0 امتیاز
در هلند توسط (1.4k امتیاز)
سلام دوستان

ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

برای بیمه دانشجویی در هلند، دانشگاه تیلبرخ بیمه AON رو پیشنهاد کرده، که من برای خرید شرایط ام رو میزنم، فقط بسته ۵۳ یورو برای هر ماه رو پیشنهاد میکنه

بیمه دیگری با حق بیمه کمتر سراغ دارید یا استفاده می کنید؟

5 پاسخ

0 امتیاز
توسط (770 امتیاز)
این بیمه برای دانشجویان از همه بهتره....
توسط (1.4k امتیاز)
درست می‌فرمایین ، همین طور باید باشه که دانشگاه هم توصیه کرده،
در مورد کسانی که هزینه‌ها مهم هست براشون، دنبال گزینه های ارزان‌تری هستند.

طبق نظر یکی از دوستان که گفته

«سلام
اگر خدماتی که بیمه بهتون میده براتون مهم نیست و صرفا میخواید با قانون به مشکل نخورید من بیمه swisscare  رو پیشنهاد میکنم. تقریبا روزی نیم یورو حق بیمه شما میشه و حدودا ماهی ۱۵ یورو.»

احتمالا من هم swisscare بگیرم.

(گفتم شاید جواب سوال یکی از دوستان باشه که بعدا گروه رو سرچ میکنه. )
توسط (770 امتیاز)
سلام
قبل از انتخاب و نهایی کردن بیمه، از دانشگاهتون بپرسید این بیمه رو قبول داره یا خیر؟ فقط به صرف هزینه انتخابش نکنید. اگر همراه دارید شاید نوع بیمه‌شون مهم نباشه، اما برای دانشجو این مساله مهمه(چون باید به تیم ویزا ثابت کنید بیمه‌ی مورد قبول اون دانشگاه رو دادید).
پایدار باشید!
توسط (1.4k امتیاز)
ممنون از پیامتون  
من خودم دانشجوی مستر خواهم بود از فوریه، استیکر ویزا رو هم در پاسپورت ام دارم.
منظور شما این است که برای مجوز اقامت یا گرفتن bsn مشکلی پیش میاد؟
به دانشگاه ام ایمیل بزنم بپرسم این بیمه رو قبول داره یا نه؟
توسط (770 امتیاز)
کسی که به من پیشنهاد این بیمه swisscare رو داد از سال بالایی های دانشگاه من، تیلبورگ هست و من ازشون پرسیدم که
«فقط جهت اطمینان میپرسم اداره مهاجرت هلند یا سایر سازمان های دولتی هلند مشکل قانونی با این بیمه نخواهند داشت؟ خودتون هم تجربه این بیمه رو شخصا داشته‌اید؟»
و ایشون پاسخ دادن که
«نه مشکلی نداره ، یکسال و نیمه خودم دارم ازش استفاده میکنم. البته استفاده که نه چون تاحالا کارم بهش گیر نکرده ولی قانون رو رعایت کردم با این بیمه.
خیلی از دانشجوهای دیگه رو هم میشناسم همین بیمه رو دارن»
آیا به نظرتون باز هم به دانشگاه ایمیل بزنم؟
توسط (5.9k امتیاز)
به سلامتی ایشالله!
خیر- بعد از تموم شدن هر ترم(لااقل تو دانشگاه ما که اینطور بود) ازمون بیمه و enrollement و چند مدرک دیگه رو میخواستند. و دقیقا “تیم ویزا” هم اینها رو میخواست. دانشگاه ما اینطور هست که باید ۵۰ درصد credit هر ترم رو پاس کنی. اونهایی که اسکالر گرفتن هم کمی شرایطشون سخت‌تر و پیچیده‌تر هست(برای همین تیم ویزا هر ترم چک میکرد که اگه دانشجو از پسش برنیومد، برخورد لازم رو انجام بدن) البته این‌ها ممکنه سخت‌گیری‌های دانشگاه ما باشه. از این جهت عرض کردم بپرسید از دانشگاه خودتون که آیا این بیمه مورد قبولتون هست که خدایی نکرده پس از مهاجرتتون دچار استرس مضاعف نشید.
0 امتیاز
توسط (180 امتیاز)
این بیمه رو بگیرید

بعد تشریف آوردید هلند

BSN

و

Tax number

تون رو که گرفتید

بیمه هلندی بخرید

خیلی از مبلغ ش رو دولت میده

و شما نهایتا” ماهی

۱۰

۱۲

یورو از خودتون میدید

اون بیمهAON

هم همون موقع کنسل کنید
توسط (770 امتیاز)
Income
اگر ندارید بزنید صفر و کمک رو دریافت می کنید.
در واقع درآمد رو برای محاسبه کمکی که تعلق می گیره می پرسه، نه برای اینکه حتما باید درآمد داشته باشید.
توسط (5.9k امتیاز)
من هم از Zilveren Kruis استفاده می کردم و کمک هزینه می گرفتم.
جایی که محل درآمد رو بپرسه اصلا ندیدم! فقط میزان درآمد
توسط (770 امتیاز)
من تقریبا مطمئنم نشتی نداره سیستمشون. اتفاقا هلندی ها تو پدرسوختگی ماها رو درس میدن .
طبق تجربه ای که من از یکی از دوستام دارم تو توسلاخ بخصوص اولش خیلی سختگیری نمیکنن و مثلا بعد ۲ سال میان میگن اشتباه بهت تعلق گرفته و باید پس بدی (این برای دوست من پیش اومده). منتها تو همون حالتم جریمه ای نمیکنن (چون شما چیزی رو به دروغ وارد نکردین) فقط میگن مبلغی که پرداخت کردیم بهت رو به صورت یکجا یا اگر نمیتونی قسطی پس بده.
توسط (180 امتیاز)
اشتباه بزرگ اون دوستان اینه که فکر میکنن چون بیمه آمریکایی AON بهش توسلاخ تعلق نمیگیره ، بنابراین بیمه هلندی هم بهش تعلق نمیگیره؛
توسط (5.9k امتیاز)
در همین گروههای هلند دیدم که برخی از بچه ها که بابت بیمه هلندی کمک هزینه دریافت میکردند، بعد از مدتی ازشون خواسته بودند این پول رو برگردونند.

جزییاتش دیگه نمیدونم. راست و دروغش هم به پای خودشون.

بطور مشابه، برخی از بچه ها میکفتند شهرداری ازشون شناسنامه لگالایز شده رو نخواسته و مشکلی نداشتند. اما اگه کانال یوتیوب سهیل درخشان رو ببینید، خواهید دید که ایشون هم همین تجربه داشته ولی بعد ۵سال موقع اقامت گرفتن به مشکل میخوره بخاطر همون شناسنامه. البته مشکلش حل میشه.
0 امتیاز
توسط (5.9k امتیاز)

برای اطلاع بیشتر دوستان:

“The BTW-nummer is the VAT, or turnover tax number. You need it for filing your VAT return and paying VAT in the Netherlands. You receive a VAT number automatically when you register your business with the Netherlands Chamber of Commerce (KVK) - that is, if the Dutch Tax Administration deems you to be an entrepreneur for VAT purposes. They take this decision based on the information you provide when you register at KVK.”

https://business.gov.nl/starting-your-business/registering-your-business/lei-rsin-vat-and-kvk-number-which-is-which (https://business.gov.nl/starting-your-business/registering-your-business/lei-rsin-vat-and-kvk-number-which-is-which/)/

0 امتیاز
توسط (180 امتیاز)
بحث من شخصی نیست دوست عزیز. بحث من رویه قانونی هست که وجود داره. کاری به زندگی و شرایط شما ندارم. امیدوارم همه چیز بر وفق مراد شما باشه. اما راهنمایی دیگران، باید صرفا بر اساس قوانین موجود باشه. این که شما اتفاقی که برای خودتون افتاد رو به عنوان یک رویه کلی به کسی پیشنهاد بدید و بر اساس اون حکم کلی صادر کنید، منطقی نیست. چون ممکن هست اون آدمی که دارید راهنماییش میکنید رو در ادامه دچار دردسر و گرفتاری کنید. در انتها این رو هم اضافه کنم که بسیاری از دوستانی که اینجا پیام میدن در ایران حضور دارن و برنامه آینده خودشون رو بر اساس این نظرات می‌چینن. به همین دلیل ما در قبال پیامها و راهنمایی هایی که در این گروه می‌کنیم،مسئول هستیم. امیدوارم این بحث همینجا ختم بشه. موفق باشید

جهت خاتمه بحث باید خدمتتون عرض کنم بنده و بسیاری از همکلاسی های دانشگاه همه همین تجربه رو داشتیم

ولی همونطور که گفتم وقتی کسی اصولا” وارد پروسه ای نشده نباید اطلاعات غلطی توی گروه منتشر کنه که باعث گمراهی و ناامیدی اونهایی بشه که تازه میخوان بیان

مؤید باشید
توسط (1.4k امتیاز)
کاملاً درسته!
این دو لینک رو فقط جهت اتمام بحث و کمک دقیق و متقن به دوستانی که میخواند برای این کمک‌هزینه اقدام کنند ارسال میکنم. پروسه‌اش معلومه. اگر برای کسی بدون درخواست، واریز شده که خوشا به سعادتش و اگر نشد بدونید مسیرش اینه
همگی سلامت باشید!

“If you are entitled to healthcare benefit, you can start receiving it from the time you are obliged to take out health insurance. You can calculate your healthcare benefit yourself (
https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/nl/toeslagen/content/hulpmiddel-proefberekening-toeslagen
) on
Toeslagen.nl
 (in Dutch). You can also apply for it (
https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/nl/zorgtoeslag/content/hoe-moet-ik-zorgtoeslag-aanvragen
) on toeslagen.nl.”
توسط (180 امتیاز)
صحبتهایی که طرفین مقابل شما مطرح کردند، مستند به سایت و نص صریح قانون بود. این رو بدونید شما اولین ایرانی دانشجو در هلند نیستید. بسیارانی پیش از شما تشریف داشتند در این کشور و دارند زندگی میکنن. اونها هم دارن ۲۱ درصد مالیات میدن. بسیاری از اونها هم دغدغه مالی دارند. همه‌شون هم تلاش میکنن که شرایط زندگی در غربت رو به نفع خودشون و خانوادشون برگردونن و از هر فرصت “قانونی” برای رسیدن به این هدف استفاده میکنند.
به هر روی امیدوارم شما و دوستان دانشجوتون موفق باشید.
0 امتیاز
توسط (5.9k امتیاز)
آقا شایان با تمام احترامی که برای شما قائلم و به یقین خودتون هم میدونید که تا چه حد مدیون راهنمایی‌‌هاتون هستم. دوست دارم به احترامتون بایستم و یک دیسلایک زیبا رو از شهر خودم راهیه شهر شما کنم. آقا شما دیگه چرا این حرف رو میزنی؟ مهاجرت نکردیم که تو کشور مقصد دنبال باگ و “سوراخ” قانونی باشیم؟ خب همین‌ کارها رو میکنیم که نگاه جامعه به اقلیت‌های مهاجری مثل ما برمیگرده. با همین فرمون پیش بریم که هلند رو هم میکنیم ایران دوم! خب به جاش کار میکنیم و کار هم اصلاً عار نیست. (هر کاری؛ پاره‌وقت، تمپر، رستوران یا حالا هرچیزی که تایپ ویزای مستر این اجازه رو بهمون بده) اونوقت هم درآمد داریم و هم با رعایت انصاف و پایبندی به اصول ethical کشوری که آغوشش رو برای ما دانشجوها (ولو با پول!) باز کرده، از کمک‌ هزینه‌های دولتی استفاده میکنیم.

اینم در جواب اون خانم که دست از تمسخر برنمیدارن.
۱- شما محض رضای خدا حتی یک منبع برای حرفاتون ارائه نکردید. با تیکه انداختن به من مساله‌ی دوستانی که ادعا میکنید دغدغه‌ی استرس و نگرانی‌هاشون رو دارید، حل نمیشه
۲- قطعاً و باافتخار جزو اون دسته از ایرانی‌هایی هستم که ترجیح میدم در ماه ۴۰ یورو بیشتر هزینه‌ی بیمه کنم و به جای اون ۴ وعده غذای کمتری بخورم (چنان که تو این ۱۱ ماه کردم) اما هرگز راه دور زدن قانون و پیدا کردن باگ قانونی رو در پیش نگیرم که یه روزی این کشور هم برام بشه مثل جایی که در اون زاده شدم.
۳- درضمن برای اطلاع داشتن از زیروبم مسائل، الزاماً نباید توی اون مسیر قرار گرفت. مهم اینه آیا میتونیم منبع و فکتی برای حرفامون ارائه کنیم یا خیر!
توسط (1.4k امتیاز)
فکر کنم بیشتر بحث اینه که اصلا قانونیه که بیمه هلندی بگیرید یا نه. در مورد کمک هزینه بیمه برای دانشجوهای خارجی چیزی که مشخصه اگه دانشجو کار نمیکنه نمیتونه ازش استفاده کنه چون نمیتونه بیمه هلندی بگیره. ولی اگه کار میکنه ممکنه شامل Wlz scheme بشید (تقریبا به جز دانشجوهای خارجی همه افرادی که تو هلند زندگی میکنن شاملش میشن) و در این صورت باید حتما بیمه هلندی بگیرید.
Do you have a part-time job next to your studies or do you receive an internship allowance? Then you may need to take out Dutch health insurance.
https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/nl/zorgtoeslag/content/Zorgtoeslag-buitenlandse-student

تو همین سایت به یه جای دیگه ریفر کرده که نوشته وقتی به صورت self-employment کار میکنید باید به SVB درخواست بدید تا ارزیابی کنه که جزو Wlz scheme میشید یا نه :
Do you work on a self-employed basis (in Dutch: ZZP-er), contact the SVB and request an assessment of your Wlz position. The SVB will decide whether you need to take out a Dutch public health insurance or not.
https://www.studyinnl.org/plan-your-stay/insurance
http://www.svb.nl/en/the-wlz-scheme
Smiley face

به سامانه مشاوره تحصیلی بورسیه خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.

133 سوال

199 پاسخ

174 دیدگاه

60 کاربر

...