0 امتیاز
در هلند توسط (1.6k امتیاز)
ویرایش شده توسط

سلام دوستان، من یکسال ویزای جستجوی کار داشتم و در همون یکسال کار پیدا کردم و کارفرما جز شرکت هایی بود که رفرنس IND هست و الان کارت اقامت ۵ ساله دارم. الان میخوام شغلم رو عوض کنم و کارفرمای  جدید جز شرکت های رفرنس نیست. آیا اصلا نیاز هست دوباره برای کارت اقامت اقدام کنم چون میخام کارفرما عوض کنم. ممنون میشم کمکم کنید

2 پاسخ

0 امتیاز
توسط (1.8k امتیاز)

اصولا چون به درخواست کارفرمای اول کارت اقامت صادر شده، بعد از خروج شما از شرکت،کارفرما به ind, نامه میزنه که شما دیگه اونجا نیستید. درنتیجه ind با شما تماس میگیره و کتبا اعلام میکنه باید ظرف ۱ ماه خاک هلند رو ترک کنید. شرکت جدید باید درخواست کارت اقامت شما رو بده که اگه تو لیست نباشه ممکنه تو دردسر بیوفتین. مضافا اینکه شرایط کارت اقامت شما با شرایط قرارداد کاری جدید تطبیق داده میشه، مثلا قرارداد کاری ۲ساله داشته باشید، کارت اقامت ۲ساله میگیرید. برای بهترین کار تماس با خود ind هستش.

توسط (1.6k امتیاز)
ممنون بابت جواب،
من نتونستم اطلاعاتی در این مورد توی سایت ind پیدا کنم. شما لینکی در این مورد ندارید؟
تماس گرفتم ولی هنوز موفق نشدم باهاشون صحبت کنم
توسط (1.8k امتیاز)
اگه شرکت جدید تو لیست بود کار خیلی راحتر میشد چون کارت اقامت الانتون معتبر بود و‌ کارفرمای جدید نامه میزد که به ای ن دی اطلاع میداد و چیزی تغییر نمی کرد.

تماس تلفنی با ای ن دی، خیلی زمانبره و احتمالا باید ۲۰ دقیقه پشت تلفن منتظر بمونین. بنظرم صب اول وقت تماس بگیرین شانس بیشتری دارین، ولی بهترین راهه و حتما خودتون تماس بگیرین
توسط (1.6k امتیاز)
چشم ممنون،
فقط یک سوال دیگه اینکه اگر سنم بالاتر از سی سال بشه اون شرط که حقوقم باید بیشتر از یک حدی باشه لازمه.
الان چون قبلش یک سال جستجوی کار داشتم نیاز نبود حقوقم از حد گفته شده بیشتر باشه
توسط (1.8k امتیاز)
واقعیتش اطلاعی ندارم، ولی اصولا اگه ای ان دی، کارت اقامت رو صادر کرده، همون رو ادامه میده و تغییر شرایط سنی شما تاثیری نداره، ولی این بشرطی که شرکت دوم شما تو لیست باشه. الان که شرکت جدید تو لیست نیست، شرکت جدید مکانیسمی برای ارتباط با ای ن دی نداره، بنابراین شرایط جدید شما رو رو فقط خود مامور ای ان دی میتونه تعیین و قضاوت کنه و اینکه شرکت جدید رو برای استخدام شما صلاحیت دار میدونه یا نه! شخص دیگه ای نمیتونه معیار باشه.(به احتمال قوی ای ن دی شرکت دوم رو با یکسری معیار قبول میکنه و جای نگرانی نیست)
0 امتیاز
توسط (5.9k امتیاز)
ای ان دی توی تویتر خیلی فعاله و به پیام های دایرکت سریعا جواب میده
Smiley face

به سامانه مشاوره تحصیلی بورسیه خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.

133 سوال

199 پاسخ

174 دیدگاه

60 کاربر

...