Hi, How Can We Help You?
خدمات 0 تا 100 پذیرش و ویزا تحصیلی استرالیا، کانادا و انگلستان
آوریل 21, 2024

تحصیل در نیوزیلند

5/5 - (3 امتیاز)

تحصیل در نیوزیلند را می توان در کنار سایر مقاصد تحصیلی یک گزینه جذاب مهاجرتی کمتر شناخته شده را مورد توجه قرار داد. نیوزلند را می‌توان با پرچم‌های تقریباً یکسان و لهجه‌های دوست‌داشتنی‌اش تنها به‌عنوان «برادر کوچک‌تر استرالیا» نامید. با این وجود یک مقصدی است که باید به طور جدی برای ادامه تحصیل خود در نظر بگیرید. هنگامی که به چشم انداز ادامه تحصیل در خارج از کشور پرداخته می شود، جذابیت نیوزلند به خوبی برهمگان آشکار است و مزایای فراوانی را به همراه دارد که عمیقاً در بین دانشجویان بین المللی طنین انداز است. وجود دانشگاه های معتبر، کیفیت بالای زندگی مردم، جامعه متنوع و مناظر طبیعی زیبا همگی باعث شده که این کشور کوچک در کنار تحصیل در کانادا و تحصیل در استرالیا، یک مقصد دیگر برای تحصیل و زندگی انتخاب شود. نیوزیلند در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار دارد و نزدیک ترین کشور به استرالیا است.

نیوزیلند از دو جزیره اصلی و چند جزیره کوچک تشکیل شده و پایتخت آن ولینگتون و بزرگترین شهر آن هم اوکلند است. به طور کلی برای تحصیل در نیوزیلند، 8 دانشگاه دولتی وجود دارد که از طرف دولت به صورت کامل حمایت می شوند. بدلیل جمعیت بسیار پایین کشور نیوزلند تعداد دانشگاه ها نیز نسبت به سایر کشور ها کمتر است ولی با این حال دانشگاها های نیوزیلند در بین رتبه های برتر دانشگاه های دنیا قرار دارند و از اعتبار بالایی برخوردار هستند. به عنوان مثال دانشگاه اوکلند رتبه 68 را درسال 2024 براساس رنکینگ QS در بین دانشگاه های جهان کسب کرده است.

پایتختولینگتون
واحد پولNZD، دلار نیوزیلند
زبانانگلیسی, Māori, NZ Sign Language
شهرهای بزرگ دانشجوییاوکلند، کرایست چرچ، همیلتون
هزینه تحصیلمتغیر
منبع تامین مالیبورسیه ها و وام های دانشجویی
امتحانات لازمهIELTS, TOEFL
فرخوان اپلایفوریه و جولای

1. (نسبتا) مقرون به صرفه است

برای تحصیل در دانشگاه نیوزلند، دانشجویان بین المللی بین 5000 تا 15000 یورو در هر سال تحصیلی می توانند انتظار داشته باشند. اگرچه این هزینه انچنان ارزان نیست، اما بسیار مقرون به صرفه تر از تحصیل در دانشگاه های کشورهای دیگر مانند ایالات متحده، کانادا، بریتانیا یا استرالیا است. همچنین می توانید برای حمایت از تحصیلات خود برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید.

2. آموزش برتر بر اساس الگوی موفق 

سیستم آموزشی در نیوزلند بر اساس مدل موفق انگلستان است. با چنین پایه محکمی، جای تعجب نیست که دانشگاه های نیوزلند در سطح بین المللی مورد توجه قرار می گیرند و اکثر آنها هر ساله در رتبه بندی های برتر دانشگاه های جهانی قرار می گیرند.

3. زندگی در محیطی امن و آرام

در سال 2020، نیوزلند به عنوان دومین کشور صلح آمیز در فهرست جهانی صلح ثبت شد. این کشور از میزان جرم و جنایت و فساد پایین، یک محیط سیاسی باثبات و یک جامعه کلی صلح آمیز برخوردار است که در آن شهروندان می توانند از فعالیت های روزمره خود لذت ببرند.

4. نیوزلندی ها دوستانه و خوش برخورد هستند

نیوزلندی‌ها به واسطه رفتار دوستانه و گشاده رویی خود نسبت به مهاجرین بسیار شناخته شده هستند. این امر به این دلیل است که آنها از اصول سنتی و محلی مائوری- manaakitanga پیروی می کنند که تماماً در مورد مراقبت از افراد دیگر و به اشتراک گذاشتن درک و احترام متقابل است.

5. سبک زندگی با کیفیت

در میان مناظر خیره کننده، نیوزیلند کیفیت زندگی تحسین برانگیزی را ارائه می دهد. از سواحل آرام گرفته تا کوه‌های شگفت‌انگیز، دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند از شکوه طبیعت لذت ببرند و رفاه کلی خود را در طول زندگی در این کشور را افزایش دهند.

سیستم آموزشی نیوزلند

سیستم آموزشی در نیوزلند یک مدل سه سطحی می باشد که شامل مدارس ابتدایی و راهنمایی، به دنبال آن مدارس متوسطه (دبیرستان) و آموزش عالی در دانشگاه ها و پلی تکنیک ها است. سال تحصیلی در نیوزیلند بین مؤسسات متفاوت است، اما عموماً از اوایل فوریه تا اواسط دسامبر برای مدارس ابتدایی، اواخر ژانویه تا اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر برای مدارس متوسطه و پلی تکنیک و از اواخر فوریه تا اواسط نوامبر برای دانشگاه ها ادامه دارد.

 • آموزش در دوران کودکی: از تولد تا سن ورود به مدرسه
 • تحصیلات ابتدایی و متوسطه: از 5 تا 19 سالگی
 • تحصیلات تکمیلی: آموزش عالی و حرفه ای.

سیستم آموزشی در نیوزیلند بسیار کاربردی است. حفظ مطالب درسی، دیگر روش استاندارد آموزشی در دانشگاه های نیوزلند به حساب نمی آید. علاوه بر این، برخی از دانشگاه ها خدمات حمایتی زیادی را به خصوص برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. آنها می توانند مراقبت های راون و سلامت، کارگاه های آموزشی در مورد مدیریت استرس، تمرکز حواس، تکنیک های مدیتیشن، نحوه غلبه بر اهمال کاری، نحوه حفظ تعادل مطالعه و زندگی و موارد دیگر ارائه دهند، تا سال های تحصیل شما را تا حد امکان آرام و دلپذیر کنند.

1- آموزش در دوران کودکی (Early childhood education)

یادگیری زودهنگام به کودکان کمک می کند تا در مورد محیط پیرامون خود اعتماد به نفس و کنجکاوی داشته باشند. این کار به فرزند شما کمک می‌کند وقتی به مدرسه می‌روند عملکرد بهتری داشته باشند و مهارت‌های مهمی را برای تقویت شادی و موفقیت خود در ادامه مراحل زندگی توسعه دهند. در نیوزیلند آموزش در دوران کودکی (ECE) اجباری نیست، اما حدود 96 درصد از کودکان در ECE شرکت می کنند. انواع مختلفی از خدمات ECE وجود دارد و تمام آموزش هایی که کودکان در خدمات ECE تجربه می کنند توسط چارچوب برنامه درسی Te Whāriki مدیریت می شود. دولت به تمام کودکانی که تا 6 ساعت در روز (در مجموع 30 ساعت در هفته) در ECE شرکت می کنند، یارانه می دهد. 20 ساعت ECE بالاترین کمک هزینه و یارانه ای است که برای همه کودکان 2 تا 5 ساله که در ECE شرکت می کنند در دسترس است.

2- آموزش دبستان و متوسطه (Primary and secondary education)

مدارس دبستان و متوسطه، سطح دوم آموزش در نیوزیلند هستند. تحصیل کودکان بین سنین 5 تا 19 سال اگر شهروند نیوزلند یا مقیم دائم باشند در مدارس دولتی رایگان است. در نیوزیلند تحصیل در مدارس از سن 6 تا 16 سالگی اجباری است و در اکثر مدارس کودکان می تواند در روزی که 5 ساله می شوند، مدرسه را شروع کنند (نیازی نیست تا شروع سال تحصیلی جدید صبر کند).

با این حال برخی از مدارس، سیاستی دارند که کودکان را به صورت گروهی در ابتدای هر ترم (ورودی همگروهی) در مدرسه پذیرش می کنند. اکثر کودکان تا حدود 17 سالگی در مدرسه می مانند. سیستم آموزشی مدارس از 13 کلاس تشکیل شده است یعنی تحصیلات دبستان از کلاس 1 شروع شده و تا کلاس 8 (حدود 5 تا 12 سالگی) ادامه می یابد. تحصیلات متوسطه نیز از سال 9 تا سال 13 (حدود 13 تا 17 سالگی) ادامه دارد.

اکثر مدارس در نیوزیلند متعلق به دولت (مدارس دولتی) و دارای بودجه بوده، برنامه درسی ملی را تدریس کرده و سکولار (غیر مذهبی) هستند. مدارس ادغام شده دولتی، مدارسی هستند که ویژگی خاصی دارند و توسط دولت تامین می شوند و برنامه درسی ملی را آموزش می دهند. مدارس خصوصی مقداری بودجه دولتی دریافت می‌کنند، اما عمدتاً از طریق دریافت هزینه‌ از والدین تأمین مالی می‌شوند.

3- آموزش درجه سوم یا عالیه (tertiary education)

در سطح دبیرستان و پس از فارغ التحصیلی دانش آموزان می توانند شروع به تخصص در آموزش های حرفه ای کنند. برای این منظور دانش آموزان می توانند از تعدادی زیادی برنامه و موسسات برای کار یا ادامه تحصیل کمک بگیرند.

 • آموزش فنی و حرفه ای: در سطح دبیرستان، دانش آموزان می توانند شروع به تخصص در یادگیری حرفه ای کنند.
 • پشتیبانی از جوانان: دوره‌های پشتیبانی جوانان به دانش‌آموزان 16 تا 19 ساله این امکان را می‌دهد که به‌طور رایگان در زمینه گواهینامه‌های سطح 1-3 یا سطح 1-3 NCEA تحصیل کنند. این دوره ها معمولاً به صورت حرفه ای متمرکز هستند.
 • آکادمی های حرفه ای: آکادمی‌های بازرگانی، برنامه‌های حرفه‌ای و فناوری را به دانش‌آموزان (سنین 15 تا 18 سال) آموزش می‌دهند. آنها از طریق مدارس و سایر ارائه دهندگان اداره می شوند.
 • موسسات فناوری: مؤسسه‌های فناوری و پلی‌تکنیک، آموزش های فنی حرفه‌ای را از دوره‌های مقدماتی تا کسب یک مدرک تحصیلی را آموزش می‌دهند.
 • آموزش خصوصی: موسسات آموزشی خصوصی دوره های حرفه ای خاصی را در سطح گواهینامه و دیپلم ارائه می دهند.
 • وانانگا: نیوزیلند دارای 3 وانانگا (موسسات آموزشی و تحقیقاتی مائوری) است که طبق سنت مائوری و رسم مائوری تدریس می کنند و سرتیفیکت، دیپلم و مدرک ارائه می دهند. برخی در زمینه های تخصصی تا مقطع دکتری نیز تدریس ارائه میدهند.
 • دانشگاه ها: نیوزیلند دارای 8 دانشگاه دولتی است. هر دانشگاه مدارک تحصیلی را در رشته های مختلف ارائه می دهد و دارای نقاط قوت در مقاطع حرفه ای تخصصی است.

در شکل زیر می توانید ساختار کلی سیستم آموزشی نیوزیلند را مشاهده کنید. البته به علت اینکه برخی مدارس سیاست های مخصوص به خود را برای سن پذیرش دارند، مقوله سن ورود به مدارس را به صورت حدودی بیان کردیم.

ساختار سیستم آموزشی نیوزیلند

چارچوب صلاحیت های نیوزیلند (NZQF) سیستمی برای تایید سطح و کیفیت مدارک ارائه شده توسط ارائه دهندگان آموزش در نیوزیلند است. تمام مدارک ذکر شده در NZQF با تضمین کیفیت ارائه شده است تا در سراسر جهان شناخته شده و قابل اعتماد باشد. چارچوب صلاحیت های نیوزلند دارای سه مرحله است:
سطوح 1-4 : سرتیفیکت ملی پیشرفت تحصیلی (NCEA) را پوشش می دهد و شامل مدرک اصلی در مدارس متوسطه و آموزش حرفه ای پایه است.
سطوح 5-6 : سرتیفیکت های مدرک حرفه ای و دیپلم را پوشش میدهد.
سطوح 7-10: مدارک تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را پوشش میدهد.

نیوزیلند برخی از متنوع ترین مدارک تحصیلی را در جهان ارائه می دهد که در این بین بعضی از محبوب ترین گزینه های تحصیل در نیوزلند عبارتند از:

 • مدارک تحصیلی علوم کامپیوتر در نیوزیلند
 • مدارک تحصیلی آموزش و پروش در نیوزیلند
 • مدارک تحصیلی روانشناسی در نیوزیلند
 • مدارک تحصیلی بازرگانی در نیوزیلند
 • مدارک تحصیلی کشاورزی در نیوزیلند
 • مدارک تحصیلی مهندسی زیست پزشکی در نیوزیلند

شهرهای محبوب در نیوزیلند برای تحصیل

نیوزیلند دارای شهرهایی است که در نظام رتبه بندی کیفیت در رتبه های برتر در جهان معمولا می باشد. بنابراین جای تعجب نیست که به جز پایتخت آن یعنی ولینگتون، مقاصد محبوب دیگری مانند اکلند و کرایست چرچ نیز وجود داشته باشد.

برای چنین کشور کوچکی، مطمئناً نیوزیلند دانشگاه ها و مؤسسات زیادی برای انتخاب ندارد و تصمیم گیری نمی تواند سخت باشد. در ادامه فهرستی کوچک از دانشگاه هایی که می توان برای تحصیل انتخاب کرد ذکر کرده ایم:

نام دانشگاهبهترین دورها رنکینگ QS 2024رنکینگ 2023
University of Aucklandاکثر رشته ها68139
University of Otagoتحقیقات پزشکی206301-350
University of Canterburyمهندسی256601-800
Victoria University of Wellingtonعلوم انسانسی و هنر241401-500
University of Waikatoمدیریت کسب و کار250401-500
Massey Universityکشاورزی و دامپزشکی239601-800
Lincoln Universityکشاورزی362401-500

در ابتدا باید به این موضوع واقف بود که سال تحصیلی در نیوزلند از فوریه شروع می شود و در نوامبر به پایان می رسد و در ژوئن یا ژوئیه یک ماه استراحت وجود دارد. برای تحصیل در نیوزیلند، اپلای به مقطع تحصیلی مورد نظر شما بستگی دارد. برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیاز است که از طریق وب سایت دانشگاه مورد نظر خود اقدام کنید و برای مقطع دکتری نیز بایستی ابتدا با یک استاد راهنما به مکاتبه بپردازید و پس از توافق با وی، ادامه پروسه اپلای را از طریق وب سایت دانشگاه انجام دهید. وقتی به صورت آنلاین درخواست می دهید، مدارکی که باید ارائه دهید عبارتند از:

 • گذراندن دوره های آمادگی
  • این نوع دوره‌ها به دانشجویان کمک می‌کنند تا درست قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد یا سایر برنامه‌های تحصیلات تکمیلی، از لحاظ آموزشی تجربه و مهارت بیشتری کسب کنند.
  • شرکت در یک برنامه تحصیلی مانند pre-M.B.A، pre- law، یا pre-medicine و همچنین هر دوره پایه یا آمادگی که به شما امکان می دهد رزومه پربارتری را برای خود فراهم کنید.
 • بهبود زبان انگلیسی خود
  حداقل نمرات برای دانشجویان بین‌المللی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و گاهی از برنامه‌ای به برنامه دیگر متفاوت است. اما با این حال به مقدر حداقلی که دانشگاه ها تعیین کرده اند اکتفا نکنید. آزمون‌های مهارت انگلیسی که توسط دانشگاه های نیوزیلند پذیرفته می‌شوند عبارتند از:
  • TOEFL iBT
  • IELTS Academic
  • Cambridge: C1 Advanced or C2 Proficiency
  • PTE Academic
  • Michigan English Language Assessment Battery (MELAB)
 • تدوین مقاله های پژوهشی و انجام کارهای تحقیقاتی
 • Auckland
  • Pacific International Hotel Management School
  • University of Auckland
  • Business School
  • Auckland University of Technology
  • Auckland Institute of Studies
  • Unitec Institute of Technology
  • University of Greenwich
  • ICL Graduate Business School
  • Whitecliffe College
  • Media Design School
  • Massey University
  • New Zealand Tertiary College
 • Christchurch
  • Lincoln University Canterbury
  • University of Canterbury
 • Dunedin
  • University of Otago
 • Hamilton
  • Waikato Management School
  • University of Waikato
  • Waikato Institute of Technology
 • Gisborne 
  • Business School
 • Hastings
  • Eastern Institute of Technology
 • Invercargill
  • Southern Institute of Technology
 • Wellington
  • Wellington Institute of Technology
  • TOI Whakaari New Zealand Drama School
  • Victoria University of Wellingto
 • Manukau City
  • Manukau Institute of Technology
  • Auckland University of Technology
 • Napier
  • Business School
 • Nelson
  • Nelson Marlborough Institute of Technology
 • North Shore
  • Auckland University of Technology
 • Palmerston North
  • Massey University
 • Paraparaumu
  • University of Auckland
 • Porirua
  • Wellington Institute of Technology
 • Rotorua
  • Toi Ohomai Institute of Technology
 • Tauranga
  • Toi Ohomai Institute of Technology
 • Wanganui
  • Universal College of Learning
شرایط لازم برای تحصیل در نیوزلند

این راهنما الزامات اساسی را برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در نیوزیلند را دارند، نشان میدهد.

دیپلم تحصیلات تکمیلی (Graduate Diploma)

دیپلم تحصیلات تکمیلی درحقیقت یک مدرک کارشناسی پیشرفته است که بعد از مقطع کارشناسی یا همان زمان با مقطع کارشناسی انجام می‌شود. این مدرک به‌عنوان یک مسیر برای اثبات توانایی فرد برای پذیرش در تحصیلات عالیه در یک رشته متفاوت استفاده می شود. این مدرک در چارچوب صلاحیت نیوزیلند در رده‌بندی مدارک در سطح 7 جای دارد. این در حالی است که منظور از دیپلم تحصیلات عالیه (Post-graduate Diploma) در چارچوب صلاحیت نیوزلند در رده‌بندی مدارک، سطح 8 را دارد و برای گسترش دانش و مهارت‌های دانشجویی طراحی‌شده است. برای دیپلم تحصیلات تکمیلی در نیوزلند، دانش آموزان به طور کلی باید:

 • دارای مدرک کارشناسی یا معادل آن باشند.
 • پیش نیازهای اختصاصی دوره انتخابی را برآورده کنند.
 • مهارت زبان انگلیسی را از طریق آزمون هایی مانند آیلتس یا تافل به نمایش بگذارند.
 • ارائه ریز نمرات دانشگاهی و توصیه نامه ها.
 • احتمالاً نیاز به یک مصاحبه و یک انگیزه نامه نیز می شود.

مقطع کارشناسی

برای تحصیل کارشناسی در نیوزیلند، متقاضیان معمولاً باید:

 • مدرکی مبنی بر تکمیل سال 12 یا معادل آن از کشور خود ارائه دهند.
 • پیش نیازهای دوره انتخابی را برآورده نمایند.
 • مهارت زبان انگلیسی را نشان دهند.
 • ریز نمرات تحصیلی را ارسال کنند.
 • برخی از دوره ها ممکن است به یک نمونه کار یا پرتفولیو نیاز داشته باشند، به ویژه در رشته های هنر و طراحی و معماری.

مقطع کارشناسی ارشد

برای شروع تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزیلند متقاضیان باید:

 • دارای مدرک کارشناسی مرتبط باشند.
 • پیش نیازهای دوره انتخابی خود را برآورده کنند.
 • ارائه مدرکی دال بر مهارت های زبان انگلیسی.
 • ارائه ریز نمرات دانشگاهی و توصیه نامه.
 • ارائه ریسرچ پروپوزال و انگیزه نامه.

مقطع دکتری

برای شروع تحصیل در مقطع دکتری در نیوزیلند متقاضیان باید:

 • مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط داشته باشند.
 • توانایی و تجربه پژوهشی را نشان دهند.
 • یک پروپوزال تحقیقاتی را ارسال کنند.
 • مهارت زبان انگلیسی را به نمایش بگذارند.
 • توصیه نامه های آکادمیک را برای تضمین توانایی های تحقیقاتی خود ارائه دهند.

آزمون های مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند

برای اکثر دوره های تحصیلی در نیوزیلند، تسلط به زبان انگلیسی ضروری است. آزمون های رایج پذیرفته شده عبارتند از:

 • آیلتس
 • تافل
 • PTE Academic
 • Cambridge English C1 Advanced or C2 Proficiency

علاوه بر شرایط کلی که در بالا ذکر شد، آزمون های خاصی وجود دارند که به درخواست شما برای تحصیل مقطع کارشناسی در نیوزیلند کمک می کنند که عبارتند از:

 • SAT (آزمون ارزیابی تحصیلی) برای برخی از برنامه ها.
 • ACT (تست کالج آمریکایی) نیز گاهی اوقات به رسمیت شناخته می شود.
 • آزمون های دوره خاص، به ویژه برای دوره های حرفه ای مانند معماری یا طراحی.

علاوه بر شرایط کلی که در بالا برای اپلای تحصیلات تکمیلی ذکر شد، آزمون های دیگری نیز وجود دارند که به درخواست شما برای تحصیل مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در نیوزیلند کمک می کنند که عبارتند از:

 • آزمون GRE برای دوره های علوم، مهندسی و هنر.
 • آزمون GMAT که عمدتا برای دوره های MBA و مرتبط با کسب و کار.

البته در قسمت های پیش تر در ورد این مدارک صحبت کرده ایم اما برای یک جمع بندی کلی در ادامه مجموعه اسناد لازم برای اپلای و تحصیل در نیوزیلند اشاره می کنیم که عبارتند از:

 • ریز نمرات و گواهینامه های تحصیلی.
 • توصیه نامه ها.
 • بیانیه هدف یا انگیزه نامه.
 • سی وی یا رزومه برای برخی از برنامه های تحصیلات تکمیلی.
 • پرتفولیو یا نمونه کارها برای دوره های هنر، طراحی و معماری.
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی.

تاریخ های زیر به صورت حدودی برای دانشجویان بین المللی می باشد و همواره برای کسب تاریخ دقیق بایستی به وب سایت موسسه مورد نظر خود مراجعه کنید:

ورودی ترممدت (ددلاین)
فوریهاکتبر (سال قبل)
جولایآوریل

در جدول زیر ددلاین های مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را می توانید مشاهده کنید. این تاریخ براساس فرخوان های سال قبل است و ممکن است بنابر نظر دانشگاه دچار تغییر شود. پس همواره به ددلاین دوره و دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید:

نام دانشگاهاپلیکیشن ددلاین برای کارشناسی اپلیکیشن ددلاین برای ارشد
University of Aucklandدسامبرنوامبر
University of Canterbury  ژانویهدسامبر
Victoria University of Wellington  ژانویهدسامبر
University of Otago  دسامبرنوامبر
Massey University  ژانویهدسامبر
Lincoln University  ژانویهدسامبر
AUT Universityدسامبرنوامبر
Waikato Universityژانویهدسامبر
University of the South Pacific دسامبرنوامبر
University of Waikatoژانویهدسامبر

در نیوزیلند، دولت به دانشگاه‌ها اجازه می‌دهد که هزینه‌های تحصیل خود را تعیین کنند. هزینه های تحصیل در نیوزیلند بسته به دوره و دانشگاهی که انتخاب می کنید متفاوت است. در این بین معمولا دوره های MBA و پزشکی همواره بیشترین شهریه را دارند. در جدول زیر میانگین شهریه ای که یک دانشجوی بین المللی می تواند برای تحصیل در نیوزیلند انتظار داشته باشد را ذکر کرده ایم.

سطح تحصیلاتهزینه برای دانشجویان بین المللی در NZD (در سال)
کارشناسی $20,500 – $25,000
کارشناسی ارشد$19,000 – $29,000
دکتری$6,500 – $9,000

یکی از جذابیت های تحصیل در نیوزیلند طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی است که برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. این بورسیه ها براساس شایستگی، کشورمبدا و رشته تحصیلی و …. به متقاضی ارائه می شود. این بورسیه ها می توانند هزینه های تحصیل و در برخی موارد هزینه های زندگی را به میزان قابل توجهی جبران کنند.

بورسیه تحصیلیشرحشایستگیمقدار به NZD
New Zealand Excellence Awardsبرای دانشجویان برتر از کشورهای منتخبدانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی NZD 10,000
Kiwi Scholarshipبرای دانشجویانی که استعدادهای استثنایی در ورزش یا هنر دارند.دانشجویان کارشناسیNZD 5,000
Pacific Scholarshipsبرای دانش آموزان کشورهای اقیانوس آرامدانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلیNZD 8,000
Maori Education Scholarshipsبرای دانش آموزان مائوری که از نظر تحصیلی عالی هستنددانشجویان کارشناسیNZD 7,000
NZIDRS (New Zealand International Doctoral Research Scholarships)برای دانشجویان بین المللی که در مقطع دکتری تحصیل می کنند.دانشجویان دکتریشهریه کامل + هزینه زندگی
Leadership Scholarshipsبرای دانشجویان با مهارت های رهبری ثابت شدهدانشجویان کارشناسیNZD 6,000

از محل اسکان و حمل و نقل گرفته تا نیازهای روزمره و فعالیت های اوقات فراغت، از عوامل اصلی تاثیرگذار برای زندگی در نیوزیلند است. البته این هزینه ها به صورتی تقریبی برای یک نفر در نظر گرفته شده و براساس سبک زندگی و محل زندگی متقاضی تغییر پذیر است. در اینجا خلاصه ای از میانگین هزینه ها آمده است.

مشخصاتمیانگین هزینه ماهانه (NZD)
محل اقامت (اجاره)800 NZD
خدمات شهری (برق، آب، گاز)150 NZD
اینترنت50 NZD
تلفن همراه40 NZD
مواد غذایی300 NZD
غذا200 NZD
حمل و نقل عمومی70 NZD
بیمه سلامت60 NZD
سرگرمی (فیلم، رویداد و غیره)75 NZD

فارغ التحصیلی در دانشگاه های نیوزیلند صرفاً پایان یک سفر تحصیلی نیست، بلکه آغاز یک فصل جدید است، فصلی که اغلب شامل انتخاب هایی در مورد شغل و آینده شما می شود. در ادامه به برخی از مشاغلی که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند برای ان اقدام کنند ذکر شده است.

زمینه شغلیحقوق تقریبی سالانه (NZD)
Business Management70,000 NZD
Education and Training65,000 NZD
Healthcare75,000 NZD
IT & Computer Science80,000 NZD
Statistics and Data Science78,000 NZD

دولت نیوزیلند ویزاهای گوناگونی براساس هدف متقاضی و مدت زمان اقامت در نیوزیلند صادر می کند.

 • افرادی که قصد دارند در یک دوره تمام وقت بیش از سه ماه در نیوزیلند تحصیل کنند بایستی برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. با این ویزا دانشجویان می توانند 20 ساعت در هفته در ایام تحصیلی و بصورت تمام وقت در ایام تعطیلات مشغول به کار شوند.
 • افرادی که قصد دارند در یک دوره کوتاه مدت کمتر از سه ماه در نیوزلند تحصیل کنند، بایستی برای ویزای توریستی اقدام کنند.  

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند:

 • نامه پذیرش دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی پزشکی و عدم سوء سابقه
 • بیمه درمانی و بیمه مسافرتی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • گواهی تمکن مالی به ارزش 20000 دلار نیوزلند برای یک سال
 • داشتن تمکن مالی برای بازگشت به کشور خود
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • تضمین محل اقامت در نیوزلند ( افراد زیر 18 سال)
 • افراد زیر 18 سال، به رضایت قیم قانونی نیاز دارند.

به سادگی میتوانید درخواست مشاروه تحصیل در نیوزیلند را از طریق فرم زیر ثبت نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.