09120269404 - 02166860560 borsieh.com@gmail.com
0
  • No products in the cart.

نحوه پیدا کردن پوزیشن تحصیلی | روش پیدا کردن فاند تحصیلی

 چگونه پوزیشن های تحصیلی در اروپا و آمریکا پیدا کنیم؟

بسیاری از متقاضیان و افرادی که با فرآیند اپلای آشنا نیستند همواره در مورد یافتن پوزیشن های تحصیلی به خصوص در مقطع دکتری از ما سوال می پرسند که چگونه و به چه طریقی می توان یک موقعیت تحصیلی پیدا کرد؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

از سخت ترین و پر زحمت ترین کارها در فرآیند اپلای کردن، جستجو مداوم برای پوزیشن ها و موقعیت های دانشگاه ها می باشد.‌ براي این منظور، ابتدا بهتر است که به سايت‌هاي دانشگاهي مد نظر خود مراجعه کنید و یا با یک استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنید و اطلاعات تحصیلی خود را براي او ارسال نمایید. اما این روش یک رویه کلی است و برای دانشگاه های اروپایی و آمریکایی پیدا کردن پوزیشن تحصیلی تقریبا متفاوت است.

هزینه ielts | ددلاین دانشگاه های کانادا برای ترم پاییز | انگیزه نامه به انگلیسی | فرصت مطالعاتی کانادا

پیدا کردن فاند تحصیلی

‌بسیاری از دانشگاه ها پوزیشن محور (position-based) هستند. این موضوع به خصوص در دانشگاه های اروپایی بیشتر صدق می کند. دانشگاه های پوزیشن محور به این معنی است که اساتید از طریق مکاتبه مستقیم با متقاضی کمتر دانشجو می پذیرند. رویه در این دانشگاه ها بدین گونه است که ابتدا یک پروژه تعریف می شود و سپس آن پروژه برای جذب دانشجو اطلاع رسانی می شود که با توجه به شرایط و نیاز های آن موقعیت باید برای ان اپلای کرد.

یکی از معایب جستجو در این روش این است که جستجو و همیشه آپدیت بودن برای این کار سخت و زمان بر می باشد. زیرا برای این کار باید هر بار به سایت تمام دانشگاه ها مراجعه کرد و تمام پوزیشن های جدید را بررسی کرد.

بنابراین چه بسا با دیر مراجعه کردن به این سایت ها، به علت ددلاین های هر یک از پوزیشن ها، فرصتی ها از بین بروند.‌ برای جلوگیری از، از دست دادن موقعیت‌ها و همچنین صرفه جویی در وقت و انرژی برای جستجو، یک راه حل وجود دارد که بشرح زیر می باشد.

‌‌‌اکثر دانشگاه ها سیستمی دارند که با عضو شدن در خبرنامه آن سایت، می توان هر روزه از ایمیل و موقعیت های جدیدی که اطلاع رسانی می شود آگاهی پیدا کرد. برای این کار بایستی در وبسایت دانشگاه به قسمت Vacancies رفته و در آنجا به دنبال عناوینی مانند Newsletter یا jobupdate email و از این دست اسامی مراجعه کرد. با وارد کردن ایمیل خود در این سیستم ها عضو شده و از پوزیشن های جدید خبردار خواهید شد.
‌ این رویه را برای همه دانشگاه ها و یا موسساتی که علاقه مند هستید می توان انجام داد. ‌در بعضی از سایت ها نیز این گزینه هم وجود دارد تا واژه های کلیدی، رشته مورد نظر یا دپارتمان مورد نظر را انتخاب کرد تا صرفا موارد دلخواه اطلاع رسانی شود.‌

اپلای تحصیلی آمریکا | ددلاین دانشگاه های آمریکا | بورسیه چونینگ انگلستان | کلیرنس ویزای آمریکا

روش پیدا کردن پوزیشن های تحصیلی در اروپا

با وجود اينكه بهترين روش پيدا كردن پوزيشن ها در آمريكا و كانادا مكاتبه با اساتيد است، اين روش در اروپا كمتر موثر است. براى پيدا كردن پوزيشن ها در اروپا سایت های بسیاری وجود دارد که برخی از این سايت ها بصورت زير می باشند:

  1.  PhDportal.com
  2.  Academicpositions.eu
  3.  Phdstudies.com
  4.  Universitypositions.eu
  5.  Eurosciencejobs.com
  6.  Denmark.dk
  7.  phds.org

نوشتن کاور لتر برای اپلای | ویرایش sop | انگیزه نامه | رزومه | شهریه پزشکی در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید