Hi, How Can We Help You?
موسسه ندای یاران کاووشگر با مجوز رسمی اعزام دانشجو به استرالیا در خدمت شما عزیزان است
می 19, 2024

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP)

5/5 - (1 امتیاز)

مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی یا ورک پرمیت پس از تحصیل که تحت عنوان post-graduation work permit است و به ختصار PGWP نامیده می شود، اوپن ورک پرمیت هایی هستند که به دانشجویان بین المللی که از یک برنامه تحصیلی در کانادا فارغ التحصیل شده اند اعطا می شود. ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) به دارنده این امکان را می دهد که برای هر کارفرمایی در هر نقطه از کانادا کار کند. ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) بین هشت ماه تا سه سال معتبر است و راهی عالی برای به دست آوردن تجربه کاری ارزشمند در کانادا است. زمانی که متقاضی تجربه کاری در کانادا داشته باشد، فرصت های زیادی برای اخذ اقامت دائم کانادا ایجاد می کند. برای درخواست نیز، نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید و می توانید در هر جایی از کانادا برای هر شغلی کار کنید.

مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) برای دانشجویان بین المللی است که از یک موسسه آموزشی تعیین شده در کانادا (DLI) فارغ التحصیل شده باشد. در حقیقت ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) یک اوپن وورک پرمیت است. به این معنی که به اتباع خارجی آزادی کار برای هر کارفرمایی در هر نقطه از کانادا را می دهد.

نکته مهاجرتی: همه برنامه های تحصیلی در کانادا واجد شرایط ویزای کار پس از تحصیل نیستند. قبل از انتخاب برنامه تحصیلی خود حتماً واجد شرایط بودن PGWP را بررسی کنید.

برخلاف اکثر ورک پرمیت های کانادایی، ویزای کار پس از تحصیل (PGWP) نیازی به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) ندارد. مجوزهای کار پس از تحصیل(PGWP)، فارغ التحصیلان واجد شرایط را قادر می سازند تا تجربه کاری ارزشمندی در کانادا به دست آورند. با داشتن تجربه کاری کافی در کانادا، بسیاری از اتباع خارجی واجد شرایط برنامه های اقامت دائم کانادا می شوند، از جمله یکی از مسیرهای زیر:

 • کلاس تجربه کانادایی (CEC)
 • نیروی کار ماهر فدرال (FSW)
 • مشاغل ماهر فدرال (FST)
 • برنامه های نامزدی استانی (PNP)
 • برنامه های مهاجرت کبک

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره تحصیلی کانادا

 1. مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) می تواند برای هر مدت زمانی بین هشت ماه تا سه سال معتبر باشد.
 2. ویزای کار پس از تحصیل (PGWP) برای مدتی بیشتر از مدت زمان تحصیل متقاضی در کانادا صادر نمی شود.
 3. به طور کلی، مدت زمان ویزای کار پس از تحصیل (PGWP) تقریباً به اندازه دوره تحصیل متقاضی، حداکثر تا سه سال خواهد بود.
 4. تا زمانی که بیش از 50 درصد برنامه تحصیلی شما از طریق کلاس های حضوری انجام شود، شما واجد شرایط دریافت PGWP برابر با مدت برنامه تحصیلی خود هستید.
 5. اگر شما به صورت پاره وقت تحصیل کرده اید یا تحصیلات تسریع شده را انجام داده اید، طول دوره PGWP شما به مدت برنامه تحصیلی شما خواهد بود، اگر تمام وقت باشد.

PGWP یک راه عملی برای پیشبرد اهداف شغلی و کسب تجربه کاری کانادایی پس از اتمام تحصیلات در یکی از موسسات آموزشی معتبر در کانادا است. ویزای کار پس از تحصیل برای دانشجویانی که علاقه مند به درخواست اقامت دائم کانادا (PR) هستند، فرصتی برای کسب یک سال تجربه کاری ماهر در کانادا فراهم می کند که برای برنامه های اقامت دائم مفید باشد. شما فقط یک بار در طول زندگی خود می توانید برای PGWP درخواست دهید. برای معتبر نگه داشتن ورک پرمیت خود نیازی نیست در کانادا زندگی کنید یا همیشه شغل داشته باشید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: ورک پرمیت کانادا

 شرایط ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP)

برای واجد شرایط بودن ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP)، یک تبعه خارجی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و در یک برنامه حداقل 8 ماهه به صورت تمام وقت در کانادا تحصیل کرده باشد. برنامه تحصیلی باید در یکی از انواع برنامه های معتبر در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) تکمیل شده باشد. همچنین، برای درخواست ورک پرمیت، یک تبعه خارجی باید ظرف 180 روز پس از اتمام برنامه تحصیلی خود اقدام کند.

اگر متقاضی از داخل کانادا درخواست می دهد، باید در زمان درخواست وضعیت معتبری داشته باشد. اگر استادی پرمیت آنها منقضی شده باشد یا در حال منقضی شدن باشد، می توانند قبل از درخواست برای PGWP برای وضعیت به عنوان یک بازدید کننده اقدام کنند. با این حال، متقاضیانی که قبل از انقضای استادی پرمیت خود برای PGWP درخواست می کنند، واجد شرایط هستند که بلافاصله کار تمام وقت را شروع کنند، در حالی که درخواست آنها در حال بررسی است. متقاضیان می توانند برای PGWP از خارج از کانادا نیز درخواست دهند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: راهنمای ویزای تحصیلی کانادا

سطوح تحصیلی و برنامه های زیر برای ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) واجد شرایط هستند:

 • مدارس دولتی پس از متوسطه، مانند کالج، مدارس فنی و تجاری یا دانشگاه، یا CEGEP در کبک؛
 • مدرسه خصوصی پس از متوسطه که تحت قوانین مشابه مدارس دولتی کار می کند (فقط برای مؤسسات خاصی در کبک اعمال می شود).
 • دبیرستان یا مدارس پس از متوسطه خصوصی (در کبک) که برنامه های واجد شرایط 900 ساعت یا بیشتر را ارائه می دهند که منجر به دیپلم تحصیلات حرفه ای (DEP) یا گواهی تخصص حرفه ای (ASP) می شود.
 • مدارس خصوصی کانادایی که طبق قانون استانی می تواند به طور قانونی مدرک اعطا کند و فقط برای افرادی که در برنامه های تحصیلی ثبت نام کرده اند که منجر به دریافت مدرکی می شود که توسط آن استان مجاز است.

برای واجد شرایط بودنPGWP، به طور کلی باید تمام شرایط زیر را داشته باشید:

 • شما یک برنامه تحصیلی را تکمیل کرده باشید که حداقل 8 ماه به طول انجامیده و منجر به دریافت مدرک تحصیلی، دیپلم یا سرتیفیکیت شده است.
 • شما در هر جلسه آکادمیک به صورت تمام وقت تحصیل کرده باشید، بدون اینکه در برنامه تحصیلی خود گپ داشته باشید.
 • شما حداقل 50 درصد از برنامه خود را در کلاس درسی در کانادا تکمیل کرده باشید.

پردازش مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) می تواند بین 80 تا 180 روز طول بکشد. با این حال زمانی که منتظر ویزای کار پس از تحصیل (PGWP) خود هستید، می توانید در کانادا کار کنید، مشروط بر اینکه قبل از تاریخ انقضای استادی پرمیت خود درخواست دهید. شما 180 روز فرصت دارید تا برای PGWP خود از تاریخی که تمام الزامات برنامه تحصیلی خود را تکمیل کردید، درخواست دهید.

اگر پس از اتمام تحصیلات خود، کانادا را ترک کنید، می توانید برای PGWP از خارج از کشور درخواست دهید. در گذشته درخواست‌های ویزای کار پس از تحصیل کانادا بایستی از داخل کانادا ارسال می‌شد. اگر درخواست PGWP از خارج از کانادا ارسال شود، بسته به کنسول گری که درخواست را پردازش می کند، ممکن است اسناد اضافی درخواست کند.

هیچ چیزی در مورد PGWP وجود ندارد که مانع از درخواست شما برای ورک پرمیت دیگری در آینده شود. اگر واجد شرایط هستید، می‌توانید برای هر دو مجوز معافیت LMIA یا LMIA درخواست دهید، اما با توجه به اینکه قبلاً تجربه کاری در کانادا داشته اید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. برنامه های مهاجرتی زیر، گزینه هایی را برای نامزدهای دارای تجربه کاری کانادایی دارند فراهم می کند:

 • کلاس تجربه کانادایی(Canadian Experience Class)
 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال(Federal Skilled Worker Program)
 • برنامه های نامزد استانی(Provincial Nominee Programs)
 • گزینه های مهاجرت کبک (Quebec Immigration Options)

اگر PGWP شما در شرف اتمام است، دو گزینه پیش رو خواهید داشت:

 • درخواست برای تمدید PGWP
 • درخواست برای یکی از برنامه های مختلف اقامت دائم موجود برای دانشجویان فارغ التحصیل موسسات آموزشی در کانادا.

فارغ التحصیلان بین المللی که قبل از انقضای استادی پرمیت خود برای PGWP اپلای می کنند، می توانند به طور قانونی در کانادا کار کنند. این نامزدها نیازی به داشتن ورک پرمیت کانادایی ندارند تا زمانی که در انتظار تصمیم گیری در مورد درخواست خود برای PGWP هستند. اگر استادی پرمیت شما منقضی شده باشد، ممکن است واجد شرایط بازیابی وضعیت خود و درخواست باشید، مشروط بر اینکه فقط کمتر از 90 روز از وضعیت خود خارج شده باشید.

شما فقط یک بار می توانید برای PGWP درخواست دهید. اگر قصد دارید یک برنامه تحصیلی دیگر را ادامه دهید که ادامه برنامه اول شما است، یا در نظر دارید یک برنامه تحصیلی طولانی تری در کانادا بگیرید، ممکن است بخواهید برای PGWP خود از نظر استراتژیک درخواست دهید. درخواست پس از طولانی‌ترین دوره تحصیل، به شما یک PGWP با اعتبار طولانی‌تر، حداکثر تا سه سال اعطا می‌کند.

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) به گونه ای طراحی شده که مسیری کارآمد برای دانشجویان بین المللی در کانادا برای کسب وضعیت اقامت دائم در این کشور فراهم کند. با پیوند دادن تحصیلات کانادا به تجربه کاری تمام وقت معنی دار در این کشور، یک نامزد در موقعیت عالی برای درخواست تحت سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری کانادا قرار دارد.

داشتن مدرک تحصیلی کانادایی و تجربه کاری تضمین می‌کند که متقاضی اکسپرس اینتری امتیازات اضافی ارزشمندی را نسبت به امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) کسب می‌کند. این مزیت باعث می‌شود که در بین سایر متقاضیان برای کسب وضعیت اقامت دائم شانس بیشتری داشته باشد. برنامه‌های نامزد استانی (PNP) یا اگر در کبک تحصیل کرده‌اید، برنامه کلاس تجربه کبک نیز از برنامه های مهاجرتی هستند که به نفع نامزدهای دارای مدرک تحصیلی و تجربه کاری در کانادا می باشند.

مدت زمان ورک پرمیت از 8 ماه تا 3 سال بر اساس مدت برنامه تمام وقت متقاضی متغیر است، نه مدت زمان صرف شده برای تکمیل الزامات برنامه تحصیلی خود که طی می کنید. افسری که درخواست شما را بررسی می کند، تصمیم نهایی را در مورد واجد شرایط بودن شما برای PGWP و طول مدت PGWP می گیرد.

طول برنامه ای که تکمیل کردیدطول PGWP که برای آن واجد شرایط هستید
بین 8 ماه تا 2 سالشما واجد شرایط PGWP هستید که با مدت زمان برنامه شما مطابقت دارد.
2 سال یا بیشترشما واجد شرایط یک PGWP سه ساله هستید.
8 ماه یا بیشتر در یک برنامه کارشناسی ارشداز 15 فوریه 2024 ، شما واجد شرایط PGWP سه ساله هستید. (گواهینامه ها و دیپلم های تحصیلات تکمیلی، مدرک کارشناسی ارشد محسوب نمی شوند و بنابراین واجد شرایط این کار نیستند).

همچنین اگر برنامه دوم خود را در عرض 2 سال پس از تکمیل اولین برنامه خود تکمیل کنید، می توانید طول دو برنامه واجد شرایط PGWP را با هم ترکیب کنید. به عنوان مثال، می توانید یک مدرک کارشناسی 4 ساله را با یک سرتیفیکیت 1 ساله که طی 2 سال پس از اتمام اولین برنامه تحصیلی خود تکمیل کرده اید را ترکیب کنید و واجد شرایط یک PGWP سه ساله باشید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره ویزا توریستی کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.