Hi, How Can We Help You?
خدمات 0 تا 100 پذیرش و ویزا تحصیلی استرالیا، کانادا و انگلستان
می 4, 2024

ویزای همراه دانشجویی کانادا

5/5 - (1 امتیاز)

یکی از سوال های مهمی که هر شخصی برای تحصیل در کانادا ممکن است از خود بپرسد این است که چگونه می تواند خانواده خود را وقتی که خود یک دانشجوی بین المللی محسوب می شود همراه خود به کانادا بیاورد. بدین منظور دولت کانادا این فرصت برای افرادی که خانواده هستند و قصد تحصیل در کانادا را دارند فراهم نموده تا هر یک از اعضای خانواده خود را تحت عنوان ویزای همراه دانشجویی کانادا به کانادا بیاورد.

زندگی دور از همسر یا فرزندان در حین تحصیل در خارج از کشور آسان نیست. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، اعضای نزدیک خانواده شما می توانند با ویزای همراه دانشجویی کانادا در طول مدت استادی پرمیت، شما را در کانادا همراهی کنند. علاوه براین، به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، همسر یا شریک زندگی شما نیز واجد شرایط دریافت مجوز کار یا وورک پرمیت کانادا هستند. بنابراین می‌توانند در کانادا شغلی پیدا کنند و در حین تحصیل از خانواده خود نیز حمایت مالی کنند.

این مقاله اطلاعات و نکات ضروری را در مورد ویزای همراه دانشجویی کانادا، نحوه آوردن خانواده خود به کانادا در زمان دانشجویی در کانادا، افرادی که می توانید به همراه خود بیاورید و انواع ویزاها یا مجوزهایی که اعضای خانواده شما می توانند دریافت کنند، ارائه می دهد.

در این مقاله:

 • آیا می توانم خانواده ام را در زمان دانشجویی به کانادا بیاورم؟
 • چگونه همسر یا شریک زندگی خود را به در زمان دانشجویی به کانادا بیاورید؟
 • چگونه فرزندان خود را در زمان دانشجویی به کانادا بیاورید؟
 • آیا آوردن خانواده من بر شانس من برای واجد شرایط بودن برای استادی پرمیت کانادا تأثیر می گذارد؟
 • آیا خانواده من پس از ارائه درخواست استادی پرمیت می توانند برای اقامت موقت اقدام کنند؟
 • نکاتی برای آوردن خانواده به کانادا در زمان دانشجویی در کانادا
 • آیا همسرم پس از دریافت PGWP می تواند به اقامت خود در کانادا ادامه دهد؟
 • آیا می توانم والدینم را در زمان دانشجویی به کانادا بیاورم؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، توسط ویزای همراه دانشجویی کانادا می توانید خانواده نزدیک خود را با خود به کانادا بیاورید. برای هدف این سیاست، خانواده نزدیک شما شامل موارد زیر است:

 • همسر(SPOUSE): شخصی که به طور قانونی با او ازدواج کرده اید، یعنی همسر یا شوهرتان.
 • شریک زندگی مشترک(common-law partner): فردی که با او رابطه زناشویی دارید و حداقل یک سال است که با او زندگی می کنید.
 • فرزندان وابسته: فرزندان شما یا فرزندان همسر یا شریک زندگی شما، مشروط بر اینکه کمتر از 22 سال سن داشته باشند و همسر یا شریک زندگی نداشته باشند. اگر فرزند بالای 22 سال برای حمایت مالی قابل توجه به شما متکی باشد (و شما از قبل از 22 سالگی از او حمایت مالی کرده اید) یا دارای شرایط روحی یا جسمی باشد که باعث می شود نتوانند از نظر مالی خود را تامین کنند، می تواند وابسته به حساب آید.

هنگامی که استادی پرمیت شما تایید شود، همسر یا شریک زندگی و یا فرزندان تحت تکفل شما ممکن است واجد شرایط ویزای توریستی، وروک پرمیت، یا استادی پرمیت باشند و می توانند شما را تا کانادا همراهی کنند. با این حال، سایر اعضای خانواده، از جمله پدر و مادر، خواهر و برادر، خاله و عموهای شما، به طور خودکار واجد شرایط آمدن به کانادا با شما نیستند.

پس از تایید استادی پرمیت در کانادا، همسر یا شریک زندگی مشترک شما ممکن است واجد شرایط ویزای همراه دانشجویی کانادا باشند و با شما به عنوان بازدید کننده یا دارنده وروک پرمیت به کانادا بیایند. اگر می خواهید هنگام ورود به کانادا، همسر یا شریکتان شما را همراهی کند، باید درخواست های خود را با هم ارسال کنید و هزینه های رسیدگی به هر دو درخواست را بپردازید. در درخواست استادی پرمیت خود نیز باید ذکر کنید که همسرتان با شما به کانادا خواهد آمد.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، همسر یا شریک زندگی شما با ویزای همراه دانشجویی کانادا می تواند واجد شرایط یک اوپن وورک پرمیت باشد. در این صورت به آنها اجازه داده می شود که در طول مدت استادی پرمیت شما برای هر کارفرمای واجد شرایط کانادایی کار کنند. آنها برای واجد شرایط بودن برای اوپن وورک پرمیت نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند و کارفرمایان کانادایی برای استخدام آنها نیازی به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) ندارند. علاوه بر این، همسر یا شریک زندگی شما می تواند از هر مکانی در کانادا کار کند، تا زمانی که مجوز کار آنها معتبر است، شغل خود را تغییر دهد، یا حتی یک کسب و کار راه اندازی کند.

با ویزای همراه دانشجویی کانادا، همسر یا شریک زندگی شما می توانند برای مجوز کار آزاد یا اوپن وورک پرمیت از خارج از کانادا به همراه درخواست شما یا از داخل کانادا اگر در ابتدا شما را به عنوان یک بازدید کننده همراهی کنند، درخواست دهند.

برای درخواست مجوز کار آزاد یا اوپن وورک پرمیت از خارج از کانادا، همسر یا شریک زندگی شما باید از چک لیست اسناد (IMM 5488) برای جمع آوری اسناد پشتیبانی برای درخواست خود استفاده کند. به طور معمول، آنها باید مدارک هویتی، مدرک ارتباط با شما، مدارک تحصیلی، سوابق شغلی گذشته و مدرکی مبنی بر توانایی مالی را ارائه کنند. در حالت ایده آل، شما باید درخواست وورک پرمیت آنها را همراه با درخواست استادی پرمیت خود ارسال کنید. اگر از طریق Student Direct Stream (SDS) برای استادی پرمیت درخواست می‌کنید، ارسال درخواست‌هایتان با هم، واجد شرایط رسیدگی سریع‌تر به وورک پرمیت می‌شود.

اگر همسریا شریک شما قصد دارد بعداً در کانادا به شما ملحق شود، آنها می توانند برای وورک پرمیت خود به طور جداگانه درخواست دهند. در چنین حالتی، آنها باید کپی استادی پرمیت، ویزا و نامه ثبت نام DLI شما را همراه با درخواست خود ارسال کنند.

از طرف دیگر، اگر شریک یا همسر شما با ویزای همراه دانشجویی کانادا به عنوان یک توریست به کانادا می‌آیند، می‌تواند برای وورک پرمیت همسر از داخل کانادا درخواست دهند. آنها باید درخواست تغییر شرایط یا تمدید اقامت خود در کانادا را همراه با مدرک ثبت نام شما در DLI، کپی استادی پرمیت و سایر مدارک پشتیبان ارائه دهند.

هنگامی که با استادی پرمیت به کانادا می آیید، می توانید همسر یا شریک زندگی مشترک خود را به عنوان بازدیدکننده با خود بیاورید. اگر می خواهید با هم وارد کانادا شوید باید برای ویزای همراه دانشجویی کانادا، در درخواست استادی پرمیت خود مشخص کنید که همسر یا شریک زندگی، شما را به کانادا همراهی می کند. بسته به کشور شهروندی متقاضی، اعضای خانواده وی ممکن است برای ورود به کانادا به ویزای اقامت موقت (TRV) یا eTA نیاز داشته باشند. در چنین شرایطی، متقاضی باید درخواست ویزای آنها را به همراه درخواست استادی پرمیت خود ارسال کند.

به طور معمول، بازدیدکنندگان می توانند هر بار تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشند. با این حال، اگر با هم وارد کانادا شوید، معمولاً همسر یا شریک زندگی شما یک TRV با مدت زمان استادی پرمیت شما دریافت می کند. اگر همسر یا شریک زندگی شما در ابتدا شما را همراهی نکردند، همچنان می توانید پس از ورود به کانادا از آنها دعوت کنید تا از شما دیدن کنند یا در کنار شما بمانند. در این صورت، آنها واجد شرایط TRV شش ماهه خواهند بود. با این حال، اگر کپی مجوز تحصیل، ویزا، و نامه ثبت نام DLI را همراه با درخواست خود ارسال کنند، ممکن است بتوانند ویزایی دریافت کنند که برای مدت باقی مانده از مجوز تحصیل شما معتبر است.

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره ویزا توریستی کانادا

اگر همسر یا شریک زندگی مشترک شما بخواهد در یک برنامه تحصیلی طولانی مدت در کانادا ثبت نام کند، باید به طور جداگانه برای استادی پرمیت خود اقدام کند. استادی پرمیت شما به طور خودکار آنها را واجد شرایط دریافت مجوز نمی کند. با این حال، آنها برای گذراندن دوره کوتاه مدت (زیر شش ماه) در کانادا نیازی به استادی پرمیت ندارند.

اگر همسر یا شریک زندگی شما به عنوان یک بازدید کننده یا نیروی کار همراه باشد، می تواند از خارج از کانادا یا از داخل کشور برای استادی پرمیت درخواست دهد. برای واجد شرایط بودن برای استادی پرمیت در کانادا، همسر یا شریک زندگی شما باید در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) پذیرش شود و روند درخواست استادی پرمیت معمولی را دنبال کند.

هنگام درخواست استادی پرمیت، همسر یا شریک زندگی شما باید مدارکی مبنی بر پذیرش در DLI کانادا، مدارک هویتی و مدرک حمایت مالی را در قالب گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC)، صورتحساب بانکی، مدارک وام تحصیلی یا بورسیه تحصیلی ارائه دهد.

دانشجویان بین المللی با استادی پرمیت معتبر می توانند فرزندان تحت تکفل خود را در طول مدت اقامت خود در کانادا به همراه داشته باشند. هنگام پر کردن فرم های درخواست استادی پرمیت، باید مشخص کنید که فرزندتان شما را همراهی خواهد کرد. اگر فرزند شما هنوز به سن مدرسه نرسیده است، پس از تایید درخواست شما، ویزای بازدید کننده برای او صادر می شود.

اگر فرزند شما در سن مدرسه رفتن است، قانوناً موظف هستید تا زمانی که در کانادا هستند، او را در مدرسه ثبت نام کنید. در اکثر نقاط کانادا، مدرسه از کلاس اول (در سن پنج یا شش سالگی) اجباری می شود، اما در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، و جزیره پرنس ادوارد، فرزند شما باید در سن پنج سالگی در مهدکودک ثبت نام کند. اگرچه فرزندان خردسال همراه با والدینی که دارای استادی پرمیت یا وورک پرمیت هستند نیازی به استادی پرمیت ندارند، توصیه می شود همچنان برای مجوز تحصیلی اقدام کنید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، فرزند شما ممکن است واجد شرایط تحصیلات عمومی رایگان در استان شما در آن باشد. با این حال ، سیاست های شهریه در سراسر کشور متفاوت است. به عنوان مثال، در انتاریو و بریتیش کلمبیا ، فرزندان شما می توانند به صورت رایگان در یک مدرسه دولتی شرکت کنند:

 • به عنوان والدین، مجوز تحصیل شما حداقل یک سال اعتبار دارد،
 • شما در یک برنامه تحصیلی ثبت نام کرده اید که منجر به دریافت مدرک یا دیپلم می شود،
 • DLI شما با بودجه عمومی تامین می شود.
 • شما ساکن آن استان مربوطه هستید.

اگر مجوز تحصیل شما کمتر از یک سال است یا در یک برنامه سرتیفیکیت نام کرده اید، احتمالاً باید برای ثبت نام فرزندتان در مدرسه دولتی شهریه بپردازید. هزینه ها توسط هیئت مدیره هر مدرسه تعیین می شود. به عنوان مثال، هیئت مدرسه ناحیه تورنتو و هیئت مدرسه ونکوور، برای کودکانی که واجد شرایط آموزش عمومی رایگان نیستند، هزینه سالانه 16000 دلار در نظر دارند.

اگر فرزند شما بالای 18 سال دارد (اما هنوز واجد شرایط به عنوان یک وابسته است) و قصد دارد در دانشگاه یا کالج کانادا تحصیل کند، اگر برنامه تحصیلی او بیش از شش ماه باشد، به استادی پرمیت نیاز دارد. برای واجد شرایط بودن برای استادی پرمیت، آنها باید پذیرش در یک موسسه آموزشی تعیین شده کانادا (DLI) را تضمین کنند و سایر معیارهای واجد شرایط بودن را برآورده کنند. شما می توانید درخواست استادی پرمیت آنها را همراه با درخواست خود ارسال کنید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: تحصیل در مدارس کانادا

اگر چه شما اجازه دارید خانواده خود را در حین تحصیل به کانادا بیاورید، اما در برخی موارد می تواند بر نتیجه درخواست استادی پرمیت شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر افسر ویزا متقاعد نشده باشد که شما منابع کافی برای حمایت از خانواده خود در کانادا دارید یا اینکه پس از فارغ التحصیلی دلایل کافی برای بازگشت به کشور خود دارید، ممکن است درخواست استادی پرمیت شما ریجکت شود.

با این حال، تا زمانی که بتوانید ثابت کنید که دلیل اصلی شما برای آمدن به کانادا تحصیل است و شما و خانواده تان پس از انقضای ویزای خود به طور غیرقانونی در کانادا نخواهید ماند، همچنان می توانید واجد شرایط برای استادی پرمیت کانادا باشید. در استادی پلن خود حتماً دلایل خود را برای آوردن خانواده با خود توضیح دهید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: رفع ریجکتی ویزای کانادا

اگر قصد دارید خانواده خود را در حین تحصیل در کانادا به کانادا بیاورید، بهتر است ویزای بازدید کننده یا درخواست وورک پرمیت یا استادی پرمیت آنها را همراه با درخواست استادی پرمیت خود ارسال کنید. با این حال، اگر همه درخواست‌های خود را با هم ارسال نکردید، آنها همچنان می‌توانند بعداً برای اقامت موقت از طریق موارد زیر اقدام کنند:

 • اصلاح درخواست مجوز تحصیلی: شما می‌توانید درخواست خود را قبل از تأیید اصلاح کنید، اما اضافه کردن اعضای خانواده همراه در حین رسیدگی به درخواست شما ممکن است به عنوان ارائه نادرست تلقی شود. اطمینان حاصل کنید که می توانید تاخیر در ارسال درخواست اعضای خانواده خود را توجیه کنید و استادی پلن خود را به روز کنید تا دلیل پیوستن خانواده به شما در کانادا را بیان کند.
 • ارائه درخواست خود پس از تأیید مجوز تحصیل: پس از تأیید مجوز تحصیل، همسر یا شریک زندگی شما می توانند برای اوپن وورک پرمیت یا ویزای توریستی درخواست دهند یا شما می توانید برای یک سابقه بازدید برای فرزندان خود درخواست دهید. این کار را می توان قبل یا بعد از مهاجرت به کانادا برای تحصیل انجام داد. شما باید نامه ثبت نام خود و یک کپی از استادی پرمیت خود را به عنوان اسناد پشتیبان برای درخواست آنها ارائه دهید.
 • همراهی شما به عنوان یک بازدیدکننده و بعداً درخواست وورک پرمیت یا استادی پرمیت: اگر همسر یا شریک زندگی شما با ویزای بازدیدکننده با شما به کانادا نقل مکان کند اما بعداً تصمیم گرفت در کانادا کار کند، می توانند وضعیت خود را تغییر دهند و واجد شرایط اوپن وورک پرمیت باشند. اگر فرزند همراه شما تا زمانی که استادی پرمیت شما معتبر است به سن بلوغ برسد، پس از قبولی در دانشگاه یا کالج کانادایی می تواند برای استادی پرمیت از داخل کانادا درخواست دهد.
نکاتی برای آوردن خانواده به کانادا در زمان یک دانشجویی در کانادا

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا، زندگی شما ممکن است پر استرس و شلوغ شود. حضور خانواده در کانادا می تواند به شما کمک کند احساس راحتی بیشتری در خانه داشته باشید. خانواده‌تان می‌توانند از لحاظ عاطفی، کارهای خانگی و حتی مالی از شما حمایت کنند، در حالی که شما روی تحصیلات خود تمرکز می‌کنید. با این حال، نکات خاصی وجود دارد که باید هنگام آوردن خانواده خود به کانادا در نظر داشته باشید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند خانواده خود را به کانادا بیاورید و از آنها حمایت کنید:

اولین قدم برای درخواست ویزای همراه دانشجویی کانادا اثابت رابطه خود با افرادی است که معرفی می کنید. برای اینکه خانواده شما در کانادا شما را همراهی کنند، باید مدرکی دال بر رابطه خود با آنها ارائه دهید. اگر قصد دارید همسرتان را به همراه داشته باشید، باید گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندانتان (در صورت داشتن) و اسنادی که نشان دهنده مالکیت مشترک یا اجاره خانه، حساب های بانکی یا خدمات مشترک، یا شناسه های دولتی با همان آدرس برای یک فرزند تحت تکفل، گواهی تولد یا گواهی فرزندخواندگی را ارائه دهید که ثابت کند شما والدین بیولوژیکی یا قانونی هستید.

اگر قصد دارید شریک زندگی مشترک(common-law partner) خود را در زمان تحصیل به کانادا بیاورید، باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد حداقل یک سال است که با هم زندگی کرده اید. مدارکی مانند اثبات آدرس مشترک، مدرکی مبنی بر هزینه های مشترک یا حمایت مالی، بیمه یا سایر اسنادی که شما را به عنوان شرکای عادی می شناسند و گواهی تولد فرزندانتان در صورت وجود.

هنگام درخواست استادی پرمیت، مطمئن شوید که استادی پلن توضیح می دهد که چرا می خواهید شریک زندگی و فرزندانتان شما را همراهی کنند. به عنوان مثال، همسر یا شریک زندگی شما می تواند از نظر مالی از شما حمایت کند یا فرزندان شما ممکن است نیاز به نظارت هر دو والدین داشته باشند. علاوه براین باید روشن کنید که خانواده شما قصد دارند پس از پایان استادی پرمیت شما به خانه بازگردند. همچنین مدارکی دال بر روابط مسکونی و مالی شما با کشور خود ارائه دهید، مانند مدرک مالکیت یک ملک.

یکی از نکات مهم برای درخواست ویزای همراه دانشجویی کانادا توجه به هزینه های زندگی در کانادا می باشد. افسر ویزا تنها زمانی درخواست استادی پرمیت شما و ویزای خانواده شما را تایید می کند که بتوانید ثابت کنید که توانایی حمایت مالی از خانواده خود در کانادا را دارید. در حالت ایده آل، شما باید پول کافی برای تامین هزینه های زندگی خانواده خود حداقل به مدت شش ماه به همراه داشته باشید.

اگر همسر یا شریک زندگی شما قصد دارد در یک شغل پر تقاضا در کانادا کار کند، درآمد آنها می تواند پس انداز شما را تکمیل کند. با این حال، اگر همسر یا شریک زندگی شما به عنوان یک دانش آموز یا توریست شما را همراهی می کند یا اگر فرزند وابسته دارید، احتمالاً باید سرمایه بیشتری را نشان دهید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

نیازهای مسکن برای یک خانواده با نیازهای یک فرد متفاوت خواهد بود. بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها مسکن دانشجویی را برای دانشجویان خود با خانواده ارائه می دهند. همچنین می‌توانید گزینه‌های اقامتی خارج از دانشگاه را که مطابق با نیازهای خانواده‌تان است، بررسی کنید. برای مثال، اگر فرزندان خردسالی دارید، ممکن است بخواهید محله ای با یک مدرسه دولتی خوب و دسترسی به پارک ها و زمین های بازی پیدا کنید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید از طریق یک ارائه دهنده خصوصی یا از طریق دانشگاه یا کالج خود در طول دوره تحصیلی خود بیمه درمانی داشته باشید. با این حال، قوانین یکسانی برای همراهی اعضای خانواده اعمال نمی شود. هزینه های مراقبت های بهداشتی در کانادا می تواند بسیار بالا باشد، اگر بیمه نیستید، بنابراین مطمئن شوید که خانواده شما بیمه خصوصی کافی برای جلوگیری از هزینه های پزشکی پیش بینی نشده دارند. اگر همسر شما قصد کار در کانادا را دارد، ممکن است بتواند از طریق کارفرمای خود مزایای بیمه درمانی بیشتری برای خانواده شما دریافت کند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: بیمه دانشجویی در کانادا

اگر همسر یا شریک زندگی شما که با ویزای همراه دانشجویی کانادا با شما مهاجرت می کند و قصد دارد در کانادا کار کند باید جستجوی کار خود را قبل از ورود به کانادا آغاز کند. همسر یا شریک زندگی دانشجویان بین المللی برای واجد شرایط بودن اوپن وورک پرمیت نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند. اما یافتن شغل مناسب در کانادا ممکن است زمانبر باشد، به خصوص اگر تجربه کاری کانادایی نداشته باشند. در حالت ایده‌آل، آن‌ها باید در مورد بازار کار کانادا تحقیق کنند، آگهی‌های شغلی در صنعت خود را بررسی کنند، رزومه‌ای به سبک کانادایی بسازند، و قبل از مهاجرت به کانادا شروع به ایجاد شبکه کنند.

هنگامی که همسریا شریک شما شغلی پیدا کرد، درآمد آنها می تواند مکمل پس انداز خانواده شما باشد و به شما این امکان را می دهد که ساعات کار پاره وقت خود را کاهش دهید و زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهید. علاوه بر این، تجربه کاری آنها در کانادا شانس خانواده شما را برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم در صورت تصمیم به اقامت در کانادا افزایش می دهد.

اگر فرزند شما در استان شما در سن مدرسه رفتن است، از نظر قانونی باید او را در مدرسه ثبت نام کنید. کودکان زیر سن قانونی بدون استادی پرمیت حق دارند از آموزش عمومی استفاده کنند، مشروط بر اینکه والدینی که مجاز به تحصیل یا کار در کانادا هستند همراه شوند. با این حال، شما باید برای استادی پرمیت برای کودکان نوجوان درخواست دهید تا بتوانند در برنامه های co-op مدارس متوسطه ثبت نام کنند، مشاغل تابستانی پیدا کنند و به خدمات اجتماعی دسترسی داشته باشند. اگر فرزند شما پس از شروع تحصیل شما به کانادا بیاید، ممکن است برای ورود به کانادا به استادی پرمیت نیاز داشته باشد. همچنین اگر فرزندان شما برای مدرسه خیلی کوچک هستند یا اگر همسر شریک شما کار می کند، باید گزینه های مراقبت از کودک را بررسی کنید.

اگر فرزند شما در استان محل زندگی شما بالای سن بلوغ است (اما هنوز واجد شرایط واجد به عنوان همراه است)، ممکن است برای حضور در دانشگاه یا کالج در کانادا به استادی پرمیت نیاز داشته باشد. این درخواست را می توان از خارج یا داخل کانادا ارسال کرد، با این شزط که در یک موسسه معتبر با DLI پذیرفته شده باشند و در یک برنامه تحصیلی بیش از شش ماه ثبت نام کرده باشند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: معرفی مدرسه آکادمی کلمبیا کانادا

اگر قصد دارید پس از تحصیلات خود، برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) اقدام کنید، همسر یا شریک زندگی شما ممکن است واجد شرایط تمدید مجوز کار همسر(spousal work permit) باشند و همچنان با شما در کانادا بمانند. اوپن وورک پرمیت آنها فقط برای مدت زمان PGWP شما تمدید می شود.

اگر همسر شما در زمان تحصیل شما در کانادا نبوده است اما می‌خواهد پس از تایید PGWP به شما ملحق شود، همچنان می‌تواند واجد شرایط مجوز کار همسر(spousal work permit) باشد. مدت مجوز کار آنها به مجوز شما مرتبط خواهد شد و آنها می توانند تا پایان PGWP شما در کانادا بمانند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: اقامت دائم کانادا پس از تحصیل

برای ویزای همراه دانشجویی کانادا در زمانی که با استادی پرمیت در کانادا هستید، در صورت نیاز والدین شما می توانند برای ویزای بازدید کننده (TRV) درخواست دهند. با این حال، استادی پرمیت شما به طور خودکار آنها را واجد شرایط برای وورک پرمیت یا استادی پرمیت در کانادا نمی کند. با TRV، والدین شما می توانند تا شش ماه در کانادا بمانند.

همراه داشتن خانواده در حین تحصیل در کانادا می تواند به نفع شما باشد. نه تنها شما را از نگرانی در مورد عزیزانتان در خانه باز می دارد، بلکه همسرتان نیز می تواند برای تکمیل درآمد خانواده شما در کانادا کار کند. همچنین می تواند فرزندان شما را قادر سازد تا سیستم آموزشی در کانادا را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.