Hi, How Can We Help You?
خدمات 0 تا 100 پذیرش و ویزا تحصیلی استرالیا، کانادا و انگلستان
آوریل 30, 2024

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان

5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل در انگلستان یکی از اصلی ترین و محبوب ترین گزینه ها برای ادامه مسیر آکادمیک محسوب می شود. در بین صدها کشور و دانشگاه در جهان؛ تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان در کنار کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا و استرالیا معمولا جزو گزینه های اصلی برای انتخاب مقصد تحصیلی به شمار می آید. یکی از فاکتورهای اصلی که انگلستان را به عنوان مقصدی جذاب برای دانشجویان بین المللی معرفی می کند، وجود دانشگاه هایی با قدمت بسیار زیاد و برخورداری از رتبه های برتر در بین دانشگاه های جهان می باشد. بریتانیا با داشتن 17 دانشگاه برتر در سطح جهان، دوره های آموزشی بسیار متنوعی را به زبان انگلیسی ارائه میدهد. هر چند که بهترین زمان برای سازگار شدن و کسب سابقه آموزشی عالی تحصیل کارشناسی در انگلستان است.

با این حال، تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان فرصت هایی بی نظیر از آموزش های پیشرفته، دانش تخصصی و چشم انداز شغلی را برای شما می تواند فراهم کند. به دلیل دانشگاه های عالی، تحصیلات در مقاطع دانشگاهی در بریتانیا نه تنها توسط ساکنان بریتانیا بلکه مردم سراسر جهان مورد توجه است و به همین دلیل، مجموعه‌ای گسترده از دوره های کارشناسی ارشد را ارائه می دهند.

مدت زمان1-2 سال
انواع برنامه های ارائه شدهکارشناسی ارشد, سرتیفیکت, PG Diploma
متوسط ​​شهریهEUR 20,000 تا EUR 40,000
رشته های برترمهندسی؛ مد؛ علوم داده؛ علوم پایه؛ بازاریابی؛ مدیریت

چرا انگلستان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مناسب است؟ این اولین سوالی است که در هنگام فکر کردن به ادامه تحصیل در انگلستان به ذهن خطور می کند. در حدود 89 دانشگاه در بریتانیا وجود دارد که بخشی از دانشگاه های موجود در رنکینگ دانشگاه های جهان براساس سیستم QS در سال 2024 هستند. حضور تعداد بسیار زیاد دانشگاه های انگلستان در بین 100 دانشگاه برتر QS گواه این موضوع است سیستم آموزشی انگلستان و دانشگاه ها از کیفیت آموزشی بی نظیری برخوردار هستند و دانشجویانی که از این سیستم فارغ التحصیل می شوند جزو گزینه های برتر برای فرصت های شغلی در نظر گرفته می شوند. در ادامه برخی از مزایای اصلی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان را مورد بحث قرار می دهیم:

انگلستان دارای 164 دانشگاه و مؤسسه آموزشی است که در فهرست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. مزیت اضافه شده به این امر این است که همه دانشگاه های انگلستان در سطح جهانی شناخته شده هستند. این بدان معنی است که تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان به شما امکان می دهد با چنین مدرک ارزشمندی در سراسر جهان یا به ادامه تحصیل یا مشغول به کار شوید.

حدود 90 دانشگاه برتر در بریتانیا برای کارشناسی ارشد وجود دارد که در رنکینگ QS جایگاه هایی به مراتب برتر کسب کرده اند. در این بین چهار دانشگاه در بریتانیا در بین 10 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. به همین دلیل است که تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان یک گزینه مناسب و ارزشمند محسوب می شود.

دانشگاه‌های بریتانیا برای کارشناسی ارشد دوره‌های متنوعی را ارائه می‌دهند که به دانشجویان اجازه می‌دهد دانش خود را با تغییر دوره‌ها در صورت لزوم کشف، ترکیب و یا ارتقا دهند.

دوره کارشناسی ارشد در انگلستان در مقایسه با سایر مقاصد محبوب دانشجویی مانند کانادا فقط یک سال طول می کشد. این بدان معناست که دانشجویان برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان می توانند شهریه کمتری را انتظار داشته باشند.

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در بریتانیا اجازه دارند تا 2 سال پس از اتمام تحصیلات خود در انگلستان اقامت داشته باشند و این در حالی است که دانشجویان دکتری می توانند پس از دوره به مدت 3 سال در انگلستان اقامت داشته باشند. بنابراین، فارغ التحصیلان از بهترین دانشگاه های انگلستان برای کارشناسی ارشد، زمان کافی برای جستجوی کار و درخواست مجوز کار دارند.

بریتانیا که به دلیل برتری آکادمیک و طیف متنوع برنامه‌هایش مشهور است، مجموعه‌ای گسترده از مدارک تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند که متناسب با نیازهای دانش پژوهان است. مدارکی که در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می شوند به دو صورت معمولا ارائه می شوند که به صورت زیر می توانند باشند:

مبانیکارشناسی ارشد آموزش محور(Taught Master’s)کارشناسی ارشد پژوهش محور(Research Master’s)
مفهوماین نوع برنامه های کارشناسی ارشد از طریق سمینارها و سخنرانی ها تدریس می شوند و از طریق آزمون ها و پروژه ها ارزیابی می شوند.این نوع برنامه های کارشناسی ارشد، آموزش را بر روی یک پایان نامه خاص تحت نظارت یک استاد راهنمای دانشگاهی ارائه میدهند.
مثالMaster of Science (MSc), Master of Arts (MA), Master of Engineering and Master of Business Administration.Master of Research (MRes), Master of Philosophy (MPhil) or PhD

مرحله بعدی که پس از تصمیم گیری برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان به وجود می آید، انتخاب دانشگاه مناسب است. بنابراین، در ادامه به برخی از برترین دانشگاه‌هادر بریتانیا برای تحصیل کارشناسی ارشد و هزینه های تحصیل و بورسیه ها می پردازیم.

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان برای دانشجویان بین المللی فرصتی برای آموزش از بهترین موضوعات و حرکت به سمت یک حرفه پر ارزش است. برای انجام این کار، اپلای در یکی از برترین دانشگاه های انگلستان برای مقطع کارشناسی ارشد بهترین مسیر برای این امر را فراهم می کند.

دانشگاهرنکینگ جهانی QS 2024متوسط ​​شهریه در سال
دانشگاه آکسفورد3£24,450 – £29,160  
دانشگاه کمبریج2£22,657 – £39,406
امپریال کالج لندن6£22,668 – £40,386
دانشگاه UCL8£11,570 – £25,000 
دانشگاه ادینبروگ22£22,000 – £34,000
دانشگاه منچستر32£19,000 – £46,000  
کینگز کالج لندن40£23,000 – £40,407 
دانشگاه LSE45£18,000 – £23,088  
دانشگاه بریستول55£21,000 – £28,000
دانشگاه وارویک67£18,790 – £43,950

این دانشگاه ها برخی از برترین دانشگاه ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در بین لیست بلند بالای موسسات آموزشی در بریتانیا محسوب می شود و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این موسسات تضمین می کند که بهترین کیفیت آموزش را دریافت می کنید.

بیش از 30000 دانشجوی بین المللی دوره های تحصیلات تکمیلی را در انگلستان برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند. زیرا این دوره های تحصیلات تکمیلی در انگلستان پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان فرصت های شغلی زیادی را فراهم می کند. در بین دورهایی که در دانشگاه ها ارائه می شود، دورهایی هستند که از محبوبیت شغلی و تقاضای بیشتری برخوردار هستند.

نام دورهبرنامه های محبوب کارشناسی ارشد در انگلستان
MBAMBA – Executive MBA – Global Executive MBA
MIMMSc International Management- MSc Strategy Marketing- MSc Management
حسابداری و امور مالیMSc Accounting- Organizations and Institutions- MPhil Accounting and Finance – MSc Accounting and Finance
مهندسیMEng Civil Engineering – MEng Mechanical Engineering- MSc Cyber Security- MEng Software Engineering
مدیر پروژهMSc Construction Project Management- MSc Advanced Engineering Management
مدMA Fashion Marketing- MSc Strategic Fashion Management
بازاریابیMSc Marketing- MA Marketing
علوم دادهMSc Data Science- MSc Health Data Science
MBBSBachelor of Medicine, Bachelor of Surgery- MBBS Medicine
معماریMPhil Architecture and Urban Studies- Master of Architecture- MA Landscape Architecture

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان برای دانشجویان بین المللی بسته به رشته و دانشگاهی که انتخاب می کنند متفاوت است. علاوه بر این، شرایط آزمون خاصی برای کارشناسی ارشد در انگلستان مانند آیلتس، تافل، GRE یا GMAT نیز وجود دارد. در ادامه حداقل شرایط لازم برای تحصیل در بریتانیا را بیان می کنیم:

 • مدرک کارشناسی: دانشجویان باید مدرک کارشناسی خود را با حداقل نمره 60 درصد در زمینه ای مرتبط با رشته ای که اپلای می کنند تکمیل کرده باشند. به صورت تقریبی CGPA پذیرفته شده در دانشگاه های برتر انگلستان 6.5 یا 7 است.
 • مدرک آزمون های IELTS یا TOEFL: مدرک مهم دیگری که دانشجویان بین المللی برای اپلای کارشناسی ارشد در انگلستان ارائه دهند نمره آزمون های زبان انگلیسی نظیر تافل و آیلتس می باشد. اکثر دانشگاه های برتر انگلستان نمرات 6.5 تا 7 آیلتس و حدود 90-110 را برای نمرات تافل می پذیرند.
 • مدرک آزمون های GMAT یا GRE: برخی از دانشگاه ها در برخی از رشته ها نظیر مدیریت یا علوم مالی، ارائه نمره آزمون های دیگری نظیر GMAT یا GRE را ضروری می دانند. این آزمون ها به ویژه برای تحصیل در هر دوره STEM مورد نیاز است.
 • تجربه کاری: در حین اپلای برای کارشناسی ارشد، داشتن تجربه کاری برای بسیاری از دوره ها در سطح متخصص، مانند MBA در انگلستان ضروری است. با این حال، برخی از دوره های کارشناسی ارشد به تجربه کاری اجباری نیاز ندارند. برای جمع آوری این اطلاعات می توانید وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید.

برای اپلای کارشناسی ارشد در انگلستان، باید مجموعه ای از مدارک را به دانشگاه ها ارسال کنید. برخی از اسناد مهم در این لیست عبارتند از:

 • ریز نمرات کلیه مدارک تحصیلی
 • نگارش رزومه یا CV
 • نگارش توصیه نامه یا LOR
 • نگارش انگیزه نامه یا SOP
 • نمره یکی از آزمون های مهارت زبان انگلیسی آیلتس یا تافل
 • نمره آزمون GMAT یا GRE (برای رشته های خاص)
 • گواهی سابقه کار
 • اثبات تمکن مالی و توانایی پردخت شهریه ها

انگلستان هر سال دو فراخوان برای جذب دانشجو دارد. این بدان معناست که شما می توانید اپلای خود را در طول پذیرش سپتامبر-اکتبر یا پذیرش ژانویه- فوریه انجام دهید. علاوه بر این، دانشجویان می توانند مستقیماً از طریق وب سایت دانشگاه برای کارشناسی ارشد در انگلستان درخواست دهند. برای درخواست در هر دانشگاهی در انگلستان، مراحل زیر را دنبال خواهید کرد:

 • دانشگاه‌هایی را که می‌خواهید برای آن‌ها اپلای کنید فهرست کنید.
 • معیارهای واجد شرایط بودن، شرایط، ددلاین ها و مدارک ضروری را یادداشت و گردآوری نمایید.
 • یک حساب کاربری در وب سایت دانشگاهی که می خواهید برای آن اپلای کنید ایجاد کنید.
 • برنامه کارشناسی ارشدی را که می خواهید برای ان اپلای کنید انتخاب کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که معیارهای واجد شرایط بودن را مطابق پیش نیازها انجام می دهید. به عنوان مثال، حداقل نمره آیلتس شما باید مطابق با حداقل نمره لازم برای اپلای باشد.
 • اپلای خود را از طریق پر کردن اپلیکیشن فرم آنلاین از طریق پورتال دانشگاه آغاز کنید.
 • کلیه مدارک، نمونه کارها و مدارک مورد نیاز را ارسال کنید.
 • هزینه درخواست را بپردازید و درخواست خود را سابمیت کنید.
 • پس از دریافت نامه پذیرش زمان اقدام برای ویزای دانشجویی است.
هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان

یکی دیگر از عواملی که باید در انتخاب مقصد تحصیلی در خارج از کشور مورد توجه قرار گیرد، هزینه تحصیل است. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان برای دانشجویان بین المللی شامل انواع مختلفی از هزینه ها مانند شهریه، هزینه های قبل از پذیرش و هزینه های پس از پذیرش می باشد.

 • هزینه های تحصیل: دانشجویان بین المللی که در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان تحصیل می کنند، بسته به انتخاب رشته و دانشگاه خود، به طور میانگین 11000 پوند تا 32000 پوند در سال می توانند انتظار هزینه های تحصیلی را داشته باشند.
  هزینه های پیش از پذیرش: هزینه پیش از پذیرش شامل هزینه های آزمون (GMAT، GRE، آیلتس، و غیره)، هزینه ویزای دانشجویی، هزینه اضافی سلامت و هزینه سفر می شود که شاید در حدود 1500 تا 2000 پوند برای شما هزینه بردار باشد.
  هزینه های پس از پذیرش: هزینه پس از پذیرش کارشناسی ارشد در انگلستان شامل هزینه زندگی در انگلستان است. این هزینه به مکان و دانشگاهی است که انتخاب می کنید بستگی دارد. به صورت تقریبی می توان انتظار 1000 پوند – 1500 پوند در ماه در بریتانیا را داشت.

  هزینه کلی شهریه و هزینه های زندگی را می توان با درخواست بورسیه های مختلف کاهش داد. در ادامه با برخی از بهترین بورسیه های بین المللی برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان آشنا خواهیم شد.

تحصیل در انگلستان می تواند یک امر هزینه بردار باشد. اما، پشتکار و تلاش شما می تواند هزینه های شما را کاهش دهد. با اثبات توانایی های خود در دانشگاه های انگلستان، می توانید با کسب بورسیه های مختلف، از تحصیلات خود حمایت مالی کنید. برخی از بورسیه های تحصیلی کارشناسی ارشد در انگلستان که می توانید برای آنها درخواست دهید به شرح زیر است:

اسکالرشیپخصوصیات
The Chevening Scholarshipsدانشجویان ممتاز می توانند این نوع بورسیه را از دولت برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان دریافت کنند.
مبلغ یا مزایا: 1 سال هزینه تحصیل را با تقریباً 1500 مورد بورسیه تحصیلی، سالانه پوشش می دهد.
Euraxess UKبه محققان در سراسر جهان برای تحصیل در انگلستان کمک می کند.
مبلغ یا مزایا: پروژه های تحقیقاتی را تامین می کند.
The Commonwealth Scholarships and Fellowshipsدانشجویانی که از طبقه متوسط ​​کشورهای مشترک المنافع هستند می توانند از این بورسیه ها استفاده کنند.
مبلغ یا مزایا: این بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد انگلستان هزینه های تحصیل شما را پوشش می دهد.
Gates Cambridge Scholarships برای دانشجویان بین المللی با استعداد و نخبه از سراسر جهان برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه کمبریج ارائه می شود.
مبلغ یا مزایا : یکی از مناسب ترین بورسیه تحصیلی در انگلستان است که اکثر هزینه دانشجویان برای تحصیل در انگلستان را تامین می کند.
The Global Study Awards پور تال هایی نظیر British Council, study portals و ISIC برای دانشجویان بین المللی دو بورسیه تحصیلی هرساله ارائه میدهند.
مبلغ یامزایا: دانشجو 10000 پوند برای تحصیل در انگلستان دریافت می کند.
Erasmus Mundusبورسیه اراسموس یک بورسیه جهانی است که به دانشجویان بین المللی برای تحصیل در سراسر جهان ارائه می شود.
مبلغ یامزایا: میزان بورسیه تحصیلی بسته به دوره و برناه شما متفاوت است.
University-specific scholarshipsچندین دانشگاه به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهند. برای جمع آوری اطلاعات در این زمینه با دانشگاه ها تماس بگیرید یا به پورتال های رسمی این بورسیه مراجعه کنید.
مبلغ یا مزایا: بین دانشگاه ها و برنامه ها متفاوت است. اکثر آنها هزینه های جزئی تحصیلی یا کامل را پوشش می دهند.

بورسیه های ذکر شده در بالا برخی از بورسیه های تحصیلی کارشناسی ارشد در انگلستان هستند. از طرفی خود دانشگاه ها نیز بورسیه های مخصوص به خود را دارند که برای افراد واجد شرایط ارائه میدهند. این بورسیه ها به شما کمک می کند تا امور مالی خود را مدیریت کنید.

برای ارائه تصویری منصفانه از فرصت‌های شغلی در بریتانیا پس از کارشناسی ارشد، اجازه دهید در مورد برخی از شرکت‌ها و حرفه‌های برتر که در حال حاضر در بریتانیا مورد تقاضا هستند صحبت کنیم. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به آنها اجازه داده می شود تا 2 سال پس از کارشناسی ارشد خود در انگلستان اقامت داشته باشند تا شغلی پیدا کنید. هشت شغل مورد تقاضا پس از کارشناسی ارشد در انگلستان عبارتند از:

نقش های شغلیمیانگین حقوق/سالکارفرمایان برتر
متخصص مراقبت های بهداشتی£127,000بیمارستان ها، مراکز درمانی و غیره
علوم کامپیوتر£57,500 Deliveroo, Microsoft, Google, Wise, Apple
حسابداری و امور مالی حرفه ای£73,100 PwC, Deloitte, EY, KPMG, Smith, Williamson
کارشناس بازاریابی£79,600 Google, Nest, Microsoft, Vox pro Communications,
American Express, Accenture, Unilever,
استاد دانشگاه£75,300 مؤسسات آموزشی و پژوهشی
طراح بازی، هنر و گرافیک£55,000 Google, Meta, AND Digital, Framestore, Gensler, IBM, AKQA, Cognizant Technology Solutions,
مهندسی عمران£59,900 شرکت های ساختمانی و پیمانکاری
مدیر کسب و کار£59,900 Accenture, Bloomberg, Barclays, IBM, J.P. Morgan, Amazon, Citi, RBC, etc.

درخواست مشاوره تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان

مشاوره رایگان وضعیت پرونده شما توسط تیم متخصص بورسیه دات کام بعد از تکمیل فرم زیر انجام مشود.


دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.