Hi, How Can We Help You?
خدمات 0 تا 100 پذیرش و ویزا تحصیلی استرالیا، کانادا و انگلستان
مارس 4, 2024

پیکاپ ویزا کانادا و آمریکا

5/5 - (1 امتیاز)
درخواست پیکاپ ویزا

اصطلاح Pickup یا پیکاپ ویزا کمتر کسی است که وقتی وارد پروسه مهاجرت می شود با آن مواجه نمی شود. همانطور که مطلع هستید برای ورود به خاک هر کشور هر متقاضی نیازمند این است که ویزای آن کشور را داشته باشد. حال متقاضی باتوجه به نوع هدف مهاجرتی خود؛ تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و …. پس از اقدام برای اخذ ویزا و در صورت تایید درخواست وی در سفارت کشور مقمورد نظر، ویزا متقاضی ثبت می شود. در این مرحله که ویزای متقاضی صادر می شود، یک برچسب یا مهری در پاسپورت وی ثبت می شود که به منزله اجازه وجود به خاک ان کشور است.

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره تحصیلی کانادا

حال برخی از کشورها هستند که در ایران کنسولگری ندارند و از این رو بایستی متقاضی برای انجام تمامی مراحل به یک کشور ثالث سفرکند. کشورهای نظیر کانادا و آمریکا به علت عدم حضور کنسولگری در ایران از کشورهای پرمتقاضی هستند که افراد برای درخواست ویزای خود بایستی به یکی از این کشورهای ثالث نظیر ترکیه، امارات و … برای انجام مراحل انگشت نگاری، تحویل مدارک و مصاحبه مراجعه کنند.

زمانی که درخواست ویزای فردی برای این کشورها که در ایران سفارت ندارند، تایید شود بایستی در سریعترین زمان ممکن پاسپورت خود را به سفارت تحویل دهد تا برچسب یا مهر ویزا در پاسپورت وی درج شود. در این مرحله یا خود شخص می تواند با یک هزینه دوباره برای سفر به یک کشور ثالث پاسپورت خود را به سفارت آن کشورها ببرد و یا اینکه از طریق یک نماینده قانونی خود اقدام کند. از آنجایی که حضور خود شخص برای انجام این کار ضروری نیست پس مقرون به صرفه ترین و سریعترین راه ممکن این است که پاسپورت خود را تحویل یک نماینده قانونی و یا یک آژانش مهاجرتی دهد که تا این کار را انجام دهد.

بنابراین در مرحله پیکاپ ویزا؛ نماینده قانونی به جای خود شخص، بدون هیچ محدودیت قانونی و با ارسال پاسپورت و مدارک به کنسولگری مربوطه در کشور ثالث، اقدامات لازم جهت الصاق ویزا به پاسپورت متقاضی را انجام می دهد و پس از به انجام درج ویزا در پاسپورت، آن را به متقاضی تحویل میدهد. البته به این نکته هم باید دقت کرد که اصطلاح پیکاپ ویزا و پیکاپ پاسپورت هر دو به معنای درج لیبل ویزا (برچسب ویزا) در پاسپورت متقاضی است که غالبا به جای هم به کار می‌روند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره تحصیل در انگلستان

کشور کانادا به دلیل محوبیت برای اپلای و همچنین در این اواخر، سهولت در ارائه ویزاهای توریستی یکی از مقاصد پرطرفدار برای مهاجرت است. از انجایی کشور کانادا در ایران کنسولگری ندارد بنابراین متقاضیان ایرانی برای انجام فرایندهایی مانند بیومتریک، تحویل مدارک و لیبل ویزا باید به یکی از مراکز پردازش ویزا یا VAC در کشور دیگری نظیر ترکیه یا امارات مراجعه کنند. مرحله پیکاپ پاسپورت از کنسولگری یا دفتر VAC آخرین مرحله اداری است که یک متقاضی قبل از ورود به کشور کانادا طی می کند.

متقاضی پس از دریافت ایمیل تاییدیه سفارت یا همان پاسپورت ریکوئست (passport request) بایستی با در دست داشتن پاسپورت خود و پرینت ایمیل تاییدیه به کنسولگری یا مراکز VAC کانادا مراجعه نماید تا مرحله الصاق ویزا به پاسپورت خود را انجام دهد. برای انجام این کار باید مدارکی نظیر؛ اصل پاسپورت، پرینت نامه تاییدیه ویزای کانادا یا پاسپورت ریکوئست، وکالتنامه (درصورتی که یک فرد دیگر یا یک آژانس این کار را انجام میدهد) را اماده داشت.

متقاضیان ایرانی به علت عدم حضور سفارت آمریکا در ایران برای انجام تمامی مراحل اخذ ویزای خود بایستی به یک کشور ثالث مانند امارات و ترکیه سفر کند. سفارتخانه های آمریکا در ترکیه و امارات بیشترین مقصد برای متقاضیان ایرانی محسوب می شوند.
از این رو تمام متقاضیان ایرانی برای انواع ویزای آمریکا نظیر ویزای توریستی، تحصیلی، ویزای لاتاری و …، بایستی برای انجام مراحل اداری و مصاحبه در سفارت آمریکا حضور پیدا کنند. پس از انجام این مراحل متقاضیان بایستی منتظر نتیجه نهایی درخواست ویزا باشند. اگر ویزای متقاضی به صورت تک ضرب صادر شود دیگری نیازی به انجام پروسه پیکاپ ویزای امریکا نیست و متقاضی با حضور بیشتر در این کشور ثالث می تواند خود مراحله الصاق لیبل در پاسپورت را انجام دهد.

حال در اکثر مواقع ویزا متقاضیان وارد مرحله کلیرنس می شود و به زمان بیشتری برای بررسی نیاز است. در این مرحله متقاضی نمی تواند بیشتر از مقدار مجاز در این کشور ثالت حضور داشته باشد. بنابراین بایستی به کشور خود بازگشته و منتظر جواب نهایی باشد. در صورتی که با صدور ویزای متقاضی موافقت شود، پاسپورت متقاضی باید جهت انجام الصاق برچپسب ویزا به کنسولگری آمریکا که در آن خواست داده بود ارسال شود. در این حالت است که استفاده از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. این مرحله هم مانند پیکاپ ویزا کانادا توسط یک نماینده قانونی بدون حضور شخص متقاضی انجام پذیر است.

بنابراین به ‌مرحله پس از مصاحبه و ثبت اطلاعات بیومتریک در روند اخذ ویزا، پیکاپ ویزای آمریکا می گویند. در این مرحله، متقاضی ویزا آمریکا بعد از دریافت تاییدیه بایستی پاسپورت خود را مجدد به سفارت آمریکا ارسال کند. سپس بعد از درج مهر ویزا در پاسپورت توسط یک نماینده قانونی، پاسپورت حاوی برچسب ویزای آمریکا را دریافت کند.

  • گذرنامه با امضاء متقاضی
  • وکالتنامه رسمی متقاضی به نماینده قانونی برای انجام کارهای پیکاپ
  • یک قطعه عکس
  • نام کاربری و پس حساب کاربری وقت سفارت
  • برگه تعیین وقت سفارت امریکا

مدارک لازم برای انجام پیکاپ ویزای آمریکا باتوجه به کنسولگری مورد نظر متفاوت است. بطور مثال مدارکی که کنسولگری آمریکا در ارمنستان لازم دارد با مدارکی که کنسولگری امریکا در دوبی لازم دارد با هم تفاوت دارد. همچنین باید به این نکته توجه کرد که پیکاپ ویزای آمریکای خود را در همان کنسولگری که اقدام کردید باید انجام دهید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: درخواست نوت آفیسر

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.