Hi, How Can We Help You?
موسسه ندای یاران کاووشگر با مجوز رسمی اعزام دانشجو به استرالیا در خدمت شما عزیزان است
ژوئن 2, 2024

نامه هدف از سفر به کانادا

5/5 - (3 امتیاز)

نامه هدف از سفر که تحت عنوان Purpose of Travel Letter نامیده می شود، یکی از مدارک مهم و ضروری برای مهاجرت به کانادا است. بطور کلی در نامه هدف از سفر به کانادا که مخاطب آن آفیسر پرونده شما می باشد تشریح می کنید که به چه دلایلی قصد سفر به کانادا را دارید و با بیان سایر ساختار این نامه آفیسر را مجاب به صدور ویزا کنید. البته نوع ویزایی که برای آن درخواست می دهید باید با تمامی محتوای نامه هدف شما یکی باشد و یک منظور واحد را برسانند. نامه هدف از سفر به کانادا یک نوع بیانیه هدف (SOP) است که برای جلوگیری از رفیوزی ویزای توریستی کانادا باید بسیار با دقت ارسال کنید. در حین درخواست برای ویزای اقامت موقت (TRV) یا ویزای توریستی، باید یک نامه ویزای توریستی کانادا برای سفر با هدف مشخص ارائه دهید، در غیر این صورت ممکن است از طریق ایمیل با پیام هایی مانند زیر، درخواست ویزای شما رد شود:

“I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in subsection 216(1) of the IRPR, based on the purpose of your visit.”

“the purpose of your visit to Canada is not consistent with a temporary stay given the details you have provided in your application”.

بنابراین در این مقاله الزامات یک نامه هدف از سفر به کانادا را بررسی می کنیم و یک نامه نمونه برای ویزای توریستی کانادا ارائه می دهیم.

نامه هدف از سفر به کانادا
 • هدف از سفر شما: به وضوح بیان کنید که آیا قصد سفر برای کار یا تفریح ​​را دارید. صادق باشید و اطلاعاتی را ارائه دهید که هدف سفر شما را پشتیبانی می کند.
 • دلیل انتخاب کانادا: توضیح دهید که چرا به جای سایر کشورها به کانادا سفر می کنید. این می تواند به دلیل منافع گردشگری، حضور در رویدادها یا بازدید از اقوام باشد.
 • جزئیات دقیق سفر: شامل یک برنامه سفر دقیق است که به سوالاتی مانند زمان و مکان ورود به کانادا، مکان اقامت، شهرهای دیگری که قصد بازدید از آن را دارید و زمانی که قصد ترک کانادا را دارید پاسخ می دهد.
 • تامین مالی سفر: نحوه تامین هزینه سفر خود را ذکر کنید، از جمله اینکه چقدر پول دارید و چه مقدار پول خواهید آورد. اگر شخص دیگری هزینه سفر شما را تامین می کند، این را ذکر کنید و برای اثبات آن مدرک ارائه دهید.
 • قصد بازگشت به کشور خود: در این بخش باید قصد خود را نشان دهید که پس از پایان سفر به کشور خود بازگردید. دلایلی مانند پیوندهای خانوادگی، شغل، یا دارایی در کشور خود را بیان کنید.
 • جزئیات مربوط به سلامتی شما: جزئیات مربوطه مانند شرایط سلامتی مهم، جراحی های اخیر و وضعیت واکسیناسیون کووید-19 را درج کنید.
 • لیست مدارک: لیست مدارکی که باید در درخواست ویزای موقت گنجانده شود شامل مدارک هویتی، مدرک واکسیناسیون، صورتحساب بانکی و یک دعوت نامه امضا شده از یک مقیم کانادا می باشد(البته بسته به پرونده متقاضی متغییر است) را ارئه دهید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره ویزا توریستی کانادا

نامه هدف از سفر، سوابق شما، کاری که قصد دارید در کانادا انجام دهید و قصد شما برای بازگشت به کشور خود را شرح می دهد. آفیسر ویزای کانادا معمولاً این نامه را هنگام ارزیابی درخواست های ویزای بازدید موقت بررسی می کنند. چنین نامه هایی مهم هستند زیرا می توانند نشان دهند که می توانید برای ورود به کانادا و خروج طبق قوانین دولت کانادا به شما اعتماد کنید.

یک افسر ویزای کانادا معمولاً می خواهد ببیند که شما دلیل موجهی برای ورود به کانادا دارید، بودجه لازم برای پشتیبانی از سفر خود را دارید، در سلامت کامل هستید و قصد دارید قبل از انقضای ویزای خود کانادا را ترک کنید. در زیر به تفصیل موارد مختلفی که باید در نامه هدف از سفر به کانادا خود بگنجانید، آمده است.

 • در نامه شما باید قید شود که آیا قصد سفر برای کار یا تفریح ​​را دارید.
 • شما باید صادق باشید، زیرا بقیه نامه شما حاوی اطلاعاتی است که از این هدف پشتیبانی می کند.
 • باید توجه داشته باشید که تفریح ​​می تواند شامل هر تعداد فعالیت باشد، از جمله گردشگری عمومی، شرکت در رویدادها یا دیدار با اقوام.
 • آفیسر ویزای کانادا علاقه مند است بداند چرا به جای سایر کشورها از کانادا دیدن می کنید.
 • اگر به عنوان یک توریست به کانادا سفر می کنید، علاقه خود را به کاوش در شهرهای متنوع، زیبایی های طبیعی و میراث فرهنگی کانادا ابراز کنید.
 • اگر در مراسم عروسی یا مراسم مشابهی که توسط خانواده یا دوستان برگزار می شود شرکت می کنید، این دلیل را برجسته کنید. توضیح دهید که چگونه این رویداد شما را به کانادا متصل می کند و به بازدید شما اهمیت می دهد.

شما باید برنامه سفر مفصلی را وارد کنید که به موارد زیر پاسخ می دهد:

 • چه زمانی قصد دارید به کانادا بیایید؟
 • قصد دارید در کدام شهر فرود بیایید؟
 • کجا قصد اقامت دارید؟
 • آیا شهرهای دیگری در کانادا وجود دارد که قصد سفر یا اقامت در آن را دارید؟
 • چه زمانی قصد ترک کانادا را دارید؟

آفیسر سفارت کانادا باید مطمئن شود که آیا می توانید هزینه سفر خود را تامین کنید یا خیر. بنابراین باید ذکر کنید که چه مقدار پول در حساب بانکی خود دارید و چه مقدار با خود می آورید. اگر شخص دیگری هزینه سفر شما را تامین می کند، باید این را ذکر کنید و از حامی مالی بخواهید که مدرک ارائه دهند.

همچنین باید اعلام کنید که پس از پایان سفر، قصد بازگشت به کشور خود را دارید. شما می توانید مستقیماً تاریخی را که قصد خروج از کانادا را دارید ذکر کنید. با این حال، شما همچنین باید این را با دلایل اضافی تکمیل کنید که می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • روابط و وابستگی عاطفی و خانوادگی (تای فامیلی) در کشور خود
 • شغل یا دارایی که برای بازگشت به کشور خود به آن نیاز دارید

شما همچنین باید هر گونه جزئیات مربوط به سلامت خود را درج کنید. به عنوان مثال، می توانید در مورد هر بیماری مهمی که از آن رنج می برید یا جراحی های اخیر صحبت کنید. همچنین باید واکسن‌های کووید-19 و تاریخ واکسیناسیون مناسب را ذکر کنید.

در آخر، اسنادی را که با درخواست ویزای موقت خود اضافه می کنید فهرست کنید. این اسناد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • اسناد هویتی
 • اثبات واکسیناسیون(در صورت درخواست)
 • اسناد مالی و بانکی برای اثبات تمکین مالی
 • نامه امضا شده از طرف شخصی که شما را برای بازدید از کانادا دعوت می کند (در صورت وجود)

☑️ پیشنهاد مطالعه: تراول هیستوری کانادا

شما می توانید با کمک نمونه نامه هدف از سفر ویزای توریستی کانادا یک دید کلی از نحوه نگارش این سند داشته باشید.

Applying for Visitor Visa (Temporary Resident Visa)

August 1, 2022.

Rahul Sharma
Flat No.80, The Amaryllis Apartments
Karol Bagh, NEW DELHI, 110005
INDIA

Attn.: Visa officer

Subject: Canadian Visitor Visa Application

Dear Sir/Madam,

I have recently been invited to attend my brother’s wedding in Mississauga, Ontario, Canada. My brother, Virat Sharma, who is a Canadian citizen, has planned to host the wedding ceremony on February 14th, 2023, and I would like to enter Canada for two weeks, from February 8 to 21, 2023, to attend the event.

My Travel History

I previously visited Canada for one week in August 2013 to help accompany my brother, Virat Sharma, before he started his education at York University. I have remained in India since then and have maintained steady employment in New Delhi’s IT industry.

My Employment and Savings

My current employer is Kbeattech, a Digital Solutions Company based in New Delhi. I receive a fixed salary of INR 100,000 or CAD $1,600 per month as a programmer and currently have INR 2,300,000 or CAD $37,400 in savings stored in my primary bank account in India. You can review my savings in the bank statement attached to my temporary visitor visa application.

I intend to bring approximately CAD $7,000 with me for my visit to Canada and will pay for my full expenses during my stay.

Travel Details

I will be residing at my brother’s residence at 303 City Centre Dr, Mississauga, ON L5B 1M7, Canada, once I arrive on February 8, 2023. I will stay at this residence for the duration of my visit. My brother’s contact number is 647-000-0000.

The wedding will be held at Mississauga Grand Banquet & Event Centre, 35 Brunel Rd, Mississauga, ON L4Z 3E8, Canada. I intend to visit different attractions such as Dundas Square, Kensington Market, and the CN Tower in the Greater Toronto Area during my stay. I have no intention of venturing outside this region.

Health and Vaccination Details

I am also in good health and have remained free from major health issues in my life. I have received two COVID-19 vaccinations to date. These are:

Moderna Vaccine (First Shot): Received on June 21st, 2021

Moderna Vaccine (Second Shot): Receive on July 14th, 2021

I have attached my vaccination certificate with my temporary visa application.

Intention to Return to India

I intend to leave Canada by February 21st, 2023, via Toronto’s Pearson International Airport. My parents, Akash Sharma and Kinshuk Sharma reside at my residence in New Delhi, and I intend to return to them after my trip to Canada. I have also informed my employer that I will be returning to work by February 22nd, 2023

I would appreciate your support in issuing a temporary visitor visa before my intended travel date so that I may arrive in time to help organize and participate in my brother’s wedding. I have included the information requested in the original application package. Please contact me at +91 2136-724890 or rahulsvc7@gmail.com if you need me to submit additional information or documents for my application.

Thank you

Yours Sincerely,

____[SIGNATURE LINE]____

Rahul Sharma

Expense/Funds Summary

Total Bank Balance in my account: INR 2,300,000 or CAD $37,400

Funds I am bringing to Canada: INR 430,000 or CAD $7,000

Note: The documents and other items I have enclosed along with my application are summarized below:
Passport

Letter of Invitation from My Brother, Virat Sharma

A copy of my birth certificate and my brother’s birth certificate

A copy of the relevant passport page containing the temporary visitor visa from my previous visit to Canada.

Copy of the airline e-tickets for my round trip to Toronto

Proof of funds (My bank statement from the past six months)

Statement from my bank manager describing my financial history.

A letter from my employer, Kbeattech

Completed and Signed the Application form

Pictures of my parents and brother

Six recent photos

Copy of my Identity Card

با توجه به این مطالب به اهمیت نگارش صحیح و درست نامه هدف از سفر به کانادا پی بردید. از این رو به دلیل اهمیت بسزای این سند مجموعه بورسیه دات کام با داشتن کارشناسان مجرب می تواند شما در نگارش نامه هدف از سفر به کانادا یاری کند. از این با مراجعه به صفحه نگارش Purpose of travel می توانید از خدمات مجموعه ما بهره ببرید.

کاورلتر ویزا توریستی کانادا | کاورلتر مالی | نگارش Purpose of travel

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.