989333696798+ . 982166595238+ info@borsieh.com
0
  • No products in the cart.

سفارش نگارش CV | نوشتن رزومه | ویرایش CV

سفارش نگارش CV

هزینه نگارش رزومه: 300/000 تومان میباشد که در انتهای این فرم می بایست پرداخت گردد.

پیگیری های لازم برای نگارش اختصاصی نامه مکاتباتی شما، بعد از تکمیل ثبت سفارش از طریق کارشناس بورسیه انجام میشود و ساختار اطلاعات بر اساس مقصد و هدف شما چیده میشود.

صفحه 1 از 3

سفارش نگارش CV | سفارش نگارش رزومه

همانطور که مطلع هستید رزومه  یک کلمه فرانسوی (résumé) می باشد که در زبان فارسی هم به همین نام یا به صورت سی-وی (Curriculum Vitae ) معرفی می گردد. رزومه از چند قسمت مجزا تشکیل شده است که بطور کلی خلاصه‌ای از سوابق کاری و تحصیلات و مشخصات متقاضی در آن بیان می شود. هدف اصلی‌ یک رزومه تحصیلی این است که در یک الی دو صفحه یک تصویری مشخصی‌ از متقاضی را برای استاد مربوطه یا کمیته پذیرش نشان دهد. از این رو رزومه باید مختصر، موثر و مفید باشد.  زیرا یک رزومه تحصیلی استاندارد و قوی تاثیر بسیاری در کسب انواع کمک هزینه تحصیلی‌ دارد. البته یک سری تفاوتی هایی وجود. به عنوان مثال به این نکته باید دقت کرد که بین رزومه و CV تفاوت وجود دارد.

مهمترین تفاوت رزومه و CV در طول محتوا و هدف آنها است. رزومه خلاصه ای یک الی دو صفحه ای از تحصیلات، تجربیات، و مهارت‌های متقاضی است. هدف از نگارش رزومه این است که یک متن کوتاهی نوشته شود تا معمولا برای خواننده آن کمتر از ده دقیقه زمان صرف شود. از این رو رزومه باید دقیقا مواردی را شامل شود که مرتبط با زمینه درخواست و حاوی اطلاعات مربوط به آن باشد. CV  معمولا دو تا چند صفحه را شامل می شود که در آن اطلاعات با جزییات بیشتری بیان شده اند. CV می تواند تمام زمینه های کاری و تحقیقی شما اعم از زمینه مورد درخواست شما و تمام زمینه های دیگری که دقیقا با زمینه درخواست شما یکسان نیست را در برگیرد.

این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که یک رزومه تحصیلی عالی، تضمین کننده اخذ پذیرش و فاند تحصیلی از استاد نمی باشد. اما رزومه تحصیلی(CV)، یک نقش حیاتی در دانشگاه مورد نظر دارد.

رزومه تحصیلی، (Curriculum vitae (CV، یک چکیده مختصر با بخش بندی منظم از تجربیات شخصی و همچنین مهارت های یک فرد است. این دو روش بیان پیشینه یک شخص با یکدیگر متفاوت هستند هر چند در بسیاری از کشورها بویژه کشورهای آسیایی تنها CV از افراد خواسته می شود ولی برای کارفرمایان در آمریکای شمالی، تفاوت این دو اهمیت بسزایی دارد و برای پذیرش موفق از یک سازمان بایستی دقت کافی به آن شود.

مشاوره: 09333696798