روند سفارش نگارش GTE استرالیا 1. اطلاعات خود را در فرم پایین صفحه وارد کرده و ارسال کنید.

 2. تماس کارشناس مجموعه با شما و پیگیری های لازم انجام می شود.

 3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل شرایط شما بررسی میشود)

 4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.

 5. پرسشنامه ای در قالب ورد به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)

 6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه

 7. زمان تحویل با دو حالت 8 روز یا 4 روز کاری که میتوانید در فرم مشخص نمائید

 8. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان تا دوبار (حداکثر ظرف 10 روز پس از دریافت خدمات)


فرم درخواست نگارش GTE استرالیاچرا باید سفارشم را به شما بسپارم؟ • دریافت خدمات با کیفیت بالا در کمترین زمان

 • امکان ویرایش رایگان تا 2 بار پس از دریافت خدمات

 • نگارش نامه های مکاتباتی شما توسط تیم حرفه ای و مجرب، مختص شما و دانشگاه مد نظرتان


نگارش GTE استرالیا


در پروسه مهاجرت تحصیلی به استرالیا و برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا نیاز به ارائه یک سری مدارک می باشد. در بین این اسناد، یک مدرک بسیار مهم  تحت عنوان ورودی موقت واقعی(GTE) نیز وجود دارد که در زمان درخواست ویزای دانشجویی استرالیا بایستی آن را تهیه نمایید. در حقیقت GTE مخفف عبارت Genuine Temporary Entrant است و بدین منظور نگارش می شود تا متقاضی ثابت کند که هدف واقعی وی برای مهاجرت به استرالیا صرفا تحصیل در استرالیا است نه چیزی دیگر. بطور کلی GTE در اکثر کشورها تحت عناوین مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و بدین منظور طراحی شده تا تمام متقاضیان ویزای دانشجویی استرالیا در زمان درخواست ویزا نشان دهند که به طور موقت و فقط برای تحصیل وارد خاک استرالیا می شوند و پس از تمام تحصیلات به کشور خود باز می گردند. پس GTE هدف اصلی متقاضی برای تحصیل در استرالیا را نشان می‌دهد.

GTE باید توسط متقاضیانی که برای ویزای دانشجویی استرالیا، ویزای گاردین استرالیا و ویزای آموزشی درخواست می کنند، ارائه شود. نگارش GTE برای سایر ویزاهای موقت استرالیا نیز اجباری است و نگارش یک GTE کامل شانس شما را برای دریافت ویزای استرالیا افزایش می دهد.

GTE شامل چه چیزهایی می شود


یک ورودی موقت واقعی (GTE) معمولاً یک بیانیه کتبی است که توسط متقاضی ویزا نوشته می شود و بیان می کند که آنها قصد دارند فقط به طور موقت در استرالیا بمانند. GTE ها نوعی ارزیابی هستند که اداره مهاجرت استرالیا از آن برای ارزیابی اینکه آیا متقاضی ویزا پس از انقضای ویزای خود در استرالیا اقامت خواهد داشت یا خیر استفاده می کند. بنابراین متقاضی ویزای دانشجویی در فرم درخواست ویزای خود، بایستی یک بیانیه شخصی به زبان انگلیسی در مورد GTE ارائه دهد. این سند مجموعا نباید بیشتر از 2000 کلمه باشد. این بیانیه شخصی شرایط متقاضی را برای تحصیل در استرالیا تشریح می‌کند. در این سند هر انچه که بیان می کنید باید برای ان نیز مدرک داشته باشید.  چندین فاکتور قابل توجه برای اداره مهاجرت استرالیا در این مدرک وجود دارد که نشان دهنده هدف واقعی متقاضی برای تحصیل در استرالیا است. پس نگارش این سند یک امری تخصصی می باشد و عدم درست نگارش قطعا موجب به تاخیر افتادن یا حتی ریجکت شدن ویزای شود.

چه چیزی را باید در GTE ویزای دانشجویی لحاظ کرد؟


در حقیقت این بیانیه یک توصیف شخصی از شرایط متقاضی برای تحصیل در استرالیا است و از متقاضی اسنادی که مربوط به مسائل و نکاتی که در این متن عنوان شده، خواسته می‌شود و باید به بیانیه ضمیمه شود. مدرک GTE دارای چندین قسمت مختلف است که عبارتند از:

 • تجربیات تحصیلی: شما باید ریز نمرات خود، نام موسسه آموزشی، مدت زمانی که برای تحصیل گذرانده اید و هر گونه سرتیفیکت های تحصیلی را وارد کنید. اگر گپی در تحصیلات شما وجود دارد، ذکر دلیل این اتفاق از جمله دلایل عدم ادامه تحصیل (در صورت وجود) مهم است.

 • اشتغال فعلی: اگر در حال حاضر شاغل هستید، باید اطلاعاتی در مورد کارفرمای فعلی خود، آدرس شرکت، زمان استخدام، اطلاعات مربوط به موقعیت خود در شرکت، نام و اطلاعات شخصی که می تواند شغل شما را تأیید کند، اضافه کنید.

 • فرصت های شغلی آینده: در صورتی که فرصت های شغلی در کشور خود یا هر کشور دیگری دارید، باید اطلاعاتی در مورد پیشنهادات شغلی بالقوه، حقوق و مزایا درج کنید.

 • وابستگی عاطفی به خانواده و کشور خود: این می تواند شامل روابط قوی با اعضای خانواده، دوستان یا روابط مالی باشد. مهم است که دلیل قانع‌کننده‌ای را لحاظ کنید که بر بازگشت شما به کشور خود تأثیر بگذارد.

 • وضعیت اقتصادی: شما باید موارد زیر را لحاظ کنید:


  • صورتهای اخیر بانکی یا اظهارنامه مالیات بر درآمد

  • مدرک اشتغال یا فعالیت های تجاری حداقل 12 ماه قبل از درخواست برای ویزای دانشجویی.


  • پیشنهادات شغلی آینده
 • برای ویزای گاردین دانشجویی:


  • مدرکی مبنی بر وجود اعضای نزدیک خانواده در کشور شما.

  • ویزا یا وضعیت اقامت از کشور فعلی شما.

  • مالکیت املاک و مستغلات یا سایر دارایی ها در کشور شما.


  • نامه ای از کارفرمای شما
چگونه باید ثابت کرد که یک ورودی موقت واقعی(GTE) هستیم؟


شما می توانید با ارائه شواهدی مبنی بر اینکه انگیزه ای برای بازگشت به کشور خود دارید، ثابت کنید که یک ورودی موقت واقعی هستید. این می تواند شامل اعضای خانواده ای باشد که به شما وابسته هستند، فرصت های شغلی، کسب و کاری که دارید، سرمایه گذاری ها و غیره.

GTE استرالیا برای دانشجویان چگونه ارزیابی می شود؟


اداره مهاجرت کل وضعیت شما را ارزیابی می کند و نه فقط بیانیه GTE که ارائه می دهید. برای اداره مهاجرت مهم است که بداند از مهلت ویزای دانشجویی خود سوء استفاده نخواهید کرد. دلایل شما برای تحصیل در استرالیا در کنار سابقه مهاجرت شما ارزیابی خواهد شد. اگر در استرالیا روابط قوی دارید، آن ها به عنوان انگیزه ای برای اقامت شما در استرالیا در نظر گرفته می شوند.

زمان تایید GTE استرالیا


GTE شما همراه با کل درخواست ویزای شما بررسی خواهد شد. زمان رسیدگی به درخواست ویزای دانشجویی تقریباً 4 ماه است. شما باید تا آنجایی که می توانید جزئیات را در GTE خود وارد کنید تا پردازش درخواست شما زمان کمتری طول بکشد.


نحوه نگارش GTE برای ویزای دانشجویی استرالیا


شما باید GTE خود را در قالب یک نامه نگارش کنید. برای شروع نگارش GTE شما باید با سلام و معرفی شروع کرده و سپس می توانید دلیل خود را در مورد اینکه چرا می خواهید در استرالیا تحصیل کنید و وضعیت شخصی شما چیست، مطرح کنید. مهم است که برای اظهاراتی که بیان می کنید باید شواهد پشتیبانی را ارائه دهید و متن را به صورت یک باینه عمومی نگارشن نکنید. لحن باید مودبانه با زبانی ساده و قابل فهم باشد.


در ادامه یک نمونه نامه GTE برای ویزای دانشجویی استرالیا را می توانید مشاهده کنید:
Date: 15.06.2021

Australian Department of Home Affairs Immigration Office Address

Dear Sir or Madam,

My name is Advika Patel and I recently graduated from the University of Delhi with a Bachelor in Graphic Design with a 9 point GPA. I started my Bachelor’s studies right after I finished my high school education in 2017. There is a gap year between my studies in 2019 as I had to take a break due to a small intervention. I had broken my arm and I had to have surgery to repair the bone. My studies continued as soon as I was healthy and now I’m looking to expand my educational experience.

I have been working as a graphic designer for a year now. Since three months ago I am no longer working since I wanted to focus on personal projects to improve my design skills. The company I worked for is UK-based found at 88 St Omers Road, London. The company is called “Seneca Designs”- you can find attached some of my designs for the company I made.

During the time I worked there I was mostly in charge of two main projects for our company; designing Logos for local businesses and application icons for a telephone company in Oxford. 

I want to get a Master’s degree in business so that I can return to my country and open a small graphic design company focused on employing women. My sister and her husband already own a small fashion-based company and I plan on partnering with their cooperation while operating my own business. My company will be called “Evergreen Designs” as I want to focus on eco and environment-friendly work.

I want to study in Australia because of the great qualifications in higher education and business expertise. Moreover, I want to improve my English language skills and Australia is the ideal place for me to do both.

I truly hope you will consider me for a student visa.

Best Wishes,

Advika Patel                           

23, Keytuo Industrial Estate, Kondivitta Village Road, Andheri (e)

Mumbai, Maharashtra 400009

(insert email address)

(insert phone number)

Personal details of the previous or current employer (name, address, telephone number, and email).سفارش توصیه نامه | سفارش نگارش SOP |  سفارش CV | نوشتن کاور لتر برای اپلای

مراحل نوشتن کاورلتر ویزای توریستی کانادا


کاورلتر ویزای توریستی کانادا نامه ای است که هنگام درخواست ویزای توریستی نگارش می شود. این نامه نیاز به توضیح هدف شما از بازدید کانادا را دارد بطوریکه باید تاریخ ورود و خروج از کشور، محل اقامت و مکان هایی را که بازدید خواهید کرد، ذکر کنید.

  1. اطلاعات خود را در فرم پایین صفحه وارد کرده و ارسال کنید.

  2. تماس کارشناس مجموعه با شما و پیگیری های لازم انجام می شود.

  3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل شرایط شما بررسی میشود)

  4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.

  5. پرسشنامه ای در قالب ورد به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)

  6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه

  7. زمان تحویل با دو حالت 9 روز یا 5 روز کاری که میتوانید در فرم مشخص نمائید

  8. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان تا دوبار (حداکثر ظرف 12 روز پس از دریافت خدمات)
درخواست نگارش کاورلتر ویزای توریستی کانادا


 


درخواست برای ویزای توریستی کانادا شامل چندین مرحله حیاتی است که یکی از آنها تهیه یک کاورلتر قانع کننده است. یک کاورلتر که به خوبی نوشته شده باشد می تواند با ارائه جزئیات دقیق و اضافی که ممکن است فرم ها و ساسر اسناد ارائه نکنند، احتمال صدور ویزا شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این سند ضروری به آفیسر کمک می کند تا هدف سفر شما، برنامه های سفر و روابط شما با کشور مبد را بررسی کنند، که همه اینها عوامل مهمی در تعیین نتیجه درخواست ویزای شما هستند. اهمیت یک کاورلتر ویزای توریستی کانادا را نمی توان اغراق کرد بطوریکه به عنوان روایتی عمل می کند که نقاط بین بخش های مختلف برنامه شما، مانند برنامه سفر، ثبات مالی و شرایط شخصی شما را به هم متصل می کند. با بیان واضح دلایل خود برای بازدید از کانادا، چه برای گردشگری، چه برای بازدید از خانواده و دوستان، یا کاوش در زیبایی های طبیعی این کشور، می توانید یک مورد قانع کننده برای تایید ویزای خود ایجاد کنید.


عناصر کلیدی یک کاورلتر موفق شامل یک مقدمه قوی، یک متن دقیق و یک نتیجه گیری مختصر است. مقدمه باید نمای کلی مختصری از اینکه شما چه کسی هستید و هدف شما از بازدید کانادا را ارائه دهد. متن نامه باید به برنامه های سفر شما، از جزئیات سفر و هرگونه فعالیت برنامه ریزی شده بپردازد. همچنین باید وابستگی های عاطفی و روابطی شما با کشور مبدا مانند شغل، خانواده و دارایی را برجسته کند که نشان دهنده قصد شما برای بازگشت پس از بازدید است. در نهایت، نتیجه گیری باید نکات کلیدی نامه شما را خلاصه کند و از رسیدگی به درخواست شما ابراز قدردانی کند. آماده شدن برای نگارش کاورلتر ویزای توریستی کانادا شامل جمع آوری تمام اطلاعات لازم و ساختار نامه در قالبی واضح و منطقی است.


☑️ پیشنهاد مطالعه: رفع ریجکتی ویزای کانادا


کاورلتر ویزای توریستی کانادا برای چیست؟


کاورلتر برای ویزای توریستی کانادا یک سند مهم است که همراه با درخواست ویزای شما ارائه می شود و یک روایت شخصی برای حمایت از پرونده شما ارائه می دهد. این نامه برای توضیح هدف از بازدید شما، خواه برای گردشگری، دیدار با خانواده، یا شرکت در یک رویداد باشد و برنامه های سفر شما را به تفصیل بیان می کند. کاورلتر ویزای توریستی به افسران اداره مهاجرت کمک می کند تا اهداف شما را متوجه شوند و زمینه ای فراتر از فرم ها و اسناد استاندارد از درخواست شما را دارک کنند. در کاورلتر، ثبات مالی خود را با نشان دادن نحوه تامین هزینه سفر خود، نشان دادن پس انداز، درآمد یا حمایت مالی خود از یک حامی، می توانید مشخص کنید. این ویژگی به افسران ویزا اطمینان می دهد که می توانید در طول اقامت خود در کانادا از خود حمایت کنید. در کنار نشان دادن توانایی مالی به همان اندازه نشان دادن پیوندهای شما با کشور خود نیز مهم است که این امر توسط کاورلتر ویزای توریستی انجام پذیر است. این بخش شامل اطلاعاتی در مورد شغل، خانواده، دارایی، یا سایر تعهداتی است که بازگشت شما را پس از سفر به کانادا تضمین می کند. پیوندهای قوی با کشور خود یک عامل کلیدی در فرآیند تأیید ویزا است، زیرا نشان می دهد که شما قصد ندارید بیش از حد قانونی در کانادا اقامت داشته باشید. به طور کلی، کاورلتر به درخواست ویزای شما جنبه شخصی می بخشد و درک شرایط و اهداف فردی شما را برای افسران اداره مهاجرت آسان تر می کند. کاورلتر ویزای توریستی کانادا با ارائه یک روایت واضح، مختصر و قانع کننده از سفر برنامه ریزی شده شما به کانادا، سایر مدارک موجود در درخواست شما را تکمیل می کند.


☑️ پیشنهاد مطالعه: بیومتریک ویزای کانادا

مترادف های کاورلتر برای ویزای توریستی کانادا


نام‌های متعددی برای یک کاورلتر وجود دارد، بنابراین تمایز بین آنها ضروری است. جایگزین های متداول برای کاورلتر عبارتند از: • کاورلتر شخصی (Personal cover letter)

 • پوشش نامه (Covering letter)

 • معرفی نامه (Letter of introduction)

 • نامه ویزا به سفارت (Visa letter to the embassy)

 • معرفی نامه برای درخواست ویزا(Introductory letter for visa application)

 • نامه هدف از سفر(Purpose of travel letter)

 • نامه به سفارت برای درخواست ویزا(Letter to the embassy for visa request)

 • کاورلتر برای درخواست ویزا(Cover letter for visa application)

  این اصطلاحات همگی قابل تعویض هستند و معنی یکسانی دارند.


نگارش کاورلتر ویزای توریستی کانادا


آماده شدن برای نگارش کاورلتر ویزای توریستی کانادا مستلزم برنامه ریزی و سازماندهی دقیق است. نامه ای که به خوبی آماده شده باشد نه تنها قصد شما برای بازدید از کانادا را نشان می دهد، بلکه تصویر واضحی از برنامه ها و شرایط شما ارائه می دهد. در ادامه چند مرحله ضروری برای کمک به شما در آماده سازی به منظور نگارش کاورلتر وجود دارد:


جمع آوری اطلاعات


قبل از شروع نگارش کاورلتر ویزای توریستی کانادا، تمام اطلاعات و مدارک لازم را که پشتیبان نامه شماست را جمع آوری کنید. این اطلاعات شامل جزئیات پاسپورت، برنامه سفر، رزرو اقامتگاه، صورت‌های مالی و هر مدرکی است که ارتباط شما را با کشور خود ثابت می‌کند. در اختیار داشتن این مدارک، ارائه اطلاعات دقیق و مستند در نامه شما را آسان تر می کند.
 • برنامه سفر


 • اسناد مالی • اثبات ارتباط و وابستگی به کشور مبداساختار و قالب کاورلتر


ساختار کاورلتر خود را در قالبی واضح و منطقی برای ایجاد یک تأثیر مثبت بنا کنید. بنابراین از یک قالب استاندارد که شامل مقدمه، بدنه اصلی و نتیجه گیری می باشد، پیروی کنید. از سرفصل‌ها و زیرعنوان‌ها برای سازمان‌دهی محتوا استفاده کنید تا کار افسران اداره مهاجرت را آسان‌تر کنید. • مقدمه

 • بدنه اصلی( شامل برنامه سفر، امور مالی، روابط با کشور خود، پیشینه خانوادگی و تاریخچه سفر)

 • نتیجه گیریبا یک نتیجه گیری مختصر که نکات کلیدی نامه شما را خلاصه می کند، کاورلتر خود را پایان دهید. از رسیدگی به درخواست خود ابراز قدردانی کنید و اطلاعات تماس خود را برای هرگونه سؤال بیشتر ارائه دهید.


آنچه برای درخواست ویزای توریستی نیاز دارید


شرایط ویزای توریستی بسته به ملیت و محل درخواست متفاوت است. شما همیشه باید دستورالعمل‌های مربوط به شرایط خاص خود را در وب‌سایت سفارت یا کنسولگری مربوطه بررسی کنید. با این اوصاف، برخی الزامات کلی و مدارک مشترکی وجود دارد که برای اکثر درخواست های ویزای توریستی مورد نیاز است.


این شامل: • گذرنامه با اعتبار حداقل شش (6) ماه بیشتر از مدت اقامت در نظر گرفته شده

 • فرم های درخواست ویزا

 • بلیط های رفت و برگشت تایید شده

 • کاور لتر برای ویزای توریستی

 • تمکن مالی


آیا هنگام درخواست ویزای توریستی کانادا نیاز به ارسال کاورلتر است؟


هنگام درخواست ویزای توریستی کانادا، یک کاورلتر در درخواست ویزای شما ضروری است. این نامه به عنوان معرفی سفارت کانادا استفاده می شود. نامه باید کوتاه و صریح باشد و به وضوح توضیح دهد که چرا برای ویزای توریستی کانادا اقدام می کنید.


چه چیزی را باید در کاورلتر ویزای توریستی کانادا گنجاند؟


چندین مورد وجود دارد که باید در کاورلتر ویزای توریستی خود بگنجانید: • نام سفارت یا کنسولگری کانادا و آدرس خیابان (محل ارسال نامه).

 • تاریخ ها (چه زمانی وارد کانادا می شوید و چه مدت در آنجا خواهید ماند).

 • نام کامل (نام و نام خانوادگی).

 • شماره پاسپورت.

 • یک برنامه سفر دقیق.

 • چگونه از نظر مالی خود را در زمان اقامت در کانادا حمایت خواهید کرد.

 • سایر اطلاعات شخصی مانند؛

  • کاری که برای امرار معاش انجام می دهید.

  • درآمد شما.

  • وضعیت شهروندی شما.

  • جایی که شما زندگی می کنید.

  • با چه کسی خواهید ماند یا کجا خواهید ماند.

  • اگر کسی شما را دعوت کرده است، اطلاعات شخصی او مانند نام کامل، محل زندگی و دلیل دعوت شما را وارد کنید.

  • آدرس ایمیل صحیح.

  • شماره تلفن شخصی.
چه مواردی را نباید در کاورلتر ویزای توریستی کانادا لحاظ کرد؟


در ادامه چند مورد وجود دارد که نباید در کاورلتر ویزای توریستی کانادا بگنجانید: • اطلاعات شخصی بیش از حد ارائه ندهید (فقط اطلاعات ضروری را بدهید).

 • اگر در حال حاضر کار نمی کنید، آنچه را که قبلا کار می کردید درج نکنید.

 • اطلاعات نادرست ندهید.

 • تاریخ تولد خود را درج نکنید.

 • اطلاعات یا بازخورد منفی را درج نکنید.

 • در مورد همه چیز زیاد وارد جزئیات نشوید (آن را کوتاه و مختصر نگه دارید).

 • در مورد چیزی غیر مرتبط با موضوع و هدف سفر خود به کانادا صحبت نکنید.

 • هیچ گونه اشتباه گرامری نداشته باشید.

 • از فرمت اشتباه استفاده نکنید.

 • مهم: یکی از مهم ترین مواردی که نباید انجام دهید این است که از کپی نمونه کاورلتر های ویزای توریستی کانادا خودداری کنید.


نمونه کاورلتر برای درخواست ویزای توریستی کانادا


کاور لتر یا نامه پوششی، یکی دیگر از اسناد نگارشی توسط متقاضی است که برای اخذ ویزای توریستی کانادا، بایستی در کنار سایر مدارک به کنسولگری تحویل داد. کاورلتر یک راه مناسب برای مطلع کردن سفارت است که از یک دوست، والدین یا شریک زندگی که در حال حاضر در کانادا اقامت دارد، حمایت مالی دریافت می کنید. همچنین اهداف دقیق شما برای سفر به کانادا و مدت اقامت را نیز به طور صریح می تواند نشان دهد.


ارائه نمونه کاورلتر می تواند فوق العاده مفید باشد، زیرا یک مثال ملموس از نحوه ساختار و عبارت نامه شما را ارائه می دهد. در زیر یک نمونه کاورلتر برای درخواست ویزای توریستی کانادا، همراه با حاشیه نویسی که عناصر کلیدی را توضیح می دهد، آمده است. برای اینکه دید بهتری در مورد نحوه نگارش یک کاورلتر ویزای توریستی کانادا داشته باشید، در ادامه یک نمونه کاورلتر برای ویزای توریستی ذکر کرده ایم :[Your Name] [Your Address] [City, State, ZIP Code] [Email Address] [Phone Number] [Date]
Visa Officer Embassy of Canada [Embassy Address] [City, State, ZIP Code]
Subject: Application for Canada Visitor/Tourist Visa
Dear Visa Officer,
Introduction:
I am writing to apply for a visitor visa (Temporary Resident Visa) to Canada. My name is John Doe, and I am a resident of [Home Country]. I intend to visit Canada from June 15, 2024, to July 5, 2024, for tourism purposes. This visit will allow me to explore the rich cultural heritage and natural beauty of Canada, which has long been a dream of mine.
Body:
Travel Plans and Itinerary:
I have planned my travel itinerary to ensure a fulfilling and organized trip. During my stay, I will visit Toronto, Montreal, and Vancouver.

 • Toronto: I will explore landmarks such as the CN Tower, the Royal Ontario Museum, and Niagara Falls. I have booked accommodations at the XYZ Hotel in downtown Toronto from June 15 to June 20.

 • Montreal: In Montreal, I plan to visit the Old Port, Mount Royal, and the Notre Dame Basilica. I will stay at the ABC Guesthouse from June 21 to June 25.

 • Vancouver: My trip will conclude in Vancouver, where I will visit Stanley Park, Granville Island, and the Capilano Suspension Bridge. I have booked accommodations at the DEF Inn from June 26 to July 5.


 
Ties to Home Country:
I have strong ties to my home country, which ensures my return after my visit to Canada. I am currently employed as a software engineer at XYZ Company, where I have worked for five years. My employer has granted me leave for the duration of my trip, and I am expected to resume my duties on July 6, 2024. Attached is a letter from my employer confirming my leave and return date.
Additionally, I own a house in [Home Country], where I reside with my family. My responsibilities towards my family and property further affirm my intention to return after my visit.Financial Stability:
I am financially capable of supporting myself during my stay in Canada. I have attached my recent bank statements, which show a balance sufficient to cover all expenses for the trip. Furthermore, my monthly salary as a software engineer provides additional financial security. My family has also contributed to my travel fund to ensure I have ample resources.
Conclusion:
In summary, my visit to Canada is well-planned, and I have strong ties to my home country that ensure my return. I am financially stable and fully prepared for my trip. I kindly request you to consider my application favorably. Should you require any further information or documents, please feel free to contact me at [email address] or [phone number].
Thank you for your time and consideration.
Sincerely,
John Doe

البته نمونه نامه پوششی برای درخواست ویزای توریستی ارائه شده در بالا فقط یک الگو است و با توجه به شرایط شما قابل تغییر است. باز هم، گنجاندن این مورد در درخواست ویزای مسافرتی شما بسیار مهم است، از انجایی که نگارش کاورلتر هم نیازمند دانش زبان انگلیسی و هم آشنایی با نیات آفسیر مهاجرت در برسی این سند است بهتر است که نگارش این سند را بر عهده فردی که از تجربه کافی برخودار است بسپارید. مجموعه بورسیه دات کام با داشتن کارشناسان مجرب در این حیطه می توانند با کمترین زمان و هزینه لازم شما را در در پروسه نگارش کاور لتر یاری کنند.…

فرآیند نگارش ریسرچ پلن برای اپلای

  1. اطلاعات خود را در فرم پایین صفحه وارد کرده و ارسال کنید.

  2. تماس کارشناس مجموعه با شما و پیگیری های لازم انجام می شود.

  3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل شرایط شما بررسی میشود)

  4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.

  5. پرسشنامه ای در قالب ورد به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)

  6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه

  7. زمان تحویل با دو حالت 9 روز یا 5 روز کاری که میتوانید در فرم مشخص نمائید

  8. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان تا دوبار (حداکثر ظرف 10روز پس از دریافت خدمات)
فرم درخواست اولیه برای ریسرچ پلن

فرآیند نگارش Purpose of travel


نامه ای با عنوان “هدف از سفر-Purpose of travel” سندی است که اطلاعاتی درباره تاریخچه، برنامه های شما در کشور مقصد و تمایل شما برای بازگشت به کشور خود ارائه می دهد. نگارش Purpose of travel امری بسیار مهم است چون این نامه معمولاً توسط افسران ویزای کانادا در طول فرآیند ارزیابی درخواست‌ها برای ویزای توریستی مورد توجه قرار می‌گیرد.

  1. اطلاعات خود را در فرم پایین صفحه وارد کرده و ارسال کنید.

  2. تماس کارشناس مجموعه با شما و پیگیری های لازم انجام می شود.

  3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل شرایط شما بررسی میشود)

  4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.

  5. پرسشنامه ای در قالب ورد به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)

  6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه

  7. زمان تحویل با دو حالت 9 روز یا 5 روز کاری که میتوانید در فرم مشخص نمائید

  8. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان تا دوبار (حداکثر ظرف 10 روز پس از دریافت خدمات)
فرم درخواست اولیه برای Purpose of travel


نامه هدف از سفر Purpose of travel


نامه هدف از سفر به کانادا که به Purpose of travel معروف است، سند مهمی است که اهداف سفر شما به کانادا را مشخص می کند. این نامه به افسران اداره مهاجرت کمک می کند تا واجد شرایط بودن شما برای درخواست ویزا را ارزیابی کنند. برای اخذ ویزا تحصیلی یا سایر ویزا ها، یکی از مدارک مورد نیاز نامه هدف از سفر یا Purpose of travel می باشد. نگارش Purpose of travel یکی از اقدامات ضروری برای سفر به کانادا محسوب می شود که در این نامه شما هدف از سفر خود را تشریح می کنید بطوریکه این هدف با نوع ویزایی که برای آن اقدام می کنید باید مطابقت داشته باشد. به عنوان نمونه اگر برای ویزای توریستی اقدام می کنید نمی توانید هدف خود را تحصیل یا کار و موضوعات غیر مرتبط بیان کنید. بنابراین نامه هدف از سفر به آفیسر کنسولگری کمک می کند تا دید بهتری از اهداف و قصد ویزای شما داشته باشد و بر مبنای آن، در مورد صدور ویزای شما تصمیم گیری کند. برای نگارش Purpose of travel، متقاضی باید به مواردی مانند هدف از سفر، مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به هدف سفر، ارتباط با کشور مبدا و تضمین بازگشت بپردازد.


نگارش نامه هدف از سفر Purpose of travel


در نامه هدف از سفر، متقاضی بایستی برنامه سفر و مهاجرتی خود را که در کشور مقصد دارد برای ایام اقامت بیان کند. در نامه هدف از سفر، متقاضی باید تلاش کند تا آفیسر خود را قانع کرده که پس از پایان مدت زمان ویزا موقت خود به کشور خود باز می گرد و علت قانع کننده ای برای سفر به کشور مقصد دارد و برنامه های زمانی آن در زمان اقامت در ان کشور مشخص و برنامه ریزی شده است.


برای نگارش Purpose of travel بایستی برنامه سفر خود را به صورت مشخص و دقیق توضیح دهید. البته با توجه به نوع سفر متقاضی، این برنامه زمانی متفاوت می باشد. به عنوان نمونه برای فردی که قصد حضور در یک دوره کوتاه مدت در کانادا را دارد بایستی برنامه زمانی ورود به کانادا، خروج از کانادا، محل اسکان در کانادا و … را بیان کند و مدارکی مرتبط با این اظهارات ضمیمه کند.


در نامه هدف چه مواردی باید ذکر شود؟


برای نگارش این نامه هدف بایستی یکسری فاکتورها را در نظر گرفت. در ادامه به برخی از مواردی که بایستی در نامه هدف ذکر شوند اشاره می کنیم: • هدف اصلی از سفر شما(تحصیل، کار، توریستی و ..).

 • اهمیت سفر برای شما

 • تاریخ شروع و پایان سفر شما

 • اطلاعات پرواز شما

 • اطلاعات محل اقامت شما

 • اطلاعات وضعیت مالی شما


از انجایی که نگارش چنین نامه ای اهمیت ویژه ای برای اخذ ویزا دارد و بدلیل شباهت ان با سایر نامه ها مانند کاورلتر پیشنهاد می شود که از یک فرد با تجربه در امر نگارش نامه Purpose of travel کمک بگیرید. در این راستا مجموعه بورسیه دات کام به عنوان بخشی از خدمات خود، شما را در امر نگارش کامل این نامه با کمترین زمان و مقرون به صرفه ترین هزینه یاری می کند. برای ثبت سفارش می توانید از طریق فرم بالا اطلاعات خود را ثبت کرده و سپس کارشناسان ما با شما تماس میگیرند.


فرآیند نگارش پرسنال استیتمنت

  1. اطلاعات خود را در فرم پایین صفحه وارد کرده و ارسال کنید.

  2. تماس کارشناس مجموعه با شما و پیگیری های لازم انجام می شود.

  3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل شرایط شما بررسی میشود)

  4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.

  5. پرسشنامه ای در قالب ورد به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)

  6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه

  7. زمان تحویل با دو حالت 8 روز یا 4 روز کاری که میتوانید در فرم مشخص نمائید

  8. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان تا دوبار (حداکثر ظرف 10 روز پس از دریافت خدمات)
فرم درخواست نگارش پرسنال استیتمنتpersonal statement چیست؟


یکی از مدارک اصلی در فرایند اپلای برای کالج ها، دانشگاه‌ها و سازمان‌ها بیانیه شخصی یا پرسونال استیتمنت است. بیانیه شخصی به منظور تشریح علایق و ویژگی‌های شخصی و آکادمیک متقاضی است. در حقیقت متقاضی در این نامه باید بیان کند که  چه علائق و توانایی هایی دارد، چه ویژگی های شخصیتی دارد، چه چشم اندازهایی برای خود متصور می شود و چه هدفی را در زندگی حرفه‌ای دنبال می‌کند. این نامه هم برای اهداف اکادمیک و هم اهداف شغلی مورد استفاده قرار می گیرد.


طول بیانیه شخصی باتوجه به هدف متقاضی که اپلای می کند تحصیلی یا کاری متغیر است و غالبا بین 600 تا 1500 کلمه نگارش  می شود.  بطور کلی هدف از بیانیه شخصی این است که متقاضی متناسب با هدف مهاجرتی خود بتواند مهارت‌ها، تجربیات و صلاحیت‌های خود را به نمایش بگذارد و بیان کند که چرا یک کاندید ایده‌آل برای انتخاب در ان پوزیشن مربوطه است. از اهمیت نگارش بیانیه شخصی می توان به این نکته اشاره کرد که این نامه به شما این امکان را میدهد تا تأثیر اولیه قوی را بر روی شخص مخاطب نامه بگذارید و شایستگی های خود را برجسته  و نقص های موجود را بپوشانید.


نگارش بیانیه شخصی


بیانیه شخصی یا Personal Statement شما را به کمیته پذیرش یا استادی که با ان برای پذیرش مکاتبه کرده اید معرفی می کند.  این نامه هم برای اخذ پذیرش تحصیلی و هم در برخی سازمان‌ها برای اعطای موقعیت شغلی درخواست می‌شود. برای بیانیه شخصی (Persoanl Statement) در پروسه اپلای غالبا موارد زیر بیان می‌شود: • توصیف توانایی ها و مهارت های خود به عنوان یک شخص یا دانشجو

 • ایجاد انگیزه به مخاطب برای ارتباط با شما به منظور شناخت شخصیت و استفاده از توانایی های شما

 • بیان اولویت‌های شما در طول تحصیل و زندگی

 • بیان علایق و چشم اندازهای آینده شما

 • نمایش استعداد، اشتیاق و تعهد خود


از انجایی که نگارش چنین سندی نیازمند تجربه کافی و داشتن مهارت مناسب زبان انگلیس است توصیه می شود که برای تدوین بیانیه شخصی از راهنمایی های یک فرد باتجربه استفاده کنید. همچنین می توانید برای نگارش این نامه از خدمات استفاده نمایید. کارشناسان ما با داشتن تجربه زیاد و تسلط بسیار بالا بر زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان و با مقرون به صرفه ترین حالت نگارش بیانیه شخصی را برعهده می گیرند.…

فرآیند نگارش کاورلتر تحصیلی

  1. اطلاعات خود را در فرم پایین صفحه وارد کرده و ارسال کنید.

  2. تماس کارشناس مجموعه با شما و پیگیری های لازم انجام می شود.

  3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل شرایط شما بررسی میشود)

  4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.

  5. پرسشنامه ای در قالب ورد به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)

  6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه

  7. زمان تحویل با دو حالت 9 روز یا 5 روز کاری که میتوانید در فرم مشخص نمائید

  8. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان تا دوبار (حداکثر ظرف 12 روز پس از دریافت خدمات)
فرم درخواست نگارش کاورلتر


پیگیری های لازم برای نگارش اختصاصی نامه مکاتباتی شما، بعد از تکمیل ثبت سفارش از طریق کارشناس بورسیه انجام میشود و ساختار اطلاعات بر اساس مقصد و هدف شما چیده میشود.


چرا باید سفارشم را به شما بسپارم؟ • دریافت خدمات با کیفیت بالا در کمترین زمان

 • امکان ویرایش رایگان تا 2 بار پس از دریافت خدمات

 • نگارش نامه های مکاتباتی شما توسط تیم حرفه ای و مجرب، مختص شما و دانشگاه مد نظرتان


Cover Letter چیست؟ چرا کاولتر در اپلای مهم است؟


کاور لتر یا نامه پوششی یک سند یک صفحه ای است که شما به عنوان بخشی از درخواست تحصیلی یا شغلی خود (همراه با رزومه یا CV) ارسال می کنید. هدف کاورلتر معرفی شما و خلاصه ای از سوابق حرفه ای شماست. با این حال، به خاطر داشته باشید که کاورلتر مکمل رزومه شما است، نه جایگزین روزمه و هر آنچه که در رزومه شما ذکر شده است را تکرار نمی کنید. اگر برای نخستین بار است که یک کاورلتر می نویسید، نوشتن این سند ممکن است بسیار سخت به نظر برسد. کاورلتر برای اهداف مختلفی چون شغلی، تحصیلی، ویزا، مقاله، بورسیه تحصیلی به کار می رود.


نگارش کاورلتر Cover Letter، این فرصت را ایجاد می کند تا هرگونه مسائل خاص در سوابق تحصیلی یا کاری شرح داده شود و در این زمینه دلایل خود را بیان کنید. به عنوان مثال اگر در رزومه خود از مسائلی چون گپ تحصیلی، ضعف در نمرات خاص، دلایل مردودی در دروس یا کاهش بازده تحصیلی در مقطع زمانی خاص هستید کاورلتر این فرصت را فراهم میکند تا دلایل خود را بیان کنید و این نقاط ضعف را بپوسانید. به این دلیل است که به ان نامه پوششی می گویند. کاورلتر Cover Letter با رزومه تفاوت دارد و نباید با هم یکسان تلقی شود. کاورلتر و رزومه در بسیاری از مطالب یکسان هستند با این حال، کاورلتر Cover Letter توانایی ها و نکات مثبت رزومه را تشریح می کند ولی رزومه به صورت تیتروار این عنوان ها را توضیح میدهد.


سفارش نگارش کاورلتر


کاور لتر باید شامل ساختار و قالب زیر باشد: • سربرگ – اطلاعات تماس

 • پاراگراف آغازین – توجه خواننده را با 2-3 دستاورد برتر خود جلب کنید.

 • پاراگراف دوم – توضیح دهید که چرا شما کاندیدای عالی برای ان موقعیت تحصیلی یا کاری مورد نظر هستید.

 • پاراگراف سوم – در صورت داشتن نقاط ضعف در روزمه ان را پوشش دهید و بیشتر نقاط قوت خود را برجسته کنید.

 • با احترم  و تشکر نامه خود را به پایان برسانید.


سفارش توصیه نامه | سفارش استادی پلن | سفارش CV


نوشتن یک نامه پوششی و نگارش کاورلتر مهم است و باید با دقت زیاد انجام شود. در اینجا چند نکته کلیدی برای نگارش کاورلتر برای اخذ پذیرش تحصیلی برای شما توضیح داده شده است:

  1. شروع کنید با ذکر نام و تحصیلات خود و هدف شخصی و حرفه‌ای خود برای گرفتن پذیرش در دوره تحصیلی.

  2. توضیح دهید که چرا انتخاب دوره تحصیلی جدید برای شما مهم است و چگونه با استفاده از آن می‌توان به اهداف شغلی خود دست پیدا کرد.

  3. توضیح دهید که چطور مهارت‌های حرفه‌ای و تحصیلی خود را به کار خواهید برد و چگونه به عملکرد فردی و گروهی خود در دوره تحصیلی کمک خواهید کرد.

  4. توضیح دهید که چطور تجربیات شخصی خود را می‌توانید به کمک این دوره تحصیلی در حوزه های مختلف به کار گیرید.

  5. در پایان، نامه خود را با اعتماد به نفس به برنامه درسی و زندگی دانشجویی خود تکمیل کنید.
مطمئن شوید که نامه پوششی شما به صورت قابل فهم، جذاب و حرفه ای به نظر می خورد و همچنین عاری از هر گونه غلط نگارشی است.


از انجایی که نگارش کاورلتر امری ضروری در اخذ پذیرش تحصیلی یا کاری محسوب می شود نگارش ان نیاز به داشتن تجربه و دانش مناسب در زبا انگلیسی می باشد توصیه می کنیم که از یک فرد با تجربه در نگارش این سند کمک بگیرید. یکی دیگر از خدمات ما نگارش کاورلتر برای هر هدفی مانند تحصیلی، شغلی، ویزا، مقاله، بورسیه تحصیلی می باشد. کارشناسان ما داشتن تجربه چندین ساله در حیطه اپلای و برخوداری از دانش بالا در زبان انگلیسی با کمترین هزینه و زمان بسیار کم این سند را برای شما تدوین می کنند…

فرآیند نگارش استادی پلن برای سفارت

  1. اطلاعات خود را در فرم پایین صفحه وارد کرده و ارسال کنید.

  2. تماس کارشناس مجموعه بورسیه با شما و پیگیری های لازم انجام می شود.

  3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل شرایط شما بررسی میشود)

  4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.

  5. پرسشنامه ای در قالب ورد به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)

  6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه

  7. زمان تحویل با دو حالت 9 روز یا 5 روز کاری که میتوانید در فرم مشخص نمائید

  8. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان تا دوبار (حداکثر ظرف 12 روز پس از دریافت خدمات)
فرم درخواست اولیه نگارش استادی پلن


چرا باید سفارشم را به شما بسپارم؟ • دریافت خدمات با کیفیت بالا در کمترین زمان

 • امکان ویرایش رایگان تا 2 بار پس از دریافت خدمات

 • نگارش نامه های مکاتباتی شما توسط تیم حرفه ای و مجرب، مختص شما و دانشگاه مد نظرتان


درخواست ویزای تحصیلی کانادا: نحوه نوشتن استادی پلن


درخواست ویزای تحصیلی در کانادا مستلزم ارائه یک استادی پلن است. یک برنامه تحصیلی به افسر ویزا یک نمای کلی از اینکه چرا می خواهید در کانادا تحصیل کنید و اینکه چگونه تحصیل در کانادا با اهداف آینده شما همخوانی دارد، ارائه می دهد.نگارش استادی پلن بایستی واضح و مختصر و در عین حال خاص باشد و نیازی نیست کل تاریخ زندگی خود را در متن استادی پلن بازگو کنید. در عوض، بر این تمرکز کنید که چگونه ادامه تحصیل در کانادا به شما کمک می کند تا به اهداف تحصیلی و شغلی خود دست یابید.


پیشنهاد مطالعه: موتیویشن لتر | ریسرچ پروپوزال


قبل از پرداختن به انواع سوالاتی که هنگام نوشتن برنامه تحصیلی باید به آنها پاسخ دهید، در اینجا چند نکته سریع وجود دارد:


نکات مهم در نگارش استادی پلن • از یک صفحه تجاوز نکنید.

 • واقعیت و حقیقت را بنویسید.

 • مختصر باشد.

 • از شخصی که مهارت های نوشتاری انگلیسی قوی دارد بخواهید برنامه تحصیلی شما را بررسی و ویرایش کند.


 
سوالاتی که در استادی پلن باید به آنها جواب دهید:


1. چرا می خواهید در برنامه ای که برای آن پذیرفته شده اید در کانادا تحصیل کنید؟


دلایلی که می خواهید در این برنامه خاص در کانادا تحصیل کنید را توضیح دهید. • تحصیل در این دوره چه مزایایی برای شما ارائه می دهد؟

 • چرا کانادا مقصد مورد علاقه شما برای تحصیل است؟

 • آیا این به خاطر سیستم آموزشی با کیفیت کانادا است؟

 • برنامه شما بعد از فارغ التحصیلی در کانادا چیست؟


2. هدف کلی آموزشی شما چیست؟


به جزئیات بیشتری بروید و هدف آموزشی خود را توضیح دهید. آیا ادامه تحصیل بلافاصله بعد از دبیرستان است؟ شاید برای گسترش دانش خود با دستیابی به مدرک کارشناسی ارشد باشد. می توانید با بحث در مورد رشته تحصیلی مورد علاقه خود و اینکه چگونه این مسیر خاص به اهداف شغلی شما کمک می کند، پاسخ خود را بیان کنید. حتی ممکن است در مورد نوع صنعتی که می خواهید بعد از فارغ التحصیلی در آن کار کنید و الزامات عمومی آن تحقیق کنید. در نظر گرفتن این موضوع به شما کمک می کند تا بهتر بفهمید که آیا برنامه های آموزشی شما با اهداف کلی شغلی شما مطابقت دارد یا خیر.


3. چرا برنامه مشابهی را در کشور محل اقامت یا تابعیت خود دنبال نمی کنید؟


کانادا به دلیل سیستم آموزشی با کیفیت خود در سطح جهانی شناخته شده است. این دلیل به تنهایی ممکن است دلیلی باشد که شما یک برنامه را در کانادا به جای کشور خود انتخاب کرده اید. یا شاید فقط یک موسسه کانادایی برنامه ای را که می خواهید تحصیل کنید ارائه می دهد.


4. چه تحقیقاتی در مورد تحصیل در کشور محل اقامت یا تابعیت خود انجام داده اید؟


از این فرصت برای بحث در مورد گزینه هایی که کشور خود در رابطه با مدارس و برنامه ها ارائه می دهد استفاده کنید. تحقیقات خود را محدود نکنید این احتمال وجود دارد که مدرسه ای در کشور شما همان برنامه ای را که شما امیدوارید در کانادا دنبال کنید ارائه دهد، بنابراین توضیح دهید که چرا مدرسه یا برنامه کانادایی را ترجیح می دهید. یکی از این راه ها این است که در مورد تفاوت های کلی تحصیل بین کشور خود و کانادا صحبت کنید.


5. چگونه این برنامه فرصت های شغلی شما را در کشور محل اقامت یا شهروندی شما افزایش می دهد؟


در مورد فرصت های شغلی مختلفی که در کشور خود بحث کنید. این امکان وجود دارد که شغل مطلوبی در کشور خود پیدا کرده باشید، اما فاقد تحصیلات مناسب برای واجد شرایط بودن آن باشید. در این مورد، می توانید در مورد اینکه چگونه ادامه تحصیل در کانادا به شما کمک می کند تا برای این نقش آماده شوید، صحبت کنید.


استادی پلن


6. چه ارتباطی با کشور محل اقامت یا تابعیت خود دارید؟


وابستگی خانوادگی ییکی از مهمترین جزو این نامه می باشد. برای این سوال، باید اعلام کنید که آیا در کشور محل اقامت یا تابعیت خود خانواده دارید یا خیر. روابط خانوادگی ممکن است شامل فرزندان، والدین، همسر یا شریک زندگی باشد. این قسمت افیسر را مجاب می کند که شما پس از فارغ التحصیلی به کشور خود باز می گردید.


7. در مورد متقاضی خردسال، دلایل شما برای تمایل به تحصیل در کانادا چیست؟ وضعیت مهاجرت والدین یا قیم شما در کشور محل اقامت فعلی آنها چگونه است؟


اگر زیر 18 سال سن دارید، دلایل خود را برای تحصیل در خارج از کشور در کانادا بیان کنید. حتماً وضعیت مهاجرت والدین یا سرپرستان خود را درج کنید. همچنین باید گواهی موجودی بانکی، صورت‌حساب‌های بانکی، سرمایه‌گذاری‌ها، دارایی‌ها و هر چیز دیگری که نشان‌دهنده دارایی‌های مالی متعلق به والدین یا قیم شما باشد را وارد کنید.


8. جزئیات سابقه تحصیلی خود را ارائه دهید – تاریخ شروع و پایان دوره، نام و آدرس مدرسه، دوره گذرانده شده، مدرک تحصیلی، مدرک یا گواهینامه اعطا شده برای دوره.


پیشنهاد مطالعه: کاورلتر | انگیزه نامه | نوشتن ایمیل


در این بخش، باید جزئیات تمام مدارسی را که تا به امروز در آن شرکت کرده‌اید، ارائه دهید. حتما موارد زیر را لحاظ کنید: • تاریخ شروع و پایان

 • نام و آدرس کامل موسسه

 • نام دوره

 • مدرک، سرتیفیکیت های اعطا شده

 • اگر در کالج یا دانشگاه شرکت کرده اید، باید برنامه های تکمیل شده را نیز بیان کنید.


در نهایت سوابق کاری خود را در این قسمت به اشتراک بگذارید که شامل مشاغل یا موقعیت‌های داوطلبانه‌ای است که داشته‌اید و اینکه چگونه ممکن است به تحصیل و اهداف کلی شما کمک کند. برای به پایان رساندن برنامه تحصیلی خود، اهداف آموزشی و دلایلی که می خواهید در کانادا تحصیل کنید را خلاصه کنید.


چطور میتوان یک بیان درست از برنامه تحصیلی در استادی پلن داشته باشیم؟


برای اینکه به طور موثر بیان کنید که چرا برای برنامه تحصیلی ای که می خواهید اپلای کنید و موسسه ای که می خواهید آن را دنبال کنید مناسب هستید، مطمئن شوید که برنامه تحصیلی شما حاوی موارد زیر است:


1- بیان واضح اهداف و علایق شما در استادی پلن • برنامه ای که به آن علاقه دارید چگونه میتواند با آن مرتبط باشد؟

 • آیا این پایه علمی شما خواهد بود؟ آیا به شما تخصص مهم تری می دهد (یعنی مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری و …)؟ با ارائه خلاصه ای دقیق از آنچه شما را به این آرزو رسانده است، از هدف خود حمایت کنید.


2- شواهدی بر تجربیات و موفقیت های گذشته


دوره هایی را که تا کنون گذرانده اید نام ببرید و توضیح دهید (همراه با تاریخ شروع و پایان)، جزئیات مربوط به مدارسی که در آن شرکت کرده اید، مدارک تحصیلی شما (در صورت وجود) و مدارکی که از آنها کسب کرده اید را ارائه دهید. علاوه بر این، اگر سرتیفیکیت یا جوایز افتخاری کسب کرده اید، باید آنها را در این بخش توضیح دهید. در نهایت، هر گونه تجربیات کاری مرتبط و داوطلبانه مرتبط با مسیر تحصیلی/حرفه ای انتخابی خود را در اینجا بگنجانید و آنها را به اهداف فعلی و آینده خود مرتبط کنید.


3- علاقه و تناسب با برنامه


توضیح دهید که چرا به این برنامه خاص علاقه دارید. چه چیزی این برنامه را خاص می کند؟ چه تفاوتی با برنامه های کشور محل اقامت شما دارد؟ چرا کشور مقصد مثلا کانادا، کشور انتخابی شماست؟ شهری که این برنامه در آن تدریس می شود چه سودی برای تجربه شما خواهد داشت؟


4- نگارش قوی


راه های قانع کننده ای برای بیان داستان خود پیدا کنید. هنگام نگارش، دستور زبان، لحن و جریان را در ذهن داشته باشید تا مطمئن شوید که آفیسر ویزا نه تنها خواندن برنامه تحصیلی شما را آسان می‌داند، بلکه سرگرم کننده نیز باشد. برای اصلاح نوشته خود وقت بگذارید و آن را قوی تر کنید و از فردی با مهارت های انگلیسی قوی بخواهید آن را بخواند و پیشنهادهای ویرایشی ارائه دهد.


5- ارائه منابع تحقیق


افسر ویزا می‌خواهد ببیند آیا تلاش زیادی برای تحقیق در مورد فرصت‌های تحصیلی خود انجام داده‌اید، بنابراین باید از همه ادعاهایی که در مورد مناسب بودن برنامه خود دارید پشتیبانی کنید. برخی از نکاتی که در اینجا باید به آنها اشاره شود این است که آیا کشور شما برنامه های تحصیلی مشابهی ارائه می دهد (اگر بله، چرا فکر می کنید همتای کانادایی برنامه مناسب شماست)، چگونه سیستم آموزشی در کشور شما با کشور مقصد متفاوت است.


6- ارائه مدارک پشتیبانی


برای تمامای دلایلی که در متن استادی پلن خود بیان می کندی باید یک سند معتبر داشته باشید.


پیشنهاد مطالعه: مشاوره کالج | مشاوره اپلای | مشاوره اسکایپ


نمونه استادی پلن برای سفارت


قبل از شروع نگارش استادی پلن خود بهتر است نمونه استادی پلن های مختلف را مشاهده کنید تا بتوانید از آنها الگو گرفته و استادی پلن خود را به صورت استاندارد نگارش کنید: 1. دانلود نمونه استادی پلن کانادا: ورود

 2. دانلود نمونه استادی پلن کانادا (پذیرش دکتری): ورود

 3. دانلود نمونه استادی پلن ویزا کانادا: ورود

 4. دانلود نمونه استادی پلن کانادا ویزا تحصیلی: ورود

 5. دانلود نمونه استادی پلن کانادا ویزا تحصیلی: ورود

 6. دانلود نمونه استادی پلن کانادا ویزا تحصیلی: ورود

 7. دانلود نمونه استادی پلن کانادا ویزا تحصیلی: ورود

 8. دانلود نمونه استادی پلن کانادا ویزا تحصیلی: ورود

فرآیند نگارش CV یا رزومه


برای نگارش CV و سایر اسناد مکاتباتی نخست باید با آنها اشنا شد. سی وی “CV” که مخفف curriculum vitae است، معمولاً به رزومه درسی اشاره دارد. CV  یا رزومه درسی سندی است که نمای کلی از سوابق تحصیلی و حرفه ای افراد را ارائه می دهد. بطو کلی CV شبیه به resume است اما معمولا طولانی تر و دقیق تر است. CV معمولاً توسط دانشجویان و متخصصان در زمینه های علمی، دانشگاهی و تحقیقاتی استفاده می شود.

  1. اطلاعات خود را در فرم پایین صفحه وارد کرده و ارسال کنید.

  2. تماس کارشناس مجموعه با شما و پیگیری های لازم انجام می شود.

  3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل شرایط شما بررسی میشود)

  4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.

  5. پرسشنامه ای در قالب ورد به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)

  6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه

  7. زمان تحویل با دو حالت 9 روز یا 5 روز کاری که میتوانید در فرم مشخص نمائید

  8. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان تا دوبار (حداکثر ظرف 12 روز پس از دریافت خدمات)
فرم درخواست اولیه نگارش CV


پیگیری های لازم برای نگارش اختصاصی نامه های مکاتباتی شما، بعد از تکمیل ثبت سفارش از طریق کارشناس بورسیه انجام میشود و ساختار اسناد بر اساس مقصد و هدف شما و شخصی سازی شده چیده میشود.


چرا باید سفارشم را به شما بسپارم؟

  • دریافت خدمات با کیفیت بالا در کمترین زمان

  • امکان ویرایش رایگان تا 2 بار پس از دریافت خدمات

  • نگارش نامه های مکاتباتی شما توسط تیم حرفه ای و مجرب، مختص شما و دانشگاه مد نظرتان
سفارش توصیه نامه | سفارش نگارش SOP | سفارش استادی پلن


 


CV یا رزومه چیست ؟ 


سی وی یا رزومه شما مهمترین سند در مدارک شما محسوب می شود و اولین مدرکی است که در زمان درخواست شما برسی می شود. CV خلاصه ای از سوابق تحصیلی و علمی شما می باشد که معمولا در حد یک تا دو صفحه  نگارش می شود است.


در حقیقت رزومه کلمه ی فرانسوی résumé است که در زبان فارسی گاه تحت عنوان رزومه یا با عنوان سی-وی (Curriculum Vitae) بیان می‌شود که در حقیقت اشتباه می باشد. بسته به نوع درخواست شما، باید یک سی وی (CV) یا یک رزومه (résumé) ایجاد کنید. هر دو مدرک صلاحیت شما را به صورت کتبی ارائه می کنند، اما برای مخاطبان مختلف استفاده می شوند و از قالب متفاوتی برخوردار هستند. از این رو برای نگارش CV یا نگارش رزومه بایستی در ابتدا به تفاوت های آن پی ببریم.


ممکن است در شرایط زیر به نگارش CV نیاز داشته باشید: • اگر برای مقطع تحصیلات تکمیلی یا حرفه ای اپلای می کنید.

 • اگر برای کمک هزینه تحصیلی، دستیاری یا بورسیه تحصیلی اپلای می کنید.

 • اگر به دنبال موقعیتی در یک ظرفیت علمی (کالج یا دانشگاه)، پزشکی یا پژوهشی هستید.

 • اگر به دنبال موقعیتی در سطح بین المللی هستید. به عنوان مثال، در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی، کارفرمایان از متقاضیان انتظار دارند که CV ارسال کنند، نه رزومه. (توجه: کشورهای مختلف انتظارات متفاوتی از محتوا و قالب‌بندی CV دارند، بنابراین مطمئن شوید که این انتظارات برای کشورهایی که در آن فرصتی را دنبال می‌کنید چیست.)


CV چه تفاوتی با رزومه(resume) دارد؟


CV شبیه رزومه(resume) است که هر دو سند به عنوان نمای کلی از دستاوردها و پتانسیل شما عمل می کنند. اما CV از چند جنبه کلیدی با رزومه متفاوت است. رزومه به زبان لاتین «دوره زندگی» است و سوابق کاملی از شغل، آموزش، تحصیلات و مدارک یک فرد است. رزومه که معمولاً به CV خلاصه می شود، به شما امکان می دهد تا مهارت های خود را به کارفرمایان بالقوه نشان دهید. یک CV باید حاوی تمام اطلاعات مرتبطی باشد که یک کارفرما می خواهد بداند. به طور معمول، رزومه ها 1-2 صفحه هستند. در  زمینه محیط آکادمیک، هدف اصلی‌ یک رزومه تحصیلی این است که متقاضی در یک الی دو صفحه تصویری مشخص از خود را برای استاد مربوطه یا کمیته پذیرش نشان دهد و از این رو رزومه باید مختصر و موثر باشد. یک رزومه تحصیلی استاندارد و قوی تاثیر بسیاری در کسب انواع کمک هزینه تحصیلی‌  نیز دارد.


زمان استفاده از رزومه (résumé)


در ایالات متحده، اکثر کارفرمایان از رزومه برای موقعیت های غیر آکادمیک استفاده می کنند که خلاصه ای از تجربه، تحصیلات و مهارت های شما در یک یا دو صفحه است. کارفرمایان به ندرت بیش از چند دقیقه را صرف بررسی یک رزومه می کنند و رزومه های موفق به صورت مختصر اما هدفمند هستند تا بررسی آنها را ساده کنند.زمان استفاده از CV


همانطور که گفته شد؛ رزومه تحصیلی (یا به اختصار CV) یک سند توسعه یافته است که خلاصه ای کاملاً دقیق از مدارک و دستاوردهای شما، به ویژه از دیدگاه دانشگاهی ارائه می دهد. در واقع، رزومه یک اصطلاح لاتین است که به «مسیر زندگی» ترجمه می شود. سی وی CV خلاصه‌ای طولانی‌تر از سوابق تحصیلی و آکادمیک و همچنین تجربیات آموزشی و پژوهشی، انتشارات، جوایز، کنفرانس ها، افتخارات و جزئیات بیشتر است. از سی وی ها هنگام درخواست برای پوزیشن ها دانشگاهی  و علمی یا تحقیقاتی استفاده می شود. کارفرمایان بین المللی اغلب از CV نیز استفاده می کنند.بطور کلی سی وی از چندین قسمت تشکیل شده که مختصری از سوابق کاری، تحصیلی و مشخصات فردی را تشریح می کند.  کمیته بررسی به علت کثرت درخواست ها معمولا زمان کمی برای بررسی می گذارند حتی ممکن است در حد چند ثانیه باشد. پس باید رزومه بدین صورت نگارش شود که در عین خلاصه بودن گویایی همه چیز از سوابق شما باشد تا سریعا توجه کمیته بررسی را جلب کند. در اصل یک رزومه خوب باید سریعا به کمیته بررسی نشان دهد که شما یک نامزد عالی برای موقعیت مورد نظر هستید.


CV یک بیانیه جامع است که بر موارد زیر تاکید می کند: • صلاحیت های حرفه ای

 • سوابق تحصیلی گذشته

 • تجربیات کاری گذشته

 • دستاوردهای

 • فعالیت ها

 • صلاحیت های خاص


نگارش CV می تواند از دو صفحه تا چند صفحه تشکیل شده باشد.افرادی که به دنبال پوزیشن های دانشگاهی و یا پوزیشن های غیر دانشگاهی در علوم، آموزش عالی، تحقیقات و مراقبت های بهداشتی هستند، معمولا از یک CV استفاده می کنند. همچنین نگارش CV برای دریافت کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه ها استفاده می شود.


CV معمولا طولانی تر از رزومه است


زمانی که دانشجوی کالج هستید یا به تازگی فارغ التحصیل شده اید؛ رزومه شما به ندرت از یک صفحه بیشتر می شود و مواردی، مطمئناً از دو صفحه بیشتر نخواهد شد. از طرف دیگر، CV اغلب طولانی تر از رزومه هستند. حتی زمانی که دانشجوی کالج یا تحصیلات تکمیلی هستید، سی وی شما می‌تواند به راحتی دو صفحه یا بیشتر می تواند باشد.


CV با پیشرفت شما رشد می کند


مهم نیست که چقدر تجربه در طول زندگی کاری خود انباشته کنید، احتمالاً رزومه شما هرگز از دو صفحه بیشتر نخواهد شد. در واقع، شما رزومه خود را برای هر موقعیتی که در یک زمینه حرفه ای دنبال می کنید، کمی ویرایش خواهید کرد. اما CV شما متفاوت است. این یک سند تجمعی است و بنابراین با رشد شما رشد می کند. با انجام کارهای مختلف به سادگی به CV شما اضافه می شود. برای مثال، اگر مقاله‌ای را که در یک زورنال دانشگاهی منتشر شده است، مشترک هستید، می‌توانید آن مرجع را در بخشی از تمام استنادهای مقالاتی که قبلاً نوشته‌اید اضافه کنید.


چه اطلاعاتی باید در CV گنجانده شود؟


برای نگارش CV استاندارد، باید به محتوایی که در ان گنجانده می شود اشراف داشت. در حالی که رزومه شما به خصوص اگر دانشجوی کالج هستید یا اخیراً فارغ التحصیل شده اید دارای اطلاعات محدود و فقط چند عنوان (مانند “آموزش”، “تجربه، “مهارت ها”) می باشد، CV شما شامل اطلاعات دقیق تر و فهرست به طور قابل توجهی طولانی تر است. حداقل، CV شما باید شامل بخش های زیر باشد: • نام و اطلاعات تماس

 • تحصیلات

 • پروژه های آکادمیک

 • تجربیات گذشته (به عنوان مثال، سابقه استخدام، کارآموزی و غیره)

 • جوایز و افتخارات


همچنین می‌توانید بخش‌های زیر را انتخاب کنید (و یا موارد دیگر را در صورت لزوم ایجاد کنید): • بیوگرافی

 • سوابق تحصیلی

 • مقالات

 • ارائه ها و کنفرانس ها

 • مهارت های کامپیوتری

 • تجربه نگارشی

 • پایان نامه

 • کمک های مالی دریافتی

 • توانایی های زبانی

 • فعالیت های حرفه ای

 • عضویت ها و رهبری ها

 • انتشارات و مقالات منتشر شده

 • تجربه تحقیق

 • تجربه تدریس


نگارش CV


در نگارش CV چه چیزی را باید ذکر کنیم؟


یک سی وی معمولاً شامل:

  • اطلاعات هویتی و تماس: نام، آدرس، ایمیل، شماره تلفن

  • فهرست مهارت ها و توانایی ها

  • سوابق تحصیلی و شغلی گذشته

  • دوره ها و سرتیفیکیت های شرکت کرده

  • رفرنس ها و افرادی که شما را می توانند توصیه کنند

  • جوایز و افتخارات کسب شده

  • بیان سرگرمی ها و علایق
رزومه تحصیلی نیز بسته به مقطع تحصیلی جهت ادامه تحصیل یا سوابق تحصیلی و مهارت های مختلف متقاضی دارای بخش های مختلفی است که به صورت زیر ممکن است باشد: • مشخصات فردی (Personal information)

 • تحصيلات و توانايي‌هاي علمي (Education and Training)

 • گواهینامه ها و تخصصی ها (Certification)

 • سوابق کاری (Work Experiences)

 • سوابق علمي و پژوهشي (Publications and Articles)

 • عضویت ها(Memberships)

 • عناوین و افتخارات (Honors and Awards)

 • علایق (Interests)

 • معرف‌ها (References)


برخی از چیزهایی که باید به خاطر بسپارید …

  • از فونت حرفه ای استفاده کنید.

  • بصورت تیتر وار مطالب را ذکر کنید تا رزومه واضح و خوانا باشد.

  • ابتدا آخرین نقش‌ها یا موفقیت‌های شغلی را فهرست کنید و به صورت زمانی به عقب باز گردید(برای روشن شدن این موضوع، تاریخ‌ها را لحاظ کنید)

  • متن آن را مختصر نگه دارید.
نمونه CV


در ادامه سه نمونه CV برای آشنایی شما با نگارش CV و نحوه ساختار بندی آن آورده ایم. هچنین می توانید از خدمات نگارشی برای استفاده از تجریبات کارشناسان مجرب در امر نگارش CV هم استفاده نمایید.هزینه نگارش CV و رزومه


مجموعه بورسیه به کمک کارشناسان حرفه ای در زمینه اپلای و مهاجرت تحصیلی به نگارش انواع نامه های مکاتباتی مورد نیاز برای اپلای از جمله نگارش و ویرایش رزومه (CV)، با بهترین کیفیت در کمترین زمان می پردازد و می تواند شما را در جهت رسیدن به اهدافتان یاری کند.


هزینه نگارش رزومه: 1/400/000 تومان می باشد. با پرداخت هزینه، سفارش شما تائید شده و کارشناس مجموعه برای هماهنگی های لازم با شما تماس می گیرد و سپس پرسشنامه ای در قالب وورد به شما می دهد. پس از تکمیل پرسشنامه توسط شما و ارسال برای کارشناس نگارش رزومه شما شروع می شود و طی 7 روز کاری آماده می شود. ساختار رزومه کاملا منحصربفرد است و متخصصان نگارشی مجموعه بورسیه این اطمینان را به شما می دهند که نگرانی بابت کپی بودن ساختار نداشته باشید.


یکی از مزیت های مجموعه بورسیه این است که پس از تحویل رزومه، شما 2 بار می توانید درخواست ویرایش نامه را بدهید (تا 10 روز فرصت دارید) و چنانچه نیاز دارید که نامه شما سریعتر آماده شود ما می توانیم طی 2 روز آن را برای شما آماده کنیم که در این صورت هزینه آن دو برابر خواهد شد.


 


نگارش کاورلتر | نگارش موتیویشن لتر