0 امتیاز
در هلند توسط (1.8k امتیاز)

سلام و عرض ادب
من میخوام برای mba دانشگاه ویتنبرگ آیتهوون apply کنم. ازم خواستن ابتدا ۱۴۵۰۰ یورو پرداخت کنم تا بعدا فرآیند بررسی مدارک و ویزا انجام بشه.

اینطوری که فهمیدم هلند؛ مصاحبه سفارت نداره، درسته؟ آیا کسی سابقه این دانشگاه را داره؟

سوال ام اینه که اگه ریجکت بشم، قانون reimbursement و بازپرداخت چطوریه؟ چند درصد کم میکنن و برمیگردنند؟ از دانشگاه پرسیدم اما تو جواب یه فایل فرستادن که این حالت را توضیح نداده.
مرسی از راهنمایی

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (1.6k امتیاز)

سلام وقتتون بخیر
اصولا اینجا وقتی شما برای یه دانشگاه اپلای می کنید اون دانشگاه با شما مکاتبه می کنه تا تضمین های لازم رو مثل مبلغ شهریه یا تمکن مالی جهت اقامت و هزینه زندگی ازتون بگیره بعد خود دانشگاه به عنوان اسپانسر شما با آی ان دی مکاتبه می کنه و کارهای ویزاتون رو انجام میده شما فقط در حد تحویل پاسپورت و گرفتن ویزا به سفارت مراجعه می کنید.
مبلغ شهریه اولیه معمولا هزینه سال اول + هزینه بیمه + کارمزد خود دانشگاه برای اقدامات ویزا و در صورتی که بخواین تو خوابگاه های خود دانشگاه اقامت کنید مبلغ یک سال هزینه خوابگاه رو می گیرن.
در صورتی که ویزاتون تایید نشه و یا حتی خودتون پشیمون بشید از ادامه تحصیل با کسر هزینه بیمه و کارمزد بهتون بر می گردونن به حسابی که ازش پرداخت رو انجام دادین.
این تجربیات من هست شاید دوستان تجارب دیگه ای هم داشته باشن

توسط (1.8k امتیاز)
حق کار دانشجویی داده میشه؟ چند ساعت؟ و آیا امکانش وجود داره؟

با فیدبکی که از پست های اخیر برخی دوستان گرفتم، مثل اینکه خیلی سخته. آیا میشه روش حساب کرد؟ چه پیش نیازهایی داره؟
توسط (1.6k امتیاز)
در مورد كار دانشجويي شما ١٦ ساعت در هفته اجازه كار دارين و صاحب كارتون بايد براي TWV يا همون مجوز كار اقدام كنه كار پيچيده اي نيست ولي چون داوطلب براي كاراي دانشجويي زياده هلندي ها زياد راغب نيستن همچين افرادي رو استخدام كنن و در يك مورد از يكي از دوستانم يك شعبه از مك دنالد رفت براي كار و حتي تو مصاحبه اوليه گفتن ما مايليم با شما كار كنيم بعد ايميل زدن چون ويزاتون تايپ يك هست شركت تصميم گرفته براي اين تايپ ويزا اقدام نكنه ولي خيلي جاها كه رستوران و يا فروشگاه هاي ايراني يا افغاني يا بعضا خود هلندي اقدام مي كنن يكم به شانس و شهري كه توش هستين هم بستگي داره
توسط (1.8k امتیاز)
واقعا از اینکه محبت کردید و پاسخ دادید سپاسگذارم.

یه سوال دیگه در مورد VISA داشتم. دانشگاه به من پاسخ داده که تنها بدای ویزای من اقدام میکنه. اینجور که متوجه شدم؛ اول من باید بیام اونجا؛ و سپس برای ویزای خانواده اقدام کنم. درسته؟ شرایط خاصی داره تا قبول کنن؟ مثلا من اونجا باید حسابم از یک میزانی بالاتر باشه تا به خانواده ام ویزا بدن؟ و اینکه چقدر طول میکشه؟
توسط (1.6k امتیاز)
خواهش مي كنم وظيفست
بله اول ويزاي خودتون صادر ميشه بعد كه تشريف آوردين و كارت اقامتتون رو دريافت كردين از طريق آي ان دي درخواست ميديد براي ويزاي همسرتون كه اگر مداركتون بي نقص باشه از يك هفته تا سه ماه مي تونه طول بكشه مدارك مورد نياز هم يك فرم هست كه از سايت آي ان دي دانلود مي كنيد ترحمه سند ازدواجتون و ترجمه مدارك شناسايي و يك برگه تمكن مالي كه مي تونيد از بانك تو ايران دريافت كنيد

وقتي فرستادين بعد از يك هفته يك نامه از آي ان دي دريافت مي كنيد به اين مضمون كه درخواست شما دريافت شد براي رسيدگي به درخوست مبلغ حدود ١٧٠ يورو به شماره حسابي كه معرفي كردن واريز كنيد بعد از واريز مبلغ مداركتون بررسي ميشه و اگر نقصي نداشته باشه يك نامه دريافت ميكنيد كه سفارت هلند تو ايران اجازه صدور ويزا براي همسرتون رو داره و همسرتون بايد وقت بگيرن و با پاسپورتشون مراجعه كنن به سفارت و سفارت بعد از چند روز پاسپورت رو همراه با ويزاي ام وي وي بهتون تحويل ميده كه مدتش سه ماه هست بعد از ورود همسترتون به هلند از آي ان دي وقت ميگيرين و حضوري كارت اقامتشون رو دريافت مي كنيد
توسط (800 امتیاز)
Twv
رو برای تایپ دیگه ویزاها غیر دانشجویی اخذ بشه نوع و تایپ ویزا عوض میشه یا ربطی نداره؟
توسط (1.6k امتیاز)
دقيقا متوجه سوالتون نشدم ولي در كل اخذ Twv با ويزاي كاري يا Highly skilled s فرق مي كنه اگر شركتي با توجه به اطلاعاتي كه دوستان دادن براتون اقدام كنه براي ويزاي كاري داستانش متفاوت هست از Twv كه شما ويزاي تحصيلي داريد و مي خواين كار پاره وقت انجام بدين
Smiley face

به سامانه مشاوره تحصیلی بورسیه خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.

133 سوال

199 پاسخ

174 دیدگاه

60 کاربر

...