Hi, How Can We Help You?
موسسه ندای یاران کاووشگر با مجوز رسمی اعزام دانشجو به استرالیا در خدمت شما عزیزان است
5/5 - (2 امتیاز)

قبل از اینکه به موضوع اصلی مان که کاورلتر مالی است بپردازیم نخست به این می پردازیم که کاورلتر چیست. کاور لتر (Cover Letter) که تحت عنوان نامه پوششی نیز معروف است یکی از اسناد مهم نوشتاری در پروسه اخذ ویزا و همچنین پذیرش دانشگاه می باشد. کاورلتر در حقیقت انگیزه نامه یک صفحه ای است که برجسته می کند چرا برای پوزیشنی که برای آن درخواست می کنید مناسب هستید. از طرفی کاورلتر متفاوت از رزومه شما می باشد. پس Cover Letter مدرکی است که همراه رزومه شما هنگام اپلای ارسال می شود و این فرصتی برای شماست تا رزومه خود را گسترش دهید و توضیح دهید که چرا به آن پوزیشن علاقه مند هستید و واجد شرایط آن هستید.

همانطور که نگارش انگیزه نامه نیاز به دقت و توجه بسیار دارد، نگارش کاورلتر نیز نیازمند چنین دقت و توجه می باشد. به‌طور خلاصه کاورلتر سندی کوتاه و رسمی برای معرفی شما درباره موضوعاتی مانند علایق و دلایل شما جهت تحصیل در آن فرصت تحصیلی است. نگارش یک کاورلتر استاندارد این فرصت را فراهم می کند تا رزومه‌ متقاضی در میان روزمه‌ رقبای دیگر به چشم بیاید. البته باید به این نکته دقت کرد که کاورلتر صرفا فقط برای اپلای تحصیلی نیست و جنبه های گوناگون دیگری نیز دارد که در ادامه به انواع مختلف کاورلتر می پزدازیم.

  • کاورلتر برای اپلای تحصیلی
  • کاورلتر برای درخواست پوزیشن شغلی
  • کاورلتر برای اثار پژوهشی مانند مقاله
  • کاورلتر برای درخواست ویزا
  • کاورلتر مالی (Financial Cover Letter)

از آنجایی که هدف ما در این پست کاورلتر مالی می باشد ما صرفا به بحث در مورد آن می پردازیم.

کاور لتر مالی چیست؟

کاورلتر مالی (Financial Cover Letter) یکی از اسناد ضروری است که یک فرد به کنسولگری کشور مورد نظر خود ارائه میدهد تا به وسیله آن، وضعیت مالی خود را برای اهداف مهاجرتی مدنظر نشان دهد. در حقیقت با ارائه کاورلتر شما این فرصت را دارید تا اثبات کنید که توانایی تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را در کشور مقصد دارید. بطور کلی کاورلتر مالی هم برای سفارت و هم برای اپلای یک دانشگاه لازم است. با توجه به اینکه یک دانشجو باید تمکن مالی خود را ارائه بدهد، یک کاورلتر مالی برای سفارت نیز نیاز است که متقاضی اعلام کند تمکن مالی لازم را برای تامین هزینه های خود و تمامی اعضای خانواده همراه خود را دارد. البته کاورلتر مالی معمولا برای سفارت استرالیا مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما اخیرا سایر کشورها مانند کانادا نیز ارائه آن را براساس پرونده متقاضی ضروری می دانند.

در حقیقت بعضی از دانشگاه های استرالیا در زمان پذیرش دانشجویان بین المللی از آنها درخواست مدارک مالی میکنند تا متوجه شوند که از چه وضعیت پوشش مالی برخوردار هستند. زمانی که این مدارک اثبات تمکن مالی ارائه می شود یک سند دیگر تحت عنوان کاورلتر که به کاورلتر مالی معروف است در کنار این اسناد به سفارت ارائه می شود. دلیل این امر هم سخت گیری سفارت به دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان حقیقی است که از لحاظ مالی مشکلی ندارند. از این رو زمانیکه مدارک خود را به دانشگاه ها ارسال می کنید جدا از مدارک مالی، ترجیحا ارائه کاورلتر مالی مفید می باشد اما برای ارائه مدارک به سفارت به ویژه سفارت استرالیا، بایستی در کنار ارائه مدارک تمکن مالی حتما کاورلتر مالی را نیز ارائه دهید.

بطور کلی کاورلتر مالی در بردارنده موارد زیر می باشد:

  1. اطلاعات حساب بانکی: این مورد شامل جزئیات حساب بانکی، گردش حساب، نام بانک و شماره حساب، موجودی باقی مانده در آن حساب بانکی می باشد.
  2. منابع مالی: این مورد می تواند شامل اسناد و مدارکی باشد که املاک، زمین و دارایی را نشان دهد.
  3. منابع درآمدی: منابع درآمدی می‌تواند شامل حقوق و دستمزد، درآمد از سایر اموال مانند اجاره ها و سرمایه گذاری‌های انجام شده و سایر موارد مشابه باشد.
  4. تعهدات مالی: تعهدات مالی که بایستی نشان دهید می تواند شامل تعهد به تامین هزینه ها برای خود و هر یک اعضای خانواده، تعهد به تامین بیمه درمانی و خدمات پزشکی و موارد مشابه باشد.

سفارش توصیه نامه | سفارش نگارش SOP |  سفارش CV | نوشتن کاور لتر برای اپلای