سفارش نگارش CV | نوشتن رزومه | ویرایش CV

سفارش نگارش CV

هزینه نگارش رزومه: 300/000 تومان میباشد که در انتهای این فرم می بایست پرداخت گردد.

پیگیری های لازم برای نگارش اختصاصی نامه مکاتباتی شما، بعد از تکمیل ثبت سفارش از طریق کارشناس بورسیه انجام میشود و ساختار اطلاعات بر اساس مقصد و هدف شما چیده میشود.

صفحه 1 از 3

سفارش نگارش CV | سفارش نگارش رزومه

CV مخفف واژه لاتین Curriculum Vitae به معنای تاریخچه و تشریح سوابق است و در واقع CV شرح حالی از سرگذشت زندگی شخص است که بر روی دوران آموزشی و دانشجوئی تاکید می کند. CV در بردارنده اطلاعاتی نظیر مشخصات فردی و آموزشی، سوابق و فعالیت های شغلی، علمی و پژوهشی، جوایز و افتخارات علمی، انتشارات علمی همانند مقالات و غیره است. به­ طورکلی CV کامل­تر از رزومه بوده و مهمترین کاربرد آن استفاده برای پذیرش در مراکز آکادمیک می­باشد. نگارش صحیح CV نیازمند مهارت است زیرا هم بایستی تسلط کافی در نگارش صحیح آن داشته باشید و هم نواقص یک شخص در سوابقش را کمرنگ کرد و در عوض نقاط قوت وی را پررنگ نمود.

داشتن یک CV اکادامیک حرفه‌ای همواره ضروری است؛ زیرا برای درخواست شغل، بورسیه تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی و حتی کنفرانس، همگی شما مجبور به ارائه CV تحصیلی هستید. این سند با یک رزومه کاری متفاوت است و از یک قالب منحصر به فردی برخوردار است. یک CV یا رزومه تحصیلی به شرط آنکه به صورت اصولی نوشته شده باشد، اطلاعات جزئی را به بهترین شکل ممکن می­تواند انتقال دهد. به تعبیری دیگر در واقع CV ویترین شما است.

سه تفاوت اساسی CV و رزومه شامل تعداد صفحات، هدف و شیوه بیان، در بین رزومه و سی وی وجود دارد. رزومه و CV در فرصت های تحصیلی و شغلی مورد استفاده قرار می گیرند، اما قابل جایگزینی با یکدیگر نیستند. زیرا در سی وی CV مطالب بایستی بسیار مفصل‌تر نسبت به شرح سوابق کاری و تحصیلی نوشته شود و از این رو تعداد صفحات آن محدود نمی‌باشد. علاوه بر این متقاضی می‌تواند مقالاتی که به چاپ‌ رسانیده است و یا در دست چاپ دارد را در  CV خود وارد نماید. علاوه بر این سی وی برخلاف رزومه قابل تغییر نیست. به این دلیل که شرح کامل سابقه و علایق شما ثابت است و نباید تغییری در آن ایجاد شود؛ اما در رزومه می‌توان بسته به شغل مورد نظر، به تجارب حرفه‌ای خود، تأکید بیشتری داشت و موارد غیر مرتبط و غیر ضروری را حذف کرد، زیرا تعداد صفحات رزومه نباید بیشتر از یک صفحه باشد.

 

نکات اصلی در مورد  CV

  • سی وی فقط زندگی نامه تحصیلی شما نیست.
  • سی وی حاوی اطلاعات تحصیلی مانند جایزه ها، انتشارات، مقالات و کتاب ها شما است.
  • سی وی بایستی به ترتیب زمانی تنظیم می شود تا خواننده بتواند روند پیشرفت شما را ارزیابی کند.
  • سی وی متنی ثابت است و برای سمت ها و مشاغل مختلف تغییرپذیر نیست. بنابراین زمانی که از یک سی وی برای موقعیت های (پوزیشن ها) مختلف تحصیلی اقدام می‌کنید، بهتر است که کاورلتر های متفاوت نگارش کنید تا سی وی تغییر آنچنانی نکند.

ما در کنار سایر خدمات خود در فرآیند اپلای، در زمینه نگارش CV متناسب با یک فرمت استاندارد فعالیت می کنیم.

مشاوره: 09333696798