Hi, How Can We Help You?
موسسه ندای یاران کاووشگر با مجوز رسمی اعزام دانشجو به استرالیا در خدمت شما عزیزان است

نگارش رایتینگ سمپل

5/5 - (2 امتیاز)

فرآیند نگارش رایتینگ سمپل برای اپلای

  1. اطلاعات خود را در فرم پایین صفحه وارد کرده و ارسال کنید.
  2. تماس کارشناس مجموعه با شما و پیگیری های لازم برای نگارش رایتینگ سمپل انجام می شود.
  3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل شرایط شما بررسی میشود)
  4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.
  5. پرسشنامه ای در قالب ورد به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)
  6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه
  7. زمان تحویل با دو حالت 20، 10 یا 7 روز کاری میباشد که میتوانید در فرم مشخص نمائید
  8. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان تا دوبار (حداکثر ظرف 12 روز پس از دریافت خدمات)

فرم درخواست اولیه برای نمونه رایتینگ

اکثر دانشگاه ها به رایتینگ سمپل به عنوان بخشی از فرآیند درخواست پذیرش تحصیلی نیاز دارند، به خصوص اگر برای مدرک مبتنی بر نویسندگی مانند روزنامه نگاری یا انگلیسی درخواست می دهید. یک کارفرما همچنین ممکن است در طول فرآیند اپلای برای یک شغل، یک نمونه نوشتاری بخواهد، به ویژه اگر این موقعیت بر روی نویسندگی و ویرایش محتوای نوشته شده یا انجام تحقیقات متمرکز باشد.

انتخاب نمونه رایتینگ

سمپل رایتینگ

1- هدف یک writing sample را درک کنید

کارفرما یا بررسی کننده درخواست دانشگاه شما به دنبال نمونه نوشتاری است که نحوه سازماندهی و بیان ایده های شما را نشان میدهد. نمونه نوشتاری شما باید به مخاطبانتان نشان دهد که می‌توانید مطالب نوشتاری و سلیس ایجاد کنید که مطابق با انتظارات موقعیتی باشد که برای آن درخواست می‌کنید. نمونه نوشتاری را به عنوان تست یا یکی دیگر از عناصر کلیدی برنامه خود در نظر بگیرید. کارفرما یا بررسی کننده درخواست دانشگاه به نمونه نوشتاری شما به عنوان راهی برای سنجش میزان مناسب بودن شما با موقعیت یا برنامه نگاه می کند.

رایتینگ سمپل

2- دستورالعمل نوشتن رایتینگ سمپل

دستورالعمل رایتینگ سمپل را با دقت بخوانید. مخاطب شما ممکن است توجه داشته باشد که به دنبال یک نمونه رایتینگ یک صفحه ای است که توانایی شما را در برقراری ارتباط موثر در ارتباط با موضوع موردنظر نشان دهد و متنی نگارش نکنید که موجب تلق شدن وقت مخاطب شود. فقط نمونه هایی را ارسال کنید که به دستورالعمل های ارائه شده توسط دانشگاه نزدیک است. اغلب، کمیته پذیرش میداند که چگونه دستورالعمل‌های رایتینگ سمپل را به خوبی دنبال کرده‌اید و آیا نمونه‌ای ارائه کرده‌اید که با معیارهای تعیین‌شده توسط کارفرما یا دانشگاه مطابقت داشته یا نه. برخی از کارفرمایان ممکن است مشخص نکنند که در یک رایتینگ سمپل به دنبال چه چیزی هستند. در این صورت، موقعیت یا برنامه ای را که برای آن درخواست می دهید و اینکه چگونه می توانید مهارت های خود را از طریق یک نوشته خاص نشان دهید، در نظر بگیرید.

سمپل رایتینگ

3- نمونه رایتینگ قوی تر را انتخاب کنید

زمانی که تصمیم می گیرید از کدام نمونه نوشتاری استفاده کنید، ایده آل خواهد بود که نمونه انتخابی با موقعیت یا برنامه ای که برای آن درخواست می کنید مرتبط باشد و همچنین قوی ترین نوشته شما باشد. در هر صورت، همیشه صادق نخواهد بود. اگر بین دو نمونه که یکی از آن‌ها از نظر نوشتاری قوی‌تر است اما از نظر ارتباط ضعیف‌تر است، در حال تزلزل هستید، مقاله‌ای را ارسال کنید که نوشتار قوی‌تری دارد. قدرت نوشتاری نمونه راتینگ شما، نوشته شما را به بهترین شکل نشان می‌دهد، و مرتبط بودن در رتبه دوم پس از یک نمونه خوب نوشته شده قرار می‌گیرد.

اگر وقت دارید، می‌توانید مقاله مرتبط‌تر را نیز اصلاح کنید تا بهتر نوشته شود و در عوض، آن را ارسال کنید. این به داور نشان می دهد که شما برای یافتن یک نمونه نوشتاری مناسب که مهارت های نوشتاری قوی شما را نیز نشان می دهد، وقت گذاشته اید.

همچنین می توانید یک نمونه نوشتاری برای یک درخواست شغلی خاص یا درخواست دانشگاه ایجاد کنید. اگر تجربه کاری محدودی دارید و برای یک شغل سطح اول درخواست می دهید، ممکن است لازم باشد. برای مثال، اگر برای شغلی در بخش فروش درخواست می دهید، ممکن است یک پیشنهاد ساختگی برای فروش محصول شرکت به یک مشتری، یا یک نمایه ایجاد کنید. یا اگر برای یک موقعیت تحقیقاتی درخواست می‌کنید، می‌توانید یک پروژه تحقیقاتی ارسال کنید که مهارت‌های عالی تحقیق و نوشتن شما را نشان می‌دهد. پروژه شما نمونه‌های نوشتاری خوبی برای درخواست‌های بار اول هستند، به‌ویژه اگر روی آن‌ها سخت کار کرده باشید و به نظر می‌رسد که مربوط به موقعیت یا برنامه‌ای است که برای آن درخواست می‌دهید.

رایتینگ سمپل

4- از نگارش غیر رسمی رایتینگ سمپل خودداری کنید

از نگارش غیر رسمی رایتینگ سمپل خودداری کنید. رایتینگ سمپل باید سمی باشد و صدای شما را نشان دهد. از بیان غیر رسمی و لحن معمولی استفاده نکنید. رایتینگ سمپل شما باید حرفه ای و سلسیل به نظر برسد. از ارسال پست های وبلاگ یا پست های فیسبوک به عنوان رایتینگ سمپل خودداری کنید، مگر اینکه وبلاگ یک وبلاگ حرفه ای باشد و به مسائل مربوط به درخواست شما بپردازد.

رایتنگ سمپل

5- رایتنگ سمپل های به صورت کوتاه و روان باشد

متن شما بایستی کوتاه و مرتب باشد. کارفرما یا مخاطب معمولا دستورالعمل یا تعداد صفحات مورد نیاز را بیان می کنند. در هر صورت اگر مشخص نباشد، از ارسال مقاله 10 یا 50 صفحه ای خودداری کنید، زیرا اکثر داوران زمان محدودی دارند و احتمالاً تمایلی به خواندن بیش از چند صفحه از رایتینگ سمپل شما ندارند. تعداد صفحات استاندارد رایتینگ سمپل دانشگاه حدودا 2 تا 5 صفحه می باشد. اگر متن شما طولانی است، گزیده هایی از مقاله را انتخاب کنید که بهترین نوشته شما را به نمایش بگذارد. یکی از گزینه‌ها انتخاب بخشی از مقدمه، پاراگراف‌های اصلی و بخش نتیجه‌گیری است که مجموعاً بیش از پنج صفحه نیست.

قالب استاندارد رایتینگ سمپل 

رایتینگ سمپل

1- اشتباهات گرامری و املایی را بررسی کنید

اشتباهات گرامری و املایی را بررسی کنید. برای برطرف کردن هر گونه خطاهای نگارشی و ساختاری وقت بگذارید. همچنین می توانید از یک فرد با تجربه یا دوست خود در این زمینه کمک بگیرید.

2- بررسی دستورالعمل دانشگاه مقصد

دستورالعمل های تعیین شده را دنبال کنید. بسیاری از برنامه ها شامل راهنمای قالب بندی یا ساختار پاراگراف هستند.

3- حذف اطلاعات محرمانه در نمونه رایتنیگ

هرگونه اطلاعات محرمانه موجود را حذف کنید. اگر از یک نمونه نوشتاری از سندی که برای موقعیت قبلی ایجاد کرده‌اید استفاده می‌کنید، اسامی، توضیحات یا اعداد واقعی را پنهان کنید تا اطلاعات خصوصی فاش نشود. با صرف زمان برای پنهان کردن یا حذف هرگونه اطلاعات محرمانه در رایتینگ سمپل خود، از افشای اطلاعات کارفرمای قبلی خود اجتناب کنید.

4- فهرست مطالب

برای رایتینگ سمپل خود یک فهرست مطالب ایجاد کنید. این امر به ویژه زمانی که درحال ارسال سمپل رایتینگ برای درخواست دانشگاه هستید مهم می باشد. زیرا نشان می دهد که برای سازماندهی و قالب بندی درخواست خود وقت گذاشته اید.