Hi, How Can We Help You?
خدمات 0 تا 100 پذیرش و ویزا تحصیلی استرالیا، کانادا و انگلستان
آوریل 16, 2024

بورسیه های تحصیلی در کانادا

5/5 - (1 امتیاز)

یکی از راه های رایج و پرطرفدار برای ادامه تحصیل در کانادا در تمامی مقاطع استفاده از بورسیه های تحصیلی در کانادا می باشد. کانادا به علت داشتن دانشگاه های مطرح در سطح بین المللی سالانه هزاران دانشجوی بین المللی را به خود جذب می کند. با این حال، چیزی که چندان برای تحصیل در کانادا عالی نیست، هزینه تحصیل در کانادا می باشد. هزینه های تحصیل در کانادا نسبتاً بالا است و در برخی از شهرهای بزرگ مخارج زندگی نیز می تواند هزینه بسیار بیشتری برای یک فرد داشته باشد. هزینه های بالای زندگی اغلب می تواند دانشجویان بین المللی را از تحصیل در خارج از کشور منصرف کند. اینجاست که بورسیه های تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی می تواند کمک کننده باشد. کمک هزینه های تحصیلی زیادی با بودجه دولتی وجود دارد که دانشجویان می‌توانند برای آنها و همچنین اسکالرشیپ های تحصیلی دانشگاه‌ها درخواست دهند. البته به علت  تنوع در دوره های تحصیلی در کانادا این بورسیه ها نیز متنوع می باشند. 

دانشگاه ها و کالج های کانادا طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند تا به آنها برای رسیدن به هدف خود به منظور ادامه تحصیل در کانادا کمک کنند. جدای از این موضوع، بسیاری از بورسیه ها، کمک هزینه ها و فاندهای تحصیلی نیز توسط دولت کانادا، موسسات دولتی و خصوصی ارائه می شود. البته به این صورت نمی باشد که همه بتوانند از این کمک های مالی استفاده کنند و متقاضیان بایستی قبل از درخواست برای هر یک از این بورسیه ها، معیار های واجد شرایط بودن را به همراه ددلاین های آنها  بررسی کنند.

معیار های لازم برای درخواست بورسیه تحصیلی کانادا

معیار اصلی اکثر بورسیه های تحصیلی برخورداری از نمرات علمی مناسب و داشتن رزومه خوب می باشد. با این حال این معیارها به عواملی مانند رشته و مقطع انتخابی نیز بستگی دارد. در برخی از بورسیه ها، عواملی مانند فعالیت های فوق برنامه نیز می توانند یک امتیاز محسوب شود.

چه مقدار حمایت مالی از طریق بورسیه تحصیلی می تواند در دسترس باشد؟

مقدار وجه موجود و نوع جایزه که برای حمایت از تحصیل دانشجویان ارائه می شود بین مؤسسات مختلف متفاوت است. چون بورسیه های متنوعی مانند دولتی و سازمان ها خصوصی و همچنین گرنت های اساتید برای تامین هزینه های تحصیل دانشجویان خود وجود دارد که بازه گسترده ای از حمایت مالی را نمایش میدهد. گرفتن بورسیه تحصیلی رقابتی است و از این رو مهم است که به موقع درخواست داده شود. بطور کلی مقدار وجه یک بورسیه تحصیلی می تواند از 1000 دلار تا پوشش کامل هزینه های زندگی و شهریه دانشگاهی باشد. پس نوع بورسیه مشخص می کند که چه مقدار از هزینه ها را پوشش میدهد.

انواع بورسیه های تحصیلی در کانادا

همانطور که گفته شد در کانادا طبق وسیعی بورسیه تحصیلی برای حمایت از دانشجویان بین المللی توسط دولت کانادا، سازمان های خصوصی، دانشگاه ها و اساتید ارائه می شود. در ادامه به برخی از این بورسیه ها می پردازیم.

بورسیه های فول فاند (Fully Funded Scholarship)

بورسیه های فول فاند به بورسیه ای گفته می شود تمام هزینه های زندگی و تحصیل را در طول مدت تحصیل در کانادا پوشش میدهد. این بورسیه ها بسیار رقابتی هستند و براساس سوابق درخشان علمی به یک شخص تعلق می گیرد که شامل تامین هزینه های سفر، هزینه های مسکن، هزینه منابع درسی، هزینه بیمه، هزینه زندگی و شهریه دانشگاه می باشد. بنابراین یک متقاضی با داشتن وضعیت تحصیلی مناسب از نظر نمرات تحصیلی و معدل، نمره زبان و سوابق تحقیقاتی و پژوهشی از شانس بالاتری برای گرفتن فول فاند برخوردار است.

بورسیه های دانشگاهی(University scholarships)

اکثر دانشگاه ها کمک های مالی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، بنابراین مؤسسه انتخابی باید اولین مقصد شما برای بررسی بورسیه تحصیلی باشد. این بورسیه ها می توانند رقابتی باشند و همه درخواست کنندگان را پوشش ندهد. همچنین اساتید در مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند ارشد و دکتری از فاندهایی برخوردار هستند تا دانشجویانی که با انها برای انجام یک پروژه کار میکنند به منظور پوشش هزینه های تحصیلی و زندگی حمایت مالی کنند.

بورسیه های تحصیلی مبنی بر شایستگی (Merit scholarships)

برای دانشجویانی که از نظر تحصیلی با استعداد هستند و از سوابق بسیار درخشانی برخوردار هستند و یا افرادی که در رشته های ورزشی دارای سابقه خوبی هستند یا افرادی که در جامعه خدمات یا کارآفرینی ارائه داده اند می توانند برای این بورسیه ها درخواست دهند. همانطور که از اسم این بورسیه پیداست، این بورسیه برای اساس شایستگی متقاضی و سوابق وی اعطا می شود.

بورسیه های کشوری(Country-based scholarships)

این بورسیه ها براساس ملیت متقاضی ارائه می شوند و به ویژه دانشجویان کشورهای در حال توسعه را هدف قرار می دهند.

بورسیه های تحصیلی با بودجه خصوصی(Privately funded scholarships)

گاهی اوقات سازمان ها و شرکت های خصوصی، اهدا کنندگان کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی هستند. این سازمان ها به احتمال زیاد دانشجویان از کشورهای در حال توسعه و یا گروه های اقلیت یا در زمینه های خاص تحصیلی را هدف قرار می دهند.

بورسیه های دولتی(Government-funded scholarships)

دولت کانادا برنامه ها و بورسیه های تحصیلی زیادی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند که برخی از آنها در زیر ذکر شده است.

بورسیه های دولتی و خصوصی در کانادا

در ادامه به برخی از بورسیه های رایج دولتی و خصوصی که توسط دولت کانادا ارائه می شود می پردازیم.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی Vanier Canada

بورسیه های تحصیلات تکمیلی Vanier Canada برای جذب و حفظ دانشجویان دکتری در سطح جهانی ایجاد شده اند. این بورسیه ها به ارزش 50000 دلار کانادا (31000 پوند) در سال به مدت سه سال است و می تواند برای مدرک دکتری یا کارشناسی ارشد و دکتری ترکیبی استفاده شود.
 

بورسیه های فوق دکتری Banting

بورسیه های فوق دکتری Banting به دانشجویان بین المللی ارائه می شود که قصد ادامه تحقیقات خود را در مقطع پست دکتری در زمینه هایی مانند علوم طبیعی و اجتماعی یا علوم بهداشتی ارائه می شود. ارزش و مدت این بورسیه به صورت  70000 دلار در سال (مشمول مالیات) و به مدت  2 سال (غیر قابل تمدید) است. تاریخ مهم برای درخواست این بورسیه برای سال جاری تا پایان آوریل 2024 می باشد.

جوایز تحقیقات دکتری IDRC

جوایز تحقیقات دکتری IDRC برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه است که در حال حاضر در دانشگاهی در کانادا تحصیل می کنند.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی NSERC

بورسیه های تحصیلات تکمیلی NSERC تعدادی بورسیه‌، کمک‌هزینه‌ و فاند های گوناگون توسط دولت کانادا برای دانشجویان در رشته‌های علوم طبیعی یا مهندسی در دانشگاه‌ های معتبر کانادا ارائه می شود. این بورسیه توسط NSERC حمایت و تامین می شود.

بورسیه های دکتری بنیاد پیر الیوت ترودو

بورسیه های دکتری بنیاد پیر الیوت ترودو برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری می باشد.  ارزش بورسیه دکتری بنیاد ترودو سالانه تا 60000 دلار کانادا برای هر پژوهشگر به مدت حداکثر سه سال می باشد.

بورسیه هایی که توسط اساتید دانشگاه ارائه می شوند

اساتید دانشگاه‏‌ها هم از گرنت های تحصیلی برای انجام پروژه هایی که به آنها محول می شوند برخوردار هستند. از این رو یک استاد با انجام یک پروژه با همکاری دانشجوی خود، در قبال انجام آن به دانشجوی خود بورسیه هایی را برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل به صورت فول فاند یا پارشال فاند ارائه میدهد. البته این بورسیه ها برای انجام یک پژوهش ارائه میشود و معمولا برای مقاطع دکتری و گاهی هم کارشناسی ارشد ارائه می شود. البته در کنار این کمک های مالی دو نوع دیگر از کمک هزینه های تحصیلی نیز توسط اساتید ارائه می شوند:

دستیار پژوهشی – Research Assistant

این بورسیه در قبال انجام یک کار به متقاضی اعطا می شود. در این بورسیه متقاضی به ‌عنوان یک دستیار پژوهشی به یکی از اعضای هیئت ‌علمی دانشگاه که می‌تواند استاد راهنمای وی باشد، در زمینه های مختلفی مانند جمع‌آوری داده ها، تحلیل داده ها و … همکاری می کند و بابت انجام آن حقوق دریافت می‌کند.

دستیار آموزشی – Teaching Assistant

این کمک هزینه تحصیلی نیز در قبال انجام یک کار به متقاضی اعطا می شود و متقاضی به ‌عنوان یک دستیار آموزشی از طریق انجام کارهایی مانند تدریس دروس دانشگاهی، تصحیح آزمون های دانشجویان یا انجام کارهای آزمایشگاهی به استاد خود کمک می‌کند و در قبال آن حقوق دریافت می کند.

بورسیه های دانشگاهی در کانادا

بورسیه های دانشگاهی در کانادا

بورسیه های بسیاری توسط دانشگاه های برتر کانادا برای دانشجویان بین المللی در سال تحصیلی 2024-2025 در دسترس است. این بورسیه ها شامل بورسیه های تحصیلی جزئی و یا بورسیه های فول فاند هستند که کمک هزینه ماهانه همراه با پوشش شهریه، هزینه های اقامت، بیمه درمانی و کمک هزینه سفر را ارائه می دهند. در زیر فهرستی از بورسیه های تحصیلی که توسط دانشگاه ها در کانادا برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود قابل مشاهده است:

 

1. بورسیه دانشگاه واترلو (University of Waterloo Scholarships)

بورسیه تحصیلی دانشگاه واترلو کانادا
 
بورسیه تحصیلی دانشگاه واترلو یک بورسیه تحصیلی فول فاند برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی، تحصیل کارشناسی ارشد و  تحصیل در مقطع دکتری ارائه می شود. بورسیه دانشگاه واترلو تا 10000 دلار ارزش دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه های دانشگاه واترلو، از طریق لینک های زیر به وب سایت رسمی آن مراجعه کنید.

2. بورسیه دانشگاه مونترال (Université de Montréal Scholarships)

بورسیه تحصیلی دانشگاه مونترال کانادا

بورسیه های دانشگاه مونترال بورسیه های معافیت از شهریه تحصیلی هستند. دانشجویان بین المللی از سراسر جهان واجد شرایط درخواست برای این بورسیه ها هستند. این بورسیه ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکتری در دسترس هستند. بورسیه های دانشگاه مونترال تا 27300 دلار در سال پوشش مالی می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ها، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید.

3. بورسیه های بین المللی کالج داگلاس (Douglas College International Student Scholarships)

بورسیه تحصیلی کالج داگلاس کانادا

بورسیه دانشجویی بین المللی کالج داگلاس یک بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه تحصیلی تا 7000 دلار کانادا از هزینه های تحصیل را پوشش می دهد. در هر سال تحصیلی حداکثر 5 نفر واجد شرایط انتخاب خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه دانشجویی بین المللی کالج داگلاس، لطفا به وب سایت رسمی مراجعه کنید.

4. بورسیه دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan Graduate Scholarship)

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان کانادا

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان یک بورسیه تحصیلی فول فاند کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه تحصیلی تا 20000 دلار برای دکتری و 16000 دلار برای کارشناسی ارشد ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان، لطفا از وب سایت رسمی بازدید کنید.

5. برنامه بورسیه بین المللی  لستر پیرسون دانشگاه تورنتو ( Lester B. Pearson International Scholarship Program)

بورسیه دانشگاه تورنتو

برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی Lester B. Pearson یک بورسیه تحصیلی با فول فاند برای دانشجویان بین المللی است. در مجموع 37 بورسیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دسترس است. این بورسیه شامل هزینه شهریه، کتاب، هزینه های جانبی و پشتیبانی کامل اقامت به مدت چهار سال می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی Lester B. Pearson، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید:

6. بورسیه کارشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC Undergraduate Scholarships)

بورسیه کارشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا

بورسیه های کارشناسی دانشگاه UBC دو نوع هستند: جایزه دانشجویان بین المللی برجسته (OIS) و بورسیه های ورودی بین المللی (IMES). تعداد و سطح این بورسیه های بین المللی که هر ساله اعطا می شوند، بسته به بودجه موجود متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جایزه برجسته بین المللی دانشجویی، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید. 

7. برنامه بورسیه تحصیلی فرانکفونی کانادا (Canadian Francophonie Scholarship Program)

برنامه بورسیه تحصیلی فرانکفونی کانادا
بورسیه های دانشگاه مونترال، بورسیه های معافیت از شهریه هستند. دانشجویان بین المللی از سراسر جهان واجد شرایط درخواست هستند. این بورسیه ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکتری در دسترس هستند. بورسیه های دانشگاه مونترال تا 27300 دلار در سال هزینه ها را پوشش می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه بورسیه تحصیلی فرانکوفونی کانادا CFSP ، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید. 

8. بورسیه دانشگاه دالهوزی (Dalhousie University Scholarships)

بورسیه دانشگاه دالهوزی

بورسیه دانشگاه دالاهوزی یک بورسیه تحصیلی فول فاند برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. ارزش این بورسیه تحصیلی 30000 دلار است و کمک هزینه ماهانه، هزینه اقامت، معافیت از هزینه و بیمه درمانی را پوشش می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه های دانشگاه دالاهو، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید. 

9. بورسیه تحصیلی دانشگاه وست کانادا( University Canada West Scholarships)

بورسیه تحصیلی دانشگاه وست کانادا

بورسیه دانشگاه وست کانادا یک بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه فقط برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. این بورسیه تا 20000 دلار برای مقطع کارشناسی و 10000 دلار برای کارشناسی ارشد ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه های دانشگاه وست کانادا، لطفا به وب سایت رسمی مراجعه کنید. 

10. بورسیه دانشگاه مک گیل (McGill University Scholarships)

بورسیه دانشگاه مک گیل

بورسیه های دانشگاه مک گیل به طور کامل بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. این بورسیه تحصیلی تا 8500 دلار برای مقاطع کارشناسی و مقدار متوسطی از بورسیه را برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری فراهم می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه های تحصیلی دانشگاه مک گیل ، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید. 

11. بورسیه تحصیلات تکمیلی وانیر (Vanier Canada Graduate Scholarship)

بورسیه تحصیلات تکمیلی وانیر

برنامه بورسیه تحصیلی وانیر کانادا یک بورسیه تحصیلی فول فاند برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه تحصیلی برای مقطع دکتری ارائه می شود و به مدت سه سال و 50000 دلار در سال ارزش دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه تحصیلات تکمیلی Vanier Canada (Vanier CGS) ، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید.

12. بورسیه دانشگاه کلگری (University of Calgary Scholarships)

بورسیه دانشگاه کلگری

بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه کالگری یک بورسیه تحصیلی فول فاند است. 60000 دلار ، 15000 دلار (سالانه قابل تجدید) و 10000 دلار (غیر تجدید پذیر) به دانشجویان بین المللی که سال اول در دوره پاییز وارد هر برنامه مقطع کارشناسی می شوند، ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه بین المللی دانشگاه کلگری، لطفا از وب سایت رسمی بازدید کنید:

13. بورسیه دانشگاه واینیپگ (University of Winnipeg Scholarships)

بورسیه تحصیلی دانشگاه واینیپگ کانادا

بورسیه های دانشگاه واینیپگ، بورسیه پارشال یا جزئی برای دانشجویان بین المللی است. 53 بورسیه امسال در دسترس است. این بورسیه ها برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دیپلم ارائه می شوند. ارزش این بورسیه ها از 3500 تا 5000 دلار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه دانشگاه واینیپگ، لطفاً از وب سایت رسمی بازدید کنید. 

14. بورسیه های ورودی بین المللی هامبر(Humber International Entrance Scholarships)

بورسیه تحصیلی بین المللی HUMBER کانادا

بورسیه ورودی کالج هامبر یک بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه فقط برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. این بورسیه به صورت یک بورسیه شهریه کامل و یک بورسیه تحصیلی 5000 دلاری در ماه ژانویه در دسترس است در حالی که هفت بورسیه تحصیلی 5000 دلاری و دو بورسیه تحصیلی 3000 دلاری در ماه سپتامبر در دسترس خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه های ورودی بین المللی هامبر، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید:

15. فلوشیپ پژوهشی پسادکتری دانشگاه بریتیش کلمبیا( KILLAM Postdoctoral Research Fellowship)

بورسیه تحقیقاتی پسادکتری دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

بورسیه تحقیقاتی پسادکتری KILLAM برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه کمک هزینه سالانه 60000 دلاری را برای حداکثر دو سال به اضافه کمک هزینه پژوهش و سفر 4000 دلاری در طول دو سال و بسیاری مزایای دیگر ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه تحقیقاتی پسادکتری KILLAM، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید. 

16. برنامه کمک هزینه تحصیلی چهار ساله دکتری دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC Four Years Doctoral Fellowship Program (4YF))

برنامه کمک هزینه تحصیلی چهار ساله دکتری دانشگاه بریتیش کلمبیا

برنامه بورسیه دکتری چهار ساله دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) (4YF) یک بورسیه تحصیلی با فول فاند  برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه برای تحصیل در مقطع دکتری ارائه می شود. ارزش این بورسیه تحصیلی 18200 دلار به همراه پوشش کامل شهریه به مدت چهار سال است. برای اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه دکتری دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) کانادا، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید. 

17. بورسیه دانشگاه یورک (York University Scholarships)

بورسیه تحصیلی دانشگاه یورک کانادا

بورسیه تحصیلی دانشگاه یورک یک بورسیه تحصیلی فول فاند برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه تحصیلی 35000 دلار در سال برای پشتیبانی از تحصیلات کارشناسی در کانادا به گیرندگان ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه دانشگاه یورک، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید.

 

18. برنامه کمک هزینه تحصیلی رابرت اس مک نامارا ( Robert S. McNamara Fellowships Program)

برنامه کمک هزینه تحصیلی رابرت اس مک نامارا

برنامه کمک هزینه تحصیلی رابرت اس. مک نامارا یک بورسیه تحصیلی فول فاند برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه تحصیلی برای تحصیل در مقطع دکتری در دسترس است و برای هر دانشجو تا 42750 دلار خالص برای یک بورسیه 8 ماهه در اختیار گیرنده قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه کمک هزینه تحصیلی رابرت اس. مک نامارا، لطفاً به وب سایت رسمی مراجعه کنید.

19. برنامه کمک هزینه تحصیلات تکمیلی IMU Breakout -(IMU Breakout Graduate Fellowship Program)

برنامه کمک هزینه تحصیلات تکمیلی

برنامه کمک هزینه تحصیلی  تحصیلات تکمیلی IMU Breakout به طور کامل بورسیه های دکتری برای دانشجویان بین المللی تامین می شود. ارزش بورسیه حداکثر تا 10000 دلار در سال است و هزینه تحصیل، اقامت، هزینه های سفر و هزینه های زندگی را پوشش می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه کمک هزینه تحصیلی IMU، لطفا از وب سایت رسمی بازدید کنید.

20. کمک هزینه  Schlumberger Foundation Faculty 

کمک هزینه  Schlumberger Foundation Faculty 

بورسیه تحصیلی بنیاد Schlumberger یک بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه تحصیلی حداکثر 50000 دلار در سال برای دکتری و حداکثر 40000 دلار در سال برای دوره پسادکتری است و ممکن است تا پایان تحصیلات تمدید شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه Schlumberger، لطفاً از وب سایت رسمی بازدید کنید.

 
 

☑️ پیشنهاد مطالعه: مدارک لازم برای تحصیل در کانادا و ویزای تحصیلی کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.