Hi, How Can We Help You?
خدمات 0 تا 100 پذیرش و ویزا تحصیلی استرالیا، کانادا و انگلستان

نگارش ایمیل به استاد

4.5/5 - (2 امتیاز)

فرآیند نگارش ایمیل مکاتباتی برای اپلای

  1. اطلاعات خود را در فرم پایین صفحه وارد کرده و ارسال کنید.
  2. تماس کارشناس مجموعه با شما و پیگیری های لازم انجام می شود.
  3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل شرایط شما بررسی میشود)
  4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.
  5. پرسشنامه ای در قالب ورد به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)
  6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه
  7. زمان تحویل با دو حالت 9 روز یا 5 روز کاری که میتوانید در فرم مشخص نمائید
  8. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان تا دوبار (حداکثر ظرف 12 روز پس از دریافت خدمات)

فرم درخواست نگارش ایمیل مکاتباتی


چرا باید سفارشم را به شما بسپارم؟

  • دریافت خدمات با کیفیت بالا در کمترین زمان
  • امکان ویرایش رایگان تا 2 بار پس از دریافت خدمات
  • نگارش نامه های مکاتباتی شما توسط تیم حرفه ای و مجرب، مختص شما و دانشگاه مد نظرتان

مکاتبات ایمیلی چیست و چرا باید از آن استفاده کنید؟ 

ایمیل ارتباطی از افکار و احساسات افرادی است که آنها را می نویسند و دریافت می کنند. مکاتبات ایمیلی راهی برای برقراری ارتباط از طریق پیام های الکترونیکی (ایمیل) است و  مکاتبات ایمیل بسته به موضوع، فرستنده و گیرنده می تواند رسمی یا غیر رسمی باشد. نحوه مکاتبه با اساتید خارجی برای اخذ پذیرش یكی از عوامل مهم در اخذ پذیرش در مقاطع بالاتر از سطح کارشناسی و همچنین دریافت اسکالرشیپ های تحصیلی محسوب می شود. در فرآیند اپلای بخصوص برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و حتی پسادکتری اولین قدم برای اپلای مکاتبه با استاتید دانشگاه برای جذب دانشجو می باشد. این مکاتبه از طریق ایمیل اولین برخورد و ارتباط شما با اساتید می باشد و باید علاوه بر رعایت قواعد ساختاری انگلیسی باید یکسری ویژگی ها داشته باشد تا طرف مقابل را تهیج کند تا ارتباط بیشتری با شما برقرار کند. بنابراین ارتباط و مکاتبه با اساتید از راه های مهم در اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی می باشد.

نحوه نگارش ایمیل برای استاد: راهنمای گام به گام

1. مطمئن شوید که واقعاً نیاز به ارسال ایمیل دارید

اگر می خواهید با استادی در ارتباط باشید باید در ابتدا با امادگی کامل شروع به مکاتبه کنید چون ممکن است در اسرع وقت به شما پاسخ بدهد و از شما یک سری مدارک درخواست کند. پس قبل از شروع مکاتبه سعی کنید مدارک خود را اماده داشته باشید و در سریعترین زمان ممکن شما هم پاسخ ان استاد را بدهید. چون اساتید در زمان پذیرش ایمیل های بسیار زیادی از کل جهان دریافت می کنند و در این بین ممکن است ایمل شما دچار فراموشی شود.

2. از آدرس ایمیل حرفه ای خود استفاده کنید

این بهترین اقدام است زیرا چنین ایمیلی حرفه ای به نظر می رسد و به گیرنده نشان می دهد که پیام شما در ارتباط موضوع های اکادمیک است. اگر آدرس ایمیل آموزشی ندارید، حتما از یک آدرس ایمیل مناسب مانند firstname.lastname@example.com استفاده کنید. آدرس Bro$77@example.com شما برای مکاتبات دانشگاهی مناسب نیست.

3. موضوع ایمیل خود را واضح بیان کنید

موضوع ایمیل اولین چیزی است که چشم مخاطب به ان می خورد و مجاب می شود که ایمیل شما را مطالعه کند، بنابراین موضوع خود را واضح، مختصر و دقیق بنویسید. در اینجا چند نمونه از خط موضوع آورده شده است:

Question about [Course name] assignment

[Course name] : Asking for an appointment

 

نوشتن ایمیل

4. یک پیام احوال پرسی مناسب در ایمیل خود بنویسید

ایمیل خود را برای یک استاد با یک سلام مناسب و محترمانه شروع کنید. قبل از ارسال ایمیل، نام آنها را دوباره بررسی کنید و مطمئن شوید که پیام شما با کاما همراه است و نام استاد به درستی نگارش شده است.  در اینجا نحوه شروع ایمیل به یک استاد آمده است:

,Dear Professor [Last Name]

5. یادآوری کنید که کی هستید (Remind who you are)

اساتید شاگردان زیادی دارند و از طرفی ایمیل های زیادی در ایام جذب دانشجو دریافت می کنند. بنابراین مهم است که نام خود و پوزیشنی که قصد اپلای به آن را دارید در متن ایمیل خود بگنجانید. این به شما کمک می کند در زمان گیرنده صرفه جویی کنید و تضمین می کند که سریعتر پاسخ دریافت کنید. در اینجا نحوه شروع ایمیل به یک استاد آمده است:

.My name is Lexie Brown, from History 1B, Section 1

6. مستقیماً به سر اصل مطلب بروید

پس از احوالپرسی با استاد و معرفی خود، نوبت به بیان سوال یا درخواست خود می رسد. آن را مختصر و واضح بیان کنید تا گیرنده بتواند به سرعت بفهمد که در مورد چیست و چه اقدامی از او انتظار می رود.

مثلا:

.I was wondering if we could set up an appointment to discuss my grade on [Assignment name]. Please let me know if you are able to meet next week

7. ایمیل خود را محترمانه و با یک امضای حرفه ای پایان دهید

برای پایان دادن به ایمیلی که به یک استاد ارسال می شود؛ از آنها برای وقتشان تشکر کنید و ایمیل خود را با “با احترام” یا “با احترام” و نام شما امضا کنید. در اینجا یک مثال است:

.Thank you for your time and have a great day
,Sincerely
Lexie Brown

8. ایمیل خود را تصحیح کنید

به دستور زبان، املا و نقطه گذاری توجه کنید. مطمئن شوید که به لحن رسمی پایبند هستید و از شکلک ها یا اختصارات غیررسمی مانند FYI یا ASAP اجتناب کنید. یک بار دیگر املای نام استاد خود را بررسی کنید.

9. خودتان را جای استادتان بگذارید

ایمیل را طوری بخوانید که انگار استادی هستید که آن را دریافت کرده اید. آیا مشخص است که چه کسی برای شما می نویسد و چه می خواهد؟ آیا لحن ایمیل مودبانه و محترمانه است؟ آیا با فرمت ایمیل رسمی مطابقت دارد؟ اگر همه پاسخ های شما “بله” است، در صورت تمایل ایمیل خود را ارسال کنید. وقتی یاد گرفتید که چگونه به یک استاد ایمیل بزنید، وقت آن است که تمرین کنید.

سفارش توصیه نامه | سفارش نگارش SOP | سفارش استادی پلن