ثبت نام کالج

ثبت نام کالج

مرحله اول: مشخصات فردی ثبت نام کالج

مرحله دوم: مشخصات تحصیلی ثبت نام کالج

مرحله سوم: اطلاعات تکمیلی

پذیرش و ثبت نام کالج

کالج ها یکی از رایج‌ترین مراکز آموزشی در سراسر نقاط جهان محسوب می‌شوند. کالج‌ها در کشورهایی نظیر کانادا، آمریکا، استرالیا و انگلستان یکی از محبوب‌ترین مراکز برای تحصیل افراد محسوب می‌شود. هدف از طراحی کالج‌ها تمرکز بر روی رشته‌های تخصصی-کاربردی، فنی و حرفه‌ای و مهندسی است که به صورت دوره های کوتاه مدت می باشند. از آنجایی که بسیاری از رشته های تحصیلی از جنبه نظری کمتری برخوردار هستند و جنبه کاربردی و فنی بیشتری دارند، از این رو کالج‌ها رو به سوی این رشته‌های کاربردی آورده‌اند.  اما این تمام ماجرا نیست و در بعضی از کالج‌های بزرگ در کشورهایی مانند کانادا و آمریکا رشته‌هایی در مقطع کارشناسی نیز ارایه می‌شود.

یکی از مزیت‌های تحصیل در کالج ها این است که شرایط ورود به کالج ها بسیار راحت تر از دانشگاه‌ها می‌باشد. همچنین چون دوره تحصیلی که در کالج‌ها ارائه می‌شود کوتاه مدت است، شرایط و امکان ورود متقاضی به بازار کار و یافتن سریع‌تر شغل با ورود با کالج راحت‌تر خواهد بود.

طول دوره هایی که در کالج های ارائه می‌شوند بر اساس نوع رشته متفاوت هستند و معمولا بین ۳ ماه تا ۳ سال می‌باشد. اما بهترین و کامل ترین دوره‌ی تحصیلی در کالج براساس شرایط اقامتی برای دانشجویان بین المللی ۲ سال می‌باشد. این کالج‌ها دوره‌های متفاوتی را مانند دوره‌های آموزشی به منظور ورود به دانشگاه‌های علوم پزشکی و دیگر دوره‌های مهارت محور و کاربردی به خصوص در حوزه هنر، کامپیوتر، IT، موسیقی، زبان خارجه و … را ارائه می‌دهند.

نوشتن کاور لتر برای اپلای | ویرایش sop | انگیزه نامه | رزومه | استادی پلن | توصیه نامه

از آنجایی که بسیاری از رشته‌های تحصیلی از جنبه علمی پایین تری برخوردار هستند و صرفا از جنبه کاربردی و فنی اهمیت و کاربرد دارند، کالج محل آموزش برای این گونه رشته ها هستند تا با آماده سازی افراد، آنها را وارد بازار کار کند. بطور کلی کالج‌ها از نظر رشته‌هایی که ارائه می‌دهند به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته‌ی اول کالج‌هایی هستند که در برخی از رشته‌ها صرفا جنبه عمومی دارند ارائه می‌شوند.  ای دسته برای متقاضیانی است که از دبیرستان فارع التحصیل شده‌اند و یا مدارک بالاتر از سطح دبیرستان ندارند فراهم گردیده است. دسته دیگر نیز رشته‌های تخصصی را ارئه می‌دهند که برای متقاضیانی که دارای مدارک تحصیلی بالاتر از دیپلم را دارند مناسب می‌باشند.

گذراندن دوره‌های کالج می‌تواند کمک بسیار زیادی را جهت ورود به دانشگاه و اخذ ویزای تحصیلی، اخذ ویزای کاری و اقامتی کند. به عنوان نمونه در کشوری مانند آلمان تنها راه ورود به دانشگاه‌های این کشور در مقطع کارشناسی ورود به کالج می‌باشد.

گرفتن فاند برای فرصت مطالعاتی | اپلای مهندسی عمران | شرایط اپلای برای کارشناسی ارشد | اسکالرشیپ

ثبت نام کالج

مشاوره: 09120269404