Hi, How Can We Help You?
موسسه ندای یاران کاووشگر با مجوز رسمی اعزام دانشجو به استرالیا در خدمت شما عزیزان است
ژانویه 27, 2024

تحصیل کارشناسی در کانادا | نحوه اپلای، هزینه ها، برنامه ها

5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل در کانادا یک گزینه جذاب برای دانشجویان بین المللی است. کانادا نه تنها یکی از امن ترین مقصد ها در جهان است، بلکه دارای تنوع فرهنگی فراوانی است که واقعاً برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان بسیار مهیج می تواند باشد که تحصیل کارشناسی در کانادا این فرصت را حضور در این محیط فراهم میکند.

تحصیل کارشناسی در کانادا پس از اتمام دوره دبیرستان انجام می شود که طول دوره کامل تحصیل در مقطع کارشناسی از دو تا پنج سال متغییر است. علاوه براین کانادا همیشه به خاطر برنامه های دیپلم و دیپلم کارشناسی ارشد (Post Graduate Diploma) که مجوز کار(وورک پرمیت) سه ساله را به دانشجویان ارائه می دهد، مشهور است. اخیراً، برنامه های کارشناسی به همان اندازه در بین دانش آموزانی که مایل به تحصیل برای سه تا پنج سال هستند، محبوب شده است، زیرا بعداً آینده شغلی بهتری دارند. مدرک کارشناسی در کانادا (عمدتا توسط دانشگاه ها و تنها چند کالج ارائه می شود) حوزه وسیع تری را پوشش می دهد و شامل موضوعاتی مانند علوم، ریاضیات، علوم انسانی، تاریخ و مهندسی می شود.

اساساً سه نوع برنامه کارشناسی وجود دارد که می توان یکی از آنها را برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا انتخاب کرد که شامل برنامه کارشناسی 2 ساله، برنامه کارشناسی 3 ساله و برنامه کارشناسی 4 ساله هستند.

دانشجویان بین المللی تقریباً به تمام برنامه های کارشناسی4 ساله در بهترین دانشگاه ها و کالج های کانادا دسترسی دارند.

این امر چندان رایج نیست، اما برخی از دانشگاه های کانادا نیز برنامه های کارشناسی 3 ساله را به دانشجویان بین المللی خود ارائه می دهند.

دانشگاه‌های کانادا دوره‌های دیپلم متنوعی را ارائه می‌دهند، اما تعداد کمی از دانشگاه‌ها وجود دارند که برنامه‌های 2 ساله کارشناسی را ارائه می‌دهند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: رفع ریجکتی ویزای کانادا

انواع مدرک کارشناسی در کانادا

دانشجویان مقطع کارشناسی در طول 3-4 سال مدرکی را که انتخاب می کنند تحصیل می کنند. مدارک کارشناسی منجر به بهبود چشم انداز در بازار کار یا تحصیلات تکمیلی می شود.

مدارک دیپلم پیشرفته بر حصول اطمینان از آمادگی دانشجویان برای صنعت تمرکز دارد که در مجموع 2 تا 3 سال طول می کشد.

مدرک کاردانی به طور کلی دو سال طول می کشد و معادل دو سال اول یک دوره چهار ساله کارشناسی است. با تحصیل در مقطع کاردانی، دانشجویان می توانند وارد سال سوم دوره کارشناسی سنتی شوند.

برنامه های کارشناسی Co-op مدرک شما را با یک کار رسمی با حقوق ترکیب می کند و به شما کمک می کند تا تجربه ارزشمند و دست اولی را در مورد شکل حرفه ای خود به دست آورید. دوره های Co-op به شما این امکان را می دهد که در حین تحصیل درآمد کسب کنید، ارتباطات صنعتی ارزشمندی به دست آورید و به پیشرفت شغلی خود کمک کنید.
اکثر برنامه های کارشناسی در دانشگاه های کانادا، تجربه کار با حقوق را به عنوان بخشی از مدرک دانشگاهی شما ادغام می کنند که به آن Co-op می گویند.

دانش آموزان Co-op معمولاً بین چهار ماه در مدرسه و چهار ماه به عنوان کارمند تمام وقت سازمانی که در آن کار می کنند، در تبادل خواهند بود. این یک راه شگفت انگیز برای کشف مشاغل، کسب تجربه مرتبط و کسب درآمد در حین تحصیل در مقطع کارشناسی است. همچنین این گزینه فرصتی برای یادگیری نحوه انجام مصاحبه های موفق برای مشاغل، کسب تجربه عملی، استفاده از مهارت های آموخته شده در محل کار برای رفع چالش های زندگی و فارغ التحصیل شدن با حداکثر دو سال تجربه ارزشمند را فراهم می کند. با انتخاب انواع مشاغل Co-op که درخواست می دهید، می توانید به خوبی برای آینده خود با تجربه مرتبط یا ارتباطات صنعتی در مرحله اولیه آماده شوید.

روند پذیرش ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد، بنابراین بایستی از طریق وب سایت دانشگاه انتخابی خود جستجو کنید تا جزئیات خاصی را که به سوالات شما پاسخ می دهد، بطور کلی، مراحل زیر را می توان در نظر گرفت:

 • یک برنامه تحصیلی را انتخاب کنید.
 • موسسه ای را برای تحصیل انتخاب کنید.
 • روند درخواست و ددلاین را بررسی کنید.
 • مدارک مورد نیاز و الزامات مهارت زبان را بررسی کنید.
 • پس از دریافت نامه پذیرش، مدارک و شرایط بیمه درمانی و استادی پرمیت کانادا (ویزای دانشجویی) را مهیا کنید.

برای کمک به دانشجویان در مدیریت هزینه های تحصیلی، بورسیه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان کارشناسی وجود دارد. این بورسیه تحصیلی ممکن است بخشی از هزینه ها یا کل هزینه ها در مقطع کارشناسی را پوشش دهد. این بورسیه های تحصیلی دارای معیارهای خاصی هستند که برای برنده شدن شرایط و شایستگی مورد نیاز باید رعایت شود. همچنین انواع مختلف بورسیه های دیگری توسط دانشگاه ارائه می شود.

دستاوردها و تلاش ها مثبت شما این کمک را می کند که نظر کمیته پذیرش جلب شود و با نظر این کمیته به شما بورسیه اعطا شود. در واقع، در صورت اپلای برای برنامه های کارشناسی، یک دانشجو می تواند تا سقف 60000 CAD بورسیه تحصیلی دریافت کند. این بورسیه ها را می توان به موارد زیر طبقه بندی کرد:

 • بورسیه های مبتنی بر شایستگی
 • بورسیه های دولتی استانی
 • کمک های مالی و کمک هزینه های مبتنی بر نیاز توسط کالج
 • بورسیه برای معافیت از شهریه
 • بورسیه کشورهای مشترک المنافع
 • بورسیه های خصوصی / سازمانی
  در ادامه برخی از محبوب ترین دانشگاه ها و بورسیه هایی که ارائه میدهند ذکر شده:
موسسهمقدار اسکالرشیپ
Acadia University$500 – $60,000
Brock University$4,000 – $16,000
Crandall University$2,000 (سالانه)
King’s University College$1,500.00 – $3,500
Lakehead University$4,000 -$30,000
Laurentian UniversityUp to $60,000
Queen’s University$2000 – $6,000
Ryerson University$5,000
University of Winnipeg$3,500 – $5,000
Trent University$20,000
University of Albertaبالای $29,000
University of Saskatchewan$500 – $32,000
University of Waterloo$10,000
University of Windsor$1,000 -$16,000
Wilfrid Laurier University$5,000

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره تحصیل در استرالیا

 • متوسط شهریه برای دانشجویان کانادایی که به دنبال اخذ مدرک کارشناسی در کشورشان هستند، حدود 5000 دلار کانادا در سال است.
 • دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت هزینه های بالاتر از دانشجویان بومی هستند. هزینه ها می توانند از 17000 دلار کانادا در سال شروع شوند، اما بسته به دانشگاه یا رشته ای که می خواهید تحصیل کنید تا 40000 دلار کانادا افزایش می یابد. البته این هزینه تقریبی و به طور میانگین گرفته شده است.
 • در مقایسه با سایر دوره های کارشناسی، تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی در کانادا بسیار گران تر است.
 • متوسط شهریه برای کارشناسی مهندسی و پزشکی 22000 دلار کانادا است.
 • شهریه برنامه های کارشناسی برای علوم انسانی، بازرگانی و مدیریت کمترین مقدار را دارد. هزینه تحصیل از 5500 تا 6500 دلار کانادا متغیر است.
 • دانشگاه‌های ساسکاچوان و کبک، بالاترین شهریه را در این بین دارد و دانشگاه‌های نیوفاندلند و منیتوبا کمترین هزینه‌های تحصیل را دارند. در زیر لیستی از برنامه های کارشناسی در کانادا با میانگین شهریه آنها آمده است.
برنامه های کارشناسی در کانادامتوسط هزینه تحصیل (CAD)
1.کارشناسی آموزش35000
2.کارشناسی هنرهای تجسمی و نمایشی و فناوری ارتباطات25000
3.کارشناسی علوم انسانی29000
4.کارشناسی مددکاری اجتماعی13700 – 60000
5.کارشناسی حقوق33000
6.کارشناسی مدیریت بازرگانی28000
7.کارشناسی علوم و فنون فیزیکی و زیستی31000
8.کارشناسی علوم کامپیوتر33000
9.کارشناسی معماری26000
10.کارشناسی کشاورزی، منابع طبیعی و حفاظت26000
11.کارشناسی دندانپزشکی55000
12.کارشناسی پزشکی45000
13.کارشناسی پرستاری21000
14.کارشناسی داروسازی40000
15.کارشناسی دامپزشکی63000

هر دانشگاه دارای مجموعه ای از الزامات ورودی متفاوت برای دانشجویان بین المللی به منظور تحصیل کارشناسی در کانادا است و شرایط ورود عمدتاً بسته به برنامه مورد نظر شما متفاوت است. در ادامه چند مورد از شرایط عمومی ورود به کارشناسی در کانادا ذکر شده است:

 • حداقل 12 سال تحصیل و دوره دبیرستان.
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی گواهی پایان دوره دبیرستان و ریز نمرات با حداقل نمره 70٪
 • مدارک شناسایی و پاسپورت.
 • اسناد پشتیبانی مانند CV، SOP و LORS.
 • حداقل نمره آزمون زبان انگلیسی به ترتیب 6 در آیلتس، 80 در تافل و 60 در PTE.
 • مدارکی که ثابت کند پول کافی برای پرداخت شهریه دارید.

همه دانشگاه ها یک سری شرایط برای اپلای کارشناسی در کانادا دارند و قابل تغییر است. دانشجویانی که برای کارشناسی در کانادا درخواست می‌کنند باید از طریق پورتال متفاوتی درخواست دهند و مدارک آموزشی، مدارک شناسایی و مدارک پشتیبانی مانند رزومه، SOP، LOR، مدارک فوق برنامه و گواهی‌های شایستگی را ارائه دهند. ددلاین اپلای برای دانشجویان داخلی و بین المللی متفاوت است و همچنین از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

هنگامی که برای برنامه کارشناسی اپلای کردید، اکنون باید منتظر نامه پذیرش خود از دانشگاه باشید. پس از دریافت نامه پذیرش، باید شهریه برنامه خود را بپردازید و فرآیند درخواست ویزا را برای دریافت استادی پرمیت در کانادا آغاز کنید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره ویزا توریستی کانادا

با تکمیل فرم درخواست مشاوره تحصیل لیسانس در کانادا میتوانید از مشاوره رایگان وضعیت پرونده بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.