09120269404 - 02166860560 borsieh.com@gmail.com
0
  • No products in the cart.

تعویق پذیرش یا دیفر (defer) | عقب انداختن زمان تحصیل در دانشگاه مقصد

عقب انداختن زمان تحصیل در دانشگاه مقصد

تعویق پذیرش عبارت است از عقب انداختن زمان تحصیل در دانشگاه مقصد. به عبارت ساده، تعویق یک فرصت دوم برای پذیرش است.
به جای رد کردن دانشجویان خوب و مناسب با رزومه های قوی، دانشگاه ها برنامه ها را برای متقاضی به ترم بعد موکول می کنند. از دلایلی که دانشجویان مجبور به دبفر کردن می شوند می توان آماده نبودن ویزا و مدرک زبان نام برد.

پیشنهاد مطالعه: ددلاین دانشگاه های کانادا برای ترم پاییز

روش به تعویق انداختن پذیرش

برای دیفر کردن پذیرش کافی است که نامه ای خطاب به دانشگاه مورد پذیرش بفرستید. در این مرحله یک نامه به Admissions Office دانشگاه باید نوشت و در اون توضیح باید داد که به چه دلیل توانایی حضور به موقع در دانشگاه وجود ندارد. این دلایل همانطور که ذکر شد می تواند دلایل مختلف داشته باشد مثلا نگرفتن به موقع ویزا، مشکلات مالی ، مدرک زبان و … .

برای این کار باید از دانشگاه بخواهید که وضعیت پذیرش شما را برای ترم یا سال بعدی که معتبر است نگه دارد. معمولا دیفر بیش از یک سال امکان پذیر نمی باشد. هر گروهی که برای آن اپلای می کنید، یک نفر دارد که coordinator گروه یا مسئول اپلای (case officer) است که به آن باید ایمیل فرستاد. در صورتی که همچین کسی وجود نداشت، در جایی که نوشته است بطور مثلا مدارک رابفرستید به اینجا، یک اطلاعات تماس هم می دهند که به آن می توان ایمیل فرستاد.

تحصیل در رشته سینما در کانادا | حقوق کار دانشجویی در کانادا | تفاوت کالج و دانشگاه | شهریه پزشکی در کانادا

از آنجایی که سیستم های دیفر دانشگاههای مختلف متفاوت هستند (آنلاین، آفلاین، بعضی ها اصلا قبول نمی کنند و …)، ابتدا باید یک ایمیل به دانشگاه ارسال شود و از آنها تقاضا شود تا در مورد روند جاری سیستم دیفر خود شما را راهنمایی کنند.

به عنوان مثال بطور کلی در آلمان چیزی به اسم دیفر وجود ندارد و خیلی از دانشگاها با این قضیه مشکل دارند. اما بعضا اتفاق افتاده است که با اصرار و تماس متقاضی و توضیح دادن شرایط دیفر کردن مورد قبول واقع شده است.

در مورد آمریکا یک بار دیفر کردن تقریباً در اکثر دانشگاه ها مجاز است و مشکلی وجود ندارد. البته یک سری دانشگاه ها تا یک ترم، یه سری دیگه هم تا یک سال دیفر می کنند که معمولاً تو سایت شرایط را می نویسند.

پیشنهاد مطالعه: هزینه ielts

مشکلات به تعویق انداختن پذیرش

یکی از مشکلاتی که بعد از دیفر کردن پیش میاید این است ممکن است بورسیه یا اسکولارشیپی که به شما تعلق گرفته بود منقضی شود که در این صورت باید با استاراهنمایی که شما را قبول کرده است مکاتبه کنید. در مورد RA خیلی به استاد بستگی دارد و اگر با استاد هماهنگ کنید و استاد حاضر باشد و توانایی نگه داشتن فاند را داشته باشد، فاند شما از بین نخواهد رفت.

در مورد schollarship نیزبستگی به دانشگاه دارد و دانشگاه ممکن است که قبول کند که برای شما نگه دارد، ولی در بعضی از مواقع ممکن است که قبول نکنند.
همچنین بعد از دیفر کردن باید دوباره برای کارهای ویزا اقدام کنید.

پیشنهاد مطالعه: نوشتن کاور لتر برای اپلای

دوره های آوسبیلدونگ | دانشگاه آلبرتا کاناداافزایش آمار رد ویزای سوئد | معرفی وب سایت پیدا کردن اتاق و خانه در ایتالیا

2 دیدگاه

  • باسلام و تشكر از توضيحات مفيدتون
    من ميخوام ديفر كنم، اما نميدونم هزينه هاش مثلا هزينه پست و…چقدر ميشه؟و چجوري انتقال پول رو بايد انجام بدم؟آيا خودم ميتونم؟يا بايد ازطريق يك موسسه حقوقي بايد اقدام كنم؟
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد🙏

دیدگاهتان را بنویسید