نگارش SOP | سفارش انگیزه نامه

نگارش SOP

سفارش نگارش انگیزه نامه

هزینه نگارش انگیزه نامه: 750/000 تومان میباشد که در انتهای این فرم می بایست پرداخت گردد.

پیگیری های لازم برای نگارش اختصاصی نامه مکاتباتی شما، بعد از تکمیل ثبت سفارش از طریق کارشناس بورسیه انجام میشود و ساختار اطلاعات بر اساس مقصد و هدف شما چیده میشود.

sop

نام(Required)
فایل ها را به اینجا بکشید
Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, docx, zip, rar, Max. file size: 512 MB, Max. files: 5.
  اگر فایل آماده ای ندارید مشکلی وجود نخواهد داشت زیرا کارشناس با شما هماهنگی های لازم را انجام خواهد داد و اطلاعات لازم دریافت خواهد شد.
  قیمت:

  نگارش انگیزه نامه

  نگارش SOP | انگیزه نامه که به عنوان “بیانیه هدف” (statement of purpose) شناخته می شود سندی است که در آن صلاحیت حرفه ای و انگیزه شخصی خود را در مورد انتخاب تحصیل یک رشته تحصیلی خاص در دانشگاه خاص توصیف می کنید. این سند شخصی ترین و مهمترین مدرکی است که می‌توانید برای ارسال به دانشگاه در طی مراحل اپلای تهیه کنید. اغلب اوقات انگیزه نامه بیشترین تاثیر را در روند پذیرش و ریجکت در دانشگاهی که درخواست خود را به آن ارسال می کنید، ایجاد می کند.

  روش نوشتن انگیزه نامه بسیار اهمیت دارد. در این سند می توانید جزئیات مرتبط و جالبی را در مورد خودتان بازگو کنید که می تواند به کمیته پذیرش ثابت کند که شما کاندیدای مناسبی برای شرکت در برنامه آنها هستید. انگیزه نامه نقش تعیین کننده ای در تعیین پذیرش یا عدم پذیرش دارد. بنابراین معرفی خود برای متقاعد کردن مؤسسه مورد نظر می تواند بسیار پالش برانگیز باشد. زیرا حتی اگر دانشجوی ممتاز و دارای بالاترین نمرات هستید، بسیاری از پیشرفت ها ممکن است بر اساس روشی که انگیزه‌نامه خود را نوشتید، تاثیر لازم را القا نکند. این خصوصیات باید به بهترین وجه ممکن در انگیزه‌نامه شما واضح بیان شود و در غیر این صورت ناکافی تلقی خواهد شد.

  هنگام نگارش انگیزه نامه، در وحله اول باید بدانید که با چه کسی در ارتباط هستید و مخاطب شما چه افرادی هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، در ابتدای کار، می توانید نوشتار خود را براساس آن تنظیم کنید و جریان نوشتار شما به همان میزان لازم باشد.

  نوشتن انگیزه نامه برای مقطع کارشناسی با نوشتن نامه انگیزه نامه برای دکتری متفاوت است. نوشتن انگیزه نامه برای مقطع کارشناسی از نظر دانشگاهی نسبت به نامه انگیزه برای مقاطع کارشناسی ارشد و حتی در مقایسه با نامه انگیزشی برای مدرک دکترا از نظر دانشگاهی نیز صلاحیت کمتری برخوردار دارد.

  بنابراین اگر متقاضی برنامه کارشناسی ارشد هستید، از همان اولین جمله انگیزه نامه بهتر است که توجه بیشتری به تجربیات خود داشته باشید و سعی صدایی بسیار شایسته تر از خودتان به نمایش بگذارید. اگر متقاضی یک برنامه دکتری هستید، کمیته پذیرش از شما انتظار دارد که تجربیات بیشتری را که در اختیار دارید را نشان دهید و بسیار مشخص تر درباره برنامه های آینده خود پس از گرفتن مدرک دانشگاهی را بیان کنید. به عبارت دیگر، شما نمی توانید نوشتار خود را با آنچه در کمیته پذیرش لازم است تنظیم کنید.

  با این تفاسیر در مورد انگیزه نامه، نتیجه میگیریم که با توجه به اهمیت آن باید از کیفیت لازمی برخوردار باشد و منحصربفر و به دور از کپی برداری باشد. از آنجایی که اعضای کمیته پذیرش سالانه بیش از صدها درخواست دریافت می کنند که همراه با اسنادی از قبیل انگیزه نامه هستند به راحتی می توانند تشخیص دهند که چه متنی کپی برداری شده و خلاف واقع است و از آثار رایج در اینترنت به سرقت رفته است. علاوه براین اکثر دانشگاه ها ابزاری برای بررسی میزان کپی بودن متن اسنادی مانند انگیزه نامه و کاورلتر را دارند تا میزان اعتبارشان سنجیده شود.  از این رو پیشنهاد می شود که برای نگارش اسنادی مانند انگیزه نامه و کاورلتر خلاقیت داشته باشید. زیرا با کپی کردن از آثار موجود در اینترنت فقط به طور موقت کار خود را پیش می برید اما درصد موفقیت شما بسیار پایین می آید. بنابراین برای متقاعد‌ کردن اعضای کمیته پذیرش یا یک استاد، باید شخص متفاوتی باشید و ویژگی های خود را در معرض نمایش قرار دهید.

  نوشتن یک SOP قدرتمند | تحصیل رایگان در خارج | اسکالرشیپ | نگارش کاور لتر