Hi, How Can We Help You?
موسسه ندای یاران کاووشگر با مجوز رسمی اعزام دانشجو به استرالیا در خدمت شما عزیزان است

Blog

می 29, 2022

نوشتن استادی پلن

5/5 - (1 امتیاز)

استادی پلن نامه ای شامل دلایل و اهداف متقاضی برای تحصیل در خارج از کشور در یک برنامه خاص ، برنامه تحصیلی و مدت زمان تقریبی تحصیل است.

نحوه نوشتن STUDY PLAN برای اپلای

اگر از شما خواسته شود که یک برنامه مطالعاتی برای بورسیه تحصیلی بنویسید، ممکن است ندانید از کجا شروع کنید. اساساً، یک برنامه مطالعه توضیح می دهد که شما چه چیزی را مطالعه خواهید کرد و چرا؟

با تعیین اهداف اصلی آموزشی خود شروع کنید و سپس در مورد چگونگی برنامه ریزی برای دستیابی به آنها صحبت کنید. برنامه مطالعه خود را به پایان برسانید و زمانی را صرف اصلاح نوشته خود کنید.

 

نوشتن استادی پلندرباره چه چیزی در استادی پلن بنویسم؟

1- اهداف اصلی آموزشی خود را توضیح دهید. با صحبت در مورد آنچه می خواهید مطالعه کنید و چرا می خواهید آن را مطالعه کنید شروع کنید. برای مثال، می‌توانید در مورد مدرکی که می‌خواهید در زمانی که در چین هستید به دست آورید یا برنامه‌ای که امیدوارید تکمیل کنید، صحبت کنید.

2- توضیح دهید که چرا یک دانشگاه یا برنامه خاص را انتخاب کرده اید. گفتن اینکه در چه دانشگاهی می خواهید تحصیل کنید کافی نیست و همچنین اینکه بگویید دانشگاه خوبی است کافی نیست. در عوض، باید دلایلی ارائه دهید که چرا آن دانشگاه برای شما یا چیزی که می خواهید مطالعه کنید مناسب است. پاسخ خود را شخصی کنید.

3- اگر دانشجوی کارشناسی ارشد هستید، درباره تحقیقات آینده خود بحث کنید. اگر قرار است در مقطع دکترا کار کنید، باید در مورد کارهایی که برای تحقیق انجام می‌دهید تحقیق کنید، به‌ویژه اگر در حال انجام تحقیقات علمی یا جامعه‌شناختی هستید که نیاز به موضوعات آزمایشی دارد.

4- تحقیقات خود را محدود کنید تا نشان دهید که جدی هستید. اغلب، دانشجویان دکترا متغیرهای زیادی را در تحقیقات خود به کار می گیرند. لازم نیست همه جنبه ها را پوشش دهید. فقط به مهم‌ترین‌ها محدود کنید، آنهایی که در موضوع شما یکپارچه هستند. این به شما کمک خواهد کرد که به شما نشان دهید که چگونه می توانید به خوبی تحقیق کنید و شما را کاندیدای بهتری می کند.

5- در مورد اینکه چگونه مطالعات شما به اهداف بلندمدت شما کمک می کند صحبت کنید. هنگامی که اهداف فوری خود را مشخص کردید، در مورد اینکه چگونه برنامه به شما در رسیدن به اهداف آینده کمک می کند، بحث کنید. به این ترتیب، کمیته بورسیه ایده بهتری از اینکه شما چه کسی هستید و چرا رشته، مدرسه و محل خاص خود را انتخاب می کنید، دارد.

پیشنهاد مطالعه: سفارش استادی پلن | سفارش تراول پلن

توضیح برنامه های خود

1-نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به هر هدف را مشخص کنید. کمیته بورسیه فقط نمی خواهد در مورد اهداف شما بشنود. آن‌ها می‌خواهند بدانند که شما برای دستیابی به آن‌ها برنامه‌ای دارید تا در آنجا گیر نکنید.

2-در مورد نحوه برنامه ریزی برای غلبه بر موانع صحبت کنید. با هر برنامه مطالعه ای، در مسیر خود موانعی خواهید داشت. اگر بتوانید برخی از آن موانع را پیش بینی کنید و راه حل کوتاهی برای نحوه برنامه ریزی برای غلبه بر آنها ارائه دهید، کمیته بورسیه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

3- روشی را که قصد استفاده از آن را دارید تعیین کنید. اگر برای دکترا درخواست می دهید، باید در مورد تحقیقات خود دقیق تر از سایر سطوح تحصیلی باشید. روشی را که قصد دارید برای تحقیق خود استفاده کنید را درج کنید. داوران بورسیه می خواهند ببینند که شما یک برنامه دقیق دارید و در مورد پروژه خود جدی هستید یا نه.

نتیجه گیری و اصلاح نوشته خودنوشتن استادی پلن

1- برنامه مطالعاتی خود را با یک خلاصه کوتاه کامل کنید. در پایان برنامه، دلیل اینکه می خواهید در برنامه انتخابی خود مطالعه کنید، تکرار کنید و تکرار کنید که چرا برای رسیدن به اهدافتان مهم است. همچنین، چند کلمه در مورد چگونگی کمک هزینه تحصیلی به شما در دستیابی به اهداف خود اضافه کنید.

2- ساده بنویسید و اصطلاحات را حذف کنید. کسی که در رشته شما نیست باید بتواند برنامه تحصیلی شما را درک کند. این بدان معناست که شما باید از استفاده از اصطلاحات خاص خودداری کنید و روی توضیح تحقیقات خود تا حد امکان ساده کار کنید. باید به گونه ای باشد که فردی خارج از رشته شما بتواند به راحتی برنامه شما را درک کند.

3- تا حد امکان دقیق باشد. البته شما در استادی پلن خود پایان نامه نمی نویسید. با این حال، تا جایی که می توانید جزئیات بیشتری را در مورد آنچه قصد مطالعه دارید و نحوه انجام آن را ارائه دهید. به این ترتیب، کمیته بورسیه درک بهتری از شخصیت شما به عنوان یک محقق دارد، که می تواند به شما کمک کند تا در میان نامزدها برجسته شوید.

4- از شخصی بخواهید بعد از شما برنامه مطالعه را تصحیح کند. بعد از اینکه برنامه مطالعه خود را به طور کامل از نظر اشتباهات تایپی بررسی کردید، از شخص دیگری نیز بخواهید آن را بخواند. آنها به احتمال زیاد چیزهایی را می بینند که شما از دست خواهید داد. از یک متخصص یا از اساتید خود بخواهید که آن را بررسی کند. زیرا آنها احتمالاً قبلاً طرح های مشابهی را خوانده اند.

ما در مجموعه بورسیه با کارشناسانی مجرب و حرفه ای در این راستا می توانیم به شما کمک کنیم.

پیگیری های لازم برای نگارش اختصاصی نامه مکاتباتی شما، بعد از تکمیل ثبت سفارش از طریق کارشناس بورسیه انجام می شود و ساختار اطلاعات بر اساس مقصد و هدف شما چیده می شود.

سفارش استادی پلن

هزینه نگارش استادی پلن در صفحه ثبت سفارش درج شده است. با پرداخت هزینه، سفارش شما تائید شده و کارشناس برای هماهنگی های لازم با شما تماس میگیرد. ساختار استادی پلن کاملا منحصر به فرد است و متخصصان نگارشی مجموعه بورسیه این اطمینان را به شما می دهند که نگرانی ای بابت کپی بودن ساختار نداشته باشید.

نمونه استادی پلن برگرفته از اینترنت:

نمونه استادی پلننمونه استادی پلن

☑️ پیشنهاد مطالعه: نگارش توصیه نامه

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.