Hi, How Can We Help You?
موسسه ندای یاران کاووشگر با مجوز رسمی اعزام دانشجو به استرالیا در خدمت شما عزیزان است
ژانویه 23, 2024

تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا 2024

4.5/5 - (2 امتیاز)
درخواست مشاوره تحصیل کارشناسی ارشد استرالیا

استرالیا، واقع در نیمکره جنوبی، از نظر فرهنگی متنوع با سیستم آموزشی در سطح جهانی است. تحصیل در استرالیا یکی از گزینه های پرطرفدار دانشجویان بین المللی برای استفاده از سیستم آموزشی استاندارد و با کیفیت در سطح جهانی است.
دنبال کردن تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا شما را قادر می سازد تا به اهداف علمی خود در دانشگاه هایی با رتبه های برتر در سطح جهانی دست یابید. این ویژگی ها، همراه با این واقعیت که یک کشور انگلیسی زبان است، استرالیا را به مقصدی بسیار محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند.

در استرالیا دوره های کارشناسی ارشد به دو صورت آموزشی محور و پژوهشی محور تقسیم می شود. بنابر این دسته بندی، مدت زمان دوره کارشناسی ارشد در استرالیا، به نوع رشته‌ بستگی خواهد داشت. با این حال به‌طورکلی طول دوره کارشناسی ارشد در استرالیا از یک تا سه‌ساله می تواند باشد. دوره‌های ارشد آموزشی محور یا Course work غالبا به صورت 2 ساله هستند و دوره‌های ارشد پژوهش محور (Master by research) تا 3 ساله می باشد.

 • پس از بریتانیا و ایالات متحده، استرالیا سومین مقصد تحصیلی محبوب در جهان برای دانشجویان بین المللی است.
 • موسسات آموزشی در استرالیا طیف گسترده ای از دوره ها و مدرک تحصیلی را ارائه می دهند، بنابراین دانشجویان بین المللی به راحتی می توانند تخصص مناسب را برای تحصیل پیدا کنند.
 • دانشجویانی که در استرالیا تحصیل می کنند می توانند از امکانات و منابع تحقیقاتی چشمگیر این کشور هم در دانشگاه و هم در خارج از دانشگاه استفاده کنند.
 • فرصت های شغلی بسیار زیاد همراه با درآمد مناسب پس از تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا به متقاضی کمک می کند تا در کمپانی های سطح بالا مشغول به کار شود.
 • دانشگاه ملبورن بهترین دانشگاه استرالیا است که بالاترین امتیاز شاخص را برای نسبت دانشجویان بین المللی و شهرت علمی دارد.
 • کسب اقامت پس از تحصیل تا 5 سال
 • هزینه تحصیل از 20000 دلار استرالیا شروع می شود.
 • نرخ اشتغال پس از تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا 98 درصد است.
 • اجازه کار به مدت 40 ساعت در هر دو هفته.
 • تا 100٪ از بورسیه ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا در دسترس هستند.
 • میانگین حقوق 80000 دلار استرالیا بعد از مدرک کارشناسی ارشد.
 • اجازه همراهی همسر و فرزندان خود به عنوان افراد تحت تکفل برای ورود به استرالیا.
 • 38 دانشگاه استرالیا در رنکینگ دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2024 گنجانده شده‌اند که در این بین 9 دانشگاه از آنها در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند که 10 دانشگاه برتر استرالیا برای سال 2024 عبارتند از:
رنکینگ 10 دانشگاه ها برتر استرالیا براساس QS در سال 2024
رتبه در استرالیارتبه جهانیدانشگاه
114دانشگاه ملبورن
=2=19دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW Sydney)
=2=19دانشگاه سیدنی
4=34دانشگاه ملی استرالیا(ANU)
542دانشگاه موناش
643دانشگاه کوئینزلند
772دانشگاه استرالیای غربی
889دانشگاه آدلاید
990دانشگاه صنعتی سیدنی
10=130دانشگاه مک کواری (سیدنی، استرالیا)

دانشگاه‌های استرالیا مجموعه‌ای از معیارها و شرایط لازم کلی را برای افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند اعمال می کنند. این معیارها در هر دانشگاهی از یک دوره به دوره دیگر متفاوت است. با این حال یک سری معیارهای کلی وجود دارد که در همه دانشگاه ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا یکسان است که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

 • برخورداری متقاضی از مدرک کارشناسی معتبر
 • داشتن نمره در یکی از آزمون های مهارت زبان انگلیسی
 • نمره آزمون GRE و GMAT(در صورت لازم)
 • سابقه کار (در صورت لازم برای برخی از رشته ها)

برخورداری متقاضی از مدرک کارشناسی معتبر

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما باید یک مدرک کارشناسی معتبر را در رشته مربوط به دوره کارشناسی ارشدی که می خواهید در استرالیا دنبال کنید، پشت سر گذرانده باشید.

داشتن نمرات در یکی از آزمون های زبان انگلیسی

هر دانشگاه در استرالیا، آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی را برای دوره‌ای با حداقل نمره کلی مشخص می‌کند که در زیر حداقل نمره این آزمون ها آمده است.

 • حداقل نمره آزمون آیلتس 6.5
 • حداقل نمره 64 برای آزمون PTE
 • حداقل نمره 82 برای آزمون تافل
 • نمره آزمون GRE و GMAT
  • حداقل نمره GMAT در اکثر دانشگاه های استرالیا برای اکثر دوره های کارشناسی ارشد 650 است. حداقل نمره برای GRE نیز 305 است.

تاثیر تجربه کاری

دانشجویان برای تحصیل دوره های کارشناسی ارشد خاص مانند MBA در استرالیا نیاز دارند که تجربه کاری 2 تا 5 ساله داشته باشند.

فرآیند اپلای تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا

در ادامه راهنمای گام به گام نحوه اپلای به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا ذکر شده است. روند اپلای هم برای برنامه های کارشناسی و هم برنامه های کارشناسی ارشد می باشد.

در قدم اول بایستی دانشگاه مقصد خود را انتخاب کنیدو برای این کار می توانید از طریق وب سایت هایی که دانشگاه ها را رتبه بندی می کنند نظیر QS یا تایمز استفاده کنید. پس از انتخاب دانشگاه تصمیم گیری برای دوره ای است که قصد ادامه تحصیل برای آن را دارید. برنامه ای را پیدا کنید که با اهداف تحصیلی و شغلی شما همسو باشد. عواملی مانند محتوای دوره، رتبه دانشگاه، مکان و شرایط واجد شرایط بودن را در نظر بگیرید.

می توانید در وب سایت هر دانشگاه از قسمت course search برای مرور طیف گسترده ای از دوره های تحصیلی ارائه شده استفاده کنید؛ سپس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک دوره آموزشی بایستی معیارهای پذیرش، ددلاین ها و مسیرهای شغلی بالقوه را بررسی کنید.

هنگام انتخاب دوره، باید ببینید که آیا آن دوره الزامات ذاتی دارد یا خیر (این مورد در صفحه دوره مورد نظر ذکر خواهد شد). این الزامات معمولاً برای دوره‌هایی اعمال می‌شوند که شما را برای شغلی آماده می‌کنند که در آن از نزدیک با مردم یا صنعت و …. سروکار دارید. تحقیق در مورد الزامات ذاتی به شما این امکان را می دهد که تصمیمی آگاهانه در مورد دوره یا شغل انتخابی بگیرید.

شرایط ورود به برنامه انتخابی خود را بررسی کنید، از جمله مدارک تحصیلی، مهارت زبان انگلیسی (نمرات آیلتس یا تافل)، و هر پیش نیاز خاص. قبل از ادامه، مطمئن شوید که حداقل معیارها را رعایت کرده اید. برای همه دوره ها، باید نشان دهید که الزامات زبان انگلیسی را برآورده خواهید کرد.  همچنین برای تمام دوره های کارشناسی ارشد، باید نشان دهید که یک مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی دارید که جزئیات را می توان در صفحه دوره مورد نظر یافت که حداقل معدل برای پذیرش در دوره انتخابی چقدر می باشد.  علاوه براین باید صفحه مربوط به دوره مورد نظر خود را برای هر گونه معیار پذیرش اضافی بررسی کنید. این معیارها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • یک پیش نیاز، مانند مطالعات قبلی در زمینه خاصی مانند ریاضیات، آمار، فیزیک و ….
 • یک مصاحبه
 • یک نمونه کار یا پرتفولیو
 • تجربه حرفه ای مرتبط

در این مرحله بعد از بررسی شرایط و مدارک لازم برای دوره مورد نظری که می خواهید اپلای کنید بایستی این مدارک را به صورت رسمی ترجمه کرده و هریک را جمع اوری نمایید. اسناد مورد نیاز عبارتند از:

قبل از اپلای، بایستی از هزینه هایی که باید پرداخت کنید، مطلع باشد که شامل:

 • هزینه های دوره
 • هزینه های اضافی

همچنین باید گزینه های حمایت مالی را که توسط وب سایت هر دانشگاه معرفی می شود را بررسی کنید. هر دانشگاهی طیف گسترده ای از بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه میدهد.

در این مرحله بایستی اپلیکیشن خود را به صورت مستقیم سابمیت کنید. برای انجام این کار، وب سایت هر دانشگاهی فیلدی تحت عنوان  “‘Apply now‘” را در صفحه دوره مورد نظر دارد تا از طریق آن درخواست خود را شروع کنید و دستورات را دنبال کنید. البته به این نکته دقت کنید برای ارسال درخواست، نیاز به پرداخت هزینه پردازش درخواست یا همان اپلیکیشن فی می باشد. برخی از دانشگاه ها ممکن است نیاز به هزینه اپلیکیشن فی داشته باشند که بسته به موسسه متفاوت است. این هزینه تقریباً توسط هر دانشگاه اخذ می شود و معمولاً بین 50 تا 150 دلار استرالیا است.

پس از ارسال درخواست، دانشگاه پروفایل شما را بررسی کرده و تصمیم گیری برای پذیرش می گیرد. این فرآیند ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد. برای به روز رسانی با دفتر پذیرش در تماس باشید.

اگر پیشنهاد پذیرش دریافت کردید، شرایط و ضوابط، از جمله هزینه های تحصیل و بورسیه ها را به دقت بررسی کنید. اگر پیشنهاد را قبول کردید، دستورالعمل‌ها را دنبال کنید و تأییدیه ثبت نام (CoE) را از دانشگاه دریافت کنید. اگر درخواست شما پذیرفته شود، یک نامه پیشنهاد و یک فرم پذیرش دریافت خواهید کرد. قبل از پذیرش پیشنهاد، باید نامه پیشنهاد را به دقت بخوانید و شرایطی را که ممکن است اعمال شود بررسی کنید. قبل از اینکه مؤسسه تأییدیه ثبت نام (CoE) را صادر کند، باید شرایط لازمه را داشته باشید. همچنین ممکن است قبل از صدور CoE مؤسسه شما را ملزم به پرداخت شهریه نماید.

زمانی که شما پذیرفته شده اید، وقت آن است که برای ویزای دانشجویی خود اقدام کنید. با دریافت نامه پذیرش یا CoE، حال زمان اقدام برای ویزای دانشجویی استرالیا (ساب کلاس 500) است. دانشگاه شما معمولاً یک پکیج پذیرش با اطلاعات کامل برای شما ارسال می کند تا به شما کمک کند که خود را برای سفر به استرالیا آماده کنید. این پکیج شامل اطلاعاتی در مورد دوره و محل اقامت، حقایق ها در مورد مکان تحصیلی و زندگی، اطلاعات مالی و جزئیات در مورد برنامه های آموزشی است. اطمینان حاصل کنید که شرایط ویزا، از جمله پوشش بیمه سلامت را برآورده می کنید.

برخی از دانشجویان برای کمک به خود برای اپلای دانشگاه و مراحل ویزا می توانند از طریق یک نماینده مجاز دانشگاه(ایجنت) درخواست دهند. لطفاً توجه داشته باشید که فقط نمایندگان لیست شده در وب سایت دانشگاه ها مجاز هستند که برای دانشجویان اقدام کنند.

ویدئوی کوتاه زیر یک نمای کلی از نحوه اپلای برای دانشگاه سیدنی را نشان میدهد.  

آزمون هایی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا نیاز دارید به شرح زیر است:

امتحاننمره
آزمون مهارت زبان انگلیسیحداقل 6.5 برای آزمون آیلتس
حداقل 64 برای آزمون PTE
حداقل 82 برای آزمون تافل
آزمون GMAT650 و بالاتر
آزمون MCAT472 تا 528 (نمره کلی) 118 و 132 (نمرات هر بخش)
آزمون پذیرش دانشکده حقوق یا LSAT150 یا بالاتر

پنجره درخواست برای کارشناسی ارشد در ماه مارس در استرالیا باز می شود، اما می تواند با دوره و موسسه متفاوت باشد. در استرالیا دو ترم برای کارشناسی ارشد ارائه می شود، اما برخی از موسسات آموزشی نیز برنامه هایی را در سه ترم ارائه می دهند که به دانشجو این فرصت را می دهد تا هر یک از دروس انتخاب کند. پذیرش در استرالیا به سه دسته تقسیم می شود و به شرح زیر است:

 • سه ماهه اول: از اواخر فوریه / اوایل مارس تا اواخر می / اوایل ژوئن شروع می شود.
 • سه ماهه دوم: اواخر ژوئیه / اوایل آگوست شروع می شود.
 • سه ماهه سوم: از سپتامبر تا اواخر نوامبر شروع می شود.
پذیرشددلاین ها
ترم 1 (در اواخر فوریه / اوایل مارس)October-November
ترم 2 (در اواخر جولای / اوایل آگوست)April-May
سه ماهه 3September – November
شرایط اپلای کارشناسی ارشد در استرالیا

شرایط و مدارک کلی برای اپلای دانشجویان بین المللی به دانشگاه های استرالیا برای تحصیل کارشناسی ارشد از یک دانشگاه به دانشگاهی دیگر متفاوت است. در ادامه رایج ترین شرایط و مدارک که در اکثر دانشگاه های استرالیا لازم است ذکر شده است:

 • ترجمه و اصل مدارک تحصیلی دیپلم
 • ترجمه و اصل ریزنمرات دیپلم
 • ترجمه و اصل مدرک کارشناسی و ریزنمرات
 • نمره آزمون های زبان انگلیسی
 • نمره آزمون GRE و GMAT (برای رشته های خاص)
 • انگیزه نامه SOP
 • توصیه نامه
 • خلاصه سوابق کاری
 • رزومه کامل از فعالیت های علمی، مقالات معتبر و دستاوردها
 • ارائه نمونه‌کار(پرتفولیو) برای دوره‌هایی مانند معماری یا هنر
 • اثبات توانایی مالی برای پرداخت شهریه

☑️ پیشنهاد مطالعه: تحصیل دکتری در استرالیا

استرالیا دارای 43 دانشگاه است که برخی از آنها در رتبه بندی های جهانی جزو برترین دانشگاه ها محسوب می شوند. در ادامه پنج دانشگاه برتر به منظور تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا برای دانشجویان بین المللی انتخاب کرده ایم. این دانشگاه‌ها دارای برنامه‌های درسی معتبر هستند و از روش‌های آموزشی منحصربفرد استفاده می‌کنند. پنج دانشگاه برتر برای تحصیل دوره های کارشناسی ارشد در استرالیا به صورت اجمالی در زیر آمده است.

 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه ملی استرالیا
 • دانشگاه نیو ساوت ولز سیدنی (UNSW)
 • دانشگاه کوئینزلند

1. دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن به دلیل امکانات تحقیقاتی متنوع و با کیفیت بالا در در پردیس های دانشگاه مشهور است. برای هر دوره کارشناسی ارشد که ارائه می شود یک مرکز تحقیقاتی وجود دارد. این دانشگاه دارای امکانات آزمایشگاهی اختصاصی است، اعم از علوم زیستی، کامپیوتر، مراقبت های بهداشتی، تجزیه و تحلیل داده ها یا فیزیک.

تاسیس دانشگاه سیدنی بر‌اساس این اصل که  همه افراد، فارغ از مذهب، ملیت و جنسیت فرصت یکسانی برای تحصیل و استفاده از امکانات آموزشی عالی داشته باشد، بنا نهاده شد. دانشگاه سیدنی یکی از گسترده‌ترین طیف برنامه‌های دانشگاهی در استرالیا و جهان را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار داده است و در سراسر دانشکده‌های این دانشگاه گروه های تحقیقاتی بر روی موضوعات روز متناسب با صنعت فعالیت می‌کنند. با‌توجه ‌به تنوع دانشکده‌ها در دانشگاه سیدنی و وجود بیش از 400 رشته تحصیلی، انعطاف‌پذیری خوبی را برای متقاضیان به‌منظور تحصیل در رشته مورد‌علاقه‌شان به وجود می آورند.

نوع دانشگاهدولتی
رنکینگ جهانی دانشگاه سیدنی در سال 202419
دوره های برترکارشناسی ارشد حسابداری حرفه ای-کارشناس ارشد داده –
کارشناس ارشد روابط عمومی راهبردی- مهندسی و علوم پایه
مدت دوره1-2 سال
متوسط ​​شهریه54,000 AUD

دانشگاه ملی استرالیا بیشترین تعداد برنده جایزه نوبل را در بین اساتید و فارغ التحصیلان خود در مقایسه با هر دانشگاه دیگری در استرالیا دارد. شبکه سازی و تعامل با برندگان جایزه نوبل در زمینه های آکادمیک، شغلی و کارآفرینی فرصت های بی شماری را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. این دانشگاه یکی از بهترین مقصد ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا می باشد.

نوع دانشگاهدولتی
رنکینگ جهانی دانشگاه سیدنی در سال 202434
دوره های برترکارشناسی ارشد مدیریت دولتی-کارشناسی ارشد علوم ارتباطات-
کارشناس ارشد تحلیل داده های کاربردی- علوم بهداشت و مهندسی- علوم پایه
مدت دوره1-2 سال
متوسط ​​شهریه30000 AUD در سال

برنامه های درسی دوره کارشناسی ارشد UNSW سیدنی در سراسر جهان شناخته شده است. شش رشته در 20 موضوع در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS بر اساس موضوع در رتبه های برتر می باشد. دانشگاه UNSW یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته کارشناسی در استرالیا است زیرا سال به سال رتبه بالایی از نظر قابلیت استخدام پیدا می کند.

نوع دانشگاهدولتی
رنکینگ جهانی دانشگاه نیو ساوت ولز در سال 202419
دوره های برترکارشناسی ارشد حقوق تجارت-کارشناس ارشد بازرگانی-
کارشناس ارشد روزنامه نگاری
مدت دوره1-2 سال
متوسط ​​شهریه46,000 AUD

دانشگاه کوئینزلند به شدت از نوآوری و کارآفرینی تشویق و حمایت می کند. این دانشگاه ارتباط قوی بین فارغ التحصیلان، حامیان مالی و شرکای تجاری فراهم می کند که از آن می توانید برای ایجاد شبکه خود استفاده کنید.

نوع دانشگاهدولتی
رنکینگ جهانی دانشگاه کوئینزلند در سال 202443
دوره های برترکارشناسی ارشد انرژی های تجدیدپذیر-
کارشناس ارشد گردشگری، هتلداری و مدیریت-
کارشناس ارشد بیزینس مارکتینگ
مدت دوره1-2 سال
متوسط ​​شهریه37,000 AUD

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، دو نوع هزینه کارشناسی ارشد در استرالیا وجود دارد :

 • شهریه
 • هزینه زندگی

متوسط شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا 30000 AUD تا 80000 AUD در سال است. هزینه واقعی به رشته، تخصص و دانشگاهی که انتخاب می کنید بستگی دارد. لطفاً وب سایت رسمی دانشگاه را بررسی کنید تا از شهریه به روز شده برای دوره ای که می خواهید دنبال کنید مطلع شوید.

هزینه زندگی برای یک دانشجوی کارشناسی ارشد در استرالیا بستگی به شهری دارد که در طول تحصیل خود برای اقامت در آن انتخاب می کنید. هزینه های اصلی غذا، اقامت و سفر اولیه به طور متوسط تا 21000 دلار استرالیا در سال می تواند به صورت تقریبی باشد. به صورتی جزئی و تقریبی هزینه های زندگی می تواند به صورت زیر باشد(هزینه به دلار آمریکا می باشد):

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه کارشناسی ارشد در استرالیا تنها با کاهش شهریه دوره قابل کاهش است. این امر با بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد در استرالیا برای دانشجویان امکان پذیر است. اکثر دانشگاه های برتر استرالیا برای دانشجویان شایسته بورسیه تحصیلی ارائه می کنند. در ادامه برخی از بورسیه های رایج برای کارشناسی ارشد در استرالیا را لیست شده است.

بورسیه تحصیلیمزایا
Australian Awards Scholarshipمعافیت کامل از شهریه
Destination Australia Scholarship15000 AUD در سال
University of Newcastle International Excellence Scholarshipتا 60000 AUD
Edith Cowan University Scholarshipمعافیت 20 تا 50 درصد شهریه
Griffith University Academic Scholarshipمعافیت تا 50٪ از شهریه یا تا 30000 AUD

فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که پس از اتمام تحصیلات بسته به رشته تحصیلی خود می توانند برای آن اقدام کنند. بهترین قسمت ماجرای تحصیل در استرالیا این است که اکثر دانشگاه های استرالیا پس از اتمام دوره های کارشناسی ارشد، موقعیت های شغلی ارائه می دهند. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می توانید برای ویزای کار پس از تحصیل با اعتبار حداکثر 3 سال اقدام کنید. در ادامه میانگین حقوق و دستمزد برخی از مشاغل بر اساس صنعت فهرست کرده‌ایم.  

شغل هامیانگین درامد
حسابدار80000 AUD در سال
مهندس برق86000 AUD در سال
مدیر گردشگری87500 AUD در سال
معمار91700 AUD در سال
پزشکی100000 AUD در سال

یک دانشجو بین المللی می‌تواند تا 40 ساعت در دو هفته مشغول به کار شود. در ایام تعطیلات بین دو ترم و یا تابستان محدودیتی برای کار وجود ندارد. یکی از مزیت های کار در استرالیا این است که سازمان‌های دولتی و خصوصی استرالیا در تمای مراحل کار، حامی افراد کارجو هستند.

دانشگاه های استرالیا بر اساس سوابق تحصیلی و دستاوردها به داوطلبان شایسته بورسیه تحصیلی ارائه می دهند. هر بورسیه معیارهای تعیین کننده خود را دارد. با این حال، این دو مورد، رایج ترین معیارها محسوب می شوند.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا می توانید از طریق سایت رسمی دانشگاه اپلای کنید. البته بایستی مهلت درخواست برای پذیرش مورد نظر خود را بررسی کنید تا بتوانید تمام مدارک را زودتر از موعد آماده کنید. ابتدا در مورد بهترین دانشگاه استرالیا که مدرک کارشناسی ارشد ارائه می دهد، تحقیق کنید. سپس فرآیند اپلای را شروع کرده و بعد از دریافت نامه پذیرش برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

بله، استرالیا برترین دانشگاه های جهان را دارد و شما از طریق پروژه ها و دوره های کارآموزی، آموزشی، تجربه و قرار گرفتن در معرض کیفیت بالا را دریافت خواهید کرد. همچنین می توانید در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا برای کسب تجربه و کسب درآمد به صورت پاره وقت کار کنید. اکثر دانشگاه‌های استرالیا نیز پس از فارغ‌التحصیلی، موقعیت‌های شغلی ارائه می‌دهند که به شما کمک می‌کند به سرعت وارد شرکت‌های برتر شوید.

خیر، GMAT و GRE برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا اجباری نیست. این بستگی به شرایط ورودی تعیین شده توسط هر دانشگاه برای دوره هایی دارد که ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق وب سایت رسمی دانشگاه برای تأیید GRE و GMAT بررسی انجام دهید.

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا (ساب کلاس 500) 710 دلار استرالیا می باشد.

در استرالیا اکثر مدارک کارشناسی ارشد یک تا دو سال طول می کشد.

شما باید نتایج آزمون های زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل یا PTE را ارسال کنید. نمره مورد نیاز در این آزمون ها بسته به دوره ای که می گذرانید متفاوت است.

بله، شما می توانید تا 20 ساعت در هفته زمانی که در حال تحصیل هستید و تا 40 ساعت در هفته در ایام تعطیلات در دانشگاه کار کنید.

درخواست مشاوره تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا

مشاوره رایگان وضعیت پرونده شما توسط تیم متخصص بورسیه دات کام بعد از تکمیل فرم زیر انجام مشود.


دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.