0 امتیاز
در هلند توسط (1.6k امتیاز)
دوستان کسی کار عمومی سیاه پاره وقت یا تمام وقت سراغ داره به من پیغام بده ممنون میشم

3 پاسخ

0 امتیاز
توسط (800 امتیاز)
ویرایش شده توسط
دوست گرامی کار سیاه در محترمانه ترین حالت یعنی دست بردن در جیب مالیات دهندگان. لطفا کار قانونی پیدا کنید و به ساختن کشوری که شما رو در خودش جا داده کمک کنید.
اگر کسی در هلند کار میکنه حقوق مکفی برای تامین مخارج زندگی رو داره. در کنارش میتونه کار freelance انجام بده. یا سرمایه گذاری، یا خرید و فروش، یا کارهای خدماتی کوچیک که خود دولت هم زیاد بهشون گیر نمیده
توسط (1.6k امتیاز)
خب اگه کار معمولی میدادن که به فکر کار سیاه نمیفتادیم. من دانشجوی ارشدم و با تلاش خودم و به صورت قانونی اومدم اینجا اما هرروز بدتر از روز قبل باهام برخورد میشه. هرروز یه مشکل از بانک یا دانشگاه یا خونه پیش میاد که فقط دلیلش ایرانی بودنمه. کمک هزینه رو برای ما دانشجوهای ایرانی برداشتن، اجازه کارو برای ما برداشتن، حتی حق دیپازیت کردن پول نقد تو حساب بانکیمونو نداریم... بعد شما میای دیگرانو ارشاد میکنی.
توسط (800 امتیاز)
شما به عنوان دانشجوی ارشد میتونید پاره وقت کار کنید. بعلاوه پروژه های freelance.
توسط (1.6k امتیاز)
فریلنس بله البته با مالیات. ولی پاره وقت خیر. کارفرما باید برای ما اپلای کنه که چون پروسش 6 تا 10 هفته طول میکشه حاضر به چنین کاری نیست. حتی کارای فریلنسی که برای دانشگاه خودمون انجام میدیم پولشو نمیتونن بهمون پرداخت کنن و میگن باید به یه دانشجوی هلندی بدیم بعد اونا بهتون نقد بدن و از این داستانا... کلا فرقی با ویروس کرونا نداریم در حال حاضر
توسط (1.8k امتیاز)
ببخشید با کمال احترام. ولی این طرز برخورد اصلا صحیح نیست . من قانونی اومدم برای ارشد و حق کار قانونی دارم اما چون اروپایی نیستم نمیتونم کارپاره وقت پیدا کنم چون فرم twv رو پر نمیکنن. شما اگر کار سفید سراغ دارید بفرمایید. شما به جای دفاع از ساختار کشوری که توش هستید از حق هموطنتون دفاع کنید بهتره تا نمک رو زخم ملت بپاشید. کاش این میزان از احترام به حقوق و قوانین جامعه رو تو کشور خودمون هم داشتیم که همه اواره نشن
توسط (1.8k امتیاز)
برخورد‌دانشگاهتون باهاتون درست نیست
منم دانشجوی ارشدم خیلی شرایتم فرق میکنه یعنی اصلا نه دانشگاه این برخورد و داره باهام نه کارفرما  
به نظرم پیگیری کنین هیچ قانونی به خاطر اینکه شما ایرانی هستین وجود نداره
فقط قانون اتحادیه اروپا هست که خوب ما خارج اتحادیه هستیم
مثل بقیه ترک ها و چینیا و کشور های غیر اروپایی
شما ۱۶ ساعت قانونن احازه کار دارین
کار فرماها هم معمولا از روی تنبلی درخواست نمیدن
اما جاهایی مثل دلیوری غذا یا کافه ها یا فروشگاه ها میتونین کار گیر بیارین
و برند هایی که بزرگتر هستنم چون تجربه درخاست اجازه کار رو دارن راحتتر انجام میدن
توسط (1.6k امتیاز)
شما تو کدوم شهر تونستین پیدا کنین کار؟ من هم همین مشکل رو دارم!
هیچ کارفرمایی تا حالا قبول نکرده فرم هارو پر کنه و البته اصلا بلد هم نیستن پروسه اش رو.
توسط (1.8k امتیاز)
من خرونینگنم
من شرایطم البته فرق میکنه و اجازه کار تقریبا کامل دارم به خاطر رشتم
اما اینکه بلد نیستن پرکنند درسته
با Isd دانشگاتون مشورت کنین و بهشون بگین به کارفرماتون ایمیل بزنن و بگن باید چیکار کنند چون خیلی خود هلندیا دنبال اینکارا نیستن
0 امتیاز
توسط (800 امتیاز)
دوستان اگه مشکلی با کار غیر مرتبط کردن ندارید تو اکثر شهرا thuisbezorgd غیر اروپاییا رو استخدام میکنه. بی منت واسه twv هم اقدام میکنه
0 امتیاز
توسط (1.8k امتیاز)
سلام، من برام سوال پیش اومده اگه کسی مجوز کار داره و کار سفید داره چرا میخواد کار دومش سیاه باشه، خوب مجوز که داره، بیشتر کار کنه یا هر کاری میتونه بگیره چرا سیاه که حقش رو شاید بخورن و بهش اجحاف کنن، حالا مالیات ندادن یه طرف؟
توسط (5.9k امتیاز)
هر فرد میتونه تا ۴۰ ساعت در هفته کار قانونی داشته باشه. این دوستمون میتونه ۱۰ ساعت قرارداد قانونی پاره وقت داشته باشه. بعلاوه اگر حقوق کافی نیست شامل بازگشت مالیاتی برای اجاره، بیمه سلامت، و بیکاری همسر هم میشن که بعضا تا ماهی ۵۰۰ یورو هم میشه. کار freelance هم زیاد سخت نیست. مثلا می تونن اینجا یا در گروه دادوستد که تازه درست کردیم برای انجام کارهای خدماتی تبلیغ کنند. مثلا تعمیرات دوچرخه، ماشین، موبایل، کامپیوتر ... خدمات ساختمانی، گچکاری، لوله کشی، ساخت و ساز، ...
توسط (800 امتیاز)
من اصلا مطمئن نیستم ولی فکر نمیکنم محدودیتی در ساعت کار وجود داشته باشه وقتی مجوز کار تمام وقت داشته باشیم. از نکات افتخارم نیست ولی من خیلی هفته ها تا شصت ساعت کار کردم.
توسط (5.9k امتیاز)
از نظر قانونی در هلند بیشتر از ۴۰ ساعت اجازه کار در هفته نیست و قرارداد کاری بالای این ساعت معمولا نمی بندند.
بعضی وقتها پیش میاد که موقت کسی بیشتر کار کنه که حالا طبق توافق با کارفرما بعدا به جاش مرخصی میگیره و یا بصورت اضافه کار اما بعید میدونم به دلیل burn out به کسی اجازه بدن هفته های متوالی بیشتر از ۴۰ ساعت کار کنه و در واقع مجوز کار تمام وقت یعنی همین ۴۰ ساعت و حتی در بعضی ارگانها مثل دانشگاههای علوم پزشکی تمام وقت میشه ۳۶ ساعت.
توسط (800 امتیاز)
شما هم میگین از لحاظ قانونی نمیشه، من میخوام بدونم چه قانونی این رو منع کرده، چون من خیلی وقتها خیلی بیشتر کار کردم. قرار داد آپشن همون سی و شش هفت ساعت داشت یا ۴۰ ساعت که چون ۴۰ ساعتی بستیم فکر کنم ۸ روز بیشتر مرخصی دادن ولی کار که تموم نمیشد، در عمل (گاهی، نه همیشه) خیلی بیشتر کار میکردیم، من شده بود تا ۲ صبح کار کنم باز ۸ دفتر باشم.
توسط
من هم به عنوان فریلنسر هر چند ساعتی که بخوام میتونم کار کنم. محدودیتی برای فریلنسرها نیست
توسط (5.9k امتیاز)
قانون كار هلند منظورم بود. من الان ۴۰ ساعت کار می کنم اما تو برگه حقوقم میزان کار رو میزنه ۱۱۰٪ که با توجه به ۳۶ ساعت فول تایم حساب می کنند.
اما كاملا موافقم كه بعضي وقتها كار تموم نميشه. من خودم براي اينكه بخشي از پروژم تموم شه روزي ١٠ ساعت كار ميكردم كه بعد ٣-٤ هفته سوپروايزرم اصرار داشت كه بايد مرخصي بگيري براي سلامت جسم و روان. البته اينجا اگر كسي ثابت كنه كه burn out شده عین زمان بیماری محسوب میشه و مرخصی کاری و بیمه درمانی و ... میتونه درخواست بده.
توسط
حالا من صد در صد مطمئن نیستم، ولی تصورم این هست که ۴۰ ساعت ماکزیمم برای شرکتی هست که با مای کارمند بعنوان کارفرما قرارداد میبنده یعنی قانونا انتظار ساعت کاری بیشتری نمیتونه داشته باشه که در عمل هم شاید اتفاق نیفته. ولی اگه‌ کسی توانایی داشته باشه که مثلا یه شرکت دیگه بره ویکندها ۲۰ ساعت کار کنه، فکر‌ نمیکنم هیچ منع قانونی وجود داشته باشه، (دوستان لینک دادن که بیشتر از ۴۸ تا ۶۰ قانونا نمیشه!) البته در مورد دوستمون که ۳۰ ساعت کار میکنه هنوز ۱۸ تا ۳۰ ساعت باقی میمونه.
توسط (5.9k امتیاز)
در لینک زیر قانونش نوشته طولانی مدت ۴۸ ساعت بیشتر نمیشه!!!
https://www.iamexpat.nl/career/working-in-the-netherlands/working-hours
توسط (800 امتیاز)
بله به همین سادگی زیر بارش نمیرن، البته من قوانینش رو درست نمی دونم ولی یه بار پیش یه روماتولیژیست بودم که نحوه درمان این بیماران در هلند رو برا پروژم ببینم. خانمی برای ویزیت اومد که دکتر گفت یکسال داره دوندگی میکنه ثابت کنه به خاطر کارش بیماری روماتولوژی گرفته و هنوز موفق نشده.
Smiley face

به سامانه مشاوره تحصیلی بورسیه خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.

133 سوال

199 پاسخ

174 دیدگاه

60 کاربر

...