Hi, How Can We Help You?
خدمات 0 تا 100 پذیرش و ویزا تحصیلی استرالیا، کانادا و انگلستان

نگارش انگیزه نامه

4.8/5 - (5 امتیاز)

فرآیند سفارش نگارش انگیزه نامه

  1. اطلاعات خود را در فرم پایین صفحه وارد کرده و ارسال کنید.
  2. تماس کارشناس مجموعه با شما و پیگیری های لازم انجام می شود.
  3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل شرایط شما بررسی میشود)
  4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.
  5. پرسشنامه ای در قالب ورد به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)
  6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه
  7. زمان تحویل با دو حالت 9 روز یا 5 روز کاری که میتوانید در فرم مشخص نمائید
  8. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان تا دوبار (حداکثر ظرف 12 روز پس از دریافت خدمات)

فرم درخواست نگارش SOP

پیگیری های لازم برای نگارش اختصاصی نامه مکاتباتی شما، بعد از تکمیل ثبت سفارش از طریق کارشناس بورسیه انجام می شود و ساختار اطلاعات بر اساس مقصد و هدف شما چیده می شود.

چرا باید سفارشم را به شما بسپارم؟

 • دریافت خدمات با کیفیت بالا در کمترین زمان
 • امکان ویرایش رایگان تا 2 بار پس از دریافت خدمات
 • نگارش نامه های مکاتباتی شما توسط تیم حرفه ای و مجرب، مختص شما و دانشگاه مد نظرتان

سفارش توصیه نامه | سفارش استادی پلن 

هزینه نگارش sop

مجموعه بورسیه به کمک کارشناسان حرفه ای در زمینه اپلای و مهاجرت تحصیلی به نگارش انواع نامه های مکاتباتی مورد نیاز برای اپلای از جمله نگارش موتیویشن لتر یا انگیزه نامه، با بهترین کیفیت در کمترین زمان می پردازد و می تواند شما را در جهت رسیدن به اهدافتان یاری کند. یکی از مزیت های مجموعه بورسیه این است که پس از تحویل انگیزه نامه، شما 2 بار می توانید درخواست ویرایش نامه را بدهید (تا 10 روز فرصت دارید) و چنانچه نیاز دارید که نامه شما سریعتر آماده شود ما می توانیم طی 2 روز آن را برای شما آماده کنیم میتوانید در فرم مشخص نمائید.

انگیزه نامه یا SOP چیست؟

ان دسته از متقاضیانی که قصد اپلای و مهاجرت تحصیلی به دانشگاه های خارج از کشور را دارند، بدون تردید با عبارتی تحت عنوان انگیزه نامه یا SOP موجه خواهند شد یا لااقل ان را می شنوند. انگیزه نامه یکی از اسناد مهم در کنار سایر مدارک به منظور ارائه به دانشگاه ها و یا اساتید خارجی برای اخذ پذیرش تحصیلی است.
نگارش انگیزه نامه باید به صورتی باشد که متشکل از یک چارچوب و محتوای استاندارد باشد. در صورتی که فایل انگیزه نامه خارج از استاندارد رایج باشد ممکن است باعث با سردرگمی اساتید و ایجاد دید منفی در انها نسبت به متقاضی شود.

انگیزه نامه یا موتیویشن لتر که تحت عنوان SOP شناخته می شود، مخفف عبارت Statement of Purpose می باشد که به بیانیه هدف یا انگیزه نامه معروف است و سندی است که جزئیات مهارت های حرفه ای و دلایل درخواست برای یک موقعیت تحصیلی یا کاری، بورسیه تحصیلی را نشان می دهد. در فرآیند اپلای، بیانیه هدف یا انگیزه نامه یک سندی است که دانشجویان برای یک برنامه تحصیلی در دانشگاه خارجی جهت پذیرش باید آن را ارائه دهند. نوشتن SOP یا انگیزه نامه بهترین راه برای بیان اهداف و دستاوردهای شما برای اساتید مورد نظر یا اعضای کمیته پذیرش است. این نامه همراه با درخواست شما و مدارک حمایتی مانند رزومه و ریز نمرات پیوست و ارسال می شود.

شما ملزم به نوشتن انگیزه نامه در این 4 حالت خاص هستید:

 1. برای پذیرش در یک برنامه آموزشی در کالج یا دانشگاه (برنامه های کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی ).
 2. برای کار در یک سازمان غیرانتفاعی.
 3. برای درخواست به عنوان یک داوطلب در یک سازمان.
 4. برای حضور در یک برنامه کارآموزی

انگیزه نامه

نحوه نوشتن انگیزه نامه:

انگیزه نامه به طور کلی به اینکه شما چه کسی هستید، چه کسی می خواهید بشوید و چقدر برای گذراندن دوره تحصیلی مورد نظر آماده هستید، می پردازد. بنابراین برای نگارش انگیزه نامه(SOP) می توان درمورد اتفاقات پیشین که بر مسیر شغلی و تحصیلی شما تأثیر گذاشته است و شرایطی که با پیوستن به یک دوره تحصیلی برای شما به ارمغان می آورد می پردازد.

برخی از دانشگاه ها از یک فرمت و قالب استاندارد برای نگارش انگیزه نامه برخوردار هستند ولی محتوای متن انگیزه نامه(SOP) برای مقاطع و رشته های مختلف، متفاوت است. با کمی جستجو در اینتریت می توان قالب ها و نمونه های بسیاری برای انگیزه نامه پیدا کنید اما در حقیقت هیچ یک از اینها نمی تواند به شما در تدوین یک انگیزه نامه استاندارد کمک کند. چون اول این که  اما انتخاب قالب مناسب که تضمین کننده پذیرش شما باشد همواره دشوار است. علاوه براین انگیزه نامه شما باید منحصر بفرد باشد و از  عالی از هر گونه نمونه های رایج در اینترنت باشد. چون بسیاری از دانشگاه ابزار بررسی دارند و می تواند درصد کپی بودن متن انگیزه نامه را تشخیص دهند. بنابراین از قالب ها موجود فقط برای الگو برداری استفاده کنید نه اینکه کپی برداری کنید.

در ادامه ساختار کلی انگیزه نامه مورد بحث قرار می گیرد:

1- پاراگراف اول انگیزه نامه :

 • هدف نگارش شما را نشان می دهد.
 • بیان اهداف بلند مدت خود برای ادامه تحصیل

2- پاراگراف دوم انگیزه نامه

 • بیان سوابق تحصیلی خود و ارتباط آن با اهداف
 • نمایش آمادگی خود برای تحصیل در رشته و مقطع مورد نظر

3- پاراگراف سوم انگیزه نامه

 • توصیف اهداف حرفه ای

4- پاراگراف چهارم انگیزه نامه

 • دلیل ادامه تحصیل در رشته مورد نظر
 • بیان مهارت های کسب شده در طول تجربه حرفه ای خود

5- پاراگراف پنجم انگیزه نامه

 • بیان اهداف کوتاه مدت و بلند مدت
 • بیان چشم انداز ها و مسیر خود در چند سال آینده

6- پاراگراف ششم انگیزه نامه

 • بیان هدف سما از انتخاب دانشگاه مورد نظر

7- پاراگراف هفتم

 • نتیجه گیری کنید و اعلام آمادگی و نمایش علاقه و تمایل خود برای پیوستن به دانشگاه مورد نظر

با توجه به اهمیت انگیزه نامه در فرایند اپلای، کارشناسان مجموعه بورسیه دات کام به عنوان یک مشاور می توانند شما را در کلیه مراحل نگارش و تدوین یک انگیزه نامه sop استاندارد در تمامی مقاطع تحصیلی یاری کنند و صفر تا صد نگارش این سند را برعهده بگیرند.

نگارش رزومه | نگارش کاورلتر