Hi, How Can We Help You?
خدمات 0 تا 100 پذیرش و ویزا تحصیلی استرالیا، کانادا و انگلستان
می 12, 2024

تحصیل در دوره‌ TAFE استرالیا

5/5 - (2 امتیاز)

یکی از راه های تحصیل در استرالیا حضور در دوره های فنی و تکمیلی موسوم به TAFE است. زندگی به عنوان یک دانشجوی آموزش فنی و تکمیلی (TAFE) برای دانشجویان بومی و بین المللی به طور یکسان بسیار مفید است. تحصیل در دوره‌ TAFE استرالیا به شما امکان می دهد مهارت های عملی را بیاموزید که می تواند منجر به تحصیلات عالی شود یا بلوک های سازنده ای برای یک حرفه در یک زمینه خاص باشد. TAFE یک سیستم دولتی در استرالیا است که پس از دبیرستان در زمینه های حرفه ای مانند زیبایی، طراحی، مراقبت از کودکان، حسابداری، تجارت، فناوری اطلاعات و بسیاری موارد دیگر آموزش می دهد.

در این مقاله، اطاعات لازم را در مورد تحصیل در دوره‌ TAFE استرالیا از جمله سطوح تحصیلی و ساختارهای درسی موجود برای کمک به شما در انتخاب آگاهانه می پردازیم.

بطور کلی TAFE مخفف Technical and Further Education است که به معنای آموزش فنی و تکمیلی می باشد. TAFE برنامه‌ها یا گواهینامه‌های حرفه‌ای هستند که توسط سیستم ملی آموزش استرالیا معروف به آموزش و پروش حرفه‌ای(VET) ارائه می‌شوند. این دوره ها بخشی از چارچوب صلاحیت استرالیا (AQF) است و شامل انواع موضوعات جالب از جمله هنر گرفته تا ساخت و ساز را شامل می شود. از این رو در دوره های TAFE همیشه موضوعی وجود خواهد داشت که علاقه شما را برانگیزد.

موسساتی که دوره های TAFE را ارائه می دهند توسط دولت ایالتی و قلمرو استرالیا تامین مالی و اداره می شوند. دوره های TAFE استرالیا برای ارائه مدارک دیپلم یا گواهینامه به دانشجویان طراحی شده است. جالب اینجاست که در حال حاضر مدارک کاشناسی و post-graduate diplomas نیز در رشته های خاصی ارائه می شود، بنابراین دنیایی از انتخاب در دسترس است.

دوره های TAFE نقطه ورود عالی برای دانشجویانی است که مایل به کسب واحد درسی در مقطع کارشناسی هستند. همچنین، این امکان برای دانشجویان وجود دارد که واحد های درسی که در دوره های TAFE گذرانده اند را به برنامه های تحصیلی خود منتقل کنند.

در حالی که دانشگاه ها طیف گسترده ای از آموزش های تئوری ها را ارائه می دهند، دوره های TAFE بر مهارت های خاص برای یک محل کار خاص تمرکز می کند. به عنوان مثال، سرتیفیکت IV در مراقبت از سالمندان، تمام مهارت های مورد نیاز برای کار در مراقبت سالمندان را آموزش می دهد.

دوره های TAFE معمولاً در مؤسسات TAFE در سراسر استرالیا تدریس می شود، اگرچه تعداد فزاینده ای از دوره ها به صورت آنلاین در دسترس هستند. همچنین گزینه های یادگیری ترکیبی وجود دارد که هم آموزش آنلاین و هم یادگیری حضوری را ارائه می کند.

دوره های TAFE برای دانشجویان بین المللی و همچنین بومی استرالیا بسیار محبوب هستند. در واقع، تحصیل در دوره های TAFE بزرگترین بخش آموزشی و تربیتی در کل استرالیا است. حدود 60 موسسه دوره های TAFE را در سراسر کشور استرالیا و در مناطق شهری و منطقه ای ارائه میدهند. مدارک تحصیلی TAFE برای ارائه صلاحیت ها، مهارت ها و آموزش های لازم برای دانش آموزان به منظور تبدیل شدن به بخشی موفق از نیروی کار طراحی شده است.

از آنجا که دولت ایالتی یا منطقه ای برنامه دوره های TAFE را تنظیم می کند، سیاست ها و هزینه های خاص خود را دارند و با هم متفاوت هستند. بنابراین، برای یافتن جزئیات بیشتر در مورد دوره های مورد علاقه خود، ایده خوبی است که به وب سایت قلمرو یا ایالت نگاهی بیندازید. در ادامه برخی از جزئیات موسسات معروف TAFE استرالیا آورده شده است:

با موسسات TAFE که در سراسر کشور استرالیا واقع شده اند، مطمئناً یکی از این گزینه ها برای شما مناسب خواهد بود.

VET مخفف آموزش و پرورش حرفه ای است که مخفف Vocational Education and Training می باشد. TAFE تنها بخشی از VET است که تمام آموزش های حرفه ای در استرالیا را پوشش می دهد. در حالی که TAFE توسط دولت اداره می شود، موسسات مشابهی نیز وجود دارند که توسط کسب و کار های خصوصی اداره می شوند که اینها به عنوان کالج ها، ارائه دهندگان آموزش یا ارائه دهندگان دوره شناخته می شوند. تفاوت چندانی بین TAFE و ارائه دهندگان خصوصی وجود ندارد. هر دو، دوره‌ها را به صورت آنلاین و در پردیس دانشگاه ارائه می‌دهند و هر دو توسط اداره کیفیت مهارت استرالیا (ASQA) تحت کنترل کیفیت می باشند.

تحصیل در TAFE یک تجربه ارزشمند است که مزایای زیادی دارد. TAFE یک رویکرد عملی برای آموزش دارد، بنابراین شما تجربه و تمرین عملی خواهید داشت. برخی از مزایای تحصیل در TAFE عبارتند از:

 • بینش و روابط صنعت
 • یادگیری مهارت های عملی
 • تنوع دوره
 • گزینه های یادگیری انعطاف پذیر
 • محل کار محور
 • الزامات ورودی کمتر
 • راه رسیدن به دانشگاه
 • طول دوره کوتاه تر
 • گزینه های دوره رایگان TAFE یا یارانه دولتی
مزایای تحصیل در دوره های TAFE چیست؟

موضوعات زیادی برای تحصیل در دوره‌ TAFE استرالیا یا همان موسسات آموزش فنی و تکمیلی وجود دارد که عبارتند از:

 • کشاورزی
 • غذا
 • ساختمان و اثاثیه
 • مهندسی و حمل و نقل
 • زبان و آموزش
 • فناوری اطلاعات
 • اقامتی و گردشگری
 • بیزینس و مارکتینگ
 • مو و زیبایی
 • هنر و طراحی
 • جامعه و سلامت
سطوح تحصیلی دوره های TAFE

موسسات TAFE علاوه بر ارائه طیف وسیعی از دوره‌ها برای تمام سطوح تحصیلی، مدارک خاصی را نیز ارائه می‌کنند که می‌توانید بسته به هدف های خود برای آینده شغلی خود، انتخاب کنید. برخی از دوره ها به گونه ای طراحی شده اند که پایه و اساس خوبی را در زمینه مبانی یک موضوع خاص به شما ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر تخصصی تر هستند.

 • دوره Certificate I دوره Certificate I اولین سطح صلاحیتی است که آموزش مهارت های اساسی و همچنین وظایف معمول را ارائه می دهد. فارغ التحصیلان این سطح دانش و مهارت هایی برای کار اولیه، مشارکت جامعه و یا اموزش بیشتر خواهند داشت.
 • دوره Certificate IIاین سطح صلاحیت خاص به شما امکان می دهد تا دانش عملیاتی در زمینه های مهارتی خاصی داشته باشید که در آن می توانید راه حل هایی برای مشکلات پیدا کنید و به کار ببرید.
 • دوره Certificate III در این سطح، مهارت های شما در کنار دانش نظری شما به خوبی در حال توسعه است تا شما را قادر به حل طیف گسترده ای از مشکلات کند. شما هم داوری کردن و هم تفسیر اطلاعات را خواهید آموخت. فارغ التحصیلان این سطح دانش و مهارت های نظری و عملی برای کار و یا آموزش بیشتر خواهند داشت.
 • دوره Certificate IVدانش آموزانی که در این سطح تحصیل می کنند پایگاه دانش گسترده ای خواهند داشت و یاد خواهند گرفت که چگونه مهارت های خود را در چندین زمینه به کار ببرند و در عین حال قادر به تجزیه تحلیل و ارزیابی اطلاعات باشند. فارغ التحصیلان این سطح دانش و مهارت های نظری و عملی برای کار تخصصی، مهارتی و یا آموزش بیشتر خواهند داشت.
 • دوره Diploma تحصیل در سطح دیپلم شما را برای مشاغل صنعتی و حرفه ای آماده می کند. شما قادر خواهید بود با اطمینان و به طور مستقل روی کارهای فنی پیچیده کار کنید. همچنین گاهی اوقات می توانید از تحصیلات دیپلم خود برای کسب واحد های درسی در دانشگاه استفاده کنید. فارغ التحصیلان دانش و مهارت های تخصصی برای کار ماهرانه، فراحرفه ای و یا آموزش بیشتر خواهند داشت.
 • دوره Advanced Diploma در این سطح، به مهارت های هم سطح یک کارشناس دست خواهید یافت. هنگامی که فارغ التحصیل شدید، می توانید برای مشاغل سوپروایزری یا مدیریتی در زمینه خاص مورد علاقه خود درخواست دهید. فارغ التحصیلان دانش و مهارت های گسترده ای برای کارهای فراحرفه ای با مهارت بالا و یا آموزش بیشتر خواهند داشت.
 • دوره Graduate Certificate and Diploma پس از تکمیل تحصیلات خود در این سطح، می توانید نقش های شغلی پیشرفته ای را به دست آورید. همچنین اکنون تخصص و تجربه مرتبط در صنعت را خواهید داشت. فارغ التحصیلان دانش و مهارت های پیشرفته ای برای کارهای حرفه ای یا ماهر و یا آموزش بیشتر خواهند داشت.
 • دوره Undergraduate فارغ التحصیلان در این سطح دانش و مهارت های گسترده و منسجمی برای کار حرفه ای و آموزش بیشتر خواهند داشت.

سطوح تحصیلی مختلفی در TAFE وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، بنابراین شما دنیایی از فرصت‌ها را در اختیار دارید که بستگی به امیدهایتان برای آینده دارد.

در دوره های TAFE، دانشجویان بین المللی تضمین می شوند که از استانداردهای آموزشی عالی برخوردار شوند و واحدهای درسی و مهارت ها از یک موسسه به موسسه دیگر فرق نمی کند. همچنین از یک بسته آموزشی مرتبط با صنعت مورد تایید ملی پیروی می کنند. متقاضیان باید به عنوان بخشی از دوره آموزشی خود، آموزش های حضوری و غیرحضوری را با یک کارفرما تکمیل کنند. بطور کلی تحصیل در دوره‌ TAFE استرالیا به شما کمک می کند تا مهارت های صنعتی را به دست آورید که با این وضعیت شما آماده هستید تا در حرفه جدید خود مشغول به کار شوید.

بسته به موسسه، دانشگاه و دوره، هزینه های دوره TAFE برای دانشجویان بین المللی می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال برای هزینه های دوره TAFE NSW شما باید هزینه های زیر را در رابطه با دوره خود بپردازید:

 • هزینه ثبت نام 100 دلار استرالیا (غیر قابل استرداد)
 • هزینه تحصیل – کل هزینه دوره می تواند با موارد زیر متغیر باشد:
  • 4395 تا 15450 دلار استرالیا در هر ترم برای دوره های حرفه ای
  • 6680 تا 11500 دلار استرالیا در هر ترم برای دوره های مدرک TAFE NSW
 • پرداخت به صورت ترمی الزامی است.

مانند تحصیل در دانشگاه ها، تحصیل در دوره‌ TAFE استرالیا نیز شرایط خود را دارد. موسسات TAFE نسبت به دانشگاه ها الزمات و شرایط ورودی کمتری دارند. در واقع، شما می توانید یک دوره VET را بدون هیچ مدرک رسمی (سرتیفیکتI) شروع کنید. برای سطوح تحصیلی بالاتر (دیپلم، دیپلم پیشرفته، گواهی IV) باید سال 12 استرالیا یا معادل آن را گذرانده باشید.

تجربه کاری شما نیز ممکن است در هنگام درخواست برای یک دوره جدید در نظر گرفته شود. علاوه بر این، دوره های خاصی از شما می خواهند که قبل از ثبت نام، پوتفولیویی از سوابق کاری خود در برخی از رشته ها ارائه دهید، در مصاحبه ها شرکت کنید و یا تست هایی داشته باشید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: ویزای تحصیلی استرالیا

هر ایالت قوانین، ساختارها و آمار متفاوتی برای آموزش و پرورش حرفه ای و تحصیل در دوره‌ TAFE خود دارد. اکثر ایالت ها در مناطقی که استرالیا در حال حاضر به کارگران ماهر نیاز دارد، فهرست اولویتی از دوره ها دارند. این لیست های اولویت یارانه بزرگ تری را جذب می کنند، به این معنی که شما هزینه کمتری برای تحصیل خود پرداخت خواهید کرد. تصویر زیر درصد دانش‌آموزان در دوره‌های آموزشی TAFE (سیاه) و غیر TAFE (سفید/خاکستری) را بر اساس ایالت نشان می‌دهد.

چند نفر در TAFE تحصیل می کنند؟

☑️ پیشنهاد مطالعه: وب سایت های دانشجویی برای تحصیل در استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.