Hi, How Can We Help You?
خدمات 0 تا 100 پذیرش و ویزا تحصیلی استرالیا، کانادا و انگلستان
می 5, 2024

دوره زبان در کانادا

مدارس زبان کانادا بهترین مکان برای تحصیل دوره زبان در کانادا می باشد. این دوره های زبان می تواند دوره های زبان انگلیسی و فرانسوی باشد. حضور در دوره های زبان کانادا نه تنها مهارت زبان را بهبود می بخشد، بلکه این فرصت را فراهم می کند که تا در یک محیط انگلیسی و فرانسوی زبان به افزایش مهارت ها پرداخت. کانادا برای دوره زبان انگلیسی نسبت به سایر کشورها، عمدتاً به دلیل شهرهای معروف و کیفیت زندگی بالا شناخته شده است.

مدارس زبان در کانادا معمولا برنامه های متفاوتی برای افراد و نیازهای مختلف دارند. برخی بر دوره های انگلیسی برای بزرگسالان، از جمله متخصصان و مدیران، تمرکز می کنند. برخی دیگر بر برنامه هایی برای نوجوانان یا دانش آموزانی که در حال حاضر در کالج هستند تمرکز می کنند. برای شرکت در دوره زبان در کانادا علاوه بر برنامه زبان انگلیسی، باید به موقعیت، آب و هوا و اعتبار موسسه زبان نیز توجه کنید. همچنین، باید دوره زبان انگلیسی را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با بودجه و سطح شما باشد.

برنامه‌های عمومی انگلیسی و دوره‌های خاص در کانادا وجود دارد: انگلیسی آکادمیک، انگلیسی بیزینس، انگلیسی برای ارتباط، نگلیسی برای مکالمه، انگلیسی برای مسافرت، انگلیسی به صورت فشرده، پاره وقت، آنلاین و کلاس‌های زبان که شما را برای امتحاناتی مانند تافل، آیلتس یا TOEIC آماده می کند.

مدارس زبان کانادا استانداردهای ثابتی را برای دوره های زبان دارند که آموزش باکیفیت ارائه می‌دهند. مدارس زبان کانادا در سراسر کشور وجود دارد. این بدان معنی است که شما می توانید زبان فرانسه را در مکانی که در میان فرانسوی زبان ها زندگی می کنید، یاد بگیرید. اگر بخواهید انگلیسی یاد بگیرید هم همینطور است.

دانشجویان بین المللی در مورد یادگیری زبان در کانادا گزینه های زیادی دارند. شما می توانید در حین کار در کانادا آموزش زبان انگلیسی یا فرانسوی را ببینید یا دوره های زبان را بگذرانید که به شما برای ورود به برنامه دانشگاهی یا کالج کانادا کمک می کند. مدارس زبان در سراسر کانادا وجود دارد و این بدان معنی است که شما می توانید زبان فرانسه را در مکانی در میان فرانسوی زبان ها یاد بگیرید. برای زبان انگلیسی هم همینطور است.

کانادا در ارائه آموزش دوره زبان با کیفیت بالا سرمایه گذاری کرده است بطوریکه دولت کانادا با دولت های استانی و منطقه ای برای ایجاد سیاست هایی برای کنترل کیفیت برنامه های ESL همکاری کرده است. به عنوان مثال، Languages Canada انجمنی است که برنامه های زبان انگلیسی را با هدف محافظت از منافع دانشجویان بین المللی گروه بندی می کند.

در سال 2014، دولت کانادا یک استراتژی آموزشی راه اندازی کرد که هدف آن دوبرابر کردن تعداد دانشجویان و محققین بین المللی در کانادا بود تا نیروی کار خود را گسترش دهد و در اقتصاد جهان تا سال 2022 موفق شود. این هدف در سال 2017 پیشی گرفت زیرا دانشگاه ها، کالج ها و موسسات کانادا از این هدف فراتر رفتند.

کانادا مکانی فوق‌العاده برای تحصیل و زندگی است که دائماً در بین 10 کشور برتر در شاخص کیفیت زندگی قرار می‌گیرد و شهرهای کلگری، ونکوور و تورنتو همیشه در رتبه‌بندی بهترین شهرهای جهان برای زندگی قرار دارند. علاوه بر این، کیفیت آموزش کانادایی در سطوح بالای عملکرد، مهارت‌ها و برابری در نتایج دانش‌آموزان آنها منعکس می‌شود.

کانادا رسما یک کشور دو زبانه (انگلیسی و فرانسوی) است و بزرگترین شهرها محل زندگی بسیاری از جوامع مهاجر هستند.

کانادا در حال حاضر بیش از 210 برنامه برای دوره زبان از مهارت عمومی انگلیسی گرفته تا آموزش های تخصصی برای رشته های خاص تحصیلی و کارآموزی یا برنامه های همکاری ارائه می دهد که به متقاضیان کمک می کند تا تجربیات عملی ارزشمندی را در زمینه های مورد علاقه خود کسب کنند.

در سال 2024، محبوبیت دوره های زبان بسیار بیشتر شده و دانشجویان بین المللی به دنبال دوره های زبان انگلیسی زیر می باشند:

در سال 2024، تحصیل انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) در کانادا همچنان یک انتخاب محبوب برای دانشجویان بین المللی است. برنامه های ESL کانادا، تجربیات دنیای واقعی، مانند مشارکت اجتماعی، فعالیت‌های فرهنگی و سفرهای میدانی را در اولویت قرار می‌دهند تا به متقاضیان کمک کنند تا مهارت‌های زبانی خود را عملی کنند و اعتماد به نفس لازمه را پیدا کنند. این تجربیات نه تنها به افراد کمک می‌کند تا انگلیسی را به طور مؤثرتری یاد بگیرند، بلکه درک عمیق‌تری از فرهنگ و سنت‌های کانادا به آنها ارائه می‌دهد.

روند برجسته دیگر، در دسترس بودن برنامه های تخصصی ESL است که نیازها و علایق مختلف را برآورده می کند. فارغ از اینکه متقاضیان به بیزینس، فناوری، مراقبت های بهداشتی یا هنر علاقه مند هستند، برنامه های ESL متناسب با اهداف خاص آنها ارائه می شوند. این برنامه‌ها نه تنها بر مهارت‌های عمومی زبان انگلیسی تمرکز دارند، بلکه واژگان و استراتژی‌های ارتباطی خاص برای هر زمینه را نیز در بر می‌گیرند. با تحصیل در برنامه های تخصصی، دانشجویان بین المللی می توانند پایه ای محکم برای آینده شغلی خود بسازند.

مدارس دوره زبان در کانادا

هنگام جستجوی آموزشگاه زبان مناسب، به دنبال آموزشگاه های زبان معتبر توسط Languages ​​Canada باشید. این اعتبار بدین معنی است که مدارس از استانداردهای تضمین کیفیت شناخته شده بین المللی پیروی می کنند. دوره زبان در کانادا در بیش از 225 آموزشگاه زبان در سراسر کانادا دارد. اعتبار زبان کانادا بر اساس موارد زیر است:

 • خدمات دانشجویی
 • کادر آموزشی
 • برنامه درسی
 • بازاریابی، تبلیغات و مدیریت
 • پذیرش دانشجو

انواع برنامه هایی که آموزشگاه های زبان ارائه می دهند عبارتند از:

 • آمادگی آزمون انگلیسی یا فرانسوی (آزمون های رایج شامل CAEL، IELTS، TOEFL، TEF Canada، TCF یا Cambridge English)
 • کمپ های تابستانی
 • آموزش کسب و کار یا فنی زبان انگلیسی و فرانسوی
 • آموزش زبان برای آمادگی کالج یا دانشگاه
 • برنامه های تربیت معلم (برنامه های رایج شامل CELTA، TESL، TESOL، CEFLE یا Cambridge English)

بسیاری از مدارس زبان، دانشجویان بین المللی را برای حضور در کالج یا دانشگاه در کانادا آماده می کنند. برای تحصیل در دانشگاه یا کالج کانادا باید بتوانید انگلیسی یا فرانسوی صحبت کنید.

 • کالج ها و دانشگاه های انگلیسی زبان از شما مدارک یکی از آزمون های TOEFL، IELTS یاCAEL را درخواست می کنند.
 • کالج ها و دانشگاه های فرانسوی زبان متقاضیان را به صورت جداگانه ارزیابی می کنند. برای اطلاع از نیازهای یک دانشگاه یا کالج خاص، با دفتر پذیرش در مدرسه ای که می خواهید در آن شرکت کنید، تماس بگیرید.

برای ثبت نام در آموزشگاه زبان، باید در آزمونی شرکت کنید تا سطح مهارت خود را در زبان انگلیسی یا فرانسوی ارزیابی کنید. بر اساس آن آزمون، مدارس زبان یک دوره زبان را پیشنهاد می کند. اکثر مدارس زبان دوره هایی را به صورت هفتگی ارائه می دهند و دیگر به صورت ترمی یا ماهانه برگزار نمی شوند. برخی از برنامه های دوره زبان در کانادا می توانند شرایط خاص خود را داشته باشند با این حال شرایط لازم برای گذراندن دوره زبان انگلیسی در کانادا موارد زیر می تواند باشد:

اگر دوره زبان انتخابی شما کمتر از شش ماه باشد باید برای ویزای اقامت موقت (TRV) درخواست دهید. از طرف دیگر، اگر برنامه دوره زبان شش ماه یا بیشتر طول می کشد، بایستی برای استادی پرمیت اقدام کنید. برای این منظور، به یک نامه پذیرش از موسسه ای که دوره زبان در کانادا را ارائه میدهد نیاز دارید. برای درخواست استادی پرمیت باید اطلاعات زیر را ارائه دهید:

 • نامه پذیرش از مدرسه یا موسسه ارائه دهنده دوره زبان
 • مدراک هویت (گذرنامه + دو قطعه عکس جدید در اندازه پاسپورت)
 • مدرکی مبنی بر حمایت مالی
 • نمره آزمون زبان در صورت درخواست موسسه مورد نظر

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، یکی از الزامات ویزا ارائه مدرکی مبنی بر وجوه مالی کافی است که باید تمام هزینه‌ها، مانند هزینه دوره و هزینه‌های شخصی شما را پوشش دهد. مقدار وجوهی که باید ثابت کنید بستگی به این دارد که کدام موسسه را انتخاب می کنید و در کجا قرار دارد، زیرا شهرهای مختلف هزینه های زندگی متفاوتی دارند.

معمولاً برای برنامه های دوره زبان در کانادا حداقل نیاز به سطح زبان انگلیسی وجود ندارد، زیرا سطوح مختلفی از تسلط به زبان انگلیسی وجود دارد که می توانید در آنها آموزش ببینید و سطح فعلی شما با آزمون تعیین سطح در روز ورود شما ارزیابی می شود. با این حال، هنوز دوره هایی وجود دارند که به سطوح خاصی از مهارت زبان انگلیسی نیاز دارند، که با نمره آیلتس یا تافل ثابت می شود، که باید از قبل آن را داشته باشید.

هر مدرسه زبان روند ثبت نام خود را دارد. برخی از آموزشگاه های زبان مسکن ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر تجربه اقامت در خانه را برای دانش آموزان جوان تر ارائه می دهند که نوجوانان با یک خانواده کانادایی زندگی خواهند کرد.

 • متقاضیان 18 سال و بالاتر: برای شرکت در یک دوره زبان در کانادا باید برای ستادی پرمیت از دولت کانادا درخواست دهند.
 • متقاضیان زیر 18 سال: اگر در یک مدرسه زبان در کانادا تحصیل می کند، ممکن است نیاز به درخواست مجوز تحصیلی خاص داشته باشند.

همچنین می توانید با آموزشگاه زبانی که قصد شرکت در آن را دارید تماس بگیرید. آنها می توانند به سوالات شما در مورد هزینه ها و مجوزهای تحصیلی پاسخ می دهند.

پیدا کردن یک برنامه زبان در کانادا

مدارس زبانی اغلب به جای یک رویکرد ترم برای تحصیل، دوره هایی را بر اساس تعداد مشخصی از هفته ها ارائه می دهند. هزینه شهریه در مدارس زبان کانادا توسط هر مدرسه مشخص می شود. هزینه ها و تاریخ دوره های زبان انگلیسی در کانادا به موسسه ای که انتخاب می کنید، مدت زمان تحصیل، فشرده یا پاره وقت بودن دوره و تعداد ساعات تحصیلی در هفته بستگی دارد. بصورت کلی هزینه دوره های مدارس زبان می تواند بین 340 تا 425 دلار در هفته باشد.

بخشهزینه
برنامه انگلیسیاین به موسسه و تعداد ساعات کلاس در هفته بستگی دارد. به عنوان مثال، شهریه سالانه برنامه ESL تمام وقت می تواند حدود 15400 دلار کانادا باشد (بر اساس 44 هفته در سال، به طور متوسط ​​350 دلار در هفته). لطفاً هر مؤسسه را برای جزئیات بیشتر بررسی کنید.
بیمه درمانیاین بستگی به ارائه دهنده بیمه درمانی مرتبط با موسسه آموزشی، پوشش ارائه شده، طول برنامه شما و استانی که برای تحصیل انتخاب می کنید، خواهد داشت. بیمه فوریت های پزشکی باید به عنوان یک هزینه جداگانه در نظر گرفته شود زیرا به ندرت در شهریه گنجانده می شود. برای کسب جزئیات بیشتر می توانید به مقاله بیمه دانشجویی در کانادا مراجعه کنید.
کتاب هاکتاب های درسی و سایر اقلام درسی تقریباً همیشه هزینه های جداگانه ای بین 60 تا 500 دلار کانادا را خواهند داشت.
مسکنعمدتاً به شهر و نوع محل اقامت بستگی دارد. در یک شهر بزرگ، اجاره ماهانه آپارتمان مجردی بین 800 تا 1500 دلار کانادا و مسکن مشترک از 500 تا 700 دلار کانادا متغیر است، در حالی که در یک شهر کوچک، اجاره ماهانه آپارتمان مجردی بین 500 تا 700 دلار کانادا و مسکن مشترک 400 تا 600 دلار کانادا است.
ویزاهمه دانشجویان بین المللی که دوره فشرده انگلیسی را بیش از شش ماه می گذرانند، باید برای استادی پرمیت که هزینه آن 150 دلار کانادا است، درخواست دهند. اگر قصد دارید کمتر از شش ماه تحصیل کنید به ویزای بازدیدکننده نیاز خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.